Lifestyle

Superrabaty na sprzęty Whirlpool w Max Kuchnie

Redakcja
Redakcja
20 września 2021
 

Kiedy urządzasz kuchnię, warto szukać okazji, które pozwolą Ci płacić mniej chociażby za sprzęt AGD. W najnowszej promocji Max Kuchnie zgarniasz rabaty na urządzenia marki Whirlpool kupowane w zestawach. Sprawdź, ile możesz oszczędzić!

AGD Whirpool – w zestawie taniej

W trwającej w sieci Max Kuchnie promocji przy zakupie AGD Whirlpool w zestawie, zyskujesz ekstra rabaty. Zniżka przysługuje nam na najtańsze z urządzeń, a jej wysokość zależy od liczby zakupionych sprzętów – im większy komplet, tym większe oszczędności. Specjaliści AGD z Max Kuchnie przygotowali dla nas dedykowane zestawy w dwóch wariantach: 4+1 i 3+1, dzięki którym – stosunkowo do naszych potrzeb – wyposażymy kuchnię w najpotrzebniejsze urządzenia. Ile możemy zyskać, decydując się na którąkolwiek z opcji?

AGD Whirlpool w zestawach 4+1 i 3+1 – jaki rabat?

Zakup zestawów AGD Whirlpool premiowany jest zniżką udzielaną na najtańsze z urządzeń. Rabat otrzymamy, decydując się na zakup kompletu składającego się z czterech bądź pięciu sprzętów. Na jakie zniżki możemy liczyć?

AGD Whirlpool w komplecie 4+1

Przy zakupie 5 urządzeń marki Whirlpool w zestawie, przysługujący nam rabat na najtańszy produkt wynosi aż 75%. Oznacza to, że chociażby pięciopalnikową płytę gazową jesteśmy w stanie kupić za mniej niż 300 zł, a za chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy zapłacić niespełna 700 zł. W ten sposób w naszej „kieszeni” może zostać nawet ponad 2000 zł.

Sprzęty Whirlpool w zestawach 3+1

Za najtańsze z urządzeń Whirlpool wchodzące w skład 4-elementowego zestawu zapłacimy jedynie połowę ceny. Rabat w wysokości 50% możemy zyskać na przykład na płytę indukcyjną czy płytę gazową.

Dodatkowo, na większość urządzeń Whirlpool kupionych w salonach Max Kuchnie w komplecie z meblami, bez względu na to, na który z wariantów się zdecydujemy, otrzymamy 5-letnią gwarancję.

Asortyment Whirlpool w sieci Max Kuchnie

Bogata oferta urządzeń Whirlpool, dostępna w salonach Max Kuchnie daje nam możliwość łatwego namierzenia sprzętów, które sprostają naszym oczekiwaniom. Znajdziemy tu zarówno AGD do zabudowy, jak i wolnostojące o zróżnicowanej funkcjonalności i designie. Dobór sprzętów do kuchni w studiach Max Kuchnie jest tym prostszy, że możemy korzystać z wiedzy i doświadczenia pracujących w nich specjalistów.

Z Max Kuchnie urządzasz całą kuchnię w jednym miejscu

W sieci Max Kuchnie działa aktualnie już ponad 300 salonów rozlokowanych w całej Polsce. W każdym z nich możemy liczyć na kompleksowy zakres usług w zakresie planowania i realizacji mebli kuchennych na wymiar, ale i doboru sprzętów AGD wraz z możliwością ich zakupu. Dodatkowo możemy też skorzystać z oferty producentów materiałów wykończeniowych, elementów dekoracyjnych, oświetlenia czy akcesoriów kuchennych. Tak szeroki zakres usług i produktów pozwala nam zaaranżować całą kuchnię w jednym miejscu.


