Go to content

Jak stać się lepszym w ciągu 30 dni? Podejmij wyzwanie i zobacz jak zmienia się twoje życie

7 rzeczy, których NIE musisz robić, żeby być szczęśliwą
Fot. iStock

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która nieustannie nad sobą pracuje, stawia na samodoskonalenie i szuka nowych wyzwań, powinieneś wypróbować ten 30-dniowy projekt. Czy w cztery tygodnie można stać się lepszym – dla siebie, dla innych? Warto potraktować to zadanie jako inspirację.

Wybierz jedno z poniższych wyzwań, które pomogą ci wprowadzić realne zmiany do twojego życia. Uwaga: wybrane wyzwanie należy powtarzać codziennie, przez 30 dni.

Poziom trudności: łatwy

1. Planując swój dzień, zostaw trochę pustego miejsca w kalendarzu

Wielu z nas uważa, że ​​powinniśmy umieścić w naszych grafikach tak wiele zadań i spotkań, jak to możliwe, a jeśli znalazła się tam jakaś pusta przestrzeń, to trzeba ja natychmiast czymś wypełnić. Ale dobrze jest mieć trochę wolnego czasu, tylko dla siebie. Kiedy sprawiasz, że twoje życie jest zbyt zorganizowane i pełne zadań do wykonania, pojawia się niepokój. Daj sobie trochę czasu, aby po prostu „zatrzymać się” i zrelaksować.

2. Nie oczekuj

Byłbyś zaskoczony tym, jak często nasz gniew i rozczarowanie rodzi się z sytuacji i zachowań, które nie spełniły naszych oczekiwań. Spróbuj otworzyć swój umysł na nowe i nieznane. Nie planuj tak wielu podróż za granicę, nie rób sobie list typu „cechy idealnego partnera”. Zadaj sobie również pytanie, jakie oczekiwania masz  wobec samego siebie. Czy nie są zbyt wygórowane?

3. Idź na 20-minutowy spacer

Spacerowanie jest po prostu zbawienne dla twojego zdrowia. Pomaga schudnąć, daje więcej energii i pomaga oczyścić umysł.

4. Powiedz komuś coś miłego

Ten mały akt życzliwości może sprawić, że dosłownie uratujesz czyjś (źle zaczęty) dzień. Da powód do uśmiechu i skupienia się na czymś dobrym, choćby  przez sekundę. A poza tym, to świetny sposób na budowanie zaufania i nawiązywanie rozmów z nieznajomymi.

5. Zrób jedno zdjęcie

Zasada jest taka, że ​​możesz zrobić tylko jedno zdjęcie dziennie, za to – wyjątkowe. Jesteśmy przyzwyczajeni do publikowania tak wielu treści w mediach społecznościowych, że warto spróbować wybrać tylko jedną, wyjątkową chwilę i uwiecznić ją. A po 30 dniach obejrzysz kolekcję zdjęć, która uświadomi ci, jak wspaniałe jest życie.

6. Zanotuj sobie, za co jesteś wdzięczny

Co wieczór, zanim pójdziesz spać, zanotuj trzy rzeczy, za które możesz podziękować. To może być nawet słoneczna pogoda, czy miłe słowo, które usłyszałeś od kogoś, kto jest dla ciebie ważny.

7. Unikaj toksycznych osób

Oczywiście czasami będziesz musiał zmierzyć się z negatywnymi ludźmi – nie masz na to wpływu. Chodzi o to, żebyś podjął świadomy wysiłek – trzymaj się od nich z dala.

8.Unikaj negatywnych afirmacji

Na przykład zamiast mówić „prawdopodobnie nie będę w stanie tego zrobić”, powiedz „postaram się to zrobić jak najlepiej”. To nauczy cię szukania pozytywnych stron w każdej sytuacji.

9. Uśmiechnij się do dzieci, które się do ciebie uśmiechają

Małe dzieci rozprzestrzeniają pozytywną energię, o którą tak trudno dorosłym. Więc nie krępuj się, nie marszcz brwi i też się uśmiechnij.

10. Słuchaj muzyki, która wprawi cię w nastrój, w którym chcesz być, a nie podtrzyma nastrój, w którym się znajdujesz

Ciekawe, że kiedy jesteśmy smutni,  zwykle słuchamy smutnych piosenek… Pora to zmienić.

