Go to content

Szokująca kampania: Nie ulegaj presji piękna kreowanej przez media społecznościowe

Fot. iStock/anyaberkut

Co wpędza kobiety w kompleksy? Zdjęcia innych kobiet, które wydają się nam piękniejsze, bardziej zgrabne. Wiele osób buduje swój wirtualny świat idealnym. Wrzucamy fotki z rodzinnych wyjazdów, choć w środku wszystko gnije. Czynimy nasz życie atrakcyjnym podkreślając, co własnie zrobiliśmy, co zjedliśmy, ale za monitorem jest smutek i poczucie beznadziei. Ale chcemy być atrakcyjni dla innych. Nie bez znaczenia jest nasz wygląd.

22-letnia studentka Jade Johnson postanowiła stworzyć kampanię, która pokaże, jak wielkim problemem jest ocena własne fizyczności w kontekście tego, co widzimy na Facebooku czy na Instagramie. Angielscy naukowcy potwierdzili, że zwiększa się liczba kobiet i to coraz młodszych, gotowych na operacje plastyczne, byleby się tylko upodobnić do swojego ideału piękna.

Są kobiety, które za miarę swojej wartości uważają liczbę lajków, które pojawi się pod ich kolejny selfie. Na którym oczywiście zawsze są w pełnym makijażu z nienaganną fryzurą. Słyszałam kiedyś, jak jedna dziewczyna do drugiej mówi: „Czekaj tylko usta pomaluję” – dopiero wtedy pozowały do zdjęć, a później siedziały i sprawdziły, ilu osobom i komu się spodobało… A jeśli się nie spodobało? To czy zmiana kolory szminki wystarczy? A może ktoś napisał coś o zbyt dużym nosie, za wąskiej wardze, o uszach?

Jade Johnson sama w taką pułapkę lajków wpadła – oceniała siebie na podstawie ilości polubień. Dla siebie i sobie podobnych kobiet zdecydowała się stworzyć kampanię UnEdit zwracając uwagę na presję, jakie media społecznościowe wywierają na samoocenę kobiet.

Odwróć się od presji wywieranej przez media społecznościowe!

 

Sneak peak ? #photography #photoshoot #fashionphotography #beauty #bodyimage #blackandwhitephotography

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika UnEdit (@unedityourself)

? sneak peak #photography #photoshoot #blackandwhite #socialmedia #bodyimage #unedit #unedityourself #thirdyear Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika UnEdit (@unedityourself)

Coming Soon ?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika UnEdit (@unedityourself)

źródło: Instagram