Lifestyle

Krwawienia między miesiączkami. Co je powoduje i kiedy koniecznie trzeba omówić problem z ginekologiem?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 września 2021
Krwawienia między miesiączkami — przyczyny, leczenie
Fot. iStock
 

Krwawienia między miesiączkami to sytuacja, która stresuje wiele kobiet. Przyczyny mogą być zarówno błahe, jak i poważne, dlatego nie należy bagatelizować tematu i odkładać wizyty u lekarza ginekologa na później. Warto wiedzieć, co powoduje krwawienia między miesiączkami oraz kiedy należy udać się do lekarza?

Czym są krwawienia między miesiączkami? 

Jak sama nazwa wskazuje, krwawienia między miesiączkami pojawiają się po zakończeniu jednej miesiączki a przed początkiem następnej.  Zazwyczaj odstęp pomiędzy nimi u kobiet w wieku rozrodczym wynosi 21-35 dni, a krwawienia są regularnie. Gdy dojdzie do nieoczekiwanych krwawień między miesiączkami, można mówić o zaburzeniu. Według statystyk jednorazowe krwawienie między miesiączkami przytrafią się każdej kobiecie choć raz w ciągu życia. Szczęśliwie większość takich przypadków nie wynika z poważnych zaburzeń czy chorób.

Jak wyglądają krwawienia między miesiączkami?

Krwawienia między miesiączkami mogą okazać się niewielkim plamieniem, ale mogą również przybrać postać bardzo obfitej miesiączki, a nawet krwotoku. Świeże krwawienia charakteryzują się żywoczerwoną krwią, natomiast brunatne są charakterystyczne dla starej krwi. Jeżeli pojawia się jedynie podbarwiony na różowo śluz, świadczy to o niewielkim krwawieniu.

Krwawienia między miesiączkami mogą pojawiać się także z objawami towarzyszącymi, które powinny skłonić do pilnej wizyty u lekarza. Zaliczamy do nich m.in.: silny ból podbrzusza, gorączka, dreszcze, nieprzyjemny zapach z pochwy, utrata masy ciała. To może świadczyć o poważnych chorobach, z których wynika krwawienie.

Krwawienia między miesiączkami — przyczyny, leczenie

Fot. iStock

Przyczyny krwawień między miesiączkami

Krwawienia między miesiączkami mogą mieć wiele przyczyn. Co może je powodować?

Stosowanie hormonalnych metod antykoncepcyjnych

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, wkładki wewnątrzmacicznej, plastrów lub zastrzyków z hormonami, mogą być przyczyną krwawień między miesiączkami. Najczęściej sytuacja dotyczy trzech pierwszych miesięcy stosowania. Po tym czasie sytuacja zazwyczaj się uspokaja. Jeśli czas ulega wydłużeniu, należy skonsultować się z lekarzem. Warto przy tym wspomnieć, że także korzystanie z antykoncepcji awaryjnej (po stosunku) może wywołać krwawienia między miesiączkami.

Cykliczne plamienie okołoowulacyjne

Cykliczne plamienie okołoowulacyjne jest jedną z zazwyczaj niegroźnych przyczyn pojawienia się niewielkich plamień w okolicach owulacji (ok. 14 dni przed miesiączką). Może mu towarzyszyć lekkie kłucie w okolicy jajnika lub ból podobny do miesiączkowego. Wystarczy wspomnieć o plamieniu ginekologowi przy standardowej wizycie.

Zaburzenia hormonalne a krwawienia między miesiączkami 

Krwawienia między miesiączkami mogą pojawiać się w okresie okołomenopauzalnym, co spowodowane jest zmianami hormonalnymi, jakie w tym czasie w organizmie kobiety mają miejsce. Innym powodem wahań poziomu hormonów i nieplanowych krwawień są zaburzenia takie jak: nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników.

Krwawienia między miesiączkami — przyczyny, leczenie

Fot. iStock

Nowotwory dróg rodnych

W przypadku raka szyjki macicy czy raka jajnika krwawienia zazwyczaj pojawiają się, gdy choroba postępuje. Krwawieniom w tym przypadku mogą towarzyszyć się krwiste upławy o nieprzyjemnym zapachu.

