Lifestyle

Twoje dziecko marzy o psie? Zapoznaj go z Kostkiem

Oh!Books
Oh!Books
19 lutego 2018
Fot. Archiwum prywatne
 

Kto z rodziców nie przechodził przez etap: „mamusiu/tatusiu chcę mieć psa”? Prędzej czy później każdy z nas staje przed dylematem, czy on/a nie jest jeszcze za mały? I jak przygotować dziecko do tego, by pies nie stał się jedynie zachcianką czy prezentem? Dziś w nasze ręce trafiła genialna i bardzo psia książka, która pomoże wam nieco przygotować grunt.

Praktycznie każdy ma swój pomysł na to, w jaki sposób powinno się z dzieckiem rozmawiać o posiadaniu zwierzaka, powstały setki książeczek edukacyjnych, dlatego my dziś ciut przekornie, odsyłamy was do lektury fajnej książki, która w ogóle nie jest poradnikiem! Bo Kostek, to pies uczłowieczony, taki, który ma swoje przygody, humory, pomysły. Taki, który robi głupoty i dopiero poznaje ludzki świat. Jakim cudem „bajkowy” Kostek ma nam pomóc w rozmowach o prawdziwym zwierzęciu?

Ach, to co zrobicie z tą książką zależy już tylko od was, a pretekst do rozmów o tym, że zwierzęta żyją, czują, kochają i boją się – jest idealny! Do tego Kostek jest bohaterem, który łapie za serce, psiakiem, który poznaje świat, nie wie, szuka i próbuje. Można śmiało powiedzieć, że jest uosobieniem dziecka, które dopiero się uczy.

7 sposobów, na jakie Kostek cudownie pokazuje dzieciom, jak traktować zwierzęta (i o czym muszą wiedzieć):

  1. Pies to więcej niż pies. Choć ten prawdziwy wcale nie będzie nosił swetra czy beretu i jeździł na nartach, to świetna okazja by porozmawiać o szacunku do zwierząt. Każde zwierzę na niego zasługuje. Pies to nie przedmiot.
  2. Pies potrzebuje bliskości, przyjaciela. Tak jak dziecko, kumpel, siostra. Czasem ma ochotę się przytulić, czasem pobawić.
  3. Pies nie lubi się nudzić. To nie tylko radość, ale i obowiązek. Musimy pamiętać – i nauczyć dziecko – że zwierzę w domu jest od nas zależne. Ma swoje potrzeby – bez względu na to, czy my akurat mamy „ochotę” je spełniać.
  4. Pies może nie wiedzieć. Choć Kostek swoją niewiedzą bardzo przypomina niezręczne dziecko, możecie porównać jego zachowanie do zachowania szczeniaka. Piesek, który zagości w domu będzie przecież dość niesforny – zupełnie jak każdy inny człowiek i zwierzę w nowym i nieznanym środowisku.
  5. Pies też robi „głupoty”. Może coś zniszczyć, może mieć zły humor. I nie robi tego specjalnie. Cierpliwości, my też przecież popełniamy błędy.
  6. Pies jest członkiem rodziny. Na dobre i na złe. Tu nie ma miejsca na „ale”. Uczymy się siebie nawzajem i akceptujemy.
  7. Pies ma swoje psie życie. Psie zabawy, czas na zabawę i odpoczynek, swoją zabawkę. Szanujmy to. Zobaczcie, jak aktywny jest Kostek, my też nie chcielibyśmy, żeby ktoś odbierał nam nasze małe przygody.

O książeczce (przeczytajcie, bo jest świetna!):

Oczywiście kostkowe przygody to więcej niż psie, bajkowe wyczyny. W książce sprytnie zostały przemycone różne wiadomości (o nartach, górach i śniegu) i uniwersalne zasady moralne. Czytanie z pewnością przyniesie spoooro korzyści! Tytułowy bohater wybiera się poznawać zimowy świat – a w nim wszystko, absolutnie wszystko, jest ciekawe i nowe! Kostek będzie uczył się i bawił, a wszystko w towarzystwie swojego najlepszego kumpla, który… jest skarpetką 😉 (jest cudowny!).

Bawcie się dobrze!

… i zobaczcie jak ta książeczka jest piękna!

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

PS: Wiecie, dlaczego Kostek jest taki fajny? Bo oprócz wdzięcznej fabuły i bohatera, którego nie da się nie kochać, ta książka jest „technicznie” cudowna. Polecam rodzicom pierwszoklasistów (i starszych dzieci), którzy walczą z oporem przed przeczytaniem choćby jednego zdania. Piękne grafiki i przede wszystkim tekst dostosowany dla początkujących „czytaczy”. Na każdej stronie znajduje się mała porcja tekstu – co ogranicza marudzenie i daje piękne uczucie dumy, gdy dziecko samodzielnie przeczyta tyyyle stron!

