Lifestyle

Trzy ulubione zwierzaki powiedzą wszystko o twoim charakterze. Wybierz i sprawdź! 🐾

Redakcja
Redakcja
19 sierpnia 2021
fot. Antagain/iStock
 

Od wieków to zwierzęta w literaturze uosabiają ludzkie cechy. Pamiętacie bajki Ezopa? No właśnie. Czy coś w tym jest? Oczywiście! A jak dużo? Sprawdź w naszej psychozabawie. Koniecznie daj znać, czy wszystko się zgadza!

Jak to działa? Uwaga – koniecznie rób wszystko zgodnie z instrukcją:

Przygotuj kartkę papieru i ołówek.

Zapisz na niej zwierzęta w następującej kolejności:

  • twoje ulubione 
  • to, które chciałabyś mieć w domu
  • drugie ulubione zwierzę

Wypisz cechy, które odpowiadają każdemu z nich. Gotowe!

Wybierz zwierzęta z poniższej listy 👇

🐱 KOT: niezależny, seksowny, wolnomyśliciel, miłośnik nocnego trybu życia, wymagający, lider

🐻NIEDŹWIEDŹ: myśliciel, opiekuńczy, marzyciel, cichy, „anioł stróż”

🐒 MAŁPA: pewny siebie, zabawny, praktyczny, zdolny, wesoły, wszechstronny,

🐕 PIES: lojalny, przyjacielski, skromny, odważny, „anioł stróż”, spolegliwy

🐳 WIELORYB: cichy, przyjazny, godny zaufania, uczciwy, zorganizowany, poważny

🐢 ŻÓŁW: opiekuńczy, cierpliwy, „ograniczony”, uparty, pokojowo nastawiony, nudny

🐤 KACZKA: głośny, pracowity, pilnujący porządku, wesoły, ceniący wartości rodzinne

🐴 KOŃ: szlachetny, lojalny, silny, wolny duchem, pokorny

🐦 PTAK: radosny, przepełniony wewnętrznym pięknem, pozytywny, wolny duchem, prostolinijny

🐑 OWCA: niezdecydowany, przyjazny, posłuszny, konserwatysta, pracowity

🐼 PANDA: kochający, opiekuńczy, wesoły, samowystarczalny, marzyciel

🐁 MYSZ: pracowity, solidny, skromny, nieśmiały, prostolinijny

🐇 KRÓLIK: sprytny, pokorny, szybki, nerwowy, cichy

🐺 SZOP: sprytny, odpowiedzialny, podejrzliwy, inteligentny, miłośnik nocnego trybu życia

🐘SŁOŃ: pewny siebie, spokojny, opiekuńczy, wytrwały, uparty

🦁 LEW: silny, cierpliwy, pewny siebie, ceniący rodzinę, opiekuńczy, spokojny

🐾 LIS: sprytny, elegancki, myśliciel, zorganizowany,

🐧 PINGWIN: miły, otwarty, ciekawy, zdolny, prostolinijny

🌙 SOWA: intuicyjny, tajemniczy, wolny, spostrzegawczy, łagodny, uduchowiony

🦒 ŻYRAFA: pewny siebie, elegancki, czarujący, bywa nieśmiały, próżny

🐾 JEŻ: zwinny, sarkastyczny, wrażliwy, oportunista, aktywista, indywidualista

🐓 KOGUT: utalentowany, ekscentryczny, kreatywny, wesoły, artystyczna dusza

🐖 ŚWINIA: hojny, ufny, uczciwy, tolerancyjny niewinny, przyjazny

🐄 KROWA: towarzyski, żądny przygód, ciekawy, miły, spokojny, opiekuńczy

🐎 ZEBRA: lojalny, inteligentny, oddany, idealista, egocentryk

🐯 TYGRYS: silny, elegancki, autorytarny, aktywny, zagadkowy, nieprzewidywalny, samotnik

🦌 JELEŃ: miły, empatyczny, sprytny, prostolinijny, ceniący wartości rodzinne


Źródło: brightside.me


Lifestyle

Dość fałszywej troski o to, czy nie pokazujemy zbyt wiele ciała, czy nie wstydzimy się naszych rozstępów i dużych ud!

Redakcja
Redakcja
19 sierpnia 2021
 

Polska marka plus size 20inLove, w reakcji na rosnący, negatywny trend, który nazywa fałszywą troską, postanowiła pokazać, że kobiety w rozmiarach większych niż 38 mogą czuć się w swoich ubraniach zmysłowo, komfortowo, seksownie i swobodnie. Po prostu dobrze – ze swoją garderobą i ze swoim ciałem. I nikt nie ma prawa oceniać ich za to jak wyglądają i co noszą.


Nie potrzebujemy troski

Dużo się zmienia w temacie samoakceptacji i akceptacji innych bez względu na typ figury, wyznanie, wygląd i orientację. Dużo się zmienia i są to zmiany na lepsze, ale jest coś, co je hamuje, dając nieustannie argument ludziom, którzy tę odmienność od siebie samych krytykują. Tym, co negatywnie wpływa na ten pozytywny zwrot jest troska.

