Go to content

Tsunami rasistowskich komentarzy pod zdjęciem Pauliny Chapko. Ludzie, przestańcie!

Aktorka wcielająca się w rolę Eli w „Na Wspólnej”, Paulina Chapko, jest w ciąży. Niedawno na Instagramie pokazała piękne ciążowe zdjęcie z ukochanym – ekwadorskim piłkarzem Joel’em Valencią. W sieci burza. I dosłownie tsunami rasistowskich komentarzy. Jak tak można? 

Na początek kilka komentarzy hejterów, ale tych naprawdę bardziej cenzuralnych:

„Szkoda dziewczyny na takiego… A o ślubie cisza”,

„Piękna subtelna dziewczyna – powinna się wstydzić po prostu!”,

„Niestety czarni rzadko wychowują swoje dzieci, a jeszcze piłkarz tyle lat młodszy i niższy, brak rozsądku z jej strony, za rok wróci z murzyńskim dzieckiem i dzieci będą dokuczać – bo ani białe, ani czarne”.

I w końcu jeden z nielicznych niestety głosów rozsądku: „Boże! Ludzie przestańcie wylewać z siebie ten jad! Do tego te rasistowskie teksty. Miłość to miłość, nieważne jaki kolor skóry, wzrost, czy zawód. Weźcie się za pożyteczne rzeczy do roboty”.

 

Rasizm, hejt, dyskryminacja

Nie chcę cytować większej ilości plugawych tekstów internautów, bo obawiam się, że to zawsze jednak nakręca pozostałych. Problem jest jednak w nas – mediach –  dlaczego portale nie kasują takich wpisów swoich czytelników, tak skandalicznych i rasistowskich słów? Czy to naprawdę piszą żywi ludzie?  Może jednak boty? Nie mogę uwierzyć, że w sercu jakiegokolwiek człowieka może być tyle jadu wobec kobiety w ciąży, która teraz potrzebuje spokoju dla dobra swojego jeszcze nieurodzonego dziecka. Mamy XXI wiek. Szok! Jak tak można?! Ludzie, czyście poszaleli?

Nie czytałam niczego gorszego od lat (naprawdę zacytowałam tylko te najmniej wstrząsające!). W przypadku Pauliny krytykowany jest nie tylko kolor skóry jej ukochanego. Ludzie czepiają się dosłownie wszystkiego: np. (niskiego?) wzrostu Joela Valencii. Serio, 164 cm to jakiś obciach? Czepiają się też, że Joel jest młodszy od Pauliny o dziewięć lat. Ludzie! On nie jest dzieckiem, ma 27 lat i to jest doskonały wiek, by zostać ojcem. Gdyby to on był starszy od Pauliny, temat w ogóle by nie istniał. Co za paskudna dyskryminacja! Niby dlaczego kobieta nie może związać się z młodszym facetem? Co to za zbrodnia? Kto wam takich głupot nakładł do głowy? Ludzie, czy wy oszaleliście?

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joel Valencia (@joelvalencia8)

Kim jest ukochany Pauliny Chapko?

Do porodu Paulina będzie przygotowywać się w Hiszpanii. Jej ukochany jest zawodnikiem londyńskiego Brentford Football Club, ale teraz na kontrakcie i gra jako napastnik w hiszpańskim klubie AD Alcorcón. Co ciekawe, grał również w polskim klubie Legia Warszawa, więc Polska jest mu bardzo dobrze znana.

Paulina pisze, że „kocha Hiszpanię całym sercem”. „To przepiękny kraj, smaczna kuchnia, życzliwi ludzie, którzy uśmiechają się do mnie na ulicy. I przede wszystkim pogoda. Tutaj nawet w zimie cały czas świeci słońce. Najbliższe miesiące spędzę, delektując się pięknem tego miejsca. Madryt otwiera przede mną nowe możliwości. Jestem wdzięczna, że mogę z nich skorzystać!”, twierdzi Chapko.

Na szczęście pod zdjęciem Pauliny na Instagramie widać same przychylne komentarze. Aktorce szczęścia pogratulowały serialowe koleżanki: Ewa Gawryluk i Małgorzata Socha. Natomiast każde zdjęcie Pauliny na profilu Joela lajkują tysiące jego fanów.

Powiedzcie nam, jak walczyć z hejtem, rasizmem w internecie? Kto pisze takie plugawe komentarze?