Lifestyle Zdrowie

Jak spać prawidłowo, kiedy boli. Która pozycja pomoże ci uśmierzyć ból

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2018
Fot. Screen z Facebook/Bright Side
 

Ból przeszkadza ci spać? Przekręcasz się z boku na bok, lekawstwa nie działają i spędzasz kolejną bezsenną noc? Koniecznie zobacz, jak powinnaś się położyć, kiedy boli głowa, brzuch lub kręgosłup.

Ból głowy 

 • połóż się prosto, na wznak
 • umieść poduszki wokół głowy, by zapobiegać jej przemieszczaniu podczas snu

 

ot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Ból miesiączkowy/PMS

 • połóż się na plecach
 • włóż poduszkę pod kolana
 • twój kręgosłup nie powinien być zgięty
Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Przeziębienie

 • połóż się na plecach
 • twoja głowa powinna znajdowac się wyżej niż reszta ciała
Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Ból brzucha

 • połóż się na lewej stronie
 • włóż poduszkę między kolana
Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Ból pleców

 • połóż się na wznak
 • połóż poduszkę pod kolanami
 • połóż zwinięty ręcznik pod plecy tak, jak na ilustracji
Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Ból związany z wysokim ciśnieniem krwi

 • połóż się na brzuchu, twarzą do poduszki
 • rozciągnij całe ciało
Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Ból szyi

 • połóż się na plecach
 • pod szyję podłóż zwinięty ręcznik

szyja

Ból ramion

 • połóż się na „zdrowej” stronie
 • podwiń kolana
 • ściśnij poduszkę między kolanami
Fot. Screen z Facebook/Bright Side

Fot. Screen z Facebook/Bright Side


Na podstawie: brightside.me

 


Lifestyle Zdrowie

Wprowadź do relacji z mamą cotygodniowy 5’o’clock. Zobacz, ile na tym zyskasz

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 maja 2018
Fot. iStock / Cecilie_Arcurs
 

Mama. Była od zawsze. I wydaje się nam, że tak już będzie. Że będzie czekała, gdzieś tam na nas z herbatą, od razu podniesie słuchawkę, gdy tylko zadzwonimy, kupi najlepszy prezent na urodziny. Bo jak mogłoby być inaczej? A my? A my jej podziękujemy raz do roku, poślemy kwiaty na urodziny i przyjedziemy, jeśli starczy czasu. A co, jeśli nie wystarczy?

Tak bardzo zmieniamy się przez całe życie. Rozpędzamy się w niesamowitym tempie, by w końcu dotrzeć do swojego punktu z wielkim znakiem „STOP”. Czasem gnamy tak szybko,  że nawet nie mamy szansy go zauważyć.  Jest jednak kilka rzeczy w życiu, na które nigdy nie jest za wcześnie. Już niedługo Dzień Matki, dobry moment, by odgrzebać wiaderko z kredą w dziecięcym pokoju i ten znak „STOP” samemu sobie namalować.

Kiedy ostatni raz bez powodu dzwoniłaś do mamy? A kiedy, tak zwyczajnie po babsku spędziłaś z nią popołudnie, wieczór, weekend? Wprowadź do relacji z mamą cotygodniowy 5’o’clock. Zobacz, ile na tym zyskasz…

Nic nie zastąpi relacji z mamą, a z upływem lat, ten szczególny związek bardzo zyskuje na wartości.

1.

Ona nadal uczy cię dorosłości. Tyle, że zupełnie innej. Jesteś już „dużą dziewczynką”, ta nauka jest teraz szczera jak nigdy dotąd. Prawdziwa, bez cenzury. Żadna przyjaźń nie da ci tyle oparcia i troski, co relacja z mamą, bo żadna nie wyrosła na bezwarunkowej miłości…

2.

Ty uczysz ją młodości. Takiej, jakiej wcześniej nie znała. Jesteś jej przewodnikiem po świecie, który czasem zbyt szybko się dla niej zmienia. To ty pokazujesz jej, jak wiele nadal jest warta. Udowadniasz, że zawsze będzie kobietą, że na świecie, zawsze będzie dla niej dość miejsca. A ona, odwiedzając twój świat, pokazuje, jak wiele rzeczy można zrobić „inaczej”, jak wiele jeszcze można dostrzec, dotknąć, zmienić. Niewiele jest osób, które wpuścisz do swojego świata tak daleko, jeszcze mniej tych, które wejdą tam z bagażem doświadczeń.

3.

Jak dobrze znasz swoją mamę? Czy wiesz, jakie ma marzenia, co chciałaby zrobić w swoim życiu, z czego jest najbardziej dumna, a co chciałaby zmienić? Być może zabrzmi to, jak wytarty frazes, ale to, co przeżyła Twoja Mama, jest najcenniejszą życiową lekcją.

Słuchaj i czytaj w niej bez końca. Żaden poradnik nie podpowie ci więcej, niż to, co wyczytasz z jej życia.

4.