Troska, która właściwie użyta jest bardzo silnym, słusznym i przede wszystkim pozytywnym argumentem. Bardzo łatwo staje się jednak poręcznym orężem dla tych, którzy chcą się nią zakryć, aby jednocześnie wygłosić jakąś swoją, nawet skrajnie krzywdzącą opinię. Dalej pozostając, oczywiście pozornie, bardzo miłym człowiekiem. W końcu taka (fałszywa) troska wynika z dbania o czyjeś zdrowie, to psychiczne i fizyczne, szczęście i ochrony przed negatywnymi reakcjami innych osób. Ta pozorna troska czyni wiele szkód. Obniża naszą samoocenę i sprawia, że tracimy, tak cenną przecież, pewność siebie.

 

My, jako 20inLove, polska marka odzieżowa plus size, widzimy przede wszystkim tę „troskę”, skierowaną do osób noszących większy rozmiar. „Troskę” o to, czy nie pokazujemy zbyt wiele ciała, czy nie wstydzimy się naszych boczków, rozstępów, dużych ud. „Troskę” wyrażaną zdecydowanie zbyt często, niesłusznie i ze złych pobudek. „Troskę”, która budzi nasz kategoryczny sprzeciw i wywołuje tylko irytację. Nie mamy zamiaru wstydzić się naszych sylwetek i noszonego rozmiaru, niezależnie od opinii innych osób.
Chcąc walczyć z tym nieżyczliwym zachowaniem postanowiliśmy pokazać, że dziewczyny plus size posiadające rozmiar większy niż 38 nie są zobowiązane do tego, aby ubierać się w oversizowe, obszerne ubrania i ukrywać wszystko to, co osoby kierujące się fałszywą troską mogą negatywnie skomentować.

20inlove – jestem plus size @noszecochce

Nasza marka, 20inLove od początku powstała z myślą o kobietach, które chcą podkreślać swoją pewność siebie i czuć się dobrze w swoich ubraniach. Dlatego od zawsze przykładamy dużą wagę do tego, aby tworzyć nasze projekty nie tylko zgodnie z panującymi trendami, ale przede wszystkim z myślą o sylwetce plus size. Chcemy, żeby kobiety plus size czuły się komfortowo, swobodnie i zwyczajnie dobrze – zarówno w wieczorowej sukience, jak i wygodnym dresie, w odkrywającym brzuch crop topie i szerokich spodniach.

Nie chcemy mówić, kobietom jakie mają być, w jakim stylu się ubierać, co ukrywać, a co eksponować w swojej sylwetce. Wierzymy, że same dobrze wiedzą, czego chcą od ubrań i mają w sobie ogromną pewność siebie, siłę i kobiecą zmysłowość, nawet jeśli nie zawsze ją ukazują.

Nie chcemy sprzedawać przebrań, za którymi można się schować – naszą rolą jest ubieranie pewności siebie kobiet plus size, dlatego chcemy, żeby kreowały one swoją garderobę po swojemu! Dziewczyny, nie dajcie sobie wmówić, że jest jeden kanon piękna – nie ma go! Każda z nas jest inna i wszystkie jesteśmy wystarczające, o ile czujemy się dobrze ze sobą i w swoim ciele.

Red is our new black

Z radością obserwujemy jak wiele zmienia się w temacie samoakceptacji i akceptacji innych bez względu na rozmiar, sylwetkę, wygląd oraz styl ubierania się. Cieszymy się, że coraz częściej mówi się w modzie o swobodzie, komforcie i doświadczeniu noszenia ubrań – cechach, które szczególnie leżą nam na sercu przy projektowaniu naszych własnych kolekcji. Równocześnie jednak z niepokojem zauważamy nowy, ten negatywny trend tzw. fałszywej troski, której propagatorzy pod płaszczykiem dobrych intencji i dbałości o nasze zdrowie i szczęście ukrywają bardzo krzywdzące komentarze i niesprawiedliwie opinie dotyczące przede wszystkim wyglądu.

 

Wiemy jak bardzo taka troska potrafi zaważyć na pewności siebie i samoakceptacji odbiorców tych negatywnych treści. Dlatego tym bardziej, jako marka modowa chcemy pokazać naszym klientkom, dziewczynom plus size, że ubieranie się w zgodzie z samym sobą jest w porządku.

Aby nasz przekaz wybrzmiał jeszcze wyraźniej postanowiliśmy zorganizować odważną sesję zdjęciową, której przyświecało hasło „Noszę co chcę”. Chcieliśmy w niej pokazać prawdziwe kobiece ciało w odważnych, ale komfortowych stylizacjach. W realizacji tego projektu pomogły nam niezwykle kreatywne i otwarte osoby – producentka sesji Martyna Olszak, fotografka Natalia Niedziela oraz modelka plus size, Martyna Bielicka, z którą mieliśmy okazję kilkukrotnie współpracować. Motywem przewodnim naszej marki uczyniliśmy kolor czerwony – kobiecy, ognisty, silny, wyrażający moc, zmysłowość i temperament. Jego symbolem jest u nas czerwona sukienka. „Mała czerwona”, którą naszym zdaniem każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Czerwony to kolor magiczny, ponieważ w naszym odczuciu symbolizuje właśnie pewność siebie – atrybut, który wielu z nas skrywa w sobie, którym nie lubimy się zbytnio afiszować, a który w obecnych czasach powinien być naszą bronią i zbroją. Orężem przeciwko nietolerancji i fałszywej trosce.

