Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Postaw świat na głowie”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 maja 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Wspólnie z Hot Tot – marką wyjątkowych kosmetyków do stylizacji  i pielęgnacji włosów dla najmłodszych, dziękujemy wam za cudowne zdjęcia! Świetnie bawiliście się włosami, jesteśmy pod wrażeniem niektórych stylizacji – i tych zabawnych i tych zapierających dech w piersi! Wy już wygraliście – cudowne chwile i wspólnie spędzony czas, z całego serca wam tego gratulujemy. A zestawy kosmetyków wędrują do…

Laureaci:

Dorota Kurtycz

Agnieszka Szczygieł

Paulina Terlecka

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 09.05.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

3 x zestaw kosmetyków Hot Tot, składający się z dwóch wybranych (dowolnych) przez laureata produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów dla dzieci marki Hot Tot.

krolestwo-hot-tot

 

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

 


Lifestyle

Za co kochamy? Często za zupełnie oczywiste rzeczy. Warto o nich pamiętać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
2 maja 2016
Fot. iStock / bedya
 

Potrafi tak doprowadzić cię do szału, że zastanawiasz się czasami: „Dlaczego właściwie z nim jestem?!?”. Są dni, kiedy najchętniej wystawiłabyś mu walizki za drzwi i wykreśliła ze swojego życia. Ale nie możesz. Bo wściekłość mija, a ty znowu kochasz i czujesz się z nim dobrze, do kolejnej awantury.

Pomimo wszystkich jego wad, natręctw, i drobiazgów, które cię denerwują nie umiesz sobie wyobrazić bez niego życia? Dlaczego tak jest? Powodów może być wiele, warto o nich pamiętać, kiedy znowu będziesz chciała mu powiedzieć, żeby zamknął drzwi z drugiej strony.

Akceptuje cię

On zna twoje słabe strony, twoje dziwactwa i wady. Wie o twoich poglądach i opiniach, z którymi kompletnie się zgadzasz. I choć części z nich nie rozumie, to jednak akceptuje ciebie taką jaką jesteś i stara się zrozumieć, a nie zmieniać.

Rozśmiesza cię do łez

Chyba jako jedyny potrafi sprawić, że będziesz płakać ze śmiechu. Kiedy myślisz o jego poczuciu humoru, robi ci się cieplej koło serca? Jego dystans do siebie, do was, do świata to jedna z tych rzeczy, które cenisz w nim najbardziej.

Wyczuwa twój nastrój

Nawet wtedy, gdy jesteś wściekła i rzucasz gromami. Tak naprawdę potrafi okiełznać najgorszą burzę, jaką rozpętasz (pewnie dlatego nigdy pomimo zamierzeń nie wyrzuciłaś go z domu), ale też podać poduszkę, gdy jesteś zmęczona, albo zrobić herbatę, gdy ci źle. Jest to tak naturalne, że czasami o tym zapominasz. A przecież to takie ważne.

Możesz na nim polegać

Wiesz, że co by się nie działo, on zawsze ci pomoże, znajdzie rozwiązanie, którego ty nie dostrzegasz. Możesz zadzwonić do niego z każdym problemem, a on zorganizuje pomoc, stanie na głowie, żeby tylko wykaraskać cię z kłopotu.

Możesz być sobą

Nie musisz nikogo przy nim udawać. On widział cię bez makijażu w poczochranych włosach, zasmarkaną z gorączką, zapłakaną ze spuchniętymi oczami. W podartym dresie i w wieczorowej sukni. Wiesz, że akceptuje ciebie w każdej sytuacji, a ty nie musisz przed nim odgrywać żadnej roli.

Jest gotowy na wyzwania

Za to go uwielbiasz, że rzucisz jakiś wariacki pomysł, a on w to wchodzi. Chce z tobą doświadczać czegoś nowego, nie boi się wyzwań. Życie dla niego to przygoda, którą chce przeżyć razem z tobą.

Jest dla ciebie inspiracją

Dzięki niemu i przy nim cały czas chcesz się rozwijać, chcesz być coraz lepsza. I to nie jest przymus, to jest tak naturalne, że często nie zdajesz sobie z tego sprawy. On sprawia, że idziesz do przodu, że sięgasz po nowe cele.

Możesz przy nim pomilczeć

Kiedy o tym pomyślisz, to faktycznie bywają takie chwile, kiedy wystarczy, że jesteś obok siebie, że siedzicie przytuleni i nic nie musicie mówić. I nie czujecie żadnego skrępowania, przymusu mówienia, po prostu dobrze wam ze sobą.

Jest twoim krytykiem

Ale nie tym, który wytyka każde potknięcie i każdą wadę. Mówi, kiedy przeginasz, kiedy marnujesz swój czas, talent, potencjał, kiedy widzi, że idziesz w złym dla ciebie kierunku. Nie jest przy tym sędzią, potrafi z wyczuciem pokazać ci, co robisz źle – jego zdaniem, które często (i dobrze o tym wiesz), bywa słuszne.

Zawsze jesteś dla niego piękna

W ciąży czy nie. Gruba czy chuda. Zmęczona, czy wypoczęta i tryskająca energią. Dla niego zawsze jesteś piękna. Nawet, gdy mówisz: „Ale zobacz, jak ja wyglądam, jak pożal się Boże”, to on z rozbrajającą szczerością powtarza, że dla niego zawsze jesteś najpiękniejsza.

