Lifestyle Uroda

5 wspaniałych korzyści, które daje twojej skórze… surowy ziemniak. Pokochasz go!

Redakcja
Redakcja
3 sierpnia 2018
Fot. iStock/Neustockimages
 

Ziemniaki to wiadomo: obiad, frytki i sałatka jarzynowa. Jednak podobnie jak ogórek, surowy ziemniak jest bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C, która pomaga złagodzić stan zapalny i sińce pod oczami. Myślałyście kiedykolwiek o tym, że surowy ziemniak może stać się dobrodziejstwem dla waszej skóry? 

W ostatnich latach kosmetyczne korzyści ziemniaków zostały sprawdzone i dzisiaj mówi się, że są one doskonałym naturalnym środkiem na poprawę naszej skóry bez użycia chemicznych dodatków.

5 wspaniałych korzyści, które daje twojej skórze… surowy ziemniak

Pożegnaj się z cieniami pod oczami

Być może używałaś plasterków ogórka, by zmniejszyć cienie pod oczami, jednak w tym przypadku wszystkie produkty bogate w przeciwutleniacze i witaminę C mogą być skuteczne przy likwidacji sińców. Surowe ziemniaki są rewelacyjne, ponieważ pobudzają krążenie i zmniejszają rozszerzanie się maleńkich naczyń krwionośnych, skoncentrowanych pod naszymi oczami. .

Jak użyć ziemniaka? Potrzebujesz:

2 kromki surowego ziemniaka o grubości ok. 1,5 cm
2 płatki higieniczne
1 moździerz

Obierz surowego  ziemniaka i pokrój na plastry, w moździerzu zamień je na papkę. Trochę surowej pasty ziemniaczanej nałóż na płatki higieniczne i połóż pod oczy na 15 – 20 minut.

Zapomnij o przebarwieniach na skórze

Jedną z najbardziej znanych zalet surowego ziemniaka jest jego zdolność do niwelowania przebarwień na skórze.

Potrzebujesz jedynie:

1 małego, obranego ziemniak
1 ogórka
1 łyżki octu jabłkowego (10 ml)

Zetrzyj surowego ziemniaka i ogórka na tarce, wymieszaj je w misce z octem jabłkowym. Użyj bawełnianej szmatki/maski aby nałożyć maseczkę na twarz na 15 minut. Po tym czasie spłucz twarz ciepłą wodą.

Walcz z przedwczesnym starzeniem się

Słońce, suchość skóry i brak nawilżenia przyspieszają proces starzenia się skóry. Ale uwaga – możesz temu łatwo zapobiec. Wystarczy wykonać samodzielnie mini masaż twarzy za pomocą surowego ziemniaka. Jak to zrobić? Pokrój surowego ziemniaka w plastry, dobrze umyj twarz i masuj ją ziemniakiem. Następnie spłucz i nałóż krem nawilżający. Czynność możesz powtarzać co wieczór.

Wyeliminuj trądzik i pryszcze

Surowe ziemniaki są bogate w witaminę C, potas, miedź i siarkę, to idealne składniki, które pozwalają głęboko oczyścić skórę, eliminować z niej toksyny i zmniejszać trądzik. Na efekty nie trzeba długo czekać stosując prostą kurację każdego wieczoru. Co musisz zrobić? Wykonać masaż twarzy plastrem surowego ziemniaka, ale nie zmywać twarzy, tylko pozostałości na skórze zostawić na całą noc.

Rozjaśnij swoją skórę

Zmęczenie, niespokojny sen, stres odbierają naszej skórze naturalną promienność. Picie większej ilości wody, odpoczynek, zdrowsze jedzenie już powinny nam pomóc, ale – uwaga, możemy użyć surowego ziemniaka. Potrzebujemy jedynie jednego małego obranego ziemniaka, jednej łyżki z cytryny, którą dodajemy do startego na tarce kartofla. Mieszamy i mieszkankę jak maskę nakładamy na twarz, zostawiając na 15 do 20 minut. Następnie spłukujemy ciepłą wodą.

I co myślicie o zaletach zdawałoby się prostego ziemniaka? Wypróbujecie?


