Lifestyle

Toksyczne zachowania, które niszczą związki, według znaku zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
25 czerwca 2021
Fot. iStock/LittleBee80
 

Mimo że nie przyznajemy się zbyt często, chętnie podczytujemy horoskopy, by z ciekawości „zajrzeć” w przyszłość. Często też pewne cechy naszych charakterów zrzucamy na karb znaku zodiaku, bo czasem lżej jest zdjąć z siebie część odpowiedzialności z własnych ramion i zrzucić na siłę wyższą.

Nasze dobre i złe cechy przekładają się na relacje z rodzicami, przyjaciółmi, a także związki, w jakie wchodzimy w ciągu całego życia. Gdy się coś nie udaje, mają miejsce kłótnie lub do głosu dochodzi uparty charakter jednego z partnerów, czasem tłumaczymy sobie, że nic dziwnego, bo przecież Skorpiony złośliwe, a Barany wręcz uparte jak osły.

Jeśli i tobie tak zdarza się pomyśleć o kimś, sprawdź, co w twoim charakterze może mieć negatywny wpływ na twoje związki i relacje z bliskimi.

Poznaj toksyczne zachowania, które niszczą twoje związki, według znaku zodiaku:

Baran

Nie potrafisz rozmawiać o swoich emocjach, dusisz w sobie problemy, a następnie wybuchasz w najmniej oczekiwanym momencie. To niszczy twoje relacje i sprawia, że partner cię nie rozumie.

Byk

Wymagasz dla siebie poklasku i uważasz, że obowiązkiem partnera jest noszenie cię na rękach i przychylenia nieba. Oczekujesz dla siebie wiecznych pochwał i nagród, choć to, co robisz, nie zawsze jest takie wyjątkowe. Twój partner zdecydowanie nie chce czuć się jak służący dla księżniczki.

Bliźnięta

Masz brzydki zwyczaj zmieniać plany w ostatniej chwili, bez uprzedzenia partnera. To kończy się rozczarowaniem, a twój mężczyzna zaczyna się czuć jak opcja na plan awaryjny zamiast priorytetu.

Rak

Spędzasz z facetem każdą sekundę, nawet gdy on sam chciałby się zrelaksować, ciągle włączasz swoją osobę w jego plany. Nie może od ciebie odetchnąć i zdecydowanie czuje się przytłoczony. Fajnie, że on jest twoim najlepszym przyjacielem, ale on zdecydowanie musi mieć czas tylko dla siebie.

Lew

Pozbawiasz swojego partnera męskości, bo twoim zdaniem ty nosisz spodnie w związku. To nie jest komfortowe i prowadzi do tego, że facet czuje się zupełnie niepotrzebny.  Nie każdy mężczyzna zgodzi się być pod pantoflem kobiety, by stale przyznawać jej rację.

Panna

Bywasz zazdrośnicą, która chce uwagę wszystkich zagarnąć dla siebie. Zachowujesz się, jakby ich świat kręcił się wokół ciebie, a to nie ułatwia utrzymania partnerskich relacji.

Waga

Masz brzydki nawyk wpływania na opinie i postępowania twoich bliskich. Uważasz, że wiesz lepiej, co jest dla nich dobre i wręcz zmuszasz ich do postępowania wg swoich zasad. Pamiętaj, że żadnemu facetowi nie będzie na co dzień odpowiadała rolę niewolnika.

Skorpion

Łatwo się złościsz i to w tak gwałtowny sposób, że partner nie ma ani odwagi, ani możliwości wejść ci w słowo, gdy wpadasz w gniew. W dodatku lubisz mieć swoje sekrety i flirtować z innymi, co nie wpływa pozytywnie na jakikolwiek związek.

Strzelec

Jesteś zbyt surowa dla siebie, pesymistyczna i nie myślisz o sobie wystarczająco dobrze. Sabotujesz swoje związki zakładając, że partner oszuka cię, porzuci cię w brzydki sposób.  Sama sobie odbierasz prawo do szczęścia.

Koziorożec

Kochasz swoją samotności i masz problemy z otwarciem na ludzi. Nie zwierzasz się partnerowi ze swoich bolączek, jak zawsze starasz sobie radzić sama. Niestety on uważa, że nie traktujesz go jak równorzędnego partnera, nie chcąc się przed nim otworzyć.

