Lifestyle

Jak szybko i skutecznie zadbać o Radość Życia?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
9 października 2017
Bank Radości
fot. Pixabay
 

Wyobraź sobie, że masz wewnątrz siebie zbudowany Bank Radości z którego czerpiesz siły w trudniejszych momentach  pogłębiając świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze,  natomiast wzmacniasz tą energię w trakcie dzielnego działania realizując zaplanowane cele.

Ten niezwykły Bank Radości zawsze doda Ci wsparcia w trudniejszych chwilach Twojego życia przemieniając słabości w siły do działania, a w chwilach satysfakcji pomnoży Twój stan radości. Możliwe jest to dzięki świadomości i działaniu czyli wkładom tego Banku, które stanowią Depozyty Radości Życia.

Czym jest Depozyt Radości Życia?

Każdy Depozyt Radości Życia to połączenie:

Świadomości + Działania, które stanowią gotową „receptę” na zadbanie o Twoją radość.

Praktyczne jego „ujęcie” to: Twoja Kotwica Przyjemności, która błyskawicznie poprawi Twoje samopoczucie kiedy masz się słabiej dodając Ci siły w przemiennie trudności  i tym samym motywując Cię do konsekwentnego działania.

Każda z Nas ma takie Depozyty tylko często są one nieuświadomione!

Znajdują się one – tak może być ich więcej niż jedna –  w kluczowych obszarach codzienności. Dotykają Twojego źródła – serca odkrywając Twoją prawdziwość i piękno, które wzmacniają Twoje poczucie sensu pomagając realizować zaplanowane cele: życiowe i zawodowe.

Mogą to być pełne mocny sposoby, które stosujesz obecnie oraz te, które pragniesz zaprosić do własnego życia.

Te niezwykłe Depozyty pomogą Ci raz na zawsze porzucić bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości pomnażając Twoje poczucie wdzięczności oraz radość.

Jak odkryć Depozyty Radości?

Twój pierwszy krok to świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, a drugi to już działanie – przemieniając trudności, dbając o wartości – w którym Depozyty błyskawicznie się ujawniają ponieważ będziesz robiła tylko to co sprawia Ci przyjemność.

Kiedy będziesz z nich korzystała to negatywne otoczenie nie będzie miało na Ciebie żadnego wpływu. Dlaczego? Ponieważ zbudujesz wokół siebie pozytywną uszczelkę radości.

Bank Radości

fot. pixabay

Jaka jest rola Depozytów Radości Życia?

 • Wskazują miejsce, do którego pragniesz dotrzeć w życiu wzmacniając Twoje poczucie sensu

 • Weryfikując drogę życiową pokazując, co tak naprawę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu
 • Krystalizują wewnętrzny potencjał ujawniając Twoje Naturalne Dary
 • Przywracają równowagę Ciała, Umysłu i Duszy
 • Uczą budować zdrowy styl życia
 • Pomagają odkryć pracę marzeń
 • Odkrywają i rozwijają Twoją największą pasję życia
 • Wzmacniają Twoją motywację w codziennym działaniu
 • Oczyszczają Twoją przestrzeń życiową
 • Pielęgnują Twoje relacje z najbliższymi, przyjaciółmi, znajomymi, a także z pieniędzmi.
 • Uwalniają codzienną Radość Życia wyzwalając poczucie wolności!


Zrób pierwszy Krok, aby zadbać o swoją Radość Życia i pobierz niezwykłą Studnię Wdzięczności

Zapraszam także po więcej inspiracji na moją www.monikabulik.pl


Lifestyle

10 kroków, dzięki którym zadbasz o swoją Radość każdego dnia!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
16 października 2017
Radość Życia
fot. Pixabay – Radość Życia
 

W końcu doczekałyśmy się pięknej jesieni… złotej, wielobarwnej, słonecznej! Za pewne każda z Nas tęskniła za taką aurą, która od kilku dni nam towarzyszy.

Jesień to piękny czas w którym zbieramy owoce tego, co posiałyśmy dotychczas przez 2017 rok. Tak jak natura szykuje się  do nowego życia – zimy, tak i my zaczynamy czuć zbliżający się nowy rok.