źródło: Steptohealth


Lifestyle Uroda

Są dwa typy cierpienia – jedno, które boli, drugie, które zmienia. Jak przekuć ból w motywację

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 sierpnia 2018
 

Kiedy tracisz bliską osobę, dostaniesz druzgocącą wiadomość lub stanie się coś, co dosłownie zwali cię z nóg, będzie ci się wydawało, że się już nie podniesiesz. Sztuka polega na tym, by wstać i pójść dalej, mimo, że boli. Przekuć ten ból w motywację. Bo są dwa rodzaje cierpienia – jedno przygniata cię do ziemi, drugie daje siłę, by się podnieść.

Jak przekuć ból na motywację

Wyłącz emocje

Nie mówię, że to banalnie proste. Ale przy takim cierpieniu potrzebny ci trzeźwy osąd sytuacji. Włącz logikę, analizę tego, co się stało. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu i te, do których sami doprowadzamy. Jeśli twoja sytuacja jest konsekwencją podjętych przez ciebie decyzji, wiesz już, jak nie postępować w przyszłości. Punkt dla ciebie.

Szukaj w sobie siły

Im intensywniejszy ból przeżywasz, tym więcej siły przejawiasz w codziennym życiu. Mimo, że cierpisz, wciąż wychodzisz z łóżka i codziennie stajesz twarzą w twarz z rzeczywistością. Możesz płakać, kiedy to robisz, ale nadal jesteś odważny.

Pomagaj innym

Możesz być dla nich inspiracją. Mów o swoich przeżyciach, a pokażesz, że trudne momenty mogą przytrafić się każdemu z nas.

Doceń swoje szczęście

Tak, serio. Czasem cierpienie przychodzi po to, byśmy zrozumieli, ile szczęścia mamy w życiu. Twój ból może pomóc ci nauczyć się doceniać każdą pojedynczą chwilę szczęścia, której doświadczasz. Jesteś zdrowy, masz wokół siebie życzliwe osoby, masz dach nad głową.

Naucz się czegoś o ludziach

Większość cierpienia, które przeżywamy w życiu, sprawiają nam inni ludzie. Jeśli twój ból pomoże ci nauczyć się lepiej czytać ich intencje i prawdziwe osobowości, to jest naprawdę cenną nauką i doświadczeniem.

Bądź kreatywny

Większość pisarzy, artystów i muzyków ma do opowiedzenia druzgocące historie. Zamiast pozwolić sobie ponieść się przez gniew i smutek, wykorzystują swoje emocje do tworzenia pięknych powieści, dzieł sztuki i piosenek. Znajdź swój sposób na przekucie cierpienia w coś twórczego.


 

Na podstawie: inspiration.allwomenstalk.com


Lifestyle Uroda

Jest kilka rzeczy, o których w trakcie rozwodu nie należy zapominać, by przejść przez ten proces z podniesioną głową

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
2 sierpnia 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

Pamiętam, jak przyjaciółka się rozwodziła. Kiedy złożyła pozew, kiedy wyznaczono datę rozprawy, odetchnęła z ulgą, otworzyła wieczorem wino mówiąc: „No to już koniec”. Tymczasem okazało się, że to był początek wszystkich emocji, które jej jeszcze towarzyszyły i bardzo trudnego dla niej czasu.

Często wydaje nam się, że rozwód to ostatni krok w drodze do nowego życia, że tak naprawdę wszystko, co najgorsze mamy już za sobą. Bo przecież najtrudniejsze było samo podjęcie decyzji o rozstaniu. To jednak nieprawda i warto się z tą myślą oswoić, żeby móc sobie w tym trudnym czasie pomóc. Przyjaciółka dopiero w trakcie rozwodu wylądowała na terapii, to tam dowiedziała się, że jest kilka rzeczy, o których w trakcie rozwodu należy pamiętać.

Rozwód jest jak śmierć

Podczas procesu rozwodowego i jeszcze raz po jego sfinalizowaniu niemal każdy przechodzi przez wszystkie etapy żalu, straty: zaprzeczenie („To się nie dzieje”), gniew („Tak bardzo mnie skrzywdził”), negocjacje („Gdybym coś zrobiła inaczej” „), depresji („Nie tego chciałam”) i akceptacji („Jestem gotowa iść naprzód”). One niekoniecznie przebiegają w podanej kolejności, czasami mieszają się wszystkie ze sobą, ale są i trzeba sobie z nimi poradzić.

