Go to content

Słonecznie, kolorowo i energetycznie tak w Polsce obchodzono Międzynarodowy Dzień Jogi

Fot. Materiały prasowe

Tegoroczny Dzień Jogi pod hasłem „Joga – styl życia” świętowaliśmy w niedzielę, 17 czerwca, w Warszawie w Łazienkach Królewskich oraz na 26 wydarzeniach w całej Polsce.

Już po raz czwarty obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi. Polska jest jednym z blisko 200 krajów zaangażowanych w to wyjątkowe święto. Obchody główne w Warszawie przyciągnęły ponad 20.000 osób, które w atmosferze rodzinnego pikniku ćwiczyły jogę i korzystały z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Do głównych obchodów przyłączyły się inne polskie miasta i tak od morza aż po góry, na 26 wydarzeniach: piknikach, otwartych zajęciach jogi, wykładach i spotkaniach minął ten wyjątkowy Dzień.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W Warszawie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – oprócz możliwości wzięcia udziału w lekcjach jogi najpopularniejszych stylów i metod (joga Iyengara, Ashtanga joga, Bikram joga, Kundalini) z dyplomowanymi nauczycielami można było też posłuchać wykładów nt. zdrowego stylu życia, a także zadać pytania ekspertom od jogi i diety.

W strefie wystawców było pachnąco i kolorowo: najnowsze kolekcje ubrań, mat i akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych, przedmiotów dekoracyjnych. Liczne spotkania z autorkami książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu m.in. Katarzyną Błażejewską-Stuhr, Karoliną i Maciejem Szaciłło, Grzegorzem Pawłowskim, Katarzyną Bem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zajęciom jogowym towarzyszyły występy grup artystycznych, odbyły się m.in. pokazy tańca indyjskiego w wykonaniu Mohini Indian Dance Group, pokazy kulinarne oraz koncerty m.in. Ragaboy LIVE Act – muzyczny chillout przy dźwiękach sitaru i dilruby.

Nie zabrakło  też animacji i zajęć dla najmłodszych, w tym oczywiście jogi, prowadzonych przez doświadczonych animatorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa kulinarna: stoiska z indyjskimi, wegetariańskimi i wegańskimi przysmakami oraz lodami i słodkościami, aromatyczną kawą i indyjską herbatą m.in. Yogi Tea oraz przepyszne, orzeźwiające lemoniady.

W Strefie relaksu: odpoczynek na leżaku, kocyku, matach, rozmowy z przyjaciółmi.

Jak co roku wydarzenie wspierały ambasadorki jogi: Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz i Agnieszka Cegielska, a także patronujący całemu świętu ambasador Republiki Indii Tsewang Namgyal. Wydarzenie, jak w każdej edycji prowadzili Dominika Łakomska i Michał Niewęgłowski.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Organizatorami Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Patron honorowy: Ambasador Republiki Indii, Jego Ekscelencja Tsewang Namgyal

Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie

Partnerzy: Indian Association of Poland, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Media Connect

Sponsorzy: Yogi Tea, Qatar Airways, Indigo Decor, Buddha, FLEX Poland, Indorama Ventures, Weco-Travel, Belbin Polska, Bollywood, Rival Group, Green Parrot, DrukMax

Więcej na: www.dzien-jogi.pl oraz facebook.com/DzienJogi

IDY small