Dlatego już teraz zadbaj o swoją Radość Życia i to, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Nie czekaj na specjalny moment, bo takich nie ma!

Przed Tobą 10 niezwykłych-zwykłych KROKÓW dzięki który zadbasz o swoją Radość Życia każdego dnia:

 1. Doceń siebie i to, co masz!

Im bardziej doceniasz samą siebie i to, co masz tym więcej otrzymujesz.

Życz sobie dobrze, zaufaj sobie, traktuj samą siebie jak największego przyjaciela.  Wyrażaj wdzięczność za to, jaką jesteś i to, co masz. Wdzięczność i miłość do samej siebie to klucze  do radości życia z każdego dnia.

Nie krytykuj i nie osądzaj innych bo wówczas zawsze odbierasz sobie nowe szanse i możliwości w osiąganiu tego o czym najbardziej marzysz, za czym najmocniej tęsknisz.

Pamiętaj – to, co wysyłasz powraca do Ciebie zawsze zwielokrotnione zarówno dobro jak i zło.

 1. Zatrzymaj się i wybierz priorytet!

Co jest dla Ciebie najważniejsze na ten moment?

Jaki obszar Twojego życia domaga się zmiany jako pierwszy?

Twoje zdrowie, praca, rodzina, planowanie, a może zadbanie o miłość do samej siebie. Aby zacząć skutecznie wprowadzać zmiany należy mieć wybrany priorytet – to „coś” co od pewnego czasu odkładałaś i może już się „palić” wymagając błyskawicznej poprawy. Wówczas inne sprawy dostosuj do priorytetu, a nie odwrotnie. Zacznij konsekwentnie działać wprowadzając na samym początku jedną wzmacniającą czynność, która za każdym razem będzie rozwiązywała-zmieniała to, czego najmocniej pragniesz. Doceniaj każdy krok traktując go jak sukces.

 1. Odkryj, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!

Uporządkuj własną rzeczywistość i porzuć bagaż ograniczeń z przeszłości.

Jeśli nie wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, to będziesz traciła swoją radość poddając się codziennym jej pochłaniaczom jak np. spotkanie z kimś, kto pobiera z Ciebie energię czy przypadkowa opieka dziećmi sąsiadki. Natomiast jeśli znasz swoje wartości, systematycznie o nie dbasz realizując zaplanowane cele to dokładnie wykorzystujesz swój czas do tego, co kochasz robić i z kim Ty pragniesz być. 

Radość Życia

fot. Pixabay

 1. Wzmocnij przekonanie, że radość jest także dla Ciebie!

Zbuduj Dekalog wspierający Twoje poczucie szczęścia.

Doświadczenia z przeszłości – często negatywne, pędzący bieg codzienności w którym zapominamy o samej sobie i tym, co jest dla nas najważniejsze odbierają Ci przekonanie, że radość i szczęście jest czymś normalnym. To one sprawiają, że masz mocne poczucie pewności, że musisz ciężko pracować i poświęcić specjalną „dawkę” czasu, aby być szczęśliwą. Jak możesz zacząć zmieniać taki sposób myślenia?  To nie jest łatwa praca gdyż przekonania są już bardzo mocno zakorzenione w Twojej podświadomości. Jednak wszystko można zmienić jeśli tego szczerze z głębi serca pragniesz.

Dlatego zacznij od wzmacniającego myślenia: 

Radość i szczęście nie jest czymś specjalnym za czym się dąży – to stan, który w sobie mam i który mogę codziennie pielęgnować ciesząc się drobiazgami codzienności i sprawiając sobie najmniejsze przyjemności.

 1. Sprawiaj sobie prezenty ciesząc się drobiazgami codzienności!

W jaki sposób możesz się dzisiaj uszczęśliwisz?

Jakie prezenty pełne przyjemności sobie sprawisz?

Zadawaj sobie każdego ranka takie pytania, a każdy dzień obdaruje Cię obfitością, o której nawet nie pomyślałaś, a może gdzieś w Twoim wnętrzu czekała ona na ujawnienie. Niezwykłym prezentem, który możesz sobie sprawić każdego dnia jest własny Rytuał Radości, który zawsze doda Ci energii otwierając Twoje serce i duszę – Ciebie prawdziwą i to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Na czym opiera się taki rytuał? Na nawykach wzmacniających Twoją radość, przy budowie którym ważne jest systematyczne wynagradzanie się za tygodniowe i miesięczne osiągnięcia.

