Go to content

Sprawdzamy, czy VARTA Power Bank jest tak fajny, jak o nim opowiadają [oh!gadżety]

Fot. Archiwum prywatne

Podobno my – kobiety nie jesteśmy fankami gadżetów. I bardzo dobrze, bo jeśli już wypatrzymy sobie jakieś „cacko”, to jest ono czymś więcej niż ładnym przedmiotem i kilkoma chwytliwymi hasłami reklamowymi. Przede wszystkim „babski gadżet” musi nam zaoferować o wiele więcej niż sezonowa moda. Dziś testujemy VARTA Power Bank, bo podobno potrafi narobić niezłego hałasu 😉 .

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Power bank

Na pierwszy rzut oka Power Bank wygląda przyjaźnie. Ładny i poręczny design, wysokiej jakości wykonanie. Piękne i uniwersalne kolory – czerń i złoto. Nieduży rozmiar i waga urządzenia sprawiają, że doskonale pasuje do damskiej dłoni – i to, jak się okazuje, bardzo ważny detal! Bo VARTA daje kobietom nieco więcej niż zapasową energię do naładowania telefonu.

 

Pojemność banku to 2600 mAh, czyli naprawdę sporo. Bez problemu naładujecie całą baterię w telefonie i jeszcze trochę jej zostanie, ponieważ VARTA Power Bank posiada kilka innych przydatnych funkcji, aby zapewnić ci gwarancję ich dostępności automatycznie rezerwuje 20% swojej mocy.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

 

Bardzo praktyczną opcją jest dioda sygnalizująca stopień naładowania urządzenia, dzięki czemu nie trzeba zgadywać, ile energii zostało w naszym banku.

warta power bank (1)

Latarka

Po dwukrotnym naciśnięciu guziczka zasilania, uruchamiamy ledową latarkę. Przydatne, praktyczne i nie wymaga noszenia dodatkowego sprzętu w torebce. I wiecie, co jest w tym jeszcze genialnego – zasilanie! To Power Bank, nie musimy pamiętać o dodatkowych bateriach. Latarkę mamy zawsze pod ręką i gotową do działania.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

 

I teraz przechodzimy do najbardziej zaskakującej opcji, czyli…

Alarm napadowy

Power Bank z VARTY został wyposażony w alarm napadowy! Genialny pomysł i świetne wykonanie.

Po pierwsze dźwięk, który wydobywa się z urządzenia naprawdę przyprawia o gęsią skórkę (uwierzcie – „na żywo”  wzdrygasz się, gdy wiesz, że za chwilę nastąpi hałas, a co dopiero w wersji z zaskoczenia!). Donośny, pulsujący dźwięk alarmowy (100dB!) nie tylko zwróci uwagę otoczenia, ale w sytuacji zagrożenia pozwoli zyskać parę cennych sekund na ucieczkę. Napastnik na pewno w pierwszych chwilach będzie oszołomiony i zdezorientowany.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

 

Co ważne, urządzenie jest skonstruowane tak, by alarm nie mógł się przypadkowo uruchomić i żeby jednocześnie był prosty do włączenia, gdy tego potrzebujesz. Wystarczy energicznie pociągnąć za złotą końcówkę (wyjmiemy ją jak wtyczkę). Aby wyłączyć alarm, należy wpiąć końcówkę na miejsce. Kolejnym, bardzo inteligentnym rozwiązaniem jest niezawodność – ponieważ urządzenie automatycznie rezerwuje 20% swojej mocy, aby alarm był zawsze sprawny.

 

Do zestawu dołączony jest kabel – i tu kolejne fajne rozwiązanie! Zamiast kilku dyndających „końcówek” z różnymi wtyczkami mamy jeden, płaski i grubszy (więc nie złamie się od naszego niechlujnego wrzucania do torebki). Kabel z jednej strony zakończony jest wtyczką USB, z drugiej microUSB. Wiele możliwości bez bałaganu – dla mnie bomba. W dzisiejszych czasach niczego więcej nie potrzeba! Aby skorzystać z baterii lub ją naładować, wystarczy podpiąć kabelek do banku i połączyć z urządzeniem lub zasilaczem. Wtyczka pasuje do ładowarek USB z  telefonu/komputera/tabletu itd.. Power Bank możecie również naładować przez komputer. Bardzo wygodnie.

W mojej opinii VARCIE należy się piątka z plusem. Nie dźwigam niepotrzebnych akcesoriów, mam wiele funkcji w jednym i w dodatku niewielkim urządzeniu. Oczywiście to, co najważniejsze w tym gadżecie, czyli funkcja magazynowania energii, dostaję w jak najlepszym wydaniu, bo któż zrobi lepszy Power Bank niż firma, która o bateriach wie wszystko 😉 .

Zdecydowanie polecam!

PS: Obejrzyjcie filmik z demonstracją dźwięku, ale uwierzcie, w rzeczywistości nie jest tak przyjemny dla ucha!

Trochę danych technicznych, czyli co siedzi w środku

Typ baterii litowo-jonowa
Pojemność nominalna 2600 mAh
Napięcie wyjściowe  5 V
Prąd ładowania 1 A
Liczba portów wyjściowych 1
Kompatybilność  smartfon/telefon, nawigacja GPS, odtwarzacz MP3/MP4, czytniki e-book, aparat cyfrowy, przenośna konsola do gier
Wtyczki/Złącza  USB, micro USB
Opcje dodatkowe  wskaźnik naładowania baterii, latarka LED, alarm napadowy
Kolor  czarno-złoty
Wymiary  39 x 114 x 39 mm
Waga  97 g