Go to content

5 wspaniałych korzyści, które daje twojej skórze… surowy ziemniak. Pokochasz go!

Fot. iStock/Neustockimages

Ziemniaki to wiadomo: obiad, frytki i sałatka jarzynowa. Jednak podobnie jak ogórek, surowy ziemniak jest bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C, która pomaga złagodzić stan zapalny i sińce pod oczami. Myślałyście kiedykolwiek o tym, że surowy ziemniak może stać się dobrodziejstwem dla waszej skóry? 

W ostatnich latach kosmetyczne korzyści ziemniaków zostały sprawdzone i dzisiaj mówi się, że są one doskonałym naturalnym środkiem na poprawę naszej skóry bez użycia chemicznych dodatków.

5 wspaniałych korzyści, które daje twojej skórze… surowy ziemniak

Pożegnaj się z cieniami pod oczami

Być może używałaś plasterków ogórka, by zmniejszyć cienie pod oczami, jednak w tym przypadku wszystkie produkty bogate w przeciwutleniacze i witaminę C mogą być skuteczne przy likwidacji sińców. Surowe ziemniaki są rewelacyjne, ponieważ pobudzają krążenie i zmniejszają rozszerzanie się maleńkich naczyń krwionośnych, skoncentrowanych pod naszymi oczami. .

Jak użyć ziemniaka? Potrzebujesz:

2 kromki surowego ziemniaka o grubości ok. 1,5 cm
2 płatki higieniczne
1 moździerz

Obierz surowego  ziemniaka i pokrój na plastry, w moździerzu zamień je na papkę. Trochę surowej pasty ziemniaczanej nałóż na płatki higieniczne i połóż pod oczy na 15 – 20 minut.

Zapomnij o przebarwieniach na skórze

Jedną z najbardziej znanych zalet surowego ziemniaka jest jego zdolność do niwelowania przebarwień na skórze.

Potrzebujesz jedynie:

1 małego, obranego ziemniak
1 ogórka
1 łyżki octu jabłkowego (10 ml)

Zetrzyj surowego ziemniaka i ogórka na tarce, wymieszaj je w misce z octem jabłkowym. Użyj bawełnianej szmatki/maski aby nałożyć maseczkę na twarz na 15 minut. Po tym czasie spłucz twarz ciepłą wodą.

Walcz z przedwczesnym starzeniem się

Słońce, suchość skóry i brak nawilżenia przyspieszają proces starzenia się skóry. Ale uwaga – możesz temu łatwo zapobiec. Wystarczy wykonać samodzielnie mini masaż twarzy za pomocą surowego ziemniaka. Jak to zrobić? Pokrój surowego ziemniaka w plastry, dobrze umyj twarz i masuj ją ziemniakiem. Następnie spłucz i nałóż krem nawilżający. Czynność możesz powtarzać co wieczór.

Wyeliminuj trądzik i pryszcze

Surowe ziemniaki są bogate w witaminę C, potas, miedź i siarkę, to idealne składniki, które pozwalają głęboko oczyścić skórę, eliminować z niej toksyny i zmniejszać trądzik. Na efekty nie trzeba długo czekać stosując prostą kurację każdego wieczoru. Co musisz zrobić? Wykonać masaż twarzy plastrem surowego ziemniaka, ale nie zmywać twarzy, tylko pozostałości na skórze zostawić na całą noc.

Rozjaśnij swoją skórę

Zmęczenie, niespokojny sen, stres odbierają naszej skórze naturalną promienność. Picie większej ilości wody, odpoczynek, zdrowsze jedzenie już powinny nam pomóc, ale – uwaga, możemy użyć surowego ziemniaka. Potrzebujemy jedynie jednego małego obranego ziemniaka, jednej łyżki z cytryny, którą dodajemy do startego na tarce kartofla. Mieszamy i mieszkankę jak maskę nakładamy na twarz, zostawiając na 15 do 20 minut. Następnie spłukujemy ciepłą wodą.

I co myślicie o zaletach zdawałoby się prostego ziemniaka? Wypróbujecie?


źródło: Steptohealth