Lifestyle

Udało mu się uratować nie tylko siebie, ale i ukochanego psa. „Było warto dla tej miłości, którą otrzymałem od Polskiej rodziny”

Redakcja
Redakcja
10 marca 2022
 

Pochodzący z Pakistanu student medycyny, zderzył się z odmową podróży do Polski. Powodem był towarzyszący mu pies. Zdeterminowany, by nie zostawiać swojego ukochanego psiaka w Ukrainie, Muhammad Talha, szukał sposobów, dzięki którym mógłby zabrać ze sobą husky’ego Oscara. W końcu się udało! Po koszmarnej podróży obaj – Muhammad i Oscar są już bezpieczni w Polsce.

– Żadna linia lotnicza nie pozwoliłaby mi podróżować z Oscarem do Pakistanu, a wielu strażników powstrzymało nas przed wejściem do pociągu jadącego do Polski. Zostałem postawiony pod ścianą, ale nie byłbym w stanie podjąć decyzji o pozostawieniu mojego psa – mówi 26-latek. – I choć wiele osób mówiło, żebym dał sobie spokój, że to tylko zwierzę, w tym momencie liczyło się nie tylko moje własne bezpieczeństwo. Oscar musiał być przy mnie.

Student w rozmowie z mediami opowiedział o koszmarze podróży, o tym, jak źle był traktowany on i jego pies – zdarzało się, że ludzie go kopali.

Na szczęście są już bezpieczni, a rodzina, do której trafili wspaniale się nimi zaopiekowała.

– Moi gospodarze w Polsce traktują mnie jak swoją rodzinę. Jesteśmy dobrze nakarmieni i zadbani. Dołączam do nich na rodzinny obiad, a Oskar trzyma się dobrze, zaprzyjaźniając się z psami naszych gospodarzy. Wszystkie kłopoty były warte tego wsparcia i miłości, którą otrzymałem od polskiej rodziny -dodaje Muhammad.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez LADbible (@ladbible)


Lifestyle

Zakochanie czy miłość – jaka jest prawdziwa różnica?

Redakcja
Redakcja
10 marca 2022
fot. sunemotion/iStock
 

Miłość czy zakochanie: jaka jest różnica? Przez całe życie będziesz kochać tak wielu ludzi — swoją rodzinę, przyjaciół, partnerów, zwierzęta. Ale prawdziwa,  romantyczna miłość, jest jedna. To jest osoba, o której nie możesz przestać myśleć. Jest Twoim najwyższym priorytetem. Oto kilka kluczowych różnic między kochaniem kogoś a byciem zakochanym w kimś – lub innymi słowy, kochaniem a zakochaniem.

Jesteś gotowa włożyć wysiłek w swoją relację

Możesz zacząć kogoś kochać, nawet nie zdając sobie sprawy, że to się dzieje. To przychodzi naturalnie. Nie musisz nawet o tym myśleć. Jednak pozostanie w romantycznej miłości to wybór. W zdrowych związkach musisz wybrać bycie przy swoim partnerze nawet jeśli jest to dla ciebie niewygodne. Musisz zdecydować się na kompromis, gdy wdasz się w kłótnię, nawet jeśli łatwiej byłoby odejść. Musisz zdecydować, aby twoja miłość trwała, ponieważ ta osoba jest czymś więcej niż twoim partnerem. Jest twoim najlepszym przyjacielem i wiesz, że jest warta wysiłku.

Stawiasz sobie wyzwanie bycia lepszą osobą

Zakochanie jest wtedy, gdy jesteś zachwycona, że on też cię pragnie. Starasz się zrobić dobre pierwsze wrażenie, nawet jeśli oznacza to udawanie i mówienie małych kłamstewek. Robisz przedstawienie, żeby mu zaimponować. Nie masz nic przeciwko trochę naciąganiu prawdy. Jednak kiedy kochasz, włożysz prawdziwy wysiłek w zmianę. W końcu chcesz dać mu najlepsze kawałki siebie. Nie chcesz go oszukać. Chcesz sprostać jego oczekiwaniom. Niezależnie od tego, czy oznacza to pracę nad przełamaniem złych nawyków, czy wizytę u terapeuty rodzinnego, zrobisz wszystko, co musisz, aby uszczęśliwić tę osobę. I vice versa.

