Lifestyle

Chcesz pomóc? Obetnij dziś włosy dla chorych dzieci! Akcja „z miłości do włosów”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
17 lutego 2017
Fot. iStock/MilanMarkovic
 

17. luty to wielki finał akcji „z miłości do włosów”, której twórcami są  Beata Kulczyńska wraz z Iloną Nalewajką, Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI i Częstochowskie Anioły. To właśnie dziś w 78 miastach w Polsce, w około 100 salonach fryzjerskich można obciąć swoje włosy, nie dość, że za darmo, to jeszcze w szczytnym celu. Akcja polega na ścięciu minimum 30 cm włosów i przekazaniu ich dla Stowarzyszenia. Z obciętych i przekazanych włosów w zaprzyjaźnionej perukarni zostaną wykonane peruki dla dzieci walczących z rakiem. Peruki będą dzieciom przekazywane za darmo. 

Niby nic. Przecież włosy odrosną – ktoś powie. Ale to nie tak, to często zmiana w wyglądzie wywołuje uśmiech na twarzach cierpiących dzieci, przywołuje do nich wspomnienia z „normalnego” nie rakowego życia i daje wiarę, że wszystko się ułoży i że te cholerne włosy kiedyś naprawdę będą miały szansę odrosnąć.

A jeśli masz krótkie włosy? Roześlij tę informację znajomym. Znajdźcie salon, gdzie możecie obciąć włosy i do dzieła! Czas na zmiany, czas na pomoc!

Informacje o salonach fryzjerskich, gdzie można za darmo obciąć dziś włosy w ramach akcji znajdziecie TUTAJ.

16473379_1452958248061309_5757811557270898561_n


źródło: Facebook


Lifestyle

7 umiejętności, które pozwolą twojemu dziecku odnieść sukces w życiu (i wcale nie chodzi tu o edukację)

Karolina Krause
Karolina Krause
17 lutego 2017
Fot. iStock/fstop123
 

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko odniosło w życiu sukces. Prawdopodobnie dlatego też inwestujemy dziś tak wiele w ich edukację. Choć odpowiednie wykształcenie z pewnością im się przyda, badania pokazują, że sama wiedza nie wystarcza, by mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Czego więc moglibyśmy nauczyć nasze dzieci, by pomóc im w pokonywaniu przeszkód?

Oto 7 umiejętności, które pozwolą twojemu dziecku odnieść w życiu sukces:

Zdolność do wyrażania własnej opinii

To prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności we współczesnym świecie. Odwagę do wyrażania własnego zdania, nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy inni nie potrafią jej w sobie znaleźć, należy zaszczepić u dziecka już w  bardzo młodym wieku. Nie zawsze bowiem będziemy mogli pośpieszyć mu z pomocą.

Aby to zrobić, rodzice powinni dać swemu dziecku odczuć, że jego opinia ma znaczenie, po przez wykazanie zrozumienia i zainteresowania tym, co dziecko mówi. Dobrze jest też zachęcać je do wyrażania własnej opinii. Czasem wystarczy po prostu spytać „co o tym myślisz?”, by mogło poczuć się ważne.

Koncentracja

Dzieci mają tendencję do koncentracji swojej uwagi na tym, co je w danym momencie interesuje, co sprawia im przyjemność. Dlatego tak ważne jest byśmy potrafili zainteresować swoje dzieci umiejętnościami, które są kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. W przypadku nauki pisania może być to na przykład wspólne pisanie literek kredą po chodniku.

Zdolność do koncentracji jest kluczowym narzędziem przy zdobywaniu każdej nowej umiejętności. A najlepsze jest to, że możemy ją ćwiczyć praktycznie wszędzie! Jadąc samochodem możecie na przykład pobawić się w odnajdywanie szczegółów, takich jak znaki drogowe, konkretne modele samochodów, czy kolorów świateł. Pamiętaj, by pogratulować swemu dziecku, za każdym razem gdy wyłapie, jakiś szczegół. Spróbujcie też od czasu do czasu się zamieniać, dzięki czemu obydwoje będzie się przy tym dobrze bawić.

Świadomość, że może na sobie polegać

Im wcześniej twoje dziecko nauczy się samodzielnie wykonywać pewne czynności, tym bardziej pewne siebie stanie się w przyszłości. Zachęcaj je do tego, by samo się ubierało i wiązało buty, ale też sprzątało po sobie i układało zabawki na miejsce. Pamiętaj też, by pokazać mu, że sama także to robisz – w końcu zachowanie rodzica, to najlepszy przykład dla dziecka.

