Go to content

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o depilacji laserowej, zanim się na nią zdecydujesz

Depilacja laserowa - trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o depilacji laserowej, zanim się na nią zdecydujesz

Lubisz cieszyć się idealnie gładką skórą bez podrażnień i wrastających włosków? Świetnym sposobem na łatwą depilację dającą długofalowe efekty oraz zdrowo wyglądającą skórę jest laserowe usuwanie owłosienia. Co ważne, aby trwale pozbyć się niechcianych włosów, możesz postawić na depilację światłem, którą z łatwością wykonasz w swoim domu. Na czym polega ta metoda depilacji i jakie są jej największe zalety? Sprawdź i przekonaj się, że to propozycja idealna dla Ciebie!

Depilacja laserowa – stosunkowo wysoka cena zabiegu

O ile depilacja laserowa to sprawdzony i skuteczny sposób na efekt gładkiej skóry przez wiele miesięcy, o tyle musisz pamiętać, że cena pojedynczego zabiegu w profesjonalnym salonie kosmetycznym jest stosunkowo wysoka. Co więcej, aby osiągnąć oczekiwane efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów – trzeba powtarzać je okresowo, dla podtrzymania rezultatów. Cena jednego zabiegu to wydatek rzędu około 250-450 zł (w zależności od miasta), natomiast serie od kilku do kilkunastu zabiegów będą kosztować Cię już kilka tysięcy złotych.

Laserowe usuwanie owłosienia – niewielka elastyczność terminowa

Wiesz już, że laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który możesz wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Oznacza to więc, że masz pewną ograniczoną elastyczność co do terminów zapisów – korzystanie z depilacji laserowej wymaga regularności, dlatego za każdym razem musisz umówić się na wizytę, tracić czas na dojazdy i wizyty w salonie. Jeden zabieg trwa około 1-1,5 godziny. Dodaj do tego czas, jaki poświęcasz na dojazdy, stanie w korkach, rezerwacje i ewentualne ustalanie terminów. Jak więc widzisz, usuwanie włosów laserem wymaga dobrej organizacji czasu i systematycznych wizyt w salonach stacjonarnych.

Usuwanie włosów laserem – nie zawsze jest skuteczne

Koszt pojedynczego zabiegu depilacji laserowej jest stosunkowo wysoki. Decydując się na nią, musisz jednak liczyć się z tym, że nie zawsze uzyskasz pożądane efekty. Zabiegi niekiedy są nieskuteczne – nie działają na wszystkich i trudno przewidzieć, jak będzie w Twoim przypadku. Jeśli dla Twojego szkolnego lub studenckiego portfela to zbyt duże ryzyko i wydatek, który niekoniecznie się opłaci, zastanów się, czy oby na pewno Ci się to kalkuluje. Istnieje bowiem tańsza alternatywa możliwa do stosowania wygodnie, w domu. Mowa o depilacji światłem i zakupie depilatora IPL – urządzenia, z którego możesz wygodnie korzystać w swoim domu.

Depilacja światłem – perfekcyjnie gładka skóra bez wychodzenia z domu

Wakacje, spontaniczne wypady za miasto czy kilkudniowe wyjazdy np. na festiwale i koncerty to czas, kiedy chcesz skupić się na ulubionych rozrywkach, a nie myśleniu o tym, czy oby na pewno spakowałaś maszynkę do golenia? Jeśli tak, zapomnij o tradycyjnych metodach usuwania niechcianego owłosienia – maszynki z jednorazowymi ostrzami sprawdzają się na krótko, zwłaszcza, że już kolejnego dnia po goleniu, włosy odrastają i skóra przestaje być gładka. Wosk czy pasta cukrowa to z kolei bolesne metody, po których skóra jest często podrażniona i zaczerwieniona.

Postaw na nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie, które pozwoli Ci zapomnieć o depilacji nawet na 12 miesięcy – wybierz depilator IPL Philips Lumea (szczegóły znajdziesz na https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl).

  • Depilacja laserowa a depilacja światłem

Depilator laserowy to przede wszystkim urządzenie stosowane w salonach kosmetycznych – w jego przypadku masz do czynienia z wiązką światła monochromatycznego. Depilatory IPL emitują zaś pulsujące światło o szerokim spektrum. Oba rodzaje urządzeń kierunkują wiązkę światła na melaninę w mieszku włosa i dają widoczne efekty, przy czym z depilatora Philips Lumea możesz śmiało i bezpiecznie korzystać w swoim domu, nie płacąc dodatkowo za każdą wizytę w salonie. Kupujesz urządzenie i korzystasz z niego na własnych warunkach – wygodnie i wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

  • Depilacja światłem – dodatkowe atuty

Depilator IPL od Philips to urządzenie, które posiada zalety salonowej depilacji, a jednocześnie jest mniej kosztowne i daje komfort oraz wygodę – możesz z niego korzystać bez wychodzenia z domu. Postaw na nowoczesną domową metodę depilacji i wybierz depilator Philips Lumea, który posłuży Ci przez długie lata, dając nie tylko rewelacyjne efekty zabiegu, ale też zamieniając go w przyjemny i bezbolesny proces.

Lumea S9900 oferuje aż 3 funkcje oparte o sztuczną inteligencję, by każdy zabieg przebiegał jeszcze łatwiej i przyjemniej. Przy przestrzeganiu harmonogramu zabiegów, po 3 seriach możesz zredukować nawet do 92% niechcianych włosków. Oprócz ustawień ręcznych do wyboru masz technologię SenseIQ, która zdecyduje za Ciebie o optymalnym poziomie intensywności zabiegu – specjalny czujnik wyczuwa potrzeby skóry oraz jej odcień i kolor włosów, a następnie dobiera optymalne parametry urządzenia, aby efekty depilacji były jak najlepsze.

Depilator wysyła delikatne impulsy światła, które docierają do cebulek włosów. Następnie mieszki włosowe ulegają osłabieniu, a włosy zaczynają wypadać. Regularnie powtarzaj zabiegi dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i ciesz się piękną, gładką oraz zdrowo wyglądającą skórą o każdej porze roku.

Artykuł sponsorowany