My w 20inLove uważamy, że pewność siebie jest sexy. To cecha, która powinna być pielęgnowana, eksponowana i podkreślana w każdy możliwy sposób. Kobiety plus size mogą uwydatniać swoją pewność siebie jak tylko chcą. My proponujemy im jedną z możliwości – oręż w postaci ubrania idealnie dopasowanego do ich preferencji. Jako 20inLove chcemy razem z innymi kobietami pokazać, że niezależnie od rozmiaru możemy nosić co chcemy, pokazywać tyle ciała ile nam się podoba i ukrywać to czego nie lubimy, a nikt nie ma prawa nas za to oceniać. Dlatego najnowszym hasłem naszej marki jest #noszecochce, a kolorem przewodnim oczywiście czerwień.

https://www.facebook.com/20inlove


Lifestyle

Zapach lata przez cały rok!

Redakcja
Redakcja
19 sierpnia 2021

Od dziś pielęgnacja ciała wcale nie musi być nudna! Zwłaszcza, gdy przywodzi na myśl zapach ciepłego i słonecznego lata. Zadbaj o swoją skórę razem z marką Tutti Frutti, która oferuje owocową linię kosmetyków Brzoskwinia i Mango. Produkty nie tylko rozpieszczają nasze zmysły zniewalającymi aromatami, ale również są bogate w składniki aktywne, owocowe olejki i naturalne drobinki. Po prostu Twoja skóra zabrzoskwini się świeżością i poczuje potężne mango odmładzających witamin i minerałów. Już teraz poznaj je wszystkie!

Pielęgnacyjny rytuał zacznij już pod prysznicem. Wybierz olejek do kąpieli i pod prysznic z linii Tutti Frutti, który zamienia codzienną kąpiel w kąpiel roku! Tak działa mieszanka naturalnych olejków owocowych z wyczuwalną nutką brzoskwini oraz mango i zawartych w nich składników odżywczych, jak i witamin A, E i F. Połączenie brzoskwini i mango zadziała kojąco na zmysły i sprawi, że poczujesz się jak w domowym SPA.

Teraz czas na usunięcie zrogowaciałego naskórka. Do tego możesz wykorzystać cukrowy peeling do ciała z olejkami owocowymi i witaminami lub peeling do ciała z naturalnymi drobinkami peelingującymi. Dzięki temu uzyskasz natychmiastowy efekt wygładzenia i przygotujesz skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Wszystko oczywiście z mango-brzoskwiniowym mixem przyjemności!

Po peelingu ciała obowiązkowo należy użyć balsamu. Do wyboru mamy odżywczy balsam do skóry bardzo suchej lub masło do ciała. Pierwszy kosmetyk posiada puszystą i lekką konsystencję owocowego sorbetu, która błyskawicznie się wchłania i intensywnie nawilża skórę. Z kolei masło jest prawdziwą bombą odżywienia i świeżości. Od teraz ciało nie będzie tylko nawilżone, ale i smakowicie pachnące! Brzoskwinia i mango to idealne letnie połączenie.

Nie zapomnij też o owocowej przyjemności dla swoich dłoni. Idealnym rozwiązaniem jest nawilżający krem smoothie do dłoni i paznokci, który doskonale regeneruje skórę, czyniąc ją gładką i elastyczną.

W tej linii Tutti Frutti znajdziesz również mydło w płynie z olejkami owocowymi i witaminą E, które sprawi, że codzienne mycie dłoni, stanie się czymś więcej niż zwykłą higieną.

Oczywiście cała pielęgnacja odbywa się w brzoskwiniowym klimacie z nutką egzotycznego mango. Zatrzymaj dłużej lato na swojej skórze i postaw na orzeźwiającą mieszankę brzoskwini i mango!

  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO olejek do kąpieli i pod prysznic: 15,99 zł/ 425 ml
  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO cukrowy peeling do ciała: 19,99 zł/ 300 g
  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO peeling do ciała: 5,99 zł/ 100 ml
  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO masło do ciała: 15,99 zł/ 200 ml
  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO odżywczy balsam do ciała do skóry bardzo suchej: 14,99 zł/ 200 ml
  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO nawilżający Krem smoothie do dłoni i paznokci: 8,99 zł/ 75 ml
  • Tutti Frutti BRZOSKWINIA & MANGO mydło w płynie z olejkami owocowymi i witaminą E: 9,99 zł/ 500 ml


Zobacz także

„Gdybym był kobietą, byłbym lepszym premierem”. Donald Tusk o kobietach i miłości

Patrycja Załug

Konkurs „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”

Rozwiązanie konkursu „Marzenia są po to, by je spełniać”