Radość Życia

fot. Pixabay

 1. Wybaczaj sobie i idź dalej!

Akceptuj i odpuszczaj rzeczy, na które nie masz wpływu.

Jeśli nawet wszystko masz zawsze zaplanowane to często pojawiają się sytuacje, które te plany burzą. Co wówczas robisz? Dręczą Cię wyrzuty sumienia, że ich nie zrealizowałaś, Twoja frustracją potęguje i jesteś obrażona na cały świat. Jak nie dopuścić to takiego postępowania? Nie możesz w 100 % kontrolować wszystko, co Cię spotyka!

Wybacz sobie – zaakceptuj sytuację w której się znajdujesz wówczas wzmocnisz wewnętrzny spokój, który doda Ci sił w następnym działaniu, a także miłość do samej siebie, która uzdrowi Twoje wszystkie smutki.

 1. Zadbaj o swoje ciało, umysł i duszę!

Zaproś do swojego życia CUD-a!

Dokonaj w swoim życiu wzmacniających wyborów dzięki którym wyeliminujesz to, co jest zbędne na rzecz przyjemności wzmacniających Twoje poczucie szczęścia. Znajdź w swoim grafiku obowiązkowo czas na zadbanie o siebie i swoją równowagę w życiu. Systematycznie rozwijaj świadomość tego, co dodaje Ci energii, a co odbiera. Zbuduj sobie własny CUD dbający o Twoje ciało, umysł i duszę składający się ze Wzmacniaczy Radości. Oczywiście wiedz także, co pochłania Twoją równowagę i radość dzięki temu systematycznie będziesz uwalniała się od tego, co je osłabia stopniowo przemieniając je we wzmacniacze. Kiedy będziesz miała taką świadomość to łatwiej i przyjemniej zadbasz o swoją równowagę życiową.

radość życia

fot. Pixabay

 1. Przemieniaj trudności w siłę do działania!

Traktuj ograniczenia jak prezenty wzbogacające Twoje życie.

Każdy problem, sytuacja, trudność zawsze próbuje Ci powiedzieć, że „coś” w Twoim życiu wymaga naprawy. Kiedy się pojawi to zatrzymaj się zadając sobie następujące pytania:

Co dobrego daje mi ta sytuacja?

Co próbuje mi uświadomić?

Jak ją wykorzystam w swoim życiu?

Co zrobię, aby rozwiązać to ograniczenie?

Choć na samym początku kiedy  pojawiają trudności jest Ci ciężko, to warto świadomie je przeżyć – zaakceptować  – wówczas szybko zaczniesz odzyskiwać siły, które będę mocniejsze zanim się one pojawiły. Znajdziesz rozwiązania, które są dla Ciebie najkorzystniejsze wzmacniając własne wartości. Zatem nie chowaj trudności „pod dywan” bo prędzej czy później przewrócisz się nam nich, a powstanie po takim upadku będzie kosztowało Cię olbrzymiej dawki energii, którą możesz spożytkować w przyjemny sposób.

 1. Włącz emocje, także te negatywne!

Rozwijaj świadomość uczuć dbając o swoje ciało i umysł.

Odczytuj sygnały jakie niesie Ci każda emocja – dobra działa na Ciebie pozytywnie, natomiast negatywna jest zawsze wezwaniem do działania. Wykorzystaj czas dobrych na twórcze działanie oraz rozwijaj świadomość tego, co chcą Ci „powiedzieć” negatywne uczucia – systematycznie się z nich oczyszczaj odprężając własne ciało. Szukaj źródeł skąd pojawiają się u Ciebie dane emocje. Mogą one pochodzić tylko do Ciebie i tylko Ty sama możesz je zmienić. Pamiętaj Twoje emocje są pochodną Twoich myśli, także dbaj o swój umysł! Jeśli zauważysz, że reagujesz na „coś” źle to możesz to zmienić w każdej chwili zadając sobie pytania:

Co jest powodem, że tak się czuję?

Co to uczucie pragnie mi powiedzieć?