Wodnik

Jesteś zbyt miła i usłużna, nie stawiasz swoich potrzeb tak wysoko, jak powinnaś. Niechętnie mówisz szczerze co myślisz i przez to jesteś w stanie „zagłaskać kota na śmierć”. Z tego powodu partner z tobą nie wytrzymuje, bo brak mu szczerości i czasem ognia w związku.

Ryby

Bawisz się w detektywa, nie wierząc w czyste intencje partnera. Przeszukujesz telefon faceta, kiedy wychodzi on z pokoju. Czytasz e-maile, wypytujesz znajomych, z którymi miał się spotkać, czy faktycznie do nich dotarł, żeby upewnić się, że nie oszukują. Takiego szpiegowania i ciągłych podejrzeń nikt na dłuższą metę nie wytrzyma.


 

źródło: thoughtcatalog.com  


Lifestyle

Każda z nas ma dwie twarze. Co o tym mówi nasz znak zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
30 czerwca 2021
fot. master1305/iStock
 

W życiu nic nie może istnieć bez światła i ciemności. Nie możemy mieć szczęścia bez smutku, życia bez śmierci, sukcesu bez porażki, dobra bez zła… Myślę, że rozumiesz. To samo można powiedzieć o twoim znaku zodiaku. Każdy z nas posiada zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy, ale musimy nauczyć się wykorzystywać swoje mocne i słabe strony, aby wzrastać i dobrze prosperować w życiu.

W tym artykule obie strony każdego znaku zodiaku nazwiemy „dwiema twarzami każdego znaku zodiaku” lub „cechami światła i cienia” każdego znaku. Więc przejdźmy do tego! Mamy nadzieję, że poznasz cenne informacje na temat swojego znaku, abyś mógł wykorzystać swoje mocne strony, aby rzucić światu tak potrzebne światło. Jeśli chodzi o twoje słabości, wszyscy je mamy, ale ostatecznie liczy się to, co z nimi zrobimy.

BARAN

Baran ma w sobie mnóstwo energii i przyjemności życia, namiętności, wewnętrznej motywacji i ambicji osoby spod tego znaku zdają się rozświetlać wszystko dookoła, są pewne siebie i odważne. Charakteryzuje je także siła i to, że będą walczyć o siebie i nie poddadzą się przez żadnym wyzwaniem. Z drugiej strony Baran bywa  drażliwy, humorzasty, dominujący i agresywny. Może wpaść w gniew, gdy coś nie idzie po jego myśli i mieć trudności z wysłuchaniem opinii innych osób.  Jeśli jednak Baran nauczy się opanowania i oswoi tę ciemną stronę, będzie mógł w pełni wykorzystać swoją wewnętrzną iskrę.

BYK

Byk pracuje bardzo ciężko, by utrzymać stabilność w swoim życiu – i to zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, związkowej. Osoby spod tego znaku zodiaku są kochającymi i wiernymi partnerami, w pełni oddanymi temu, kto zdobył ich serce. To miłe, życzliwe, godne zaufania i racjonalne osoby, które są gotowe na wysiłek i pracę, by zapewnić sobie i swoim bliskim godny byt. Jednak jak typowe byki, bywają uparte, bezkompromisowe i zamknięte na ugody, mają tendencję do stawania się władczymi w relacjach i narzucania swojej woli innym.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta to znak, który dosłownie zdaje się mieć dwie różne osobowości. Z jednej strony osoba spod tego znaku znana jest z bycia przyjaznym, otwartym, towarzyskim, które wydaje się zawsze być w dobrym humorze. Jako znak powietrzny nie dopuszcza do bałaganu w swoim życiu, otacza się przyjaciółmi i lubi rozmaite przygody. Z drugiej strony znak ten czasem może wydawać się powierzchowny i podejmować decyzje impulsywnie, zwłaszcza wtedy, gdy jest pod napięciem, przygnębiony lub zaniepokojony.

RAK

Raki mają wiele pozytywnych cech, chociaż często pod wpływem niskiej samooceny zapominają o tym, co czyni ich niesamowitymi. Są osobami nieskończenie troskliwymi, empatycznymi, oddanymi i lojalnymi. Potrafią doskonale słuchać i nie raz ktoś wypłakiwał im się na ramieniu. To także osoby bardzo kreatywne, prawdziwie miłe, wrażliwe, które mogą być wykorzystywane lub źle rozumiane ze względu na swoją naturalność i altruizm. Raki, ze względu na nadwrażliwość na otaczający ich świat, są podatne na lęki, depresję i inne zaburzenia psychiczne. Poczucie niezrozumienia może prowadzić do ich izolacji i użalania się nad sobą, a burzliwe, targające nimi emocje powodować utratę motywacji i spadek samopoczucia.

