Go to content

Dobry krem z kolagenem – na co zwrócić uwagę?

Kolagen od lat cieszy się dużą popularnością w przemyśle kosmetycznym. Kremy z tym składnikiem mogą przynieść wiele korzyści dla skóry. Jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie dostępne na rynku produkty działają tak samo. Z tego powodu warto wiedzieć, czym się kierować zakupując tego rodzaju krem.

Kolagen jest naturalnie występującym białkiem w ludzkim organizmie. Znajduje się m.in. w kościach, stawach, a także w skórze. Niestety wraz z wiekiem zaczyna ulegać degradacji, tym samym niekorzystnie wpływając na wygląd skóry. Jednak dobry krem z tym białkiem może wygładzić skórę i stworzyć na jej powierzchni film chroniący przed utratą wody. Niestety wiele dostępnych na rynku kremów ma słaby skład, a zawartość kolagenu jest znikoma, uniemożliwiając osiągnięcie pożądanych efektów. Z tego powodu warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając krem z kolagenem. Ten rodzaj białka występuje w różnej postaci i również jego stężenie ma ogromne znaczenie.

Czy warto stosować kremy z kolagenem?

Czy warto stosować kremy z kolagenem? To pytanie zadaje sobie nie jedna osoba. W końcu nie raz się okazało, że popularne i reklamowane produkty okazywały się nieskuteczne i tylko zmniejszały zasobność portfela. Jednak jeżeli chodzi o te białko, to można z całą pewnością powiedzieć, że w odpowiednim stężeniu może przynieść wiele korzyści. Kolagen naturalny odpowiada za nawilżenie skóry, jej jędrność i gładkość. Niestety z czasem zaczyna ulegać degradacji, prowadząc do powstawania zmarszczek i przesuszenia skóry. Można jednak z tym walczyć, stosując kremy z tym składnikiem, które wnikają głęboko w warstwę skóry, dogłębnie ją nawilżając i wygładzając. Oczywiście nie wszystkie produkty tak działają. Na rynku jest dużo kiepskiej jakości kremów, które nie mają nic wspólnego z prawdziwym kolagenem i jego właściwościami. Z tego powodu warto wybierać tylko wysokiej jakości kremy o naturalnym składzie i wysokim stężeniu tego białka.

Kolagen właściwości naturalnego białka

Stosowanie kremów z tym białkiem może przynieść wiele dobrego dla zmęczonej skóry. Zatem jak działa krem z kolagenem i jakie ma właściwości? Do głównych właściwości kolagenu można m.in. zaliczyć:

  • głębokie nawilżenie skóry,
  • tworzenie na skórze filmu chroniącego przed utratą wody,
  • ujędrnienie skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawienie kolorytu skóry,
  • zniwelowanie przebarwień,
  • zmniejszenie widoczności blizn,
  • łagodzenie podrażnień,
  • przyśpieszenie regeneracji skóry,
  • zmniejszenie wydzielania sebum.

To jedne z wielu zalet, których można się spodziewać, stosując krem z kolagenem. Jednak nim się wybierze konkretny produkt, warto dowiedzieć się czym się kierować podczas jego wyboru. Tylko wysokiej jakości kremy mogą przynieść pożądane efekty.

Jaki krem z kolagenem jest najlepszy — czym się kierować podczas wyboru?

Na rynku jest duży wybór produktów z kolagenem. Z tego powodu czasem trudny zdecydować o tym, jaki krem z kolagenem jest najlepszy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego skład. Powinien być naturalny bez sztucznych barwników i konserwantów negatywnie wpływających na skórę. Ponadto to białko powinno się znajdować na drugim miejscu w składzie tuż po wodzie — dużo więcej składników nie potrzeba. Równie ważna jest jego konsystencja. Dobre kremy mają bardziej żelową konsystencję, która wynika z dużego stężenia tego składnika i łatwo się rozprowadza na skórze. Istotny jest także rodzaj kolagenu znajdującego się w danym kremie. Kolagen zwierzęcy ma duże cząsteczki, które nie są w stanie poradzić sobie z dogłębnym wniknięciem w skórę. Z tego powodu takie kremy nie mogą przynieść upragnionych efektów.

Dlatego lepiej wybierać kolagen rybi pozyskiwany ze skóry i łusek ryb. Swoją strukturą bardziej przypomina ten wytwarzany przez ludzki organizm i jego przyswajalność jest o wiele wyższa, dzięki czemu można liczyć na o wiele lepsze efekty. Godne uwagi są także produkty z dodatkiem kwasu hialuronowego, który skutecznie spłyca zmarszczki i również poprawia jędrność i sprężystość skóry. Oczywiście szukanie dobrego kremu często rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszych zmarszczek i widoczną utratą jędrności skóry. W takich przypadkach można zadać pytanie, jaki jest najlepszy kolagen na zmarszczki? Zdecydowanie ten pozyskiwany z ryb. Większość kremów z dobrym naturalnym składem i dużym stężeniem kolagenu jest wystarczająco skuteczna, by poradzić sobie z pierwszymi objawami naturalnej degradacji tego białka. Jednak zdecydowanie lepiej wybierać produkty pozyskiwane z ryb, które mają większą skuteczność i są lepiej przyswajalne przez ludzką skórę niż te pochodzenia zwierzęcego.

Wczesna pielęgnacja może spowolnić proces starzenia

Warto zawczasu zatroszczyć się o swoją skórę. Dobry krem z kolagenem stosowany profilaktycznie może wnieść wiele dobrego, spowalniając proces starzenia. Dzięki temu można dłużej się cieszyć jędrnością, gładkością i wysokim nawilżeniem skóry. Niestety proces rozpadu kolagenu rozpoczyna się już po 25 roku życia, dlatego nigdy nie jest za wcześnie na zadbanie o poziom tego białka. Można również stosować kolagen doustnie, dzięki czemu białko będzie korzystnie wpływało na cały organizm, regenerując go zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.