Książkę kupicie tutaj: wydawnictwo-debit.pl, to nowość Wydawnictwa Debit

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Tytuł Kostek na nartach
Tytuł oryginalny Claude on the Slopes
Autor Alex T. Smith
Tłumacz Anna Niedźwiecka
Ilustrator Alex T. Smith
Liczba stron 96
Format 130 x180
Oprawa miękka
Data premiery 7 lutego 2018
Wydanie 1

Niezwykły pies i jego niesamowite przygody!

Przeurocza seria o psie, przypominającym nieco naszego Ferdynanda Wspaniałego, zachwyca wyjątkowymi ilustracjami i niezwykle dowcipnym tekstem. Dobra zabawa i dla dzieci, i dla rodziców.

Pewnego zimowego dnia niewinna zabawa śnieżkami i lepienie bałwana przeradza się w potężną lawinę! Kostkowi jak zwykle dzielnie towarzyszy Pan Piętka, jego najlepszy przyjaciel, który jest… skarpetką.

„Ilustracje pełne humoru i elegancji…”
SUNDAY TIMES

Książka nominowana do Waterstones Children’s Book Prize

Dzieło oficjalnego ilustratora Światowego Dnia Książki


Lifestyle

Katarzyna Miller „Instrukcja obsługi kobiety”. Czy kobiety można w ogóle zrozumieć?

Oh!Books
Oh!Books
2 marca 2018
Mat. prasowe
 

Jak zrozumieć kobietę? Czy to jest w ogóle możliwe? Nie tylko mężczyzna zadaje sobie to pytanie. Często sama kobieta ma wątpliwości, czy wie czego w danej chwili chce. Spokojnie, to wcale nie jest takie skomplikowane na jakie się wydaje. Po prostu potrzeba instrukcji! Po sukcesie Instrukcji Obsługi Faceta Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska odważnie podjęły się pracy nad bardziej skomplikowaną połową ludzkości – KOBIETĄ. Efektem pracy autorek, jest książka Instrukcja Obsługi Kobiety, której premiera 28 lutego 2018. Śmiało można uznać ten projekt za sukces i z radością polecić wszystkim kobietom, które chciałyby lepiej poznać siebie i schematy, które nimi kierują. Oraz mężczyznom, którzy gubią się w meandrach kobiecego świata lub chcą dowiedzieć się więcej o płci pięknej.

Co to znaczy być kobietą? Czym jest kobiecość? Czym kobieta różni się od mężczyzny? Z czym się rodzi, a co jest jej społecznie wpojone? Jaki to ma wpływ na jej dorosłe życie? Wreszcie, jakie kobieta ma potrzeby i czy ma prawo do ich egzekwowania?

Rozmowy o kobiecości można prowadzić w nieskończoność, są fascynujące i zawsze niosą za sobą nowe odkrycia. Kobieca natura jest wielopoziomowa i posiada niezliczone oblicza. To czyni ją piękną i ciekawą. Jak jednak radzić sobie z codziennymi trudnymi sytuacjami? Jak przerwać koło powracających problemów lub rozpracować schemat postępowania, który utrudnia kobietom czerpanie szczęścia z tego co mają? Dlaczego obrażanie się i ciche dni z jednej strony tak bardzo ją męczą, ale mimo to nie potrafi inaczej reagować na zranienie? Dlaczego nawet, gdy pozornie ma wszystko, nie potrafi się tym cieszyć? Jestem gruba, brzydka, nikt mnie nie pokocha – nigdy nie powiedziałaby tak do swojej przyjaciółki, dlaczego jest tak okrutna wobec siebie? Dlaczego kupuje karnet na siłownię, nie korzysta z niego, później ma wyrzuty sumienia z tego powodu? Czy należy przepraszać własne dziecko? Czasem mam naprawdę dość moich dzieci i chciałabym uciec – czy jestem złą matką?

Książka Instrukcja Obsługi Kobiety jest podzielona na rozdziały sformułowane w formie pytań kobiet, najczęściej pojawiających się rozterek lub wątpliwości dotyczących sytuacji jakie je spotykają. Autorki każde pytanie traktują jak zagadnienie, zasługujące na rozszyfrowanie i przepracowanie.