LEW

Lew to naturalnie urodzony przywódca i doskonale nadaje się wszędzie tam, gdzie może błyszczeć w świetle reflektorów. Lwy są ambitne, towarzyskie, zabawne, urocze i pewne siebie. Z drugiej strony mogą wydawać się bardzo pochłonięci sobą, łasi na pochlebstwa, przewrażliwieni i zbyt dramatyzujący. Muszą nauczyć się zasad dobrej współpracy z innymi i co jakiś czas przypominać je sobie. Lwy są bardzo przyjaźnie nastawionymi ludźmi, ale niekiedy mogą się wydawać nieco płytcy i powierzchowni.

PANNA

Panny mają oko do szczegółów i jeśli istnieje choć cień szansy na znalezienie rozwiązania w jakiejś sytuacji, będą myśleć i analizować sprawę do skutku.  Są metodyczne, drobiazgowe, analityczne i logiczne. Mają niewiarygodną cierpliwość, zdolność do rozwiązywania problemów i słuchania innych.  Z drugiej strony zdarza im się przesadzić z przemyśleniami, nie mają dystansu i biorą życie zbyt poważnie. Potrzebują planu i rutyny by czuć się stabilnie i bezpiecznie, co sprawia, że wydają się sztywne i mało elastyczne. Mają też tendencję do zbyt krytycznych uwag na temat siebie i innych.

WAGA

Wagi mają talent do utrzymania pokoju w życiu i traktowania wszystkich, z którymi się spotykają, z szacunkiem i życzliwością. Uwielbiają pomaganie innym,  są bardzo życzliwe. Starają się utrzymać równowagę i pozwalają, by ich łagodna natura dominowała i wyznaczała życiową drogę. Wagi zazwyczaj unikają konfliktu za wszelką cenę ze względu na ich pokojową naturę – w niektórych sytuacjach to bardzo dobra cecha, ale czasami konfrontacja jest konieczna w życiu. Wagi muszą się nauczyć, jak stawać w swojej obronie i sprzeciwiać się innym. Osoby spod tego znaku mogą też wydawać się zdystansowane i chłodne, sprawiać wrażenie, iż trudno jest się do nich zbliżyć.

SKORPION

Skorpiony to bystre, zabawne osoby obdarzone sarkastycznym poczuciem humoru, co dla osób rozumiejących ich uwagi jest niezwykle czarujące i przyciągające. Skorpiony maja tendencję do ukrywania swoich uczuć, dzięki czemu ludzie nie mogą ich zranić lub wykorzystać. To pasjonaci, zorganizowani, zaradni i niezależni, a także lojalni i godni zaufania ludzie. Jednak jeśli będziesz mieć nieszczęście poznać ich złą stronę, zobaczysz ludzi mściwych, chętnych do zemsty i zdolnych do manipulacji. Swoją druga twarz Skorpiony bardzo szybko pokazują w obliczu zagrożenia, upokorzenia lub zdrady.

STRZELE

Osoby spod tego znaku zodiaku są optymistami, nieco ryzykownymi, ale zabawnymi, towarzyskimi i inspirującymi. Mają w sobie naturalny wdzięk i czar, który przyciąga innych. Z drugiej strony mogą mieć trudności ze skupieniem się na jednej rzeczy, będą skakać „z kwiatka na kwiatek”, wciąż szukać nowego kierunku. Bywają impulsywni i wybuchowi, łatwo się denerwują i mogą szybko znudzić. Nigdy nie wiadomo, co może cię spotkać i co otrzymasz od Strzelca!

KOZIOROŻEC

Koziorożec to najciężej pracujący znak zodiaku, napędza je sukces i bogactwo, chęć zrobienia wszystkiego jak najlepiej. Są bardzo inteligentni, zmotywowani, logiczni, praktyczni i zorganizowani. Będą świetnymi liderami ze względu na ich zdolność do zobaczenia szerszej perspektywy i spełniania swoich obietnic. Ich praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w ich życiu. Z drugiej strony Koziorożec bywa uparty, bezkompromisowy i oporny. Nie słucha pomysłów innych z powodu swojej dumy i łatwo u niego o pracoholizm – musi nauczyć się zachowania równowagi w życiu. Miewa też złe nastroje i szybko wpada w irytację.