„Zajęło mi 10 lat, żeby zrozumieć, że to naprawdę miłość. Teraz nadrabiamy stracony czas”

Jesteś zaangażowana, nawet gdy kończy się faza miesiąca miodowego

Czasami myślimy, że jesteśmy w kimś zakochani, gdy związek jest nowy i świeży. Łatwo jest popaść w pożądanie i zauroczenie, zakładając, że musi to być miłość, ponieważ doświadczasz wtedy niesamowicie intensywnych uczuć. Jednak prawdziwa miłość nie jest krucha ani ulotna. Prawdziwa miłość polega na zaakceptowaniu i podziwianiu drugiej osoby, gdy poznasz jej prawdziwą, „wadliwą” wersję. Gdy różowe okulary opadną, łatwiej jest stwierdzić, czy jesteś w nim zakochana. Porzucenie starych fantazji tworzy miejsce na prawdziwy związek.

Czujecie się swobodnie w swoim towarzystwie

Kiedy kogoś kochasz, czujesz motyle w brzuchu. Denerwujesz się, kiedy wchodzi do pokoju i masz problem z ukryciem podekscytowania, gdy go zobaczysz. Ale kiedy kochasz, czujesz się z nim komfortowo. Sprawia, że czujesz się jak w bezpiecznym miejscu. Wiesz, że możesz mu powierzyć swoje sekrety. Możesz mu powiedzieć wszystko, co masz na myśli. Nie musisz ukrywać swojego prawdziwego ja, ponieważ nigdy by cię nie osądzał. Kocha prawdziwą ciebie i nic tego nie zmieni.

Lubisz spędzać z nim czas, nawet w trudnych czasach

Kiedy kogoś kochasz, chcesz go rozśmieszać. Chcesz wspólnie przeżyć milion zabawnych, ekscytujących chwil. Chcesz, aby twoje dni były przygodą. Kiedy jesteś w kimś zakochana, nie masz nic przeciwko, gdy złe dni przeszkadzają w dobrej zabawie. Kochasz go, niezależnie od tego, przez co przeszedł w przeszłości lub z jakimi problemami zmaga się teraz. Kiedy kochasz, z przyjemnością stoisz u jego boku, gdy płynie po wzburzonych wodach. Nie uciekniesz, gdy zrobi się ciężko. Chcesz być tam dla niego, w dobrych i złych czasach. W romantycznym związku, który ma trwać, kilka przeszkód cię nie przegoni.

Miłość czy zakochanie? Chcesz wiedzieć o nim wszystko

Kiedy kogoś kochasz, desperacko chcesz go dotknąć. Chcesz trzymać się za ręce, całować i przytulać się razem w łóżku. Jednak miłość to coś więcej niż chemia. Chociaż nie będziesz chciała odrywać od siebie rąk, będziesz też chciała dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Będziesz zainteresowana wysłuchaniem historii o jego przeszłości i odkryciem, co go motywuje. Jego myśli i opinie będą dla Ciebie ważne. Będziesz chciała usłyszeć jego poglądy na filmy, muzykę i świat jako całość. To pierwsza osoba, do której będziesz chciała pobiec z dobrymi i złymi wiadomościami.

Miłość to codzienny wybór. A to 15 rzeczy, którymi miłość… NIE jest

Miłość czy zakochanie? Chcesz być z nim i tylko z nim

Kiedy kogoś kochasz, jesteś podekscytowana, że otrzymasz od niego SMS-a lub że spędzicie razem trochę czasu. Jednak nie przeszkadza ci też spędzanie dni bez rozmowy z nim. Nie chcesz przekraczać swoich granic. Dajesz mu dużo swobody. O zakochaniu mówimy, gdy cały czas myślisz o tej drugiej osobie. Kiedy jesteście osobno, wciąż o nim myślisz.   Odliczasz minuty, aż znów go zobaczysz, ponieważ jet główną atrakcją Twojego dnia. Bez względu na to, ile czasu z nimi spędzasz, to nigdy nie wystarcza. O swoim uczuciu jesteś gotowa krzyczeć  balkonu.