Praca w grupie

Ważne też by już od małego tłumaczyć swemu dziecku, że życie w społeczeństwie wymaga dostosowania się do pewnych reguł (w przedszkolu, na placu zabaw, w autobusie). I jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają dobre kontakty z innymi ludźmi. Samemu ciężko jest zrealizować jakieś wyzwanie, dlatego wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak dobrze pracować w grupie.

Nauka języków obcych

Umiejętność płynnego posługiwania się przynajmniej dwoma obcymi językami, nie tylko przyda się im w życiu zawodowym, ale także poszerzy ich horyzonty i pozwoli rozwinąć świadomość.

Umiejętność organizowania własnego czasu

Dzięki temu wasze dzieci, nauczą się osiągnąć w życiu zamierzone cele. Najlepszą metodą uczenia dzieci organizacji własnego czasu są tablice motywacyjne i stopniowe planowanie, najpierw danego dnia, potem całego tygodnia.

Nie zapominajmy jednak, by w całym tym planie znalazło się miejsce na czas wolny dla dziecka.

Konstruktywne radzenie sobie z porażkami

Niektórzy rodzice mają tendencje do tego, by jak najszybciej zabrać dziecko do domu, gdy zmierzy się ono z porażką i powtarzania, że „nic się nie stało”. Przez co nie dają mu przestrzeni na wyrażenie swoich uczuć. Ma to negatywny wpływ na wykształcenie się u niego zdolności do radzenia sobie z porażką.

Dlatego powinniśmy pokazać im, jak konstruktywnie mogłyby to zrobić. Pamiętaj, by razem z dzieckiem celebrować każdy najmniejszy sukces, ale nie ignoruj jego porażek. Zamiast tego porozmawiaj z nim o tym, co się stało. Wspólnie pomyślcie o tym, co w przyszłości mogłoby zrobić, żeby następnym razem się udało. I co najważniejsze pokaż mu, że kochasz je niezależnie od tego, czy osiąga sukces, czy nie.


Źródło: brightside.me


Lifestyle

6 rzeczy, które ułatwiają życie współczesnej kobiecie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 lutego 2017
Fot. iStock / MilosStankovic

Kim jest „współczesna kobieta”? Tobą, mną, sąsiadką i fryzjerką z salonu, który mijasz po drodze do pracy. I tą miłą panią, która codziennie wyprowadza swojego jamnika, ubrana w zielony płaszcz. Wszystkie inne, zmierzające w różne strony. Z bagażem i z marzeniami, które wciąż w sobie odnajdują. A co nas wszystkie łączy?

Bardzo wiele, lecz nie jest to ani zielony płaszcz, ani jamnik, ani nawet zamiłowanie do spacerów wczesną wiosną –  my po prostu żyjemy w tym samym świecie, który wciąż jest gotowy poszerzać się dla nas, dla naszych potrzeb. I my wszystkie, bardziej lub mniej świadomie, dążymy do tego, by żyć dobrze – lepiej, niż wczoraj i miesiąc temu. Poszukujemy nieustannie nowych rozwiązań w nas samych, ale też w tym, co daje nam świat i coraz więcej udaje się nam odnaleźć.

Co nam to ułatwia. Co ułatwia nam nasze kobiece życie?

⓵ Pewność siebie

Jedna z najbardziej poszukiwanych cech. Ważny składnik szczęśliwego życia. Każda z nas walczy o to, by pewność siebie zbudować lub odzyskać – ale również nawet najmniejszy sukces w tej trudnej walce, jest olbrzymim krokiem naprzód.

Czy pewność siebie ułatwia życie? To zbyt małe słowa, bo właśnie świadomość własnej wartości jest kobietom najbardziej potrzebna. Niezbędna do życia w świecie ciągłych, często wyimaginowanych wymagań, pełnym zasad i środowisk – wciąż jeszcze tworzonych przez mężczyzn, dla mężczyzn. W rzeczywistości budowanej na stereotypach, a jednocześnie zmuszającej kobiety do życia na „nowych” zasadach.

Rozdwojone. Tak często możemy o sobie powiedzieć. Bo gdzieś tam wciąż próbuje się nas zmusić do tego, by być w tych wszystkich światach jednocześnie. Tylko pewność siebie i umiejętność jej budowania daje nam najważniejsze narzędzie – do życia będąc sobą.

⓶ Głód wiedzy i chęć rozwoju

Bo my naprawdę chcemy czegoś więcej. Nie jesteśmy zachłanne, ani aroganckie – chcemy się rozwijać. Tylko tak można ułatwić sobie życie, pozwalać sobie na naturalne zmiany – siebie i świata, który nas otacza. Dążyć do znalezienie swojego miejsca – gdziekolwiek by ono nie było, z kimkolwiek byśmy go nie dzieliły.