Pociąga cię fizycznie

I odwrotnie, on pociąga cię fizycznie. Kiedy myślisz o jego ciele czujesz miłe mrowienie na karku. Jest dla ciebie niezmiennie atrakcyjny, nawet, gdy namiętność słabnie, to kochasz znajomość jego ciała, centymetr po centymetrze. I ono nigdy ci się nie nudzi.

Lubisz z nim spędzać czas

Oprócz różnic macie te same zainteresowania, pasje. Lubicie spędzać ze sobą czas, robiąc różne rzeczy. Sprzątając, gotując, wychodząc na spacer, czy wyjeżdżając na wakacje. Nie nudzicie się ze sobą. Na co dzień każde z was rozchodzi się do swoich zajęć, ale kiedy możecie już pobyć razem, cieszy was ten wspólny czas.

Myślę, że każdy z nas do tej listy coś mógłby dodać. Za co kochamy? Właśnie za to wszystko i pewnie wiele jeszcze innych rzeczy. Warto o tym pamiętać.


Lifestyle

7 (nieoczywistych) seriali, które powinna zobaczyć każda kobieta

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
1 maja 2016
Fot. iStock / monkeybusinessimages

Tak, tak, nie macie czasu… Ale dla wszystkich tych, którzy nie wyjeżdżają na weekend majowy, a chcą fajnie spędzić czas, polecamy.

Ewentualnie mają problemy ze snem, emocjonalne rozterki i chcą przez chwilę zająć się czymś innym.

Top of the Lake ( Tajemnice Laketop, 2013)

Dla kogo: fanów kryminałów w klimacie Davida Lyncha. Wielbicieli pięknych zdjęć i obłędnych krajobrazów. Boskie góry, piękne jeziora, senne miasteczko w Nowej Zelandii. Jedna zbrodnia i…. setki ukrytych konfliktów, problemów, tajemnic. Jest młodociana zaginiona ciężarna, jest młoda pani detektyw, która ma za sobą straszną traumę i są inne kobiety, które z kolei nie mogę się z utratą swojej młodości pogodzić.

The fall ( Upadek, 2014, trzeci sezon w tym roku)

Dla kogo: wielbicieli psychologii i nieoczywistych rozwiązań. W Belfaście grasuje seryjny morderca. Inspektor Gibson, perfekcyjna, zimna i zdystansowana detektyw rozpracowuje jego metody działania.

Przejmujący obraz perfekcjonistki, kobiety wolnej, która dyktuje warunki, a jednocześnie mającej w środku małą dziewczynkę, którą próbuje przed wszystkimi ukryć.

Broadchurch ( 2013, trzeci sezon w tym roku)

Dla kogo: tych, którzy wiedzą, że świat nie jest taki na jaki wygląda i szukają tylko potwierdzenia tej teorii. Fabuła niby banalna. Na plaży w angielskim miasteczku policjanci znajdują ciało chłopca. Film wbija w fotel, zakończenie pierwszego sezonu szczególnie.

Dlaczego kobiety powinny zobaczyć ten serial? Wróćmy do początku. Świat nie jest taki na jaki wygląda…

The Affair (2014, na razie dwa sezony)

Dla kogo: Dla kobiet przed zdradą, w trakcie zdrady, po zdradzie. Dla tych zdradzonych też.  Dwa małżeństwa, gorące lato i totalna przewrócenie życia. Świetne studium małżeńskiej niewierności i stabilnego życia. Wnioski? Trzy. Pierwszy: kolorowe rodzinne obrazki to często tylko obrazki. Dwa: ludzie za mało ze sobą rozmawiają. Trzy: rozwiązanie pozornie najłatwiejsze może okazać się najtrudniejsze.

Most nad Sundem (2013)

Dla kogo: fanów seriali kryminalnych, ale też psychologii. Genialna para detektywów. I bez stereotypów. Ona jest twarda, on cieplejszy. Ona niepotrzebująca ludzi, on wrażliwy. Fajnie oglądać kobietę, której problemem nie jest nadwrażliwość i skłonność do histerii tylko właśnie skrytość, szorstkość i nieumiejętność zrozumienia świata emocji. Czuć tu skandynawskiego ducha bardzo bardzo.

Film spodobał się na tyle, że Amerykanie zrobili własną adaptację( the Bridge).

Downtown Abbey (2010 – 2015, sześć sezonów)

Dla kogo: absolutnie dla kobiet. Choć odnajdą się w nim też fani Anglii czy seriali historycznych. Ja nie mogłam się oderwać przez kilka tygodni. Rewelacyjnie pokazane relacje między arystokracją i służbą w Anglii na początku XX wieku. Codzienne problemy, konflikty, dramaty, zdrady. Świetnie pokazane emocje kobiet, które ograniczane są przez normy społeczne i  zasady.

Californication (2007- 2014, siedem sezonów)

Dla kogo: kobiet po przejściach albo kobiet spotykających facetów po przejściach.

Znałam niejednego narcyza, który identyfikował się z bohaterem granym przez Davida Duchownego. Współczesny romantyk (oczywiście) poszukujący swojego miejsca w świecie. Hmm, wśród kobiet.

Przynajmniej pierwszy sezon obowiązkowy.

A Wy jakie macie propozycje? Podpowiedzcie coś:).


Zobacz także

„Chodź kochana, musimy szybko”. Zakochać się i odkochać w sześć dni. Dramat wirtualnego „zwiazku” w kilku aktach

Szczęście, to te wszystkie małe chwile. Wystarczy, że zaczniesz je dostrzegać

Natura pomaga walczyć ze stresem i niepokojem