Go to content

Dobrze dobrana potrafi zdziałać cuda. Zobacz, jak wybrać odpowiednią dla siebie czerwoną szminkę

Fot. iStock/Rohappy

Czerwona szminka na ustach to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Dodaje pewności siebie, podkreśla kobiecość i podkręca seksapil. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak dobrać odpowiedni odcień, aby podkreślić urodę i uniknąć efektu odwrotnego. Zobaczcie, czym powinnyście się kierować podczas zakupu.

Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze, mężczyźni utrzymują wzrok na kobiecych ustach pomalowanych czerwoną szminką przez ponad 7 sekund. Dla porównania – na niepomalowanych ustach zawieszają wzrok na niewiele ponad 2 sekundy, a na ustach w odcieniu różowym jest to 6,7 sekund. To dowód na to, że dobrze dobrana czerwona szminka jest naszą przyjaciółką, która może pomóc nam w przyciągnięciu mężczyzny oraz doda nam dużo pewności siebie.

Jednak bardzo łatwo jest popełnić modową wpadkę. Źle dobrany odcień może sprawić, że będziemy wyglądać po prostu źle. Dlatego warto poznać kilka zasad, które należy przestrzegać wybierając czerwoną szminkę.

Zasady:

Czerwonego odcienia powinny unikać kobiety z wąskimi ustami, ponieważ taki kolor może je jeszcze dodatkowo optycznie zmniejszyć, oraz te ze zbyt dużymi ustami, bo mogą sprawiać, że będziesz wyglądać wulgarnie.

Jeśli jesteś blondynką, pasuje do ciebie odcień strażackiej czerwieni oraz w kolorze maku. Ponadto idealna jest dla ciebie czerwień amarantowa, koralowa i malinowa. Powinnaś wybierać produkty ze złotym pigmentem. Jeśli jednak masz bardzo bladą cerę powinnaś używać malinowych czerwieni.

Kobiety o rudych włosach śmiało powinny sięgać po oranże. Jednak musisz pamiętać, że intensywne pomarańcze sprawiają, że twoje zęby wyglądają na mocniej żółte. Dlatego jeśli chcesz wybrać mocny pomarańcz, musisz mieć śnieżnobiałe zęby.

Brunetkom i szatynkom o ciemniejszej karnacji pasuje w zasadzie każdy odcień czerwonej szminki. Dobrze będziesz wyglądać w nasyconych barwach, takich jak czerwień złamana maliną, różem, bordo lub winem. Powinien on posiadać błękitne pigmenty. Mają one dodatkowe działanie- optycznie wybielą zęby.

Winne odcienie np. czerwone wino, sprawdzą się u każdej kobiety i są najbezpieczniejszą opcją.

Kolor zębów ma znaczenie przy wyborze czerwonej szminki. Jeśli nie są one śnieżnobiałe, powinnaś używać nieco chłodniejszych odcieni.

Przy wyborze czerwonej szminki zawsze kieruj się intuicją i zdrowym rozsądkiem. Kiedy pomalujesz w sklepie usta wybranym odcieniem, przyjrzyj się sobie dokładnie i realnie oceń, czy ten kolor do ciebie pasuje.

Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego odcienia czerwonej szminki. Potrafi on naprawdę zdziałać cuda i sprawi, że będziemy czuć się mega kobieco. A spojrzenia mężczyzn dodatkowo dodadzą nam pewności siebie.


 

Źródło: joy.pl