Tak długo jak będziemy „chciały” uczyć się, poznawać, zmieniać – ze wszystkimi niosącymi to konsekwencjami (tak, czasem nawet bolesnymi i trudnymi) – tak długo będzie nam łatwiej żyć. Żyć po coś, dla kogoś, dla siebie. Żyć pełną piersią – lecz nie zatracając się żadnym wyścigu.

⓷ Internet

Pomyślicie, że to takie błahe. A jednak, jak wiele możliwości przed nami otwiera? Praca, hobby, relaks, codzienność. Dziś mówimy, że bez internetu, jak bez ręki. I myślę, że jednak ma to więcej zalet niż wad. Bo Internet pozwala nam:

– być blisko z tymi, którzy są bardzo daleko. Jeśli tylko będziemy świadomi, że nie zastąpi to nam prawdziwego życia,

– organizować swój świat sprawniej,

– sięgać po swoje marzenia,

– szukać wsparcia,

– uczyć się.

⓸ Samochód

Postrzegamy go w bardzo różny sposób. Jedni mówią „luksus”, inni „konieczność”. Ktoś jeszcze powie gadżet. Jaką rolę naprawdę pełni samochód? Zapewne każdą z nich. To aktor bardzo wielu spektakli w naszym życiu. Bywa narzędziem doskonałym – gdy przychodzi nam odnaleźć się w świecie bez barier geograficznych, ale też w ciągłej walce z czasem. Bywa luksusem, który chcemy sobie sprawić, dla przyjemności i wygody. Bywa symbolem naszej wolności, bo właśnie takie znaczenie nadały mu wydarzenia w naszym życiu.

Jedno jest pewne, samochód raz na zawsze uciekł z szuflady z napisem „męskie zabawki” – zmienił się, otworzył na nasze potrzeby. I tak naprawdę tylko od nas zależy, jakie miejsce nadamy mu w naszym życiu.

A ten doskonały, najlepszy dla kobiety – jaki powinien być? Elegancki, stylowy, designerski, niezawodny – bo my, kobiety najbardziej nie znosimy zawodu. Potrzebujemy samochodu, który w pewnym sensie „zrozumie” nasze potrzeby. Powinien być przyjemnością, a nie powodem do zmartwień. Bezpieczny, wyrażający to, kim jesteśmy – po prostu „nasz”.

500-tka przyciąga wzrok, wyróżnia się z tłumu. To prawdziwa ikona stylu – i uwierzcie, dokładnie tak samo, jak klasyczna mała czarna czy ulubiona pomadka – pomaga wyrazić i zrealizować to, do czego dążymy. Bo przecież samochód dziś jest nie tylko narzędziem, ale również i elementem stylu życia. Zadbajmy o to, by ten był przyjemny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Życie jest zbyt krótkie by wozić się nudnym samochodem, dlatego przetestuj Fiata 500.

⓹ Świadomość seksualna

Czy ułatwia życie? A czy człowiek niespełniony, schowany gdzieś we własnym cieniu, potrafi dosięgnąć zwykłego szczęścia? Nasza świadomość seksualna – to  nie tylko umiejętność komunikowania naszych potrzeb i fantazji. To również brak zgody na to, czego nie chcemy. To świadomość swojej wartości. To podstawa, by nie być tylko czyjąś zabawką.

Rzadko o tym myślimy, ale dzisiejsza świadomość kobiety w sferze seksualnej, jest bardzo ważnym elementem, całej tej układanki.

⓺ Potrzeba miłości

Bo jak ten świat by się nie zmienił, czegokolwiek by od nas nie żądał – wszyscy potrzebujemy tego samego. Miłości.

Obojętnie czy na jej spotkanie pojedziesz wygodnym samochodem, odkryjesz ją w sobie dzięki samoświadomości i pewności siebie – zrealizowana potrzeba miłości, bardzo ułatwia nam życie. To ten nasz codzienny kawałeczek magii, którą od zawsze nosimy w sobie.

Współczesna kobieto,

bądź sobą, nie obawiaj się tego. Jesteś warta wszystkich swoich marzeń, każdej miłości i tego, by ułatwić sobie życie.

Zasługujesz na ➎⓿⓿  razy więcej!

Nie bój się po to sięgać. Nigdy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką FIAT

 


Zobacz także

On też czuje tę presję – co piąty facet uważa, że NIE jest atrakcyjny! Daj mu wsparcie – REGULAMIN KONKURSU

Wszystko w naszym życiu zdarza się dla nas, nie nam… Akcja #MiesiącKobiet

Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”