Inne przyczyny krwawień między miesiączkami 

Nietypowe krwawienia mogą być objawem implantacji zarodka po zapłodnieniu, ciąży pozamacicznej oraz poronienia. Problem może powodować choroba przenoszona drogą płciową (np. chlamydioza), uraz śluzówki pochwy podczas seksu, rozwój nadżerki szyjki macicy, mięśniaki macicy, polipy endometrium lub szyjki macicy, a także endometrioza.

Krwawienia między miesiączkami — kiedy udać się do lekarza?

Kobiety często zadają sobie pytanie, kiedy należy udać się do ginekologa. Na pewno nie należy bagatelizować pojawiającego się krwawienia, szczególnie jeśli się powtarza. Nie ma potrzeby odwlekać wizyty aż krwawienie się skończy, ponieważ ono nie jest przeszkodą w badaniu ginekologicznym.

Szybkiej wizyty u ginekologa wymaga krwawienie, któremu towarzyszą niepokojące objawy, takie jak: silny ból podbrzusza, gorączka,  osłabienie, nudności lub wymioty.

Stawiając się na wizytę u lekarza warto mieć przy sobie kalendarzyk miesiączkowy z informacjami, kiedy pojawiły się plamienia lub krwawienia. Po przeprowadzonym wywiadzie konieczne jest badanie na fotelu ginekologicznym, przy pomocy wziernika. Ginekolog wykona również USG przezpochwowe, oraz, jeśli tego dnia nie ma krwawienia, pobierze materiał do cytologii. Lekarz może zalecić także wykonanie testu w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową.

Krwawienia między miesiączkami — przyczyny, leczenie

Fot. iStock

Leczenie krwawień między miesiączkami

Krwawienia między miesiączkami nie zawsze wymagają leczenia, jak w przypadku plamienia owulacyjnego. W zależności od przyczyny problemu lekarz może zlecić pacjentce leki regulujące stężenie hormonów, przeciwzapalne, antybiotyki. Jeśli powodem problemów są mięśniaki objawowe, ciąża pozamaciczna, lub nowotwory, konieczne bywa leczenie operacyjne. Gdy zostanie ustalona przyczyna krwawień oraz przepisane odpowiednie leczenie, konieczne mogą być okresowe kontrolne wizyty oraz wskazane badania diagnostyczne, które pozwolą na kontrolowanie sytuacji.


źródło: www.mp.pl

Lifestyle

Psychologiczne fakty na temat miłości, które powinien znać każdy zakochany

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
19 września 2021
fot. Mikhail Spaskov/iStock

Zakochując się mamy wrażenie, że o miłości wiemy wszystko, a po kilku latach związku jesteśmy wręcz pewni, że nic nas nie zaskoczy. Czy aby na pewno? Oto 9 badań psychologicznych, które powinni znać wszyscy kochankowie.

1. Wystarczy 1/5 sekundy aby się zakochać

Naukowcy wykazali, że potrzebujemy tylko 1/5 sekundy by substancje chemiczne wywołujące euforię zaczęły działać na nasz mózg. W tak krótkim ułamku sekundy możemy się zakochać, nie potrzebujemy dni, tygodni czy miesięcy. Podczas zakochania aż 12 obszarów mózgu pracuje jednocześnie, uwalniając substancje chemiczne wywołujące euforię – np. dopaminę, oksytocynę, adrenalinę czy wazopresynę.

2. Pocałunki wzmacniają więź

Dlaczego tak bardzo lubimy się całować? Okazuje się, że pocałunki i przytulanie to coś więcej niż tylko przyjemność. Podczas pocałunku kobiety podświadomie odbierają informacje smakowe i węchowe. Aktywują się regiony wzmacniające emocje i pożądanie. Całusy wzmacniają więź w związku i sprawiają, że szybciej się zakochujemy. Wniosek nasuwa się sam – całujmy się do woli!

