Patronaty

Konkurs „Inwestuj(e)my w dzieci”

Redakcja
Redakcja
16 stycznia 2017
Fot. iStock / ulkas
 

Portal CzasDzieci.pl dotychczas z powodzeniem pośredniczył między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, rokrocznie wyróżniając organizatorów najbardziej rozwojowych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w prestiżowym konkursie SŁONECZNIKI. Ale warsztaty, lekcje, spektakle i koncerty, to przecież nie wszystko. Nie mniej ważne są miejsca, czyli przestrzeń i infrastruktura. Miejsca, które są bezpieczne i przyjazne dla małych rączek i nóżek, zachęcające do aktywności i odkrywania nowego. Miejsca, które na równi bawią i edukują.

Portal CzasDzieci.pl świadomy tego, że otoczenie ma znaczenie dla wielokierunkowego rozwoju dzieci, postanowił przyjrzeć się bliżej miejscom, obiektom i infrastrukturze, które wspierają rozwój najmłodszych. Bo czy istnieje lepsza inwestycja niż w rozwój dzieci?

Konkurs bierze pod lupę lokalną infrastrukturę. Po co? Po to, by udowodnić, że Polska świetnymi inwestycjami dla najmłodszych stoi. Pokazuje, że nie brak u nas świetnych pomysłów, pasji i fantastycznych ludzi, którzy słowa w czyny zamieniają, dając dzieciom nie tylko ogrom radości, ale miejsca, w których mogą rozwijać się naprawdę.

Akcja Inwestuj(e)my w dzieci to ukłon organizatorów w stronę miejskich i wojewódzkich włodarzy. Wyraz wdzięczności za to że wygoda i bezpieczeństwo rodzin nie jest im sprawą obojętną. Nie zapominamy i o sektorze prywatnym. Akcja Inwestuj(e)my w dzieci chce wyróżnić i promować również niepubliczne obiekty, w których najmłodsi nie tylko są mile widziani, ale i dobrze się bawią i świetnie czują.

Podstawowym założeniem akcji Inwestuj(e)my w dzieci, podobnie jak SŁONECZNIKÓW, jest oddanie głosu rodzicom jako najlepszym ekspertom oceniającym obiekty. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci w danym miejscu, czy czuły się tam dobrze i bezpiecznie. Dlatego organizatorzy proszą rodziców o zgłaszanie i komentowanie najlepszych miejskich i prywatnych inwestycji. Te, aby zakwalifikować się do konkursu winne być oddane do użytku w 2016 roku.

Logo inwestujmy w dzieci konkurs

Ważne: Do akcji Inwestuj(e)my w dzieci zgłaszamy obiekty i miejsca, ale NIE inicjatywy i wydarzenia

Zgłoszenia przyjmowane są poniżej

http://inwestujmywdzieci.pl/zgloszenie2017.php

Więcej informacji:

http://inwestujmywdzieci.pl/


Patronaty

Krótki test Freuda: Jaki jest twój prawdziwy stosunek do życia?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 stycznia 2017
test Freuda
Fot iStock/Keyshort
 

Spójrz dziś głębiej w swoją podświadomość. Weź długopis i kartkę papieru, wyłącz logiczne myślenie i analizowanie. Włącz wyobraźnię i zaufaj intuicji. Te pytania pomogą ci odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest twój stosunek do życia. Nie ten, o którym mówisz, ale taki, którego być może nawet nie jesteś świadomy :)…

Pytania Freuda, które pozwolą ci określić swój stosunek do życia

1. Wyobraź sobie, że wpatrujesz się w morze. Co czujesz?

2. Spacerujesz w lesie i spoglądasz na ziemię. Co widzisz? Jakie uczucie ci towarzyszy?

3. Patrzysz na mewy przelatujące nad twoją głową. Jak się z tym czujesz?

4. Patrzysz na galopujące konie. Jakie emocje wzbudza w tobie ten widok?

5. Znajdujesz się na pustyni, a przed tobą ściana, olbrzymia, wygląda jakby nie miała końca. Zauważasz małą dziurę w tej ścianie. Widać przez nią oazę. Co zamierzasz zrobić?

