Lifestyle

Siedem zaskakujących powodów, dla których warto spać z psem

Redakcja
Redakcja
27 września 2018
Fot. iStock / vgajic
 

Możemy dyskutować, czy spać z psem czy nie. Zawsze znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy tego pomysłu. Jeśli macie wątpliwości, po której stronie stanąć – podpowiadamy: jest kilka zaskakujących powodów, dla których warto wpuścić psiaka do swojego łóżka. 

Daje ci większy komfort snu

Niezależnie od tego, czy jest ciepło ciała, czy rytmiczny oddech, jest coś szalenie czułego w spaniu z psem. To sprawia, że twoje łóżko staje się jeszcze bardziej przytulne!

Pomagają walczyć z bezsennością

Obecność psa sprzyja uspokojeniu, odprężeniu i poczuciu bezpieczeństwa. Odczuwamy większy spokój i śpimy lepiej.

Przytulenie się łagodzi stres

Psy terapeutyczne pokazały, jak przytulanie się do tych zwierzaków jest świetnym sposobem na odstresowanie. Ich pozytywne nastawienie wydaje się być zaraźliwe, a ich uważna natura może działać na nas uspokajająco.

Dają ciepło

Zwijają się w kłębek, kładą się blisko nas i… działają jak mały grzejnik. Idealne naturalne ciepło w chłodną jesienną noc.

Pomagają w walce z depresją

Psy dają nam niezwykle ważną rzecz – bezwarunkową miłość. Dla kogoś, kto walczy z depresją może to zdziałać cuda.

Sprawiają, że czujesz się bezpiecznie

Świadomość, że ktoś nad tobą czuwa, działa niezwykle kojąco, a przecież pies jest najlepszym opiekunem.

To jest dobre dla twojego psa

Twój pies niczego na świecie nie kocha bardziej od ciebie, więc pozwalając mu spędzić z tobą dodatkowy czas, jest dla niego cudownym prezentem.


Lifestyle

5 sposobów na zdrowy związek. Nie uzależniaj, wspieraj niezależność

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 września 2018
Fot. iStock/olegbreslavtsev
 

Pewne rzeczy są dla nas oczywiste. Jeśli nie podlewasz kwiatów, zwiędną. Jeśli dasz im zbyt dużo wody, również zadziałasz na ich niekorzyść. Dlaczego tak trudno jest nam zrozumieć, że w związku bywa podobnie? Nie możemy kochać kogoś innego, nie kochając siebie samego,  nie możemy oczekiwać od innych tego, czego sami nie potrafimy. Czy istnieje prosta recepta na zdrowy związek? Tak, wystarczy kilka, oczywistych zasad.

Szanuj swojego partnera i wspieraj jego dążenia i cele

Jest to pierwszy klucz do utrzymania zdrowych relacji, do zrozumienia i wzajemnego szacunku. Wszyscy lubimy wiedzieć, że jesteśmy potrzebni i przydatni, a przynajmniej że nasz partner rozumie nasze decyzje i to, co robimy.

Jeśli nie szanujemy się nawzajem, jeśli nie rozmawiamy i nie akceptujemy naszych przekonań i wartości, stracimy miłość.

Zrozumienie i wspieranie partnera w jego potrzebach i celach życiowych to kolejny sposób na okazanie szacunku i sprawienie, by czuł się kochany. Dlatego często pytaj go, jakie są jego cele, marzenia, lęki.

Nadaj priorytet intymności

Bliskość jest ważna w związku. Fizyczna intymność jest formą ekspresji, demonstracją zaangażowania, sposobem dawania siebie i odczuwania bezpieczeństwa.

Intymność wzmacnia więzi pary, ale także pomaga zachować zdrowe poczucie własnej wartości. Ale nie chodzi tu tylko o seksualność, ale także o inne przejawy czułości i namiętności, także – słowa.

Pamiętajmy też o tym, że tylko wtedy, gdy istnieje intymność emocjonalna, fizyczna intymność pary staje się aspektem, na którym można budować zdrowy związek.

Zachowaj własne życie

Dzielenie się życiem z kimś jest podstawą związku. Ale  to może działać tylko wtedy, gdy każdy z nas zachowuje swoją własną, niezależną przestrzeń. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby i może zmieniać się, rozwijać, na różne sposoby.