Poziom trudności: średni

1. Każdego dnia wyrzuć jedną rzecz

Zacznij od czegoś drobnego – wyrzuć w końcu stare rachunki, chusteczki ukryte w kieszeniach. Następnie przejdź do rzeczy „poważniejszych”, takich jak niepotrzebne dokumenty i stare notatki.  Potem przejrzyj ubrania, których już od dawna nie nosisz. I wreszcie, znajdź siłę, aby wyrzucić te małe pamiątki, które łączą cię z negatywnymi zdarzeniami z przeszłości i nie pozwalają ci ruszyć naprzód.

2. Załóż pamiętnik, pisz w nim codziennie przez 10 minut

Umieść swoje myśli i obawy na papierze – to pomoże ci dotknąć twojego wewnętrznego świata, zmniejszyć stres i rozwiązywać problemy skuteczniej niż dotychczas.

3. Przeczytaj książkę

Może dla ciebie to głupstwo, ale większość z nas zaczyna czytać wiele książek i żadnej nie kończy. Czytaj we własnym tempie. Możesz poświęcić na to 10 minut codziennie przed pójściem spać lub kilka godzin podczas deszczowego weekendu.

4 „Ćwicz” dobre samopoczucie.

Więc przez następne 30 dni spróbuj robić więcej tego, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy.

5. Medytuj przez 5-15 minut każdego dnia

Jeśli czujesz, że nie możesz uspokoić swoich myśli, spróbuj medytacji. To wcale nie takie trudne, jak myślisz i nie zawsze wymaga siedzenia w niewygodnej pozycji – zrelaksuj się, możesz usiąść na krześle, położyć na łóżku, a nawet medytując – chodzić.

6. Idź spać o tej samej porze każdego dnia

Zastanów się, o której musisz się obudzić, aby mieć „wolniejszy” poranek i zdecyduj, o której powinieneś zasnąć.

7. Zrób coś dobrego

To łatwiejsze niż myślisz, codziennie można robić setki małych, dobrych rzeczy – wystarczy, że staniesz się bardziej uważny na to, co się dzieje wokół.

8. Staraj się pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi

SMS, telefon, krótkie spotkanie przy kawie – takie „drobnostki” sprawiają, że mamy więcej pozytywnej energii.

9. Gotuj na kilka dni „do przodu”  

Nie tylko z powodu oczywistych korzyści zdrowotnych (jesz zdrowy posiłek), ale także dlatego, że zaoszczędzisz czas.

 Poziom trudności: zaawansowany

1. Porozmawiaj z kimś, kogo nie znasz

Dla wielu, rozmowa z całkowicie obcą osobą jest czymś niewyobrażalnym. A przecież nigdy nie wiesz, dokąd zaprowadzi cię nowa znajomość.

2. Przeanalizuj jeszcze raz jedno z twoich „stałych” przekonań

To może być coś tak prostego, jak „nigdy nie spróbuje snowboardu, bo wiem, że to nie dla mnie”. Przekonaj się, zamiast jedynie myśleć, że tak właśnie będzie.

3. Znajdź nowe hobby

Coś, o czym marzyłeś.

4. Ogranicz media

Nie oglądaj za dużo telewizji po powrocie do domu z pracy i nie spędzaj kilku godzin na Facebooku. Spróbuj żyć, po prostu. Będziesz zaskoczony tym, ile wolnego czasu zyskasz.

5. Wyeliminuj jeden, zły nawyk

Nikt nie wie zna cię lepiej niż ty sam. Sam zdecyduj, co ci szkodzi.

6. Bądź pozytywny

Twój przyjaciel zaproponował wyjazd w przyszły weekend, ale „nie chce ci się”? Powiedz „tak” i jedź, mimo wszystko. Próbuj nowych potraw, słuchaj nowej muzyki, obejrzyj film, na który nie miałeś ochoty.

7. Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe

Jeśli uważasz, że Twoja kariera zatrzymała się w miejscu, to jest dla ciebie naprawdę odpowiednie wyzwanie.

8. Nie kłam

Nie mijaj się z prawdą, bądź całkowicie szczery, również w stosunku do samego siebie.

9. Przezwycięż swój lęk

Zrób coś, czego się bałeś, przekrocz granice, wyjdź ze strefy komfortu.

10. Nie narzekaj

To świetny sposób na lepsze życie – eliminowanie negatywnych wypowiedzi. Będziesz bardziej świadomy, bardziej uważny i o wiele bardziej szczęśliwy.


 

Na podstawie: thelawofattraction.com