Lifestyle

Świat wkurza się na Kate, a mamy pokazują swoje zdjęcia po porodzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 kwietnia 2018
Fot. Screen z Twitter/ Nina Warhurst
 

W poniedziałek księżna Cambridge urodziła swoje trzecie dziecko, Louisa Arthura Charlesa . Siedem godzin później Kate Middleton, uczesana i umalowana przez swoją stylistkę, w starannie dobranym stroju nawiązującym do tego, jaki miała na sobie księżna Diana prezentując światu księcia Harry’ego w 1984 roku, wyszła z synem ze szpitala. I poraz trzeci świat oszalał. Jak to już? Jak to uśmiechnięta i w TAKIEJ formie? Przecież to wbrew fizjologii i naturze.

Choć mama trójki wyglądała przepięknie,niektórzy uważają, że nieskazitelny wygląd to dla innych kobiet nierealistyczne przesłanie. Pamiętajmy jednak, że zaprezentowanie potomka zaraz po narodzinach należy do obowiązków księżnej Kate, że w Wielkiej Brytanii wypis ze szpitala krótko po narodzinach dziecka to standard, no i że Kate chciała oszczędzić pozostałym pacjentkom dalszego stresu związanego z zainteresowaniem mediów i zamieszaniem wokół narodzin małego księcia.

Wygląd Kate zainspirował niektóre kobiety do zamieszczenia bardziej realistycznych zdjęć ” tuż po”. Zobaczcie je koniecznie 🙂


Lifestyle

Chcesz w końcu ruszyć do przodu, zmienić swoje życie? Pozbądź się zachowań, które pożerają twoją energię i cię ograniczają

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 kwietnia 2018
Fot. iStock/filadendron
 

Słyszysz, że koleżanka właśnie zmieniła pracę. Dzwoni przyjaciółka, że wyjeżdża na super wakacje, bo udało się jej w końcu odłożyć pieniądze. Inna spełnia swoje marzenia zapisując się na kurs tańca. Tymczasem ty, masz wrażenie, że stoisz w miejscu, że w twoim życiu nic się nie zmienia. Cóż, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele naszych zachowań, przyzwyczajeń nam szkodzi – trzyma w miejscu i nie pozwala się rozwijać.

A ty chcesz w końcu ruszyć do przodu? Zmienić swoje życie? Jeśli tak, musisz zrobić jedno – przestać tracić energię na niepotrzebne rzeczy, które tylko cię ograniczają, blokują. Zaraz zapytasz: „A co to takiego?”. Proszę bardzo.

Próbowanie zdobycia akceptacji i miłości ludzi, którzy nie zamierzają cię kochać.

Udowadnianie innym, że mogą coś zrobić, choć oni w ogóle nie chcą się rozwijać.

Spełnianie oczekiwań swojego młodszego „ja”, które nadal wyobraża sobie, że twoje życie będzie wyglądać jak bajka. Wybacz sobie, że takie nie jest i weź to, co tu i teraz.

Unikanie emocji, których nie chcesz czuć. To mechanizm obronny przed zderzeniem się z prawdziwymi problemami. Tyle tylko, że to sposób nieskuteczny, bo tak nigdy sobie nie pomożesz.

Wyobrażanie sobie, co złego może się w twoim życiu zdarzyć, niż myślenie o tym, żeby wszystko poszło dobrze.

Skupianie się na swoich porażkach, bo wydaje ci się, że jeśli się za nie wystarczająco wstydzisz, zmienisz się.

Powracanie i analizowanie konfliktów, które już były, minęły. Nic nie zmieni myślenie: „co by było gdyby”.

Skupianie się na życiu innych i wytykanie im, co robią źle – masz niewystarczającą wiedzę, żeby dokonywać takich ocen.

Spędzanie czasu z ludźmi, których naprawdę nie lubisz tylko dlatego, że boisz się, że będziesz sama.

Tkwienie w związku, w którym nie jesteś szczęśliwa, tylko dlatego, że boisz się odejść.

Tracenie drogocennych minut i godzin życia na wybudzeniu się z odrętwienia uczuć, które są dla ciebie niewygodne, zamiast je przyjąć, i pozwolić pokazać po co i dlaczego się pojawiły.

Mocne trzymanie się przestarzałych opinii innych. Ludzie się zmieniają, nie zapominaj o tym.

Poświęcanie czasu na planowanie niż na działanie.

