Go to content

Trendy w urządzaniu tarasu

Kwiaty, świeża zieleń, ciepłe letnie wieczory oraz idące z nimi w parze uczucie relaksu – bez wątpienia są to pierwsze skojarzenia ze słowem „taras”. Bez względu na to, czy lubimy spędzać na nim czas samotnie czy w gronie przyjaciół, każdy z nas chce, aby taras prezentował się niesamowicie. Chciałbyś urządzić swój taras w sposób stylowy oraz modny, lecz brakuje Ci inspiracji? W tym artykule opowiadamy o najnowszych trendach tarasowych.

1. Widok na naturę

Nieważne, czy taras znajduje się w domu jednorodzinnym czy bloku mieszkalnym, króluje widok na otaczającą naturę. W dużych miastach, coraz częściej tworzone są inwestycje, które zapewniają stały dostęp do niej (np. mieszkania w Olimpia Port) – tworzone są m.in. parki przed blokami mieszkalnymi, które w pewien sposób przywodzą na myśl upragniony ogród. Dzięki temu, na tarasie lub balkonie można poczuć nieco spokojniejszą atmosferę oraz odetchnąć od zgiełku miasta.

2. Rattanowe meble ogrodowe

Rattan jest wysokiej jakości materiałem, który cieszy się ogromną popularnością od lat. Wykonane z niego meble ogrodowe są trwałe i przyjazne dla środowiska, w związku z czym posłużą przez co najmniej kilka sezonów. Rattan jest uniwersalny i łączy się z różnym stylem, dzięki czemu nie będzie musiał pójść w zapomnienie w przypadku zmiany designu tarasu. Problemów może przysparzać jednak jego pielęgnacja, ponieważ trzeba włożyć nieco pracy w to, aby zapewnić mu długowieczność i świeży wygląd.

3. Rośliny

Rośliny i kwiaty są podstawowym, wręcz niezbędnym, elementem dekoracyjnym każdego tarasu. Aby nadać mu nietuzinkowej prezencji, warto zdecydować się na ich różne typy, rozmiary oraz kolory. Warto jednak mieć na uwadze, aby zdecydować się wyłącznie na kwiaty i rośliny stosunkowo odporne na niskie temperatury.

4. Malowane detale

Malowanie ścian zewnętrznych, mebli oraz ogrodzeń to trend, który zyskał popularność dzięki popularnemu serwisowi społecznościowemu – Instagramowi. Modna jest już nie tylko biel, ale przede wszystkim wyraziste kolory, tj. róż czy niebieski.

5. Wszystko, co naturalne

Ekologia to trend, który jest widoczny już w niemalże każdym aspekcie życia. Nic więc dziwnego, że w 2021 roku modne dekoracje zewnętrzne powinny być wykonane z naturalnych materiałów, np. drewna, juty czy gliny. Jednym z najpopularniejszych trendów jest kosz z bambusa.

6. Girlandy świetlne

Kolejnym podstawowym elementem każdego tarasu jest oświetlenie. Tuż obok świec i świeczników, warto zwrócić uwagę na girlandy świetlne, które stanowią nie tylko formę samego oświetlenia, ale nadają także przytulnego klimatu.

7. Tekstylia

Tekstylia stanowią rodzaj elementu dekoracyjnego, za pomocą którego w bardzo szybki sposób można nadać tarasowi zupełnie innego wyglądu. Mowa jest tutaj między innymi o różnej wielkości poduszkach w najmodniejszych kolorach – koralowymturkusowymzielonymmusztardowym czy indygo. Szalenie modnym dodatkiem jest także dywan składający się z naturalnych włókien lub w stylu berberyjskim (inspirowanym orientem).

8. Przedmioty wykonane z betonu i cementu

Kolejnym trendem jest umieszczenie na tarasie przedmiotów wykonanych z betonu i cementu – donicwysokich świeczników czy niektórych mebli. W ten sposób można wnieść nieco więcej nowoczesnego wyglądu.

Warto pamiętać, że oprócz kierowania się panującymi trendami, taras powinien być urządzony zgodnie z własnym gustem – jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy sporą część czasu spędza się we własnym domu.