Go to content

To świetny czas, by zadbać o skórę. Jakie zabiegi warto wykonać?

Fot. iStock

Jeżeli chodzi o skórę po zimie, to przede wszystkim bardzo często jest ona szara i matowa, wymaga odpowiedniego złuszczenia. Dlatego jako pierwsze w kolejności zdecydowanie warto jest wykonywać zabiegi złuszczające, np. przy pomocy peelingów chemicznych bądź łączonych (peeling kawitacyjny z peelingami chemicznymi, a więc popularnymi kwasami) – mówi kosmetolog Dagmara Nowak-Barańska. – To bardzo korzystny okres na wykonywanie tego typu zabiegów, ze względu na fakt, że nasłonecznienie nie jest jeszcze zbyt intensywne. Co zatem możemy zrobić właśnie teraz?

Zabiegiem w bardzo efektywny sposób dotleniającym skórę jest infuzja tlenowa. To tak naprawdę grupa zabiegów, dzięki którym – przy użyciu specjalnego urządzenia – za pomocą hiperbarycznego tlenu pod wysokim ciśnieniem do skóry wtłaczane są substancje aktywne, takie jak silnie rozjaśniająca i rozświetlająca witamina C, ceramidy czy kwas hialuronowy. W ten sposób dochodzi do regeneracji płaszcza hydrolipidowego. Zabieg powinien być wykonywany jako drugi w kolejności.

Jako następną warto wykonać mezoterapię igłową, która pomaga w odżywieniu skóry od wewnątrz, dostarczeniu cennych składników aktywnych, najczęściej w postaci kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia czy witaminy C – bezpośrednio do skóry właściwej, co umożliwia uzyskanie efektu glow.

Chcąc pobudzić odpowiednie krążenie, warto wspomóc się również drenażami limfatycznymi lub masażami Kobido, a więc rodzajem terapii manualnej, traktowanej jako uzupełnienie wymienionych wcześniej technik.

Wszystkie przytoczone zabiegi należy traktować jako uzupełniające, nie wykluczające się wzajemnie, zatem mogą być one – w zależności od kondycji skóry – wykorzystywane w ramach indywidualnego beauty planu – dodaje ekspertka.

***

Mgr Dagmara Nowak-Barańska jest kosmetologiem, podologiem, założycielką Beauty Lounge – miejsca  oferującego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i podologii, a także otwartego w lutym tego roku gabinetu Nails Lounge – zapewniającego odwiedzającym go klientkom profesjonalny manicure, pedicure, make-up i stylizację oprawy oka.Ukończyła studia magisterskie na kierunku kosmetologicznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studia podyplomowe w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia z zakresu podologii.  Od dziesięciu lat aktywnie pracuje w branży beauty.

fot. www.storymakers.pl