Staranie się, żeby wszystko wyglądało idealnie dla innych, zamiast budować swoje życie takim, jakim naprawdę chcesz, żeby było.

Zastanawianie się, dlaczego nie dostałaś tego, czego chciałaś. Może warto wziąć pod uwagę, co i dlaczego cię przed tym chroniło?

Przekonanie, że zawsze wiesz, co jest najlepsze.

Unikanie zmian.

Plotkowanie jako sposób na towarzyskie życie. Jeśli wśród twoich znajomych nie ma lepszego tematu, może czas ich zmienić?

Bycie zbyt dumnym, żeby rozwiązać konflikt i pójść na kompromis.

Bycie zbyt dumnym, by przyznać rację komuś innemu.

Bycie bardziej zaangażowanym w to, by odnieść sukces, niż by być szczęśliwym i dobrym.

Spełnianie cudzych oczekiwań na twój własny temat.

Zapominanie, że przyszłość może być lepsza niż teraźniejszość i że to ty jesteś jedyną osobą, która może coś zmienić.

Czy któraś z tych rzeczy jest ci dobrze znana? Może czas coś zmienić i… ruszyć do przodu.


Lifestyle

Ortografia, maniery i ziewanie. Zaskakujące rzeczy, które wpływają na twoją atrakcyjność

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
28 kwietnia 2018
Fot. iStock/oneinchpunch
Następny

Wyobraź sobie taką scenkę: siedzisz na ławce w parku i czytasz książkę. Kątem oka widzisz, że przechodzi obok ciebie ON. Ideał! Przystojny, dobrze zbudowany i fajnie ubrany. Ma w sobie coś, co cię kręci. Jesteś zawstydzona i jednocześnie czujesz motyle w brzuchu. Nie znasz go, ale dałabyś wszystko, żeby go poznać. Nagle on zmienia kierunek, podchodzi do ciebie, patrzy ci głęboko w oczy i mówi: „Szłem do sklepu, ale mi się spodobałaś, to zawróciłem”. Szłem?! Szłem?! I tak oto czar prysł. 

Tak to już jest – myśląc o atrakcyjności, bardzo często skupiamy się wyłącznie na wyglądzie. Wiemy, jak powinien wyglądać jak ideał i odwracamy na ulicy za facetem, który nam się podoba. Jednak żeby nie wyjść na osobę próżną, często do atrakcyjności zaliczamy też pewne cechy charakteru i osobowości, jak: pozytywne nastawienie do świata, poczucie humoru, otwarty umysł, dystans do siebie, charyzma.

Wiemy też, co nas totalnie odrzuca od innej osoby. I tu również możemy mówić o wyglądzie zewnętrznym i cechach charakteru. Rzadko jednak bierzemy pod uwagę nawyki, wykształcenie czy obycie. A wszystkie te trzy rzeczy mają ogromny wpływ na to, czy ocenimy kogoś jak osobę atrakcyjną czy też nie.

Nie pomoże więc krótka spódniczka, głęboki dekolt, wysokie szpilki i promiennych uśmiech, jeśli nie potrafimy się poprawnie wysławiać, gadamy z pełną buzią i plotkujemy przez telefon w zatłoczonym autobusie. Taka jest prawda. Wszystkie te błędy popełniają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Nam się wydaje, że panowie nie zwracają na takie rzeczy uwagi. Niektórzy pewnie i nie zwracają, ale większość tak. Jest kilka zaskakujących rzeczy, które sprawiają, że wydajemy się bardziej lub mniej atrakcyjne w oczach faceta. Jedne łatwo wypracować, inne nie.

Błędy

Każdy, kto zna zasady poprawnej polszczyzny będzie z politowaniem patrzył na osobę, która ciągle popełnia błędy ortograficzne, językowe czy gramatyczne. Takie rzeczy widać nie tylko w trakcie pisemnej konwersacji, ale także w czasie zwykłej rozmowy. Jest coś pociągającego w ludziach, którzy poprawnie piszą i pięknie się wysławiają, prawda?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Autostopem, bez pieniędzy, jedząc świeże owoce i śpiąc w lasach. Tak wygląda przygoda życia

10 znaków, które mówią o obecności anioła obok ciebie

Tymon Tymański na najbrzydszym podwórku. Takie miejsca można zmienić w wyjątkowe, jeśli tylko chcemy. Naprawdę