Go to content

Rumpologia, czyli informacje, które wyczytasz z… pośladków. Sprawdź, o czym mówi kształt twojej pupy

Kobiece pośladki są częstym obiektem męskich fantazji i równie często bywają powodem do dumy lub kompleksów kobiet. Ile pań, tyle różnych pośladków — jedne będą marzyły o wyglądzie Kim Kardashian, inne preferują sportową sylwetkę. 

Co ciekawe, pośladki służą nie tylko podziwianiu i siadaniu na nich. W świecie istnieje trend do wyczytywania wiedzy z właśnie z tej części ciała. Trend przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, a swoiste „czytanie” z pośladków ma i u nas swoich fanów. Specjaliści wyróżniają cztery podstawowe kształty pośladków, z których można odczytać ciekawe informacje na temat kondycji oraz cech charakteru ich posiadaczki. Jeśli jesteście ciekawe, o czym (z przymrużeniem oka) „mówi” kształt waszej pupy, koniecznie zajrzyjcie dalej.


 

źródło: kobieta.dziennik.pl, 5mdz.pl

Fot. iStock

1/4 Prostokątna pupa

Taka pupa przypomina przypomina literę H, poprzez szerokie kości udowe i biodra. Znawcy tematu uważają, że prostokątny kształt pupy oznacza osłabienie mięśni pośladkowych lub obecność zbyt dużej ilości tłuszczu w tej okolicy.

Często tego rodzaju  pośladki oznaczają problemy z boczkami i sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu w tej okolicy. Zastosowanie regularnych ćwiczeń mięśni pośladków oraz ud (np. przysiady) pomogą zmniejszyć nadmiar tłuszczu i poprawią kształt pupy.

O posiadaczkach prostokątnej pupy mówi się także, że zazwyczaj są one zwykle dobrymi kochankami, ale trudno stworzyć z nimi stały związek, bo mają silne poczucie niezależności. Bywają też kapryśne, złośliwe i cierpią z powodu wahań nastroju.

2/4 Pupa w kształcie koła

Okrągła pupa w kształcie koła/jabłka, może świadczyć o tendencji do gromadzenia w tym miejscu wody przez organizm. A to z kolei oznacza problemy z cellulitem. Ten kształt pośladki zawdzięczają tłuszczowi, który gromadzi się w ich górnych częściach, na co skutecznym środkiem są odpowiednio dobrane ćwiczenia.

O kobietach w okrągłymi pupami mówi się, że są uczciwe, szczere i otwarte. Cechuje je kreatywność i naturalność w życiu. Podąża za nimi opinia czułych kochanek, które lubią, gdy mężczyzna daje im poczucie bezpieczeństwa.

Fot. iStock

3/4 Pupa w kształcie odwróconego serca

Gruszkowy kształt takiej pupy jest chyba najbardziej pożądany przez mężczyzn. Ten typ pośladków ma tendencję do szybszego tracenia tłuszczu w trakcie procesu starzenia ,  z powodu mniejszej produkcji estrogenu, niż w przypadku innych pań. Prawdopodobne jest, że mimo początkowej jędrności, z biegiem czasu skóra szybciej utraci kuszący wygląd.

O kobietach posiadających pupę w kształcie odwróconego serca mówi się także że częściej od innych miewają zahamowania seksualne. Mimo swojej nieśmiałości w okazywaniu uczuć i realizacji fantazji, są dobrymi partnerkami, wiernymi i stałymi w uczuciach.

4/4 Pupa w kształcie odwróconego trójkąta

Taki kształt miewają najczęściej panie w zaawansowanym wieku. Gdy organizm traci estrogen, dotychczas jędrne pośladki tracą swoje kształty i obwisają.

O właścicielkach tego rodzaju pupy mówi się, że są bardzo wrażliwe i łatwo je zranić. Szybko wyprowadzają się z równowagi i nie kontrolują dobrze wybuchu emocji. Mimo wszystko najczęściej są dobrym kochankami, szczególnie, że doświadczenie seksualne działa na ich korzyść.