Skąd się wzięła ta emocja? Gdzie jest jej źródło?

 1. Odkryj sens życia!

To, co robisz i kim jesteś zależy od wartości, którymi kierujesz się w życiu.

Odkrycie sensu życia nie jest łatwo, często jest to proces, który wymaga od Ciebie cierpliwości i czasu. Szczególnie jest trudno go wydobyć z gąszczu codzienności pełnej spraw, w których biegniesz. Od czego zacząć? Świadomości: własnych radości i wartości, naturalnych darów – tego w czym jesteś najlepsza, pasji, dobrych lekcji, które wyciągnęłaś z trudności. Żyjąc z poczuciem sensu będziesz robiła to, co kochasz wyrażając samą siebie, spełniała swoją misję życiową, a cieszenie się życiem z każdego dnia będzie Twoją piękną normalnością. 

Radość Życia

fot. Monika Bulik – Karpacki Sekret

Podsumowanie:

Odzyskać Radość Życia nie jest łatwo jeśli przeszłość pozostawiła piętno w Twoim życiu, a obecnie gubisz się w odczytywaniu wiadomości z trudności, które Cię spotykają, a otoczenie w którym się znajdujesz wzmacnia w Tobie negatywne przekonanie, że szczęście jest czymś nieosiągalnym.

Aby definitywnie stawić czoła tym wszystkich ograniczeniom Twojej Radości niezbędne jest to, abyś zbudowała solidny Fundament Świadomości tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, a następnie konsekwentnie działała budując na nim własny Bank Radości Życia. To z niego już zawsze będziesz czerpała siły, realizowała swoją misję życiową oraz wzmacniała swoje poczucie szczęścia sprawiając sobie codzienne radości.

Tego Ci z całego serca życzę!


W skutecznym wprowadzaniu i realizacji tychże  10 Kroków w Twoim życiu pomocny Ci będzie kurs on-line Bank Radości Życia. 

Kurs ten jest dla kobiet, które pragną rozpocząć trwałą przemianę w swoim życiu przede wszystkim w sferze prywatnej, a także zawodowej budując nawyki wzmacniające radość. 

7 kluczowych korzyści jakie da Ci ten kurs:

 1. Otworzysz się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu
 2. Wzmocnisz miłość do samej siebie i tym samym poczucie własnej wartości
 3. Rozwiniesz swoje prawdziwe wartości
 4. Zadbasz o swoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy
 5. Odkryjesz własne Depozyty Radości Życia
 6. Przemienisz trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia
 7. Zaczniesz cieszyć się każdym dniem!

Biorąc w nim udział dokonasz w swoim życiu wzmacniających wyborów dzięki którym wyeliminujesz to, co jest w nim zbędne na rzecz radości z każdego dnia.

Zobacz mój kurs Bank Radości Życia i pobierz niezwykły bonus!


Lifestyle

Poczucie własnej wartości, a Radość Życia?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
4 października 2017
Monika Bulik, radość życia
fot. SALOM foto – Monika Bulik, radość życia

W tej niezwykłej podróży dowiesz się co ma wspólnego poczucie własnej radości, a radość życia oraz co możesz zrobić już teraz aby zadbać o swoje poczucie własnej wartości. Pomocna Ci będzie w tym niezwykła niespodzianka, która już na Ciebie czeka 😉 Zatem startujemy…

Poczucie własnej wartości…

To Twoje najpiękniejsze wewnętrzne bogactwo na którym budujesz cały scenariusz życia. To z niego czerpiesz siły w codziennej pracy nad spełnianiem najskrytszych marzeń, a także w chwilach słabości pomaga Ci ono przezwyciężyć największe trudności. Dlatego tak ważne jest to, aby o nie codziennie dbać świadomym działaniem prowadzącym ku realizacji zaplanowanych celów.

Radość Życia…

Moje definicja jest następująca: to cieszenie się z tego, co mamy, docenianie samej siebie – „wysokie” poczucie wdzięczności, skuteczna przemiana trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia, dbanie o siebie – o swoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy – budowa nawyków wzmacniających radość z każdego dnia i tym samym poczucie szczęścia.

Zatem…

Co ma wspólnego poczucie własnej wartości z radością życia?