6. Podczas wędrówki po pustyni, nagle znajdujesz dzban pełen wody. Co zrobisz?

7. Nocą gubisz się w lesie. Nagle spostrzegasz dom, z daleka widać blask zapalonych w nim świateł. Co zamierzasz zrobić?

8. Zapadła mgła, nic nie widzisz. Jak się czujesz? Co jest pierwszą rzeczą, jaką chcesz zrobić?

Fot. Pixabay/Unsplash / CCO

Fot. Pixabay/Unsplash / CCO

Co oznaczają twoje odpowiedzi:

1. To jest Twój stosunek do życia, emocji i twoich potrzeb.

2. To są twoje uczucia w stosunku do twojej rodziny.

3. To twój stosunek do kobiet.

4. To twój stosunek do mężczyzn.

5. To jest twoja strategia rozwiązywania problemów.

6. W ten sposób wybierasz swojego partnera seksualnego.

7. To jest twoja gotowość do małżeństwa i założenia rodziny.

8. To twój stosunek do śmierci.


Źródło: brightside.me

 


Patronaty

Magiczna moc porostu islandzkiego

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
16 stycznia 2017
Fot. iStock / redtea

Porost islandzki – niezwykle „modny” i coraz częściej stosowany w leczeniu i terapii, ale właściwie dlaczego? Kiedy jest skuteczny i jak działa – czy rzeczywiście może pomóc lepiej niż porządna „chemia” w innych lekach? Przyjrzyjmy mu się uważnie.

Porost islandzki, nazywany inaczej Płucnicą islandzką – ma wiele właściwości, a jego wykorzystanie w medycynie wcale nie jest nowością. Podobno za pomocą porostu leczono Fryderyka Chopina. Główne właściwości tej rośliny to działanie przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwkaszlowe. Pomaga również w chorobie lokomocyjnej i morskiej. Najszersze zastosowanie ma jednak w terapii chorób górnych dróg oddechowych, chorobach płuc oraz skóry.

Właściwości Porostu islandzkiego

Najbardziej znane i powszechnie wykorzystywane są jego właściwości przeciwzapalne i przeciwkaszlowe.

Wyciąg z porostu islandzkiego (płucnicy islandzkiej) jest wykorzystywany w produkcji m.in. syropów i może być stosowany również przez dzieci.

Wyciąg z porostu islandzkiego zawiera:

  • kwas cetrarowy – właściwości bakteriostatyczne,
  • kwas krzemowy,
  • kwas protolichesterynowy.

Zawiera również sole mineralne: krzem, miedź, jod oraz witaminy: A i B1. Ma działanie przeciwkaszlowe, wykrztuśne, przeciwwymiotne,  przeciwzapalne oraz działa wzmacniająco na naturalną odporność organizmu.

Ze względu na właściwości przeciwwymiotne doskonale sprawdza się w łagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej oraz morskiej.

Fot. iStock / varbenov

Fot. iStock / varbenov

To ciekawe…

Oprócz tych już lepiej znanych właściwości porost islandzki ma również inne oblicze ;).

Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry. Jest składnikiem niektórych maseczek, ale potrafi o wiele więcej…

Doskonale zmniejsza nadmierne wydzielanie łoju przez skórę. Napar z porostu sprawdzi się w pielęgnacji skóry trądzikowej, działa przeciwbakteryjnie i oczyszczająco.

Porost islandzki na… półce

Na rynku dostępne są leki i suplementy wykorzystujące właściwości porostu. Pastylki, syropy i tabletki. Do wyboru, do koloru. Co ważne, dostępne są również naturalne preparaty dla dzieci (już od 1 r.ż.) takie jak Bobolen.

Specyfiki zawierające wyciąg z porostu islandzkiego nie tylko złagodzą przykre kaszlowe dolegliwości, ale doskonale sprawdzą się także w przypadku chrypki, bólu gardła oraz złagodzą podrażnienia. Dobre, bo pochodzące z natury.

Partnerem artykułu jest

Bobolen Porost islandzki Syrop na Kaszel

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bobolen porost islandzki syrop na kaszel to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia. Zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, cynk oraz koncentraty soków z malin i aronii. Zalecany do stosowania w suchym, drażniącym kaszlu, w bólu gardła, w podrażnieniu i przesuszeniu błony śluzowej gardła oraz chrypce spowodowanej m.in. nadmiernym przeciążeniem strun głosowych Zawarte w poroście islandzkim substancje śluzowe działają powlekająco i ochronnie na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzą podrażnienia wywołane suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła, suchym powietrzem i chrypką spowodowaną m. in. nadmiernym przeciążeniem strun głosowych.

 


Zobacz także

Dołącz do Wielkiej Wymiany Kontaktów!

Czym dla Was jest dom? Każdy powinien mieć takie miejsce, w którym można chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkich troskach

35-lecie działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka