Go to content

Podejmuję wyzwanie: 30 dni bez mleka. Kto jest ze mną?

Niby dużo się go nie używa, ale gdy przychodzi do konkretów… dramat, płacz i zgrzytanie zębów. Od dziecka słyszymy, że trzeba mleko pić i jest to produkt tak powszechny w naszej diecie, że gdy chcemy tę dietę zmodyfikować, problem goni problem. No, bo jak tę poranną kawkę wypić? Bez mleka – fuuu. Powodów, żeby spróbować czegoś nowego jest mnóstwo – zdrowie, samopoczucie, nowe nawyki żywieniowe i wreszcie ekologia – dlatego spróbujmy podjąć wspólne wyzwanie. Nawet drobne zmiany mają znaczenie!

Ja od dobrych dwóch miesięcy „obwąchuję się” z tematem i co poniedziałek odstawiam mleko. Kończę zazwyczaj koło siódmej, kiedy jeszcze półprzytomna wlewam je do kawy… Eh, jak żyć kochani, jak żyć?  To najlepiej pokazuje, jak przyzwyczajenie często wpływa na nasze życie i wybory. Jak trudno nam dokonać z pozoru błahej zmiany.

Podobno najtrudniejszy pierwszy krok, ten jest już za mną, po prostu zrobiłam sobie rano zieloną herbatę, a teraz piję karmelową zbożówkę – moją ulubioną. I wiecie, co? To jest tak pyszne, że już mi nie jest żal tej mojej kawy. Niech to będzie dobra zmiana i dla mnie, i dla zwierząt. Niech to wyzwanie będzie kolejnym krokiem, żeby być bardziej eko, wybierać świadomie – jak widzicie, to wcale nie musi się wiązać z wywracaniem życia do góry nogami.

Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. Obiecuję, że będę opisywać, jak mi idzie. I z ręką na sercu przyznam się, jeśli złamię zasady… Nic tak nie motywuje, jak strach przed publiczną porażką 😉 – dlatego oficjalnie podejmuję wyzwanie: 30 dni bez mleka. Kto ze mną?

Żeby było lżej, postanowiłyśmy to rozstanie nieco osłodzić. Przyłączcie się do wyzwania, piszcie, jak wam idzie i wygrywajcie nagrody! Bądźcie z nami (i ze mną). 🙂

Akcja #30 dni bez mleka

Przez 30 dni będziemy wyjątkowo dzielni 🙂 i świadomi swojego ciała. Pora na roślinną rewolucję! Od dziś startujemy  z akcją #30 dni bez mleka, żeby zrobić coś dobrego dla swojego ciała i pokonać stare nawyki żywieniowe. A i krowom przyda się mały urlop.

Zadanie konkursowe: Przyjmij wyzwanie #30dnibezmleka i pod kolejnymi  wyzwaniami na Facebooku pisz, jak ci idzie. Bądź ze mną, pewnie będę miała niejedno pytanie dotyczące tego, jak się czujesz i czym zastępujesz mleko. Ja chcę na 30 dni wyeliminować mleko ze swojej diety. Co mnie do tego skłoniło? Chęć sprawdzenia, jak jest naprawdę. Czy rzeczywiście mój organizm odczuje rewolucyjne skutki, o których wszyscy opowiadają. Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. A ty? Napisz, jak będzie nas więcej, to na pewno się uda!

Co trzeba zrobić?

Dwa razy w tygodniu będziemy publikować dla was wyzwania na naszym facebookowym profilu Oh!me (FB/ohmepl). Podejmijcie je i zostawcie pod nimi komentarze. Napiszcie, jak wam idzie. Piszcie o swoich sukcesach i chwilach słabości. Wspierajmy się wzajemnie i motywujmy!

W ramach naszej akcji będziemy publikować dla was na łamach magazynu Oh!me artykuły i porady, wszystko pod hasłem #30dnibezmleka. Będziemy wam przypominać, dlaczego warto spróbować roślinnych alternatyw krowiego mleka…  i że dacie radę!

PS: Mleko bez laktozy też się liczy. Dozwolone są – a i wskazane, no bo przecież ta nasza kawa czeka – mleka roślinne.

Nagrody: Dla najbardziej aktywnych i wspierających uczestniczek akcji Inka ufundowała wspaniałe nagrody. Wypróbujcie koniecznie napoje roślinne od Inki – owsiane, sojowe i ryżowe. My będziemy je pić na pewno! Wreszcie możecie poeksperymentować z alternatywą dla mleka i to w bardzo przyjemnej cenie. <3

Nagrody:

Nagrody 1 stopnia

3 x zestaw nagród, składający się z :

 • 6 napojów roślinnych od Inki

 • Piękny kubek do domu

 • Niezastąpiony termokubek na drogę

 • Zestaw 6 kaw zbożowych  Inka (klasyczna, miodowa, karmelowa, błonnik, bio i orkiszowa)

 • Torba

 • Spieniacz do mleka

 

Nagrody 2 stopnia

3 x zestaw nagród, składający się z :

 • 3 napoje roślinne od Inki

 • Piękny kubek do domu

 • Niezastąpiony termokubek na drogę

 • Zestaw 6 kaw zbożowych  Inka (klasyczna, miodowa, karmelowa, błonnik, bio i orkiszowa)

 • Torba

Nagrody 3 stopnia

4 x zestaw nagród, składający się z :

 • 3 napoje roślinne od Inki

 • Piękny kubek do domu

 • kawa Inka klasyczna

 Napoje roślinne – roślinna alternatywa mleka od Inki

Pojawiła się nowość pod marką Inka! Napoje roślinne, o rewelacyjnym smaku i prostym składzie.

Roślinne alternatywy mleka od Inki – marki kochanej przez miliony Polaków  i eksperta od alternatyw kawy – pysznie smakują. Dostarczają wartościowych substancji odżywczych na wiele „tradycyjnie mlecznych” okazji dla tych, co lubią łączyć przyjemność smaku z dobrymi nawykami.

Z Inką rozpocznij Roślinną Rewolucję w kubku i na talerzu. Roślinna Alternatywa Mleka doskonale sprawdza się na wiele sposobów do picia i gotowania, a także stanowi doskonały duet z kawą zbożową. Wyróżniają ją unikalne opakowania, pyszne smaki i proste składy. Naturalnie nie zawiera laktozy i jest przyjazna weganom.

Na początek przedstawiamy trzy warianty : Owsiane, Sojowe i Ryżowe.

 • Owsiane – to doskonała roślinna alternatywa mleka na bazie owsa dla tych, co lubią łączyć przyjemność smaku z dobrymi nawykami.  Nie zawiera dodatku cukru, jest źródłem wapnia i witamin. Idealna do owsianki na dzień dobry, do kawy oraz picia solo.
 • Sojowe – to bogata w białko roślinna alternatywa mleka dla tych, którzy stawiają na smak i dobre nawyki. Jest źródłem białka i wapnia. Doskonale się spienia! Razem z kawą Inka tworzy idealny duet. Sojowe od Inki smakiem bardzo przypomina mleko.
 • Ryżowe – to roślinna alternatywa mleka na bazie lekkostrawnego ryżu bez dodatku cukru. Źródłem naturalnej słodyczy smaku jest ryż, a sam napój jest też źródłem wapnia. Wypróbuj koniecznie do picia, gotowania oraz przygotuj na jego bazie znakomite koktajle i shake’i.

Akcja trwa od 12.11.2019 do 12.12.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.