Go to content

Dlaczego Francuzki nie ukrywają cieni pod oczami?

Fot. iStock / praetorianphoto

W czasie, gdy tutoriale pokazujące, jak wykonać idealny makijaż, który ukryje wszystkie niedoskonałości naszej skóry, biją rekordy popularności na YouTube, Francuzki niekoniecznie podążają za tymi trendami. W ich romantycznej nonszalancji dostrzec można bowiem cienie pod oczami, których nie starają się specjalnie ukryć.

Francuska aktorka i modelka Clémence Poésy zdradziła, że jej mama nigdy nie używała korektora pod oczy. Sama natomiast uważa, że cienie pod oczami mogą być jednym z najbardziej poruszających szczegółów na naszej twarzy. Podobne zdanie ma Chloé Perrin, dyrektor kreatywna Perrin Paris, która uważa, że cienie pod oczami są romantyczne i sprawiają, że twarz wygląda interesująco. Perrin przyznaje, że bardziej troszczy się o delikatną skórę wokół oczu, niż stara się zasłonić cienie wokół nich.

Inna Francuzka – makijażystka Violette jest zdania, że ledwo ukryte pod warstwą makijażu cienie ledwo zakryte dodają oczom lekko dymny efekt, który poprawia wygląd. Zachęca również do masowania skóry wokół oczu, aby zwiększyć w tym miejscu krążenie. Makijażystka tłumaczy, że największą wartością wśród francuskich kobiet jest zaakceptowanie tego, kim jesteś, siebie i swojego wyglądu. To niedoskonałości czynią nas wyjątkowymi.

Co myślicie? Przestaniecie, jak Francuzki zakrywać cienie pod oczami toną korektora?


źródło: Vogue