Utrzymywanie osobistej i prywatnej przestrzeni, otwarcie się na swobodne odkrywanie nowych możliwości lub zmienianie pewnych nawyków jest czymś, co jest częścią twojej wolności i że dobrze, żebyś rozumiał, że to samo dotyczy twojego partnera. Nie uzależniaj, zachęcaj do niezależności.

Komunikuj się zamiast narzekać

Aby mieć zdrowy związek, musisz komunikować się, rozmawiać o rzeczach trudnych i pięknych, stosować konstruktywną krytykę, bez ironii lub sarkazmu, okazywać szacunek i chcieć znaleźć rozwiązanie.

Zaakceptuj swojego partnera takim, jaki jest i to, kim on jest

Jeśli kogoś kochasz, musisz zaakceptować go takim jakim on jest, to kim on jest dzisiaj, i nie czekać, aż zmieni się w kogoś innego, ponieważ on również zakochał się w tobie takim, jakim jesteś teraz.

Bezpieczeństwo, którego wszyscy szukamy w związku, wynika z wiedzy, że druga osoba kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, akceptuje nasze błędyi jest świadoma naszych ograniczeń.

Świadomość, że ktoś cię kocha, takiego jakim jesteś, pozwala ci wydobyć z siebie to, co najlepsze, a nie zmieniać się w zależności od jego potrzeb.


Na podstawie: nospensees.ft


Lifestyle

Osiem sekretów kobiet, o których faceci często nie mają pojęcia

Redakcja
Redakcja
27 września 2018
Fot. iStock / Marisa9

Ostatnio pewien znajomy psychoterapeuta powiedział, że w dobry i zdrowy związek powinien być owiany nutką tajemnicy. Trochę o tym dyskutowaliśmy, aż w końcu przyznałam mu rację. Czasami są to rzeczy, z którymi my sami się zmagamy, o których mówimy przyjaciółce, czy terapeucie, a którymi nie musimy w ogóle obarczać partnera. Są też te małe sekrety, o których panowie nie wiedzą, a my nigdy nie mówimy o nich głośno. 🙂

To jak? Odkrywamy karty? Panowie, są rzeczy, do których się nie przyznajemy, macie jedyną szansę się o nich dowiedzieć. (oczywiście z przymrużeniem oka)

Mamy włosy na twarzy

No tak mamy – i nie chodzi o brwi, rzęsy, ale o wąsy, czasami brodę. Wiele z nas przechodzi raczej bolesne zabiegi depilacji, np. woskowanie.

Masturbujemy się

Nie jest tak, że tylko mężczyźni mają potrzeby seksualne. My też się masturbujemy, choć o tym nie mówimy, i jest nam z tym bardzo dobrze.

Nie zawsze jesteście świetni w seksie

Cóż, nie zawsze dostajemy w łóżku to, czego chcemy, ale rzadko kiedy wam o tym mówimy, nie chcąc urazić waszego ego. Czasami kłamiemy, udajemy…

Ile ważmy

To prawdopodobnie najściślej strzeżona przez nas tajemnica. Drogie panie, same przyznajcie, kiedy powiedziałyście mężowi, ile naprawdę ważycie?

Ilu miałyśmy partnerów

Oj tam, czy to takie ważne. 😉 Myślę, że większość facetów nigdy nie usłyszała w tej kwestii prawdy od swojej partnerki.

Sałatka tylko podsyca nasz apetyt

Tak, zamawiamy sałatkę, bo chcemy uchodzić za fit, ale zawsze tęsknie patrzmy na waszego schabowego i te pyszne ziemniaki. Sałatką nigdy się nie najadamy.

To, o co poprosiłyśmy, możemy zrobić same

Czasami prosimy was, żebyście coś zrobili albo w czymś nam pomogli, jakbyśmy same nie mogły tego zrobić. Cóż… bywa, że nie przyznajemy się, ile umiemy…

Potrzebujemy was

Nawet silne i niezależne kobiety kochają i potrzebują was w swoim życiu, żeby dzięki wam stawało się ono lepsze.


Zobacz także

„Mam jedno życie, chciałabym przeżyć to jeszcze raz”. Zdrada jest niezwykle atrakcyjna

Dzień #6. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO

Piękne i klimatyczne słoiki do kuchni DIY. Czyli diabeł tkwi w szczegółach. Akcja #rodzINKA. Tydzień IV, wyzwanie 26