Go to content

„Różyczka 2” z aplikacją Insbuy

19 października w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera „Różyczki 2”, najnowszej produkcji Jana Kidawy-Błońskiego z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Partnerem filmu jest aplikacją Insbuy, na której możemy odnaleźć profil „Różyczki 2” i elementy wyposażenia wnętrz inspirowane filmem.

Galę poprowadziła Grażyna Torbicka, która przypomniała, że film jest kontynuacją kultowego tytułu, który kilkanaście lat temu nagrodzono trzema Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni, a także Orłem za najlepszą rolę męską. Na uroczystej premierze
pojawiło się wiele gwiazd, m.in odtwórczyni głównej roli Magdalena Boczarska, Mateusz Banasiuk, Robert Więckiewicz i Janusz Gajos, a także twórca obrazu – Jan Kidawa-Błoński z żoną Małgorzatą Kidawą-Błońską i synem Janem Jr.

Wśród gości byli także: Grażyna Torbicka, Anna Czartoryska, Anita Werner, Michał Kołodziejczyk czy Katarzyna Sawczuk. Po raz pierwszy partnerem tak dużej produkcji filmowej został Insbuy, aplikacja wnętrzarska stworzona przez Mikołaja Krzemińskiego.

Sequel przenosi widzów z okresu PRL do czasów współczesnych i opowiada historię córki głównej bohaterki „Różyczki” Kamili Sakowicz. W „Różyczce 2” spotykamy Joannę Warczewską, córkę Adama oraz Kamilę, jej matkę, kobietę już w wieku emerytalnym. W obie te role wcieliła się Magda Boczarska.

Na początku filmu poznajemy ją jako kobietę spełnioną, która ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. Następnie jej poukładane życie w jednej chwili się burzy.  W zamachu terrorystycznym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). A kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając okupu w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć się z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Kiedy próbuje odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, w której biorą udział: tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) oraz przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz). Akcja filmu Kidawy-Błońskiego rozgrywa się jednocześnie w czasach współczesnych i w realiach Polski końca lat 60. By je nam przybliżyć, reżyser wykorzystał nawet archiwalne zdjęcia z marca 1968.
  
Od kostiumów po dekoracje, film jest przemyślany i dopracowany. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Każdy detal ma swoje znaczenie i wpływa na odbiór filmu. Widzowie, których zainteresuje konkretny element scenografii i wyposażenia wnętrz
z łatwością odnajdą go za pośrednictwem aplikacji Insbuy, a następnie mogą sprawdzić, gdzie można go kupić. Meble, dodatki i gadżety są na wyciągnięcie ręki, bez konieczności szukania ich w całym internecie.

Aplikacja mobilna Insbuy na rynku istnieje od września 2020 roku. Powstała z myślą o widzach telewizyjnych kanałów i programów wnętrzarskich. Dzięki współpracy z producentami filmu „Różyczka 2” Insbuy debiutuje na wielkim ekranie. Za
pośrednictwem aplikacji widzowie mogą w prosty sposób odnaleźć wypatrzony na ekranie mebel lub dodatek (lampę, poduszkę, sukienkę etc.). Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS i Android. W ciągu
niespełna 2 lat ściągnięto ją ponad 70 000 razy, tygodniowo korzysta z niej średnio ponad 3 000 osób, a wartość zakupionych w ten sposób produktów sięgnęła 20 000 000 zł.