Go to content

Ucz się języka niemieckiego! 5 powodów, by jak najszybciej zacząć

Ucz się języka niemieckiego
Ucz się języka niemieckiego / Fot. Materiały prasowe

Chcesz się rozwinąć, otworzyć przed sobą nowe możliwości na rynku pracy lub po prostu nauczyć czegoś nowego? Ucz się języka niemieckiego! Powodów, by dać mu szanse jest naprawdę sporo, a sama nauka nie musi być trudna.

Po chwili niełaski i kilku modach na naukę egzotycznych języków obcych, lekcje języka niemieckiego znów cieszą się popularnością. Język codzienny naszych zachodnich sąsiadów coraz częściej pojawia się w polskich szkołach. Nic dziwnego, wbrew pozorom tym językiem posługuje się blisko 170 mln ludzi na świecie! A jego nauka może być bardzo przyjemna i… łatwa!

Ucz się języka niemieckiego

Ucz się języka niemieckiego! / Fot. Materiały prasowe

Ucz się języka niemieckiego

Dlaczego? Och to bardzo proste! jest przynajmniej 5 powodów, by zacząć kurs niemieckiego lub zapisać się na lekcje. Pierwszym i oczywistym powodem jest użyteczność. Niemcy to nasi sąsiedzi, stawiając na naukę języka niemieckiego, z pewnością będziesz miał okazję wykorzystać go w praktyce.

Po drugie, nawet jeśli nigdy nie uczyłeś się niemieckiego, prawdopodobnie znasz już całkiem sporo słów! Tak, germanizmy na stałe zagościły w naszym ojczystym języku już bardzo dawno temu. Nie wierzysz, przyjrzyj się słowom, których używasz codziennie:

  • cukier –  Zucker
  • szlafrok -Schlafrock
  • burmistrz – Bürgermeister
  • kabel – Kabel
  • farba –  Farbe

Jesteś Ślązakiem? Jeszcze lepiej! Szlafmyca, luft, aszynbecher i wiele, wiele innych słów to germanizmy, które tworzą ślonską godkę.

Po trzecie, Niemcy to nadal „zachodni raj” gospodarczy. Jeśli będziesz chciał rozwinąć swoją karierę zawodową za granicą lub znaleźć kontrahentów poza krajem – to idealny kierunek. A cóż innego pomoże ci bardziej, niż znajomość języka?

Po czwarte, niemiecki należny do grupy języków germańskich, zupełnie jak język angielski. Tu znów naukę bardzo ułatwia podobieństwo! Ogromne podobieństwo zaobserwujecie w nazwach miesięcy czy kolorów (December – Dezember,  blue – blau), a to dopiero początek.

Po piąte, obojętnie ile masz lat – nowa umiejętność sprawi ci mnóstwo radochy!

Niemiecki da się lubić

Nie musimy już dłużej przekonywać cię do tego, że niemieckiego po prostu warto się uczyć (i nauczyć), ale jak polubić się z językiem (niesłusznie) nazywanym „najbrzydszym” czy najmniej „melodyjnym” na świecie. Odrzucić ten stereotyp. Język niemiecki, jak każdy język, ma bardzo wiele melodii. Koniecznie zaplanuj wakacje w Bawarii, a już nigdy nie zarzucisz mu twardości czy językowej brzydoty! W dodatku niemieckiego możecie nauczyć się sami – w domu!

Niemiecki dla początkujących

Fot. Materiały prasowe

Niemiecki dla początkujących – nauka, kursy i lekcje

Jak się nauczyć języka? To podstawowe pytanie, które sobie zadajemy i od razu formułujemy do niego wymówkę: „nie mam czasu”, „to za drogie”, „nie mam gdzie pójść na kurs”… brzmi znajomo?

Zapisanie się na kurs językowy, faktycznie może być wyzwaniem. Koszty, zmiana organizacji życia swojego lub rodziny może okazać się zbyt wymagającym krokiem. Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie przypomniały wam, jak wspaniały jest internet. Kursy języka niemieckiego na każdym poziomie są ogólnodostępne i jest w czym wybierać.

Jeśli myślisz, że to nie wystarczy, znów ulegasz stereotypom. Nie musisz polegać na słownikach czy filmikach w sieci. Jest cały wachlarz aplikacji i kursów przygotowanych przez specjalistów, które te naukę ułatwią i zagwarantują ci solidne podstawy. Jeśli postanowisz skorzystać z płatnego kursu, wcale nie musisz wydawać fortuny. 20 zł miesięcznie – brzmi zachęcająco? Aplikacja Babbel oferuje bardzo korzystne cenowo i profesjonalne kursy – dostępne na telefonie, tablecie lub przez przeglądarkę. Native speaker? Nie potrzebujesz do tego prywatnego nauczyciela, kiedy opanujesz podstawowe zwroty i zasady, z powodzeniem możesz skorzystać z jednej z wielu platform umożliwiających rozmowy online z użytkownikami z całego świata. Ucz się języka niemieckiego! To łatwiejsze niż może się wydawać.

To od czego zaczniesz?

Viel Glück!


Artykuł partnerski