Czytając wybrane tytuły rozdziałów, każda kobieta w pierwszej chwili doświadczy zaciekawienia, bo spotka się z czymś mocno i emocjonalnie związanym z jej życiem. Zaraz potem pojawi się nadzieja, że może jest jakaś odpowiedź, która odczaruje lub rozpuści negatywne uczucia, związane z danym tematem. Po zagłębieniu się w empatyczne i rzeczowe odpowiedzi autorek, można przejrzeć się niczym w lustrze. A to już jest dobry, pierwszy krok do zmiany – zmiany zachowania albo podejścia do danej sprawy. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska tłumaczą jak nie dać się zwariować. Wyjaśniają, jak odczytywać pewne mechanizmy rządzące KOBIECĄ psychiką i jakie jest ich drugie dno. Często to, co pokazują na zewnątrz, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Na szczęście można dotrzeć do jej podstaw, i co ciekawe, to wcale nie jest takie trudne.

Chciałabyś, żeby Twój facet zaczął dostrzegać przyjemność i radość w czynieniu Ciebie szczęśliwą? Po pierwsze naucz się czytać co NAPRAWDĘ stoi za Twoimi emocjami – dowiesz się, o co naprawdę ci chodzi. Po drugie zrozum, że wszystkie emocje są w porządku i masz do nich prawo. Po trzecie – pokaż mu tę książkę.

Treści książki podane są w sposób skondensowany i łatwy do szybkiego zastosowania w życiu codziennym. Pomoże tutaj także humorystyczny, pełny luzu język, który szybko trafia do kobiety i rozwija w niej większą świadomość siebie. Mężczyzna dowie się z Instrukcji Obsługi Kobiety, w jaki sposób kobiety myślą i czują, to pomoże mu zaakceptować, zrozumieć i właściwiej reagować na zachowania i potrzeby partnerki, a może nawet je wyprzedzać. Ponadto, mężczyzna dowie się w końcu, jak wielka moc potrafi tkwić zarówno w małych rzeczach i jego gestach, jak i tych większych zmianach, których od niego oczekuje kobieta.

Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska w swojej Instrukcji obsługi kobiety odpowiadają na przeróżne pytania kobiet, dotyczące przeróżnych sfer i zagwozdek życiowych. Tak jak złożone są kobiety, tak samo różnorodne zagadnienia pojawiają się w książce. Ponadto, przy każdym rozdziale znajduje się strona z afirmacjami. Uwaga! Nie ma ograniczeń wiekowych.

okladka IOK 2D

Fragment książki:

Jak zadowolić kobietę seksualnie?

Suzan: W pierwszej chwili to pytanie może wydawać się niepotrzebne, a odpowiedź na nie oczywista, ale wcale tak nie jest. Wielu mężczyzn nie wie jakie oczekiwania ma kobieta oraz, jak zacząć zbliżenie seksualne. A to rozpoczęcie jest przecież najważniejsze! Faceci czasami nie zdają sobie sprawy z mocy gry wstępnej oraz z tego, jak ważna jest ona dla kobiety. Niewiele kobiet lubi szybkie numerki i niewiele potrafi od razu osiągnąć rozkosz. Większość potrzebuje trochę czasu i rozgrzewki.

Katarzyna: Większość kobiet lubi być oderwana od normalności, czyli wprowadzona w stan nadzwyczajny. Do tego potrzebna jest gra wstępna.

O autorkach:

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka i poetka z wieloletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana z magazynem „Zwierciadło”. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Kup kochance męża kwiaty, Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne (Wydawnictwo Zwierciadło).

Suzan Giżyńska – reżyser i copywriter, twórczyni akcji społecznych (m.in. „Zespół Downa. Zrozum i daj żyć” dla Olimpiady Specjalne Polska) oraz spotów reklamowych. Wiele lat pracowała w agencjach reklamowych (DDB oraz Young & Rubican). Wielokrotnie nagradzana (m.in. KTR 2010, Kreatura 2006).

instrukcja obslugi kobiety_happy end_zaproszenie_1024x764 (1)


Lifestyle

Nikt tak, jak ona nie mówił o miłości… „Kwiatki Marii Czubaszek”

Oh!Books
Oh!Books
14 lutego 2018
Fot. Materiały prasowe
Następny

Kochamy jej lekkość, realizm i szczerość. To właśnie dlatego Marię Czubaszek tak wielu kochało i nienawidziło. Zawsze trafiała w sedno, bez zbędnego nadęcia i lukrowania rzeczywistości. Maria Czubaszek i miłość? Oczywiście, jeśli tylko nie szukacie różowych laurek o krainie miłości, gdzie zawsze świeci słońce, na niebie wisi tęcza, a zakochani jeżdżą na magicznych jednorożcach… Bo z miłością, jak to w życiu, bywa bardzo różnie.

O miłości „w punkt” – czyli najlepsze cytaty Marii Czubaszek

Zobaczcie naszą mini galerię.


Na podstawie książki Kwiatki Marii Czubaszek, Wyd. Czerwone i Czarne