WODNIK

Wodniki uwielbiają podróże, nowe kultury, poznawanie nowych ludzi i wszystko, co wyzwala ich intelekt. Mogą prowadzić rozmowy z innymi przez wiele godzin, pozwalają im na to zróżnicowane zainteresowania i zamiłowanie do poznawania i próbowania nowości. Są też wielkimi wizjonerami i liderami. Jednakże Wodnik może wydawać się nieco zdystansowany, niedostępny emocjonalnie. Mają tendencję do praktycznego spojrzenia na różne rzeczy, co zwłaszcza w związkach może być problematyczne – muszą nauczyć się okazywania emocji i swojej wrażliwej strony.

RYBY

Ryby są bardzo emocjonalnym, wrażliwym i troskliwym znakiem, z talentem do kreatywności. Osoby spod tego znaku są bardzo empatyczne, lojalne wobec swoich bliskich – dla przyjaciół i rodziny są gotowe zrobić niemal wszystko. Jednak zmagania z codziennością, z rzeczywistością to dla nich trudne zadanie i często szukają od niej ucieczki. Mogą mieć tendencję do bycia samotnikiem, a ich potrzeba spędzania czasu bez towarzystwa może czasami zdominować pozostałe.

Źródło: https://www.powerofpositivity.com/


Lifestyle

Kogo chcesz vs. kogo potrzebujesz w związku. Spójrzmy prawdzie w oczy

Magic Moments
Magic Moments
22 czerwca 2021
Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Oczekiwania vs. rzeczywistość. Marzenia vs. potrzeby. Wydaje mi się vs. wiem. Każda z nas boryka się z tymi rozdźwiękami. Jak to jest przypadku szukania miłości? Zajrzyjmy w gwiazdy.

Baran

Kogo chcesz: Kogoś, kto od czasu do czasu gra ostro, ale jednocześnie kogoś, kto poddaje się twojej woli bez większego nacisku. Kogoś, kto sprawia, że ​​czujesz się naprawdę pewna siebie.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto idzie obok ciebie, a nie ukrywa się w twoim cieniu. Kogoś niezależnego i pewnego siebie i waszego związku. Kogoś, kto nie boi ci się przeciwstawić, kiedy jest to konieczne.

Byk

Kogo chcesz: Kogoś, kto wydaje się mieć wszystko. Kogoś, kto tak naprawdę nie jest w twojej lidze. Kogoś, kto pozwala ci być tą, która nieustannie kocha bardziej, ponieważ czujesz, że nie zasługujesz, aby ktoś kochał cię równie mocno.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto wkłada dodatkowy wysiłek, aby Cię zainteresować. Ktoś, kto robi wszystko, aby zdobyć Twoje zaufanie, a następnie robi wszystko, aby je utrzymać. Kogoś, kto nie boi się pokazać reszcie świata, że ​​jesteście razem.

Bliźnięta

Kogo chcesz: Kogoś, kto jest wszędzie, jest intensywny i rozproszony. Kogoś, kto wydaje się odzwierciedlać rzeczy, które widzisz w sobie. Kogoś, kto nie może Cię w pełni zrozumieć, ponieważ lubisz być tajemnicza i trudna do poznania.

Kogo  potrzebujesz: Kogoś, kto pasuje do Twojej energii i entuzjazmu w rozmowach. Kogoś, kto potrafi dobrze komunikować swoje uczucia. Kogoś, kto może „udźwignąć” wszystkie twoje dobre i złe cechy – i kochać cię tak po prostu.

Rak

Kogo chcesz: Kogoś, kto pasuje do Twojego pomysłu na związek i partnera. Ktoś, kogo myślisz, że możesz zmienić, po prostu kochając go wystarczająco mocno.

Kogo potrzebujesz: Kogoś wyjątkowo lojalnego, kto gotów jest zrobić wszystko, aby wytrzymać z tobą na dłuższą metę. Kogoś, kto nigdy nie sprawi, że zwątpisz, czy możesz na nim polegać. Kogoś, kto ma z tobą naturalną chemię, ale ma również cechy, które mogą cię uzupełniać i faktycznie przenieść wasz związek na wyższy poziom.

Lew

Kogo chcesz: Kogoś, kto przytakuje wszystkiemu, co mówisz i robisz. Kogoś, komu udaje się pogłaskać twoje ego.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto popycha Cię do bycia lepszą bez ciągłych kłótni o wszystko, co mówisz. Kogoś, kto komplementuje cię bez przerwy. Kogoś, kto nie boi się okazywać Ci miłości i uczucia bez ograniczeń.

