Go to content

Najgorsze powody, aby wyjść za mąż. Unikaj ich, aby nie żałować w przyszłości swojej decyzji

Fot. iStock

Składając partnerowi przysięgę miłości, wierności i uczciwości, święcie wierzymy, że uda się obu stronom obietnic dotrzymać . Życie jednak zaskakuje, nie zawsze pozytywnie. Możemy się tym bardziej rozczarować, im więcej popełniłyśmy błędów, wybierając partnera na życie.

Mimo dobrych chęci i kwitnącego uczucia, związek, który miał być na dobre i na złe, może długo nie przetrzymać. Szczególnie gdy wchodzimy w niego, kierując się wyborem tego jedynego, wątpliwymi pobudkami.

4 błędy, które popełniane sa przy wyborze partnera na całe życie

1. Mimo wątpliwości wybierasz faworyta mamusi

To pięknie, że twoi rodzice wprost przepadają za twoją aktualną miłością. Cudownie, że życzą wam jak najlepiej i już planują ślub z rozmachem. Jednak to nie twoi rodzice będą żyli z tym facetem i nie oni poniosą konsekwencje zaślepienia. Jeśli masz jakieś wątpliwości w tej materii, opieraj się na własnym odczuciu, a nie życzeniu rodziców. Ty nie jesteś od tego, by sprawiać komuś przyjemność swoimi wyborami, ale byś była szczęśliwa z nimi.

2. Nie chcesz łatki starej panny

Dawno już przekroczyłaś magiczne 30 lat? To bardzo fajnie, masz mnóstwo powodów do radości, ale ten czas nie powinien popychać cię do zawierania stałych związków na siłę. Granice staropanieństwa sporo się przesunęły i uwierz, nie jesteś jeszcze starą panną, nie musisz mieć męża za wszelką cenę.

3. Zegar biologiczny tyka, nie chcesz odkładać macierzyństwa

Jeśli argumentem są z kolei wyczekiwane przez waszych rodziców wnuki, zastanów się, czy chcesz mieć dzieci dla siebie, czy dla kogoś? Po pierwsze, dzieci nie muszą pojawiać się na świecie, „po bożemu”, ale wtedy, gdy pragniesz dać im życie. Małżeństwo nie jest warunkiem koniecznym.

4. Wierzysz, że on się dla ciebie zmieni

Przeciwieństwa się przyciągają — wielu to potwierdzi, bo przynajmniej na początku jest ciekawie. Jednak związki często rozpadają się, bo te przeciwieństwa bywają nie do pogodzenia. Jeśli wasze plany, marzenia, fascynacje teraz mocno się rozjeżdżają, pomyśl, co będzie później? Poza tym mało prawdopodobne, że jeśli facet teraz zagląda do kieliszka, po ślubie się dla ciebie zmieni. Większe szanse na sukces masz w sprawie zamiłowania do nieporządku lub kwestii wieczornych wypadów na miasto, ale nie jest powiedziane, że jeśli teraz coś ci zgrzyta, któreś z was będzie chciało się zmienić.


 

źródło: www.milionkobiet.pl