Uczysz się, jak właściwie się z nim komunikować

Kiedy zakochasz się po raz pierwszy, nie będziesz wiedziała, jak się komunikować. Możesz nawet powstrzymać swoje uczucia, aby chronić uczucia partnera. Możesz udawać, że wszystko w porządku, aby uniknąć kłótni. Jednak kiedy jesteś w kimś zakochana, komunikacja staje się niezwykle ważna. Życie pary stanie się łatwiejsze, gdy nauczą się nawzajem swojego języka miłości. To pozwoli swobodnie mówić i łączyć się na głębszym poziomie. Chociaż nauczenie się stylu komunikacji partnera wymaga dodatkowego wysiłku, pokazuje, że naprawdę kochasz Jesteś gotowa włożyć w to pracę, która nie była tak naprawdę konieczna na wczesnych etapach związku.

Jesteś podekscytowany wspólną przyszłością

Kiedy się  zakochujesz, spędzasz dużo czasu żyjąc chwilą. Cieszysz się teraźniejszością, ponieważ świetnie się bawicie razem i nie chcesz, aby te emocje się skończyły. Kiedy kochasz, nadal cieszysz się teraźniejszością, ale zaczynasz też wspólnie planować przyszłość. Jesteś podekscytowana tym, co ma nadejść, czy to małżeństwo, zamieszkanie razem, czy wyjazd na wakacje. Zaczynasz go sobie wyobrażać w swoim świecie na dłuższą metę.

„Zazdrość, kontrola, cierpienie to nie miłość. Miłość to równość i bezpieczeństwo”. Justyna Czekaj o tym, przed jakimi relacjami uciekać

Lubisz wspólnie wykonywać przyziemne zadania

Kiedy jesteś zakochana, chcesz, aby każdy dzień był spontaniczną przygodą. Chcesz obściskiwać się na koncertach i na tylnych siedzeniach kin. Chcesz trzymać się za ręce na lodowisku i trzymać się z dala od nocnych wypraw po barach. Chcesz, aby Twoje randki były wypełnione wspaniałymi niespodziankami. Jednak kiedy kochasz, cieszysz się bardziej przyziemnymi chwilami. Dobrze się bawicie razem nawet robiąc zakupy spożywcze i skręcając meble. Lubisz spędzać czas razem, bez względu na to, co robicie.

Czynisz go stałym elementem swojego świata

Zakochanie to etap, gdy przedstawiasz go swoim znajomym. Będziecie się dobrze bawić razem, imprezując w weekendy. Jednak, gdy już kochasz, sprowadzisz go do domu na święta  i  przedstawisz nawet dalszym członkom rodziny.  Zaczniesz przypisywać swoje imię do jego nazwiska, ponieważ związek nie jest tymczasowy. To poważna, długoterminowa relacja.

Chcesz się rozwijać i pracować jako zespół

Możesz czuć miętę do kogoś, kto stoi przed tobą teraz. Ale jeśli go kochasz, będziesz chciała poznać każdą jego wersję. Będziecie chcieli razem rosnąć, wspólnie walczyć i wspólnie leczyć  rany. Będziesz chciała wspierać go we wszelkich zmianach i rozwijać się razem z nim. Nie będziesz oczekiwać, że pozostanie taki sam do końca życia. Zachęcisz go, aby rozkwitał w osobę, którą zawsze chciał się stać.

Czujesz się sto procent komfortowo u jego boku

Kiedy jesteś zakochana, możesz martwić się tym, co on myśli. Być może bardzo się starasz, aby mu zaimponować. Jednak kiedy kochasz, ufasz, że on czuje to samo. Niekoniecznie już poczujesz motyle w brzuchu— ale to nie jest złe. Nie martwisz się ciągle, czy odejdzie. Masz głęboką więź, która, jak sądzisz, przetrwa całe życie. Kiedy kochasz kogoś wyjątkowego, Twoje zaufanie rośnie z każdym dniem. Nie wątpicie w siebie, ponieważ wierzycie, że wasze życie miłosne jest silne. Twoje połączenie jest nie do zerwania. Twoja więź jest na zawsze.