Emocje są intensywne

Oprócz poczucia straty i głębokiego smutku, do wachlarza tego, co czujemy, dochodzą typowe reakcje emocjonalne, tj.: nieufność, wstyd, poczucie winy i niższości, zazdrość i wątpliwości. Nie próbuj ich racjonalizować. To naturalne, że tak się czujesz, przepuść te emocje przez siebie i daj im pójść dalej nie poświęcając im zbyt wiele swojej energii.

Myśli są zwykle obsesyjne

Nikt nie decyduje się na ślub z myślą, że będzie chcieć rozwodu. Pytasz więc siebie: „Jak do tego doszło?”, analizujesz bez końca ostatnie 15 a może 20 lat życia? Próbujesz sobie przypomnieć szczegóły, chwile, które zaważyły na tym, co się stało, które pomogłyby ci zrozumieć. Tyle tylko, że nie można skupiać się na przeszłości, której zmienić i tak nie możemy. Stało się, mleko się rozlało, koniec. Teraz najważniejsze, to wyciągnąć wnioski i zrobić krok do przodu, a nie obsesyjnie tkwić w przeszłości.

Mechanizmy obronne, takie jak projekcja, są powszechne

W trakcie rozwodu winę najchętniej upatrujemy we współmałżonku. To proste – nie bierzemy wówczas na siebie odpowiedzialności za to, co się stało. Pomyśl tylko, czy to ,za co go obwiniasz, nie było twoim udziałem? Projektujemy na partnera całe zło, tak naprawdę nie chcąc widzieć zupełnie naszej winy w tym, co się stało.

Rozwód jest emocją, nie biznesem

Niestety, w procesie rozwodu bardzo silne emocje stanowią problem w racjonalnej ocenie sytuacji i podjęciu dobrych decyzji. Rozwód jest niezwykle emocjonalnym doświadczeniem, podczas którego powinniśmy jednak zachować jak najzimniejszą krew. Należy porzucić żal, urazy, złość i podejść do tego ostatniego etapu rozstania jak do podpisania ważnego dla nas kontraktu, który ważyć będzie na naszym życiu.

Rozwód pokazuje najgorsze cechy osobowości

Nawet najbardziej ciepły, przyjazny człowiek, jakiego znacie, w trakcie rozwodu potrafi stać się mściwy, paranoiczny, zawistny. To dzieje się jakby poza jego świadomością, nie potrafi nad tym zapanować. Dlatego warto sobie każdego dnia przypominać, jakim jestem człowiekiem, jakie są moje priorytety i za nimi podążać, a nie za chęcią zemsty.

Rozwód to tryb przetrwania

Mówi się o czterech etapach życia: lot, walka, zamrożenie, omdlenie. Rozwód uruchamia tryb walki, czyli przetrwania. To często ogranicza nasze myślenie, każde się nam skupić na tym co tu i teraz, kompletnie nie przyjmujemy informacji z zewnątrz, zapominamy, co kto do nas mówi, nie pamiętam o zadaniach, obowiązkach, ponieważ koncentrujemy się na tym, żeby przetrwać, żeby przeżyć, żeby wyjść z tej walki zwycięsko, nawet nie w kontekście wyniku rozwodu, ale z perspektywy własnego ja – żeby się nie rozsypać na tysiące kawałków.

Ogranicza liczbę przyjaciół

Rozwód nie jest niczym miłym I chociaż czasami mamy ochotę opowiedzieć całemu światu, jaka tragedia odgrywa się właśnie w naszym życiu, to tak naprawdę lepiej skupić na kilku zaufanych przyjaciołach, którym będziemy mogli się zwierzyć. Rozwód na nowo definiuje nasze znajomości i przyjaźnie – to naturalne. Rozejrzyj się, poszukaj wokół siebie życzliwych ci osób i bądź z nimi, nie izoluj się całkowicie.

Z taką wiedzą, łatwiej nam zrozumieć, co się z nami dzieje, skąd biorą się w nas pewne emocje, przemyślenia, w jaką stronę pokierować swoje myśli, by rozwód przeżyć z jak najmniej intensywnym poczucie niesprawiedliwości i nieszczęścia. By wyjść z niego pokaleczonym, ale nadal całym i móc budować swoje życie na nowo.


Zobacz także

Ewa Woydyłło: Zmierzaj tam, dokąd pragniesz dojść. Nie wszystko musi się udać

A właśnie, że nie będę szczęśliwa! Nie i koniec. Weźcie sobie to szczęście wsadźcie głęboko

Te kobiety zmieniają świat: najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO