Go to content

3 pomadki, które musi mieć w kosmetyczce każda kobieta (bez względu na typ urody!)

Fot. iStock

Każda kobieta powinna posiadać dokładnie 3 różne kolory szminki. Są takie same dla każdej kobiety, o każdym typie urody – różnią się jedynie odcieniem, ten powinien być już indywidualnie dopasowany.

Jesteście ciekawe, jaki kolorystyczny must have, powinien się znaleźć w waszych kosmetyczkach?

3 pomadki, które musi mieć w kosmetyczce każda kobieta (bez względu na typ urody!)

Nude

Fot. iStock

Fot. iStock

Ta szminka idealna na co dzień. Do pracy, na spotkania, egzaminy czy wyjście do piekarni. Pasuje każdemu i zawsze. Możesz oczywiście używać innego, ale kolory z palety „nude” mają jedną przewagę nad wszystkimi innymi – nie da się użyć ich niestosownie.

To kolory bezpieczne i eleganckie. Świetnie sprawdzą się również w wieczorowym i ostrzejszym makijażu, gdy postawisz na mocny makijaż oczu, np. smokey eyes. W ten sposób całość pozostanie stonowana, a pomadka nie będzie odciągała wzroku od najważniejszego elementu make upu.

Różowa

Fot. iStock

Fot. iStock

Drugi klasyczny i niezastąpiony kolor. Różowa pomadka doskonale sprawdzi się w makijażu dziennym i wieczorowym. Jest od lat również niezastąpiona w makijażu ślubnym. Delikatne odcienie to najlepszy sposób na ponętne usta bez wysiłku – jakby same się malowały. 😉

Absolutnie każda kobieta może używać różowej szminki, tutaj jednak należy przestrzegać kilku zasad, bo róż różowi nierówny.

Jak dobrać różową szminkę do  typu urody:

Blada skóra i jasne włosy – makijażystki radzą, by panie o tym typie urody nosiły zimne odcienie.

Kobiety o bladej skórze i ciemnych włosach powinny zadbać o bardziej naturalne odcienie, takie jak truskawkowy róż, brzoskwiniowy róż lub karmel.

Dla pań, które mają ciemniejszą skórę, bez względu na kolor włosów, odpowiedni będzie jaśniejszy róż.

Dla wszystkich kobiet o bardzo ciemnej lub opalonej skórze – idealne będą pomadki fioletowe lub jagodowe.

Czerwona

Fot. iStock

Fot. iStock

Absolutna  klasyka. NNie ma nic bardziej seksownego i dystyngowanego niż czerwone usta. To styl, który nigdy nie przeminie.

Oczywiście nie jest to najszczęśliwszy wybór na co dzień, a zwłaszcza do pracy. Taki odważny kolor jest idealny na imprezy i oficjalne okazje.

Czerwona szminka wygląda idealnie z prostym makijażem, ponieważ sama w sobie jest „wystarczająca”. Cieliste cienie i trochę tuszu do rzęs to najlepsi przyjaciele czerwonej szminki. Dobrze prezentuje się również w towarzystwie prostych, czarnych kresek wykonanych eyelinerem na powiece – w stylu „francuskim”.

Uważaj, choć czerwień wydaje się tak klasyczna i oczywista, wcale nie tak łatwo znaleźć ten jedynym i idealny dla nas odcień. Najlepiej jest wypróbować na własnej skórze,a  gdy już odkryjesz swoją czerwoną pomadkę – nosić ja z dumą! Gwarantujemy co najmniej 100 punktów  w kategorii pewność siebie.

Przeczytaj jak dobrać czerwoną szminkę:

Dobrze dobrana potrafi zdziałać cuda. Zobacz, jak wybrać odpowiednią dla siebie czerwoną szminkę

Marzysz o seksownych, czerwonych ustach? Dzięki tym trikom idealnie nałożysz szminkę


Na podstawie: makeup-mania.net