Mama jest zwierciadłem prawdy. Nawet, gdy bardzo się różnicie, nawet, gdy bywa irytująca czy ekspansywna ze swoimi radami, jednego zawsze możesz być pewna, wszystko, co robi, robi w dobrej intencji. Nie musisz wcale korzystać z tych wszystkich rad, ale możesz być pewna, że są szczere. Ilu takich ludzi, masz wokół siebie? Twoja mama jest najlepszym trenerem osobistym, fundamentem twojej pewności siebie.

Szanuj ten związek, nawet gdy pójdziesz w zupełnie inną stronę. Odwdzięcz się tym samym.

5.

Nawet jeśli poróżnił was twój nastoletni bunt, gdy kiepsko się dogadywałyście, macie bardzo dużo czasu, na nadrobienie zaległości. To zabawne, ale nie licząc wczesnego dzieciństwa, bardzo często najsilniejszą relację z mamą, budujemy jako dorosłe, świadome kobiety. Jest tylko jeden sposób, by to osiągnąć. Być dla siebie. Mieć czas.

Umieć znaleźć czas dla drugiego człowieka, bez względu na wszystko, co dzieje się wokół, to umiejętność, którą szybko zatracamy. Racjonalizacji i wymówek nigdy nie brakuje. Więc jeśli chcesz nauczyć się żyć szczęśliwie, zacznij od pewnej prostej uniwersalnej prawdy: doceń to, co masz już teraz. Mama, zasługuje na każdą minutę czy godzinę, jaką jej poświęcisz. Pamiętaj, one zawsze do ciebie wrócą…

Spotkanie raz  w tygodniu, to dla was więcej niż możesz sobie teraz wyobrazić, spróbuj.

A ty, zaplanowałaś już herbatkę z mamą?

Dzień Mamy – Prezent idealny

Najukochańsza, najdroższa, wyjątkowa, najważniejsza.. Mama. Już w samym tym słowie kryje się czar, urok i wszystkie najlepsze emocje.
Na całym świecie Dzień Mamy obchodzony jest innego dnia – u nas przypada w dniu 26 maja – czyli już w przyszłym tygodniu.
Już dzisiaj proponujemy Państwu zakup idealnego prezentu dla każdej Mamy – wybornej i eleganckiej herbaty lub naparu firmy Newby Teas Polska. W bogatej ofercie firmy można znaleźć ponad 200 herbat i naparów klasy premium, a wśród nich, piękne zestawy prezentowe, które ucieszą każdą obdarowaną Mamę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podarujmy naszym wyjątkowym, najważniejszym osobom swój czas, uwagę, wiele miłości, a także piękny, miły upominek. Wspaniale będzie się spotkać na cotygodniowej herbatce z Mamą – nie tylko w związku z 26 maja.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

www.newbyteas.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Newby Teas

 


Lifestyle Zdrowie

Jak zrozumieć ludzi i interpretować ich zachowania, według psychologów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2018
Fot. iStock/pixelfit

Jeśli żyjesz już wystarczająco długo, by doświadczyć różnych, czasem niepokojących zachowań innych osób z twojego otoczenia, masz zapewne swoje obserwacje i wnioski dotyczącego tego, jak reagujemy zależnie od tego, w jakim stanie emocjonalnym się zachowujemy. Psychologowie pomagają nam lepiej zrozumieć innych. Zobacz,  o czym ich zdaniem świadczą pewne nasze częste zachowania i jak je interpretować.

Jak zrozumieć ludzi i interpretować ich zachowania

1. Jeśli ktoś śmieje się długo, nawet z tego, co nie wydaje się śmieszne i ma problemy z opanowaniem śmiechu, jeśli masz wrażenie, że ten śmiech jest wymuszony – prawdopodobnie masz do czynienia z osobą, która wewnątrz czuje się głęboko samotna i smutna.

2. Jeśli ktoś śpi całymi dniami, ma problemy z wstawaniem i niechętnie spotyka się z przyjaciółmi, prawdopodobnie jest smutny.

3. Jeśli ktoś mówi mało, ale za to bardzo szybko, jest wielce prawdopodobne, że próbuje coś zataić.

4. Jeśli ktoś nie potrafi płakać, prawdopodobnie jest bardzo słaby.

5. Jeśli ktoś je zdecydowanie za dużo i nie potrafi przestać, prawdopodobnie ma w życiu jakiś ogromny stres.

6. Jeśli ktoś płacze z powodu „drobnostek”, jest bardzo wrażliwy, ma miękkie serce i niewinną naturę.

7. Jeśli ktoś złości się z powodu głupich i naprawdę nieważnych rzeczy, to prawdopodobnie brak mu w życiu miłości lub tęskni bardzo za kimś, kogo kocha.


Na podstawie: Psychology

 

 


Zobacz także

11 rzeczy, które robisz, gdy czujesz się jakby zawalił ci się świat, ale próbujesz to ukryć

Gdyby nie ta chrypka, krzyczałabyś jak nie cierpisz jesiennej pogody. Bo o gardło trzeba dbać

Niezobowiązujący prezent z efektem WOW? Podpowiadamy, co kupić, kiedy kogoś za dobrze nie znamy