Go to content

9 rzeczy, które warto wiedzieć, by dobrze się czuć i wyglądać. Czyli tego nie wiedziałaś o kolagenie

9 rzeczy, które warto wiedzieć, by dobrze się czuć i wyglądać. Czyli tego nie wiedziałaś o kolagenie
Fot, iStock / kopitinphoto

Jeżeli na hasło: kolagen, pierwsze co przychodzi wam na myśl, to strzykawka w klinice urody albo obolałe kolano, macie sporo do nadrobienia.

Kolagen – wbrew powszechnemu przekonaniu, to wcale nie jakiś tam składnik skóry czy stawów, to bardzo powszechnie występujące w ludzkim ciele białko. Ma swoje niezwykłe właściwości i pełni bardzo wiele różnych funkcji – w zależności od tego, gdzie się znajduje. Po 25-tym roku  życia kolagenowa fabryka w naszym ciele zwalnia tempo, a my zaczynamy obserwować zmiany – te, na które wcale nie czekałyśmy.

Niedobór tego właśnie białka powoduje utratę elastyczności tkanek oraz spowolnienie i utratę zdolności ich regeneracji. Efekty? Zmarszczki, cellulit, słabsze włosy oraz problemy ze stawami. Jednak to nie wszystko, bo kolagen nie tylko wpływa na nasza urodę, ale i na zdrowie. Pełni również ważną rolę w układzie odpornościowym, a mianowicie ogranicza „dostęp” patogenów do naszego ciała .

Co ciekawego jeszcze potrafi kolagen i czym można mu zaszkodzić? Przeczytajcie!

9 rzeczy, których nie wiedziałyście o kolagenie

Dlaczego palenie „postarza” skórę?

Witamina C ma wpływ na strukturę włókien kolagenowych, czyli wpływ na wygląd skóry (i zmarszczki!). Jeden wypalony papieros odbiera nam  35 mg witaminy C, czyli tyle, ile zawiera całkiem dorodna cytryna.

Co jeszcze przeszkadza w produkcji kolagenu?

  • cukier
  • kawa
  • promienie słoneczne

Po 25 roku życia proces rozpadu włókien kolagenowych jest szybszy od ich produkcji

Pewnie się nie ucieszysz, bo okazuje się, że „starość” na poziomie komórkowym przychodzi szybciej niż ta nasza, kulturowo-społeczna… Ale bez obaw, to po prostu pewien moment graniczy, od którego ciało zaczyna zwalniać, nieco bardziej się zużywać. Odpowiednio zadbane jeszcze długo nacieszy sprawnością swojego właściciela.

Kolagen lubi wino 😉

Wino zawiera związki chemiczne zwane fenolami. Wspomagają one ochronę naczyń włosowatych oraz kolagenu w ścianach naczyń krwionośnych, wykazują również działanie antyutleniające – spowalniając rozpad błon komórkowych w tętnicach wieńcowych i w mózgu.

Można systematycznie utrzymywać wiek biologiczny organizmu na poziomie 5-10 lat niższym niż wiek rzeczywisty

Kolagen nazywany jest białkiem młodości, oczywiście przede wszystkim kojarzy nam się to z kremem czy medycyną estetyczną, ale zdolność organizmu do produkcji kolagenu wpływa na „młodość” wszystkich naszych organów. Odpowiednia suplementacja kolagenu jest więc nie tylko zabiegiem na „ładną buzię”, ale pozwala dobrze podbudować prawidłowe funkcjonawanie całego organizmu.

Kolagen hamuje rozwój osteoporozy

Bo osteoporoza zazwyczaj zaczyna się, gdy produkcja kolagenu w organizmie zaczyna szwankować. Nieprawidłowa budowa i niedobór tego białka, szczególnie u pań, prowadzą własnie do osteoporozy.

Co ma wspólnego kolagen i włosy oraz paznokcie?

Odpowiedź brzmi: bardzo dużo. Kolagen ogranicza łamliwość paznokci i poprawia kondycję włosów. Najczęstszym problemem z włosami, jaki nas dopada to suchość i łamliwość – a ta zazwyczaj spowodowana jest niedoborem białka. Nasz „przyjaciel” doskonale sprawdza się w rewitalizacji włosów. Sekret piękna włosów tkwi w ich odżywieniu w cebulce, a więc w działaniu od wewnątrz. Zresztą spróbujcie same, efekty widać doskonale.

Zwalcza też wolne rodniki

Wolne rodniki mają taką brzydką przypadłość, że gdy tylko napotkają na swojej drodze nasz naturalny kolagen – niszczą go bez skrupułów. Dlatego też tak dużo mówi się o tym, że wolne rodniki nas „postarzają”. A zatem bez uzupełnienia i odbudowania szkód ani rusz. Lepiej wyposażyć się dobrze wewnętrznie, bo bez tego niestety za wiele nie zdziałamy nawet z najdroższym kremem świata…

Gzie król chodzi piechotą…

… kolagen pomaga pozbyć się zaparć. Zaskoczone? Oprócz tego dobrze wpływa na przemianę materii.

 

Partnerem publikacji jest 

 

KOLAGEN NCN RYBI PLUS WITAMINA C

Na terenie Polski można zakupić suplement diety zawierający czysty i naturalny kolagen rybi z największą zawartością kolagenu w dawce dziennej aż 6.600 mg (6,6 g). Kolagen NCN jest oczyszczany bezpośrednio w laboratoriach szwajcarskich, gdzie przechodzi wszelkie badania i analizy. Taki produkt jest bezpieczny oraz, co najważniejsze, dużo lepiej przyswajalny niż  kolagen innego pochodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Dlaczego Kolagen NCN?

  • Oferuje największą dostępną na rynku europejskim zawartość kolagenu rybiego w dawce dziennej!
  • Jest to naturalny kolagen rybi, a nie syntetyczny, drobiowy, wołowy czy wieprzowy, a więc jego przyswajalność jest nieporównywalnie największa (80% zgodności z ludzkim DNA)
  • Brak w nim konserwantów, aromatów, barwników itp.
  • Opakowanie zawiera 100% czystego kolagenu rybiego oraz witaminę C.
  • Kolagen NCN to w 100% naturalny i łatwo przyswajalny kolagen rybi. Skuteczność i jakość potwierdzona wieloma certyfikatami i niezależnymi badaniami zarówno szwajcarskimi, jak i polskimi.
  • Jest najtańszym produktem w tej grupie na rynku, gdyż firma szwajcarska pragnie dotrzeć do jak największej grupy kobiet.

Fot. Materiały prasowe

Kolagen NCN doskonale odpowiada na potrzeby osób z różnych grup wiekowych i ich potrzeb. Mianowicie, młode osoby chwalą go sobie ze względu na to, że wspomaga skutecznie walkę z trądzikiem. Panie zadowolone są ze znacznej poprawy kondycji włosów, skóry, wpływu na zmarszczki i paznokcie, a także oceniają go, jako skuteczną pomoc w walce z cellulitem. Osoby w bardziej zaawansowanym wieku kupują go ze względu wyjątkowe działanie na kości, stawy i ścięgna. Sportowcy z kolei kładą nacisk na aminokwasy i białko, które mają wpływ na budowę mięśni.

 

Wybierając Kolagen NCN, otrzymujemy produkt skuteczny i zarazem całkowicie naturalny, niezawierający sztucznych barwników ani konserwantów. To najlepsza alternatywa dla innych źródeł kolagenu, które działają wolniej i mniej skutecznie.


Wpis powstał we współpracy z Kolagen NCN Polska Sp. z o.o.