Poczucie własnej wartości to pewność siebie + poczucie szczęścia, które przejawia się na co dzień radością z drobnostek codzienności.

Kiedy Twojego poczucie własnej wartości jest na wystarczającym poziomie to cieszenie się życiem jest dla Ciebie normalnością. Przychodzi Ci ono z lekkością i łatwością i potrafisz cieszyć się najmniejszą drobnostką codzienności. Nie zastanawiasz się czy warto zainwestować we własne zdrowie, wiesz, że aby zrealizować upragnione cele to nie ma drogi na skróty. Natomiast kiedy pojawią się jakieś trudności w Twoim życiu to jesteś świadoma tego, że one nierozerwalnie połączone są radością, a za każdym razem kiedy je „rozpracujesz” to zawsze zmienisz „coś” w swoim życiu podnosząc jego jakość. Jeśli natomiast zdarzy się tak, że nie zrobisz czegoś, co sobie zaplanowałaś to nie jesteś na siebie zła tylko od razu wybaczasz sobie i idziesz dalej.

Jak to się dzieje?

Twoje poczucie własnej wartości na wystarczającym poziomie to:

Świadome życie – wzięłaś odpowiedzialność za własne życie, a wszystko co Cię spotyka i to, co masz jest ważne dla Twoich codziennych działań prowadzących Cię do osiągnięcia celu życiowego.

Pełne samoakceptacji – jesteś swoim sprzymierzeńcem i szanujesz samą siebie i swoje troski.

Odpowiedzialności za siebie i swoje życie – to poczucie kontroli nad własnym życiem i wówczas jesteś konsekwentna w realizacji zaplanowanych celów.

Asertywności – to szanowanie swoich pragnień, potrzeb wartości, odmowa aby się komuś przypodobać.

Życie celowe – to wykorzystywanie własnego potencjału, naturalnych darów, przemieniając myśli i słowa w konsekwentne działanie.

Życie w zgodzie z własnymi zasadami – to precyzyjne kryteria i wymagania, którymi kierujesz się w życiu i które to odzwierciedlają Twoje przekonania.

Te filary poczucia własnej wartości to fundament, który sprawia, że cieszenie się życiem jest dla Ciebie normalnością.


Co możesz zrobić jeśli Twoje poczucie własnej wartości jest na niewystarczającym poziomie?

Jak się domyślasz musisz zadbać o te filary wyżej opisane. Wiele z Nas nie wie jak ma tego dokonać, od czego zacząć i często niestety rezygnuje…

Ja uważam, że wszystko można zmienić w naszym życiu jeśli się czegoś bardzo mocno i z głębi serca pragnie. Pokonałam swoją największą życiową trudność uwalniając się całkowicie z 10-letniego Koła Wiecznego Odchudzania. Ta trudność przerodziła się w moją najpiękniejszą pasję jaką jest moja praca jak coach przemiany i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Radość Życia

fot. Salem FOTO

Na wiosnę zdałam sobie sprawę, że mogę pomagać kobietom cieszyć się życiem także on-line i od tego momentu rozpoczęłam pracę na kursem on-line Bank Radości Życia. To moja recepta 7-letniej przemiany oparta na wiedzy i doświadczeniu, a także odpowiedzi na potrzeby powstałe podczas 5-letniej pracy z moimi klientkami.

Bank Radości Życia to sekret przemiany jak zwiększyć świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, pokonując życiowe trudności i przyciągnąć do swojego życia, to czego najmocniej pragniesz. A w tym wszystkim pomocne Cię będą nawyki każdości życia.

Podczas każdego dnia kursu – w ciągu 28 dni – będziesz wzmacniała swoje poczucie własnej wartości robiąc to, co sprawia Ci przyjemność budując własny Bank Radości Życia i dzięki temu siła oddziaływanie tego kursu na Twoje życie będzie miała niezwykle skuteczną efektywność przemiany

Jeśli pragniesz zwiększyć swoją gotowość, aby stawić czoła przeszłości i tym samym otworzyć się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu to pomocna Ci w tym będzie niezwykła ♥Studnia Wdzięczności♥.

Zobacz mój kurs Bank Radości Życia  i pobierz bonus TUTAJ