Panna

Kogo chcesz: Kogoś, kto nie w pełni Cię rozumie. Kogoś, kto „odhacza” kolejne punkty na Twojej liście atrybutów na odpowiedniego partnera. Kogoś, kto pozwala ci mieć wszystko pod kontrolą.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto akceptuje i rozumie Cię na najgłębszych poziomach. Kogoś, kto może nadążyć za tobą intelektualnie. Kogoś, kto może wydobyć cię z twojej skorupy i pokazać, że to nie takie straszne.

Waga

Kogo chcesz: Kogoś, kto po prostu cię kocha i kropka (nawet jeśli ty go nie kochasz). Kogoś, kto poświęca ci uwagę i oddanie tak po prostu. Kogoś, kto jest najbardziej namiętnym i romantycznym kochankiem, jaki kiedykolwiek istniał.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto ceni miłość i związek z tobą. Kogoś, kto odwzajemni całą miłość, którą wnosisz do związku. Kogoś, kto naprawdę cię doceni, nie oczekując niczego w zamian, pomimo tego, że będziesz bardziej niż chętna do odwzajemniania.

Skorpion

Kogo chcesz: Kogoś, kogo nie możesz mieć lub nawet nie powinnaś chcieć. Kogoś, kto aż przytłacza namiętnością i seksapilem, przy kim poczujesz się… szalona. Kogoś, kto sprawia, że ​​czujesz się ważniejsza i więcej warta, ponieważ jesteś z nim związana.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto będzie Cię pielęgnował i akceptował to, kim jesteś. Kogoś, kto łagodzi twoją naturalną zazdrość, ponieważ z całego serca mu ufasz. Kogoś, kto nie sprawia, że ​​czujesz się gorsza, ale cenna i całkowicie przez niego pożądana.

Strzelec

Kogo chcesz: Kogoś, kto jest poza twoim zasięgiem. Kogoś, kogo sobie wyobrażasz, że dopełni cię, wypełniając puste przestrzenie, które widzisz w sobie. Kogoś, kto bez wahania wprowadzi Cię w każdy śmiały pomysł, jaki wpadnie ci do głowy.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto nie próbuje uciec od ciebie, ale chce cię poznać, jednocześnie dając ci swobodę bycia sobą i robienia rzeczy, których chcesz. Ktoś, kto sprawia, że ​​naprawdę chcesz się zaangażować. Kogoś, kto chce szaleć, a jednocześnie od czasu do czasu sprowadzi cię z powrotem na ziemię.

Koziorożec

Kogo chcesz: Kogoś, kto jest niezwykle niezależny, prawie do winy. Kogoś, kto odzwierciedla wszystko, czym chciałbyś być, ponieważ myślisz, że to zmotywuje cię do tego, by stać się bardziej takim. Ktoś, kto odnosi ogromne sukcesy, szczególnie w czymś, co cię interesuje.

Kogo  potrzebujesz: Kogoś, kto pozwala ci odkrywać własną wolność, jednocześnie zmuszając cię do wyjścia ze swojej strefy komfortu i wejścia w to, czego od siebie chcesz. Kogoś, kto jest pełen pasji i ambitny, ale od czasu do czasu przydałby się pomocną dłoń.

Wodnik

Kogo chcesz: Kogoś, kto jest taki jak ty. Kogoś, kto odzwierciedla wszystkie twoje cechy, dobre i złe. Abyś poczuł, że jesteś potrzebny i… zdrowy na umyśle.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto cię komplementuje, a nie kogoś, kto jest identyczny jak ty. Kogoś, kogo nie musisz naprawiać, a on nie próbuje naprawiać ciebie. Osoby, która nie boi się być spontaniczna.

Ryby

Kogo chcesz: Kogoś, kto sprawia, że czujesz WSZYSTKO. Kogoś, o kim marzysz i kto cię inspiruje, w zasadzie kogoś, kto będzie twoją muzą. Kogoś, kogo łatwo opuścisz, gdy twoje zainteresowanie zacznie słabnąć.

Kogo potrzebujesz: Kogoś, kto nie tłumi Twojej kreatywnej, emocjonalnej strony, ale wnosi do związku logikę i praktyczność. Kogoś, kto sprawia, że nie boisz się zaangażować, przy kim nie będziesz szukać drogi ucieczki. Kogoś, kto sprawia, że zaangażowanie nie wygląda przerażająco ani nudno, ale staje się nowym światem inspiracji i podniecenia.