Lifestyle

Siedem niezawodnych przekąsek, które zaspokoją twój głód i oszczędzą zbędnych kilogramów

Redakcja
Redakcja
20 sierpnia 2018
Fot. iStock/sakkmesterke
 

Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem. Twarożek, sałatka, lekki obiad, czujesz się doskonale i nagle… dopada cię ssanie, głód, z którym trudno sobie poradzić. Chyba każdy, kto próbował zrzucić zbędę kilogramy doświadczył tego paskudnego uczucia. Co zjeść? Jak sobie poradzić, by nie martwić się, że cały dietetyczny plan weźmie w łeb?

Słodkie ziemniaki

W przeciwieństwie do swojego odpowiednika – ziemniaka, który często gości na naszych stołach, bataty zwierają dużo witaminy A i C, a także białka i przeciwutleniaczy. Mają bardzo niską zawartość tłuszczu i kalorii.

Ogórek

Jest idealną przekąską i właściwie można go jeść cały dzień, gdyż ma wysoką zawartość wody i wpływa na naszą dietę w jakim bardzo minimalnym stopniu.

Migdały

Warto trzymać je gdzieś w szafce i złapać, gdy czujemy głód. 15 migdałów to około 100 kalorii.

Ciecierzyca

Przekąska idealna. Jest szalenie dobrym źródłem białka, zawartość błonnika nie ma sobie równych. Można jeść ją zwyczajnie, ugotowaną lub w postaci hummusu.

Jagody

Są uzależniające jak żelki, ale zjedzenie 100 jagód to wciąż poniżej 100 kalorii.

Czarna fasola

Jeden kubek czarnej fasoli zawiera zawiera 15 g białka, i 60% błonika.

Kalafior

Czy wiecie, że jeden kalafior to tylko 200 kalorii? Jedzcie na zdrowie!

Pożegnaj swój głód i miej zawsze te przekąski – do wyboru, pod ręką. Powodzenia!  A może masz inne sposoby na walkę z głodem?


Lifestyle

Kto i dlaczego zdradza? Eksperci znajdują odpowiedź na to pytanie. Czy słuszną?

Redakcja
Redakcja
20 sierpnia 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Kiedy ktoś nas zdradził, zawsze pada to jedno pytanie: „Dlaczego?”. Co przegapiłam/przegapiłem? Czego nie zdołałam dostrzec? Źle wybrałam? Zdradzał już wcześniej? Przypadek czy wyrachowane działanie? Zadręczamy się dziesiątkami pytań, na które trudno nam znaleźć odpowiedź.

Temat zdrady i oszustwa w związku nieustannie pozostaje w sferze zainteresowań naukowców.

W ostatnim czasie to eksperci z uniwersytetu w Queensland, próbowali dociec, jakie czynniki sprawiają, że ludzie zdradzają i czy jesteśmy w stanie w porę je dostrzec i nie wiązać z kimś, kto niewierność ma wpisaną na swoją listę cech.

Co się okazało – najczęściej zdradzają ci, którzy mieli wcześniej wielu partnerów, ponieważ rozwinęli pewne „umiejętności” w tym obszarze. Chętniej szukają nowych ekscytacji w sferze seksualnej, są bardziej otwarci na doświadczenia z kimś nowo poznanym.

Niczym zaskakującym nie jest, że głównymi powodami zdrady są poczucie braku przywiązania do partnera i niska satysfakcja z relacji. Naukowcy odkryli również, że długość i głębia zaangażowania w relacje nie mają wpływu na wierność. To, że jesteście ze sobą już długo, wcale nie znaczy, że on nie zdradzi. Osoby impulsywne prędzej czy później będą działać pod wpływem chwili – swoich emocji i myśli, i nie zastanawiają się nad sytuacją, nad jej skutkami. Jest tylko tu i teraz.

Jaki jest plus takiej sytuacji? Jeśli zostałaś oszukana, zdradzona, z biegiem czasu wyciągniesz wniosku z tego doświadczenia i wchodząc w kolejny związek, staranniej wybierze partnera, zauważysz sygnały, które mogą świadczyć o jego niewiernym charakterze.


źródło: Independent


Lifestyle

Jak pokonać strach przed samotnością

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 sierpnia 2018
Fot. iStock/JANIFEST

Samotności towarzyszy poczucie porzucenia oraz często dolegliwości fizyczne, związane z osłabieniem układu odpornościowego, a także podniesienie ciśnienia krwi, co jest związane z wyższym poziomem hormonów stresu w organizmie. Dlatego, jeśli czujesz się opuszczony, zastanów się, czy naprawdę potrafisz pokonać strach przed samotnością? Czy umiesz wyleczyć samotność?

Czy możemy pokonać lęk przed samotnością? Tak, oczywiście. Jednak nie jest to łatwy proces i wymaga wiele wysiłku. Tak wiele, że czasami musimy skorzystać z pomocy profesjonalisty, szczególnie w przypadku przewlekłych problemów z samotnością. Ale sam również możesz sobie pomóc.

Myśl o sobie jako o najważniejszej osobie w twoim życiu

Jesteś tym, co najważniejsze. Uwierz, że potrafisz postępować słusznie, sam podejmować najlepsze decyzje. Strach przed samotnością może stać się irracjonalny. Zastanów się, czego tak naprawdę się boisz i czy potrafisz to określić.

Zapomnij o przeszłości

Kolejną dobrą strategią jest przebaczenie i czerpanie z naszych doświadczeń. Nie żyj w nienawiści, żalu, pamięci o krzywdzie. Zapomnij o porażce i bólu. Trzeba iść naprzód z optymizmem.

Zmień podejście do miłości

Wiele osób kojarzy szczęście z byciem w związku, co jest błędem. Posiadanie partnera, towarzystwo innych ludzi, nie jest synonimem radości. Są ludzie, którzy są samotni, mimo że mają wokół siebie bliskich.

Wiedz, że jesteś wyjątkowy

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, każdy z nas ma w sobie coś niezwykłego. Zamiast skupiać się na brakach, skupiajmy się na tym, co w nas najlepsze.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

Wybaczyć, czy winić toksyczną matkę za twoje nieudane życie? Nie można zmienić tego, czego nie widać

na wyprzedaży

9 ponadczasowych ubrań, które warto kupić na wyprzedaży

W gabinecie lekarskim ginekolog gwałcił swoje pacjentki. Już 20 zgłosiło się na policję

Hulaj szyjko, piekła nie ma!