Lifestyle

10 sygnałów, że on przejmuje nad tobą kontrolę w związku

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
Fot. iStock / MangoStar_Studio
Następny

Budowanie związku nie jest łatwym zadaniem. Gdy wchodzimy w nową relację uczymy się partnera, poznajemy pewne predyspozycje, przyzwyczajenia, ustalamy zasady codziennego życia. Nie zawsze do końca wiemy, co nas czeka, bo dopóki para się spotyka, najczęściej zbyt wielu problemów nie ma. Kłopoty mogą pojawić się wtedy, gdy partnerzy zaczynają  ze sobą mieszkać i trzeba ustalić granicę pomiędzy indywidualną przestrzenią, a wspólnym życiem.

Czasem jest tak, że jedna osoba próbuje zagarnąć dla siebie niezależność partnera. Niektórzy mogą wykazywać toksyczne podejście do związku, chcąc zagarnąć każdą chwilę i uwagę drugiej osoby wyłącznie dla siebie. To, co może niepokoić, to fakt, że osoby, nad którymi przejmowana jest ta kontrola, często nie zdają sobie sprawy z tego, co tak naprawdę dzieje się w związku. Istnieją jednak takie znaki ostrzegawcze, że partner roztacza nad drugą osobą zbyt dużą kontrolę, jest toksycznie zaborczy.

10 sygnałów, że on przejmuje nad tobą kontrolę w związku

1. Sprawdza twój telefon

Osoba zaborcza na początku może kryć się z tym, wykorzystują chwile, w których ciebie nie ma w pobliżu telefonu. Sprawdza z kim rozmawiałaś, do kogo i co pisałaś, próbuje dowiedzieć się o tobie jeszcze więcej, niż ty chciałabyś powiedzieć. Osoba toksycznie zaborcza za wszelką cenę będzie chciała mieć pełnię kontroli nad kontaktami ze światem zewnętrznym.

 2. Próbuje odsunąć cię od przyjaciół

Osoba nadmiernie zaborcza za wszelką cenę chciałaby utrzymać kontrolę w związku i żyć wg ustalonych przez siebie reguł. Z tego powodu może negować obecność twoich dotychczasowych przyjaciół w waszym życiu, przedstawiać ich w złym świetle. Próba  odseparowania ciebie od dawnego życia, od przyjaciół jest jednym ze sposobów na zagarnięcie ciebie na własność i pozbawienie oparcia z zewnątrz.

3. Krytykuje cię za twoje decyzje

Zaborczy partner nie zgadza się na to, by druga osoba podejmowała własne decyzje i chciałby konsultować każdą rzecz. Wścieka się, jeżeli wychodzisz z jakąkolwiek inicjatywą.

4. Dyryguje tobą

Toksycznie zaborczy partner bardzo często daje dobre rady, nawet jeżeli o nie nie prosisz. Stara się, w jego mniemaniu, poprawić komfort twojego życia udowadniając się tym samym, że on wie lepiej, co jest dla ciebie najlepsze. Wpływa na twoje zachowanie, wybory, krytykując bez pardonu to, jaka jesteś.

5. Bezzasadnie oskarża o kłamstwa

Kontrolujący partner może mieć paranoję na punkcie twojej prawdomówności. Upiera się, że nie mówisz mu całej prawdy, szczególnie w kontekście tego z kim, kiedy i gdzie się spotykasz, co robisz wtedy, kiedy jego nie ma w pobliżu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

3 znaki zodiaku, o których wiadomo, że są wysoce inteligentne

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
Fot. iStock/PeopleImages
Następny

Znaki zodiaku różnią się od siebie znacząco cechami, które wpływają na charakter i zachowanie każdego z nas. W zależności od patronującego nam znaku, można przyjąć za pewnik pewne mocne i słabe cechy, predyspozycje i możliwości. Znak zodiaku może także wpływać na życiowe wybory i słuszność ich dokonywania, mądrość i inteligencję.  

Oczywiście nie można powiedzieć, że ze względu na zodiak, ktoś z góry będzie mądrzejszy lub mniej bystry. Wszystkie znaki są w stanie osiągnąć niewyobrażalny poziom sukcesu, ale są wśród nich takie trzy znaki, które mają przewagę nad pozostałymi, dzięki naturalnym predyspozycjom.

3 znaki zodiaku, o których wiadomo, że są wysoce inteligentne.

źródło:  themindsjournal.com

Lifestyle

Używacie tamponów? „Widziałam zmarłych, myślałam, że umieram. Tampon prawie mnie zabił”

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
Fot. istock / gpointstudio

Aimee Haller Follis ma 37 lat i pochodzi z Pensylwanii. W ostatnich dniach sądziła, że jej zmęczenie jest wynikiem stresu związanego z przeprowadzką do nowego domu. Kiedy obudziła się w środku nocy źle się czując, specjalnie się tym nie przejęła. 

Z dnia na dzień było jednak coraz gorzej. „Kiedy obudziłam się w środku nocy z gorączką, myślałem, że to wszystko przez zamieszanie z przeprowadzką. Byłam pewna, że mam grypę, bo objawy były podobne” – wspomina Aimee.  „Nie mogłam jeść, zaczęłam wymiotować. Byłam coraz słabsza”.

Aimee przestraszyła się, kiedy zobaczyła swoich zmarłych krewnych, między innymi kuzyna Jimmy’ego, który odebrał sobie życie w wieku zaledwie 16 lat. „Nikt do mnie nie przemówił, ale każdy się uśmiechał. Mieli za sobą białe światło. Wszyscy byli razem. To było bardzo kojące doświadczenie. Byłam szczęśliwa, że mogłam ich zobaczyć. Wiedziałam, że tam są. Wiedziałam, skąd pochodzą, ale nie chciałem tam iść”.

Kiedy stan Aimee zaniepokoił jej męża, zawiózł ją do szpitala. Okazało się, że kobieta ma ponad 41 stopni gorączki i bardzo niskie ciśnienie krwi. „Bolał mnie żołądek, miałam dreszcze, pomimo tego, że byłam rozpalona”.

Okazało się, że Aimee ma  zespół wstrząsu toksycznego, który wywołują bakterie na co dzień nieszkodliwe żyjące na skórze, nosie lub ustach. Jeśli jednak dostaną się głębiej do organizmu, mogą uwolnić toksyny uszkadzające tkanki i zatrzymujące pracę narządów. Zespół wstrząsu toksycznego może zostać wywołany przez:

  • pozostawiony na dłużej niż jest to zalecane tampon
  • stosowanie barierowych środków antykoncepcyjnych
  • rany na skórze
  • poród

Po dwóch godzinach badań, lekarz zdał sobie sprawę, że w przypadku Aimee źródło infekcji miało miejsce w szyjce macicy, a wstrząs toksyczny został wywołany używaniem tamponu. „Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Używam cały czas tych samych tamponów, najdłużej pozostawiam na osiem godzin podczas snu”. Aimee ledwo uszła  z życiem. To przestroga dla innych, by lekceważyć objawów złego samopoczucia. To naprawdę może mieć poważne konsekwencje.


 

źródło: The Sun

 


Zobacz także

Dojrzały mężczyzna tego nie robi…

Nieudany związek? 34 lekcje, które wyniosły kobiety po swoich rozstaniach

Kiedy mnie już nie będzie… „Na zmartwienia dobra jest też miłość. Nie czekaj z tym długo, po co czekać na szczęście?”