Najwspanialszą różnicą między kochaniem kogoś a zakochaniem w kimś jest to, jak dobrze czujecie się razem. Twoje początkowe uczucia nie znikną wraz z upływem czasu. Będą tylko silniejsze. Można śmiało powiedzieć, że żadne z was nigdzie się nie wybiera. Nawet jeśli wystąpi problem, podejmiesz kroki, aby go naprawić. Będziecie pracować jako zespół, partnerzy, a nie wrogowie.

 

 

 


Lifestyle

Serhiy stracił żonę i dwoje dzieci. „Wybaczcie, że was nie obroniłem”

Redakcja
Redakcja
10 marca 2022

Serhiy Perebyinis stracił żonę Tetianę i dwoje dzieci w wyniku ostrzału rosyjskiego moździerza, gdy próbowali uciec z Irpin, niedaleko stolicy Ukrainy, Kijowa w niedzielę.

On i jego żona poznali się w liceum, ale zostali kilka lat później, po ponownym spotkaniu na parkiecie w ukraińskim klubie nocnym. Pobrali się w 2001 roku, mieszkali pod Kijowem, w mieszkaniu z dwójką dzieci i psami. Ona była księgową, a on programistą komputerowym. Mieli minivana Chevroleta.

Dzielili wiejski dom z przyjaciółmi, a pani Perebyinis była oddaną ogrodniczką i zapaloną narciarką. Właśnie wróciła z wyjazdu na narty do Gruzji.

A potem Rosja najechała Ukrainę i walki szybko przeniosły się w okolice Kijowa. Nie minęło dużo czasu, zanim pociski artyleryjskie uderzyły w ich okolicę. Pewnej nocy pocisk uderzył w ich budynek, zmuszając panią Perebyinis i dzieci do przeniesienia się do piwnicy. W końcu, kiedy jej mąż przebywał na wschodniej Ukrainie, zajmując się chorą matką, Tetaiana zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby zabrać dzieci i uciekać. Niestety nie udało się.

Ona i jej dwoje dzieci, Mykyta, 18 i Alisa, 9, wraz z pomagającym im wolontariuszem kościelnym, Anatolijem Bereżnym, 26 lat, zginęli w niedzielę, gdy skierowali się na betonowe pozostałości uszkodzonego mostu w ich mieście, Irpin , próbując się ewakuować.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez New York Post (@nypost)

Zalewając się łzami, w rozmowie z dziennikarzami, pan Perebyinis powiedział, że powiedział swojej żonie w noc przed śmiercią, że żałuje, że nie jest z nią. „Powiedziałem jej: »Wybacz mi, że nie mogłem cię bronić«” – powiedział. „Próbowałem opiekować się jedną osobą, a to oznaczało, że nie mogę cię ochronić”. „Powiedziała: »Nie martw się, wyjdę z tego.«”.

Serhiy mówi teraz, że ważne jest, aby ich śmierć została utrwalona na zdjęciach i wideo. „Cały świat powinien wiedzieć, co się tutaj dzieje” – powiedział.

Rodzina Perebyinich została już raz wysiedlona przez wojnę, w 2014 roku, kiedy mieszkali w Doniecku na wschodzie, a Rosja wznieciła powstanie separatystów. Aby uciec przed walkami, przenieśli się do Kijowa i zaczęli odbudowywać swoje życie. Kiedy rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę w zeszłym miesiącu, nie mogli uwierzyć, że to się powtórzy, powiedział Perebyinis.

 

 


Zobacz także

Dbaj o siebie z rowerem elektrycznym. Nie tylko w Dzień Kobiet

Marzena Filipczak: „Jeśli ktoś nie wie, co zrobić z życiem, to podróż na pewno mu w tym nie pomoże. Natomiast jeśli ma na siebie pomysł – na pewno z podróży skorzysta”

„Poznaj, by zrozumieć”. A ty, mamo, znasz mnie chociaż trochę?