3. Całowanie pomaga nam wybrać

Najnowsze badania wykazały, że całowanie to nie tylko przyjemność. Buziaki pomagają w wyborze partnerów. To po części dzięki nim wiemy, z kim chcemy się związać. Całowanie jest kluczowe nie tylko na początku związku, ale przez cały czas jego trwania. Odgrywa istotną rolę w utrzymywaniu relacji. Naukowcy dowiedli również, że istnieje korelacja między ilością pocałunków a jakością związku.

4. Po 25 latach upodabniamy się

Po 25 latach wspólnego mieszkania, rysy twarzy partnerów stają się podobne. A to ciekawe! Z czego to może wynikać? Być może z podobnej diety, przebywania w tym samym środowisku czy podobnej osobowości.

5. Relacje na odległość

Badania dotyczące psychologii miłości dowodzą, że wbrew przyjętej mądrości, związki na odległość mają dużą szansę przetrwania. Ważne by partnerzy pozostający w relacjach na odległość mieli podobny poziom satysfakcji i stabilności związku.

6. 4 rzeczy, które zabijają związek

Zdaniem psychologa Johna Gottmana, który od ponad 40 lat zajmuje się analizą psychologii miłości, istnieją cztery rzeczy, które skutecznie i doszczętnie niszczą nasz związek. Co miał na myśli? Co niszczy związek, psuje go od środka i sprawia, że przestajemy dogadywać się tak jak dawniej? Krytyka, wyraz pogardy, zachowania defensywne i brak komunikacji. Czy to nie straszne i zadziwiające, że pogarda i próba hierarchizacji może zburzyć miłość, którą buduje się tyle lat?

7. Współczesne małżeństwa wymagają samorealizacji

Jeszcze kilkanaście lat temu, oczekiwaliśmy od małżeństwa bezpieczeństwa i solidarności, a obecnie…? Bardziej niż kiedykolwiek oczekujemy, że małżeństwo będzie drogą do samorealizacji. Autor badania Eli Finkel wyjaśnił: „Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz, aby twoje małżeństwo pomogło ci w wyrażaniu siebie i rozwoju osobistym, ważne jest, aby zainwestować w małżeństwo wystarczającą ilość czasu i energii. Jeśli wiesz, że czas i energia nie są dostępne, warto odpowiednio dostosować swoje oczekiwania, aby zminimalizować rozczarowanie.”

8. Związek po rozwodzie

Choć najczęściej byli małżonkowie zrywają kontakt, czasami nawet walczą niczym najwięksi wrogowie, to związki po rozwodzie nie zawsze muszą się kończyć w taki sposób – zwłaszcza jeśli są dzieci. Relacja może funkcjonować na jeden z pięciu sposobów:

  • Wściekli rywale – gdzie po rozwodzie trwają nieustanne walki.
  • Ogniści wrogowie – dzieci stają się pionkami w walce, w wyniku czego cierpią najbardziej.
  •  Połamane duety – gdzie (zazwyczaj) ojciec znika.
  • Współpracujący koledzy – każdy idzie w swoją stronę, ale rozstanie przebiega w dobrych stosunkach.
  • Idealni kumple – rodzice nadal są najlepszymi przyjaciółmi.

9. Małe rzeczy mają znaczenie

Żyjemy w wysoce skomercjalizowanym świecie, w którym zdaniem niektórych ​​miłość można kupić i sprzedać. Pamiętajmy, że na pozór małe rzeczy mają ogromne znaczenie. Naukowcy w Wielkiej Brytanii dowiedli, że proste gesty i akty dobroci są najbardziej cenione. Przyniesienie partnerowi filiżanki herbaty do łóżka lub powiedzenie mu, że dobrze wygląda nago, może zdziałać o wiele więcej niż pudełko czekoladek lub bukiet kwiatów. Chociaż i to nie zaszkodzi!


Zobacz także

Światu potrzeba dziś miłości… Listy do M3 dadzą wam jej tyle, ile potrzebujecie. Serio

Regulamin konkursu „Rodzina – najlepszy prezent”

W Rossmannie znów mega promocja 2+2 gratis. Tym razem kupujemy kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy