Lifestyle

Rozwiązanie akcji „Zęby na 6-tkę!”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 września 2019
 

Dobrze wiemy, że o zęby trzeba dbać! Jednak jak sprostać temu wyzwaniu, gdy maluch nie ma ochoty zaprzyjaźnić się z pastą i szczoteczką? Co robić, gdy starsze dziecko nie daje się przekonać do wieczornego mycia zębów? Wiecie, że co drugie dziecko w Polsce ma próchnicę? Połowa dzieci trzyletnich zmaga się z próchnicą, u nastolatków to już 90 proc.*. Do stomatologa biegniemy dopiero, gdy zaczyna boleć, a raczej, gdy już boli na całego. To ostatni dzwonek, by coś zmienić, by nauczyć nasze dzieci najprostszej i najważniejszej umiejętności. Troski o własne zdrowie.

Przez dwa tygodnie namawialiśmy was do dbania  o zęby waszych pociech i… obecności. Dziękujemy, że byliście uważni na swoje dzieci. Te 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Serdecznie dziękujemy wam za liczne  komentarze i zaangażowanie w akcję! Z przyjemnością ogłaszamy laureatów naszej zabawy!

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „Zęby na 6-tkę”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Partnerem akcji jest

Oral-B jest ekspertem w zakresie higieny jamy ustnej oraz partnerem dla rodziców, oferując perfekcyjne rozwiązania dla dzieci w każdym wieku. Szczoteczki elektryczne dedykowane dzieciom posiadają małą, okrągłą główkę specjalnie zaprojektowaną z myślą o dziecięcych buziach, która otacza ząb ze wszystkich stron zapewniając perfekcyjne oczyszczenie. Dzięki zastosowaniu technologii 3D, dziecko nie musi stosować specjalnej techniki, szczoteczka z ruchami oscylacyjno-rotacyjnymi wykona całą pracę za nie i usunie więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna, która wymaga odpowiedniej techniki szczotkowania.

Oral-B oferuje szerokie portfolio produktów do higieny jamy ustnej, w różnych przedziałach cenowych, dla dzieci w każdym wieku, uwzględniając również odpowiednie pasty do zębów (z postaciami Disneya), dzięki czemu każdy może wybrać to, co najlepiej pasuje do potrzeb jego dziecka już od najmłodszych lat.

Laureaci i nagrody:

I tydzień akcji:

Świtaj Justyna
Magdalena Mazik
Barbara Kęskiewicz
Patrycja Tomaszewska
Joanna TD
Beata Maćkowiak
Bogusia Tatar
Ania Stawowa
Patrycja Koźlik
Beata K Gardoń
Karo Linka
Aleksandra Szczepańska
Agnieszka Owczarska
Patrycja Piasecka
Karolina Wochal
Iza Steffens
Bożena Sil
Bronia Zaleska
Martyna Danek
Anna Kęskiewicz
Magdalena Świtała
Iwona Skorek
Agnieszka Domeracka
Ania Kryńska

Szczoteczka Oral-B Kids z postaciami Disneya – dla dzieci w wieku 3+

 • Dzięki ruchom oscylacyjnym włókna szczoteczki delikatnie i skutecznie usuwają płytkę bakteryjną.
 • 7 600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę.
 • 2 tryby szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego oraz tryb delikatnego czyszczenia.
 • Profesjonalny 2 minutowy timer, który sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
 • Kompatybilna z aplikacją Disney Magic Timer, zachęca dzieci do dłuższego szczotkowania zębów.

II tydzień akcji:

Katarzyna Jakuszko
Paulina Orlińska
Lukas Stępień
Mareczek Silek
Karolina Woźniak
Anna Kantorska
Katarzyna Mecmajer
Alicja Szelast
Ola Tkacz
Joanna Macegoniuk
Rafal Stacherczak
Aga Gawinowa
Elżbieta Lorek
Magdalena Grzelak
Agnieszka Szczygieł
Adam Nawrocki
Marta Dobrzyńska-Czapiewska
Justyna Małoszek
Beata Hąc
Anna Kossowska
Marzena Zalewska
Agata Kwaśny
Karolina Wakliewicz
Adam Klichowski
Edyta Wiśniewska

Szczoteczka Oral-B JUNIOR PRO 400 – 6+

 • Końcówka szczoteczki otacza każdy ząb z osobna, co pozwala na czyszczenie w technologii 3D. Wykonuje 8 800 ruchów oscylacyjnych i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Profesjonalny timer: 2-minutowy timer sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
 • Czujnik siły nacisku.
 • 1 tryb szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego.
 • Wskaźnik poziomu naładowania.
 • koncówka wymienna: Sensitive UltraThin

 


 

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Zadbaj przede wszystkim o siebie! Masz prawo powiedzieć „nie” zamiast być miła

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 września 2019
Fot. iStock/kieferpix
 

Jesteśmy wobec siebie zbyt wymagające. Często odmawiamy sobie zadbania o swój komfort psychiczny, wpędzamy się w poczucie winy, bo wydaje nam się, że nie mamy prawa do egoizmu. Pora skończyć z tym mitem. Pora pomyśleć o sobie. Nie musisz być zawsze miła.

Nie powinnaś nigdy zapominać, że masz prawo:

Zostać w domu w piątkowy wieczór

Bo kto powiedział, że skoro nadszedł weekend, to musisz go spędzać tak, jak inni? Jeśli nie masz ochoty wyjść wieczorem z przyjaciółmi, czy ukochanym – zostań w domu. Obejrzyj ulubiony film, odpocznij, poczytaj książkę. Zrób to, co lubisz.

Wziąć wolny dzień w pracy

Może się tak zdarzyć, że będziesz potrzebowała przerwy od pracy, że poczujesz, że dłużej nie dasz rady. Nie jesteś maszyną. Czasem jednodniowa przerwa pozwala się zregenerować i być bardziej efektywnym następnego ranka.

Zjeść całe pudełko ulubionych lodów

Albo wziąć dokładkę ukochanego ciasta. Albo zjeść całe „pięterko” ptasiego mleczka. Bo czasem właśnie to sprawi, że poczujesz się lepiej. Jasne, że nie powinnaś objadać się słodyczami za każdym razem gdy masz obniżony nastrój. Ale jeśli na ogół odżywiasz się zdrowo, nie wiń się za takie drobne „grzeszki”. W ogóle przestań wpędzać się w poczucie winy.

Nie uśmiechać się do każdego nieznajomego, który cię mija

Nie musisz być miła. Jeśli tego nie czujesz, nie uśmiechaj się, nie staraj na siłę. Oddychaj głęboko i zajmij się swoim samopoczuciem.

Kupić sobie coś, co sprawi ci przyjemność

Tak rzadko dajemy coś… sobie samym. Zasługujesz na to. Nigdy nie pomyślałaś o tym w ten sposób? Nie musisz stale dawać czegoś od siebie innym. Możesz podarować coś sobie samej i nikomu się z tego nie tłumaczyć.

Ustanowić granice

I wymagać tego, by były szanowane.

Powiedzieć „nie”

Nie musisz się zawsze na wszystko zgadzać, tylko po to by wydać się uprzejmą, życzliwą, uczynną… Te cechy pokazujesz w konkretnych sytuacjach wtedy, gdy naprawdę możesz komuś pomóc.

 

 

 


Lifestyle

Co mają ze sobą wspólnego zdrowie, szczęście, sukces i jedzenie? Całkiem sporo! Akcja #Oh!Szkoło, zadanie #4

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 września 2019
Fot. iStock

Ile razy powtarzaliście dziecku: jesteś tym, co jesz? Sporo i bardzo dobrze, ale dziś nie będziemy rozmyślać nad szkolną śniadaniówką czy automatem z batonami. Choć to bardzo ważne elementy wciąż zapominamy o tym, że ta śniadaniówka to tylko jeden element układanki. Nasz mózg karmimy nie tylko w szkole.

Istnieją dziesiątki badań, które mówią, że to, czym karmisz swoje ciało, wpływa także na funkcje mózgu. Odpowiednie żywienie pomaga w nauce, w koncentracji, w osiąganiu lepszych wyników, ale przede wszystkim to ważny element zwykłego, dobrego życia. Pełnego energii i siły, żeby robić wszystko to, na co mamy ochotę!

To właśnie dlatego tak ważne jest, by kształtować w dzieciach jak najlepsze nawyki żywieniowe, podsuwać im zdrowe przekąski zamiast „piątaka” na drożdżówkę. Kilka godzin nauki, siedzenia w ławce, to ogromny wysiłek dla ich umysłu, czym go więc najlepiej karmić?

Co powinna zawierać zdrowa dieta? A co z popularnymi witaminkami? To nie takie oczywiste! Specjalnie dla was krótka ściągawka!

Tłuste ryby, nasiona i orzechy

Czyli tłuszcze omega-3. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu każdego człowieka. Warto o nich pamiętać. Zbyt często wkładamy je do jednego worka z napisem „tłuszcz jest zły”. Błąd. Tłuszcze są bardzo ważne. Wybierajcie te zdrowe. A może kanapka z awokado?

Tłuszcze omega-3 znajdują się również w olejach roślinnych – wypróbuj olej lniany lub sojowy. A może wolisz postawić na ziarno siemienia lnianego lub pestki dyni?

Jagody i inne owoce

Naukowcy już dawno postawili szóstkę owocom jagodowym. Spożywanie dużej ilości jagód, truskawek i innych „jagodowych” owoców bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. A jak zdobyć je jesienią? Z pomocą przychodzą przetwory i mrożonki. Z pomocą blendera ukręcicie pyszny, zdrowy koktajl do drugiego śniadania.

Czekolada… tylko ciemna

Nie trzeba ciągle się umartwiać i zajadać sałatą. Nawet ciemna czekolada o wysokiej zawartości kakao ma tajemną moc. Taka czekolada pomaga się zrelaksować. Ma jeszcze jedną właściwość – to dobry, ratunkowy zastrzyk energii.

Pomidory, brokuły, szpinak

Te warzywa wyjątkowo dobrze wpływają na nasze zdolności poznawcze i koncentrację. W dodatku genialnie pasują do kanapek i sałatek.

Całe ziarna

Im ich więcej, tym dłużej mamy supermoc.  Postawcie na pyszne pieczywo z pełnego przemiału, zamiast bladej buły. 😉 Cała magia skrywa się w indeksie glikemicznym tych produktów, trawią się powoli, dostarczając przez długi czas energię.

Pomagają również utrzymać cholesterol w ryzach.

Witaminki i suplementy – dobry czy zły pomysł?

Tu znów zachodzimy w głowę, czy warto podrasować dietę dziecka dodatkową suplementacją, zwłaszcza, gdy z witryn aptek atakują nas wesołe, kolorowe plakaty, a pediatra ochoczo kiwa głową. Cóż, jeśli lekarz nie zalecił obowiązkowej suplementacji, decyzja jest w stu procentach zależna od was, od waszej intuicji. Faktycznie w miesiącach ograniczonego dostępu do świeżych warzyw i owoców warto nieco się podratować, ale… z głową. Doskonale wiecie, że „syntetyczne” nigdy nie zadziała tak dobrze, jak naturalne. Może lepiej zacząć od suplementów pochodzenia naturalnego, ziołowego, takich, jakie znajdziesz tutaj.

Z pewnością bardziej ucieszą brzuch i pomogą uzupełnić sezonowe niedobory.

Gotowi na nowe zadanie? Znajdziecie je poniżej.

Żeby było przyjemniej, dla laureatów naszej akcji, dzięki uprzejmości sponsorów mamy wspaniałe nagrody!​

Dodaj swój komentarz i weź udział w zabawie z nagrodami!

Będziemy podpowiadać wam kochani rodzice, jak to robić. Będziemy pisać m.in. o tym, z czym dzieci mają problemy, jak ważne jest, by zwracać uwagę na ich talenty, rozwój, by ich słuchać, by nie naciskać, by dbać o ich naukę, rozwój, ale i odpoczynek, relaks, zabawę, bezpieczeństwo. Będziemy Was wspierać, byście potrafili w odpowiednim momencie puścić swoje dzieci ciut dalej. Posmakować samodzielności, znaleźć swoją dróżkę.

Od samego początku rodzicielstwa, to najtrudniejsze zadanie:
wspierać – nie wyręczać,
pokazywać możliwości – a nie decydować o wszystkim,
dodawać skrzydeł – nie być przeszkodą.
pozwalać dzieciom, by szły własną, najlepszą dla nich drogą.

Akcja „Oh!Szkoło”

Wszystkim rodzicom – tych małych i tych większych dzieci, dedykujemy naszą nową akcję „Oh!Szkoło”.  Chcielibyśmy pomóc wam jak najlepiej przeżyć wrzesień, początek roku szkolnego, kiedy odnosimy wrażenie, że żyjemy w chaosie zmiany planów, lekcji, nauczycieli, czasami szkół, dostosowywania zajęć pozaszkolnych do rytmu tygodnia… Eh dużo jest tego do ogarnięcia. Ale nie martwcie się – jesteśmy z wami, będziemy was wspierać psychologicznie i życiowo – w końcu same jesteśmy rodzicami i wiemy, z czym za chwilę przyjdzie się nam mierzyć.

Chcesz wziąć udział w naszej akcji? Nic prostszego – pod każdym z artykułów dedykowanych naszej akcji znajdziesz pewne zadanie do wykonania. W komentarzu napisz, jak sobie z nim poradziłeś, co zrobiłeś, pomyślałeś, poczułeś. Żeby wam umilić szkolny czas przetrwania, w naszej akcji mamy dla was cud miód nagrody!

Dwa razy w tygodniu będziemy publikować wpis w ramach naszej akcji, a w nim mini wyzwanie, by chociaż trochę polubić się ze szkołą! Bądźcie z nami – wspaniałe nagrody czekają!

#Zadanie 4

Dzisiejsze zadanie będzie bardzo przyjemne i proste. Choć nie samą śniadaniówką żywienie stoi, mamy dla was zadanie idealne do zamknięcia w pudełku! Każdy z nas wie, jak na relacje wpływają wspólne posiłki, jak na zdrowie wpływa dobra, zbilansowana dieta i jak na uśmiech wpływa zainteresowanie bliskiej osoby. Przygotujcie dla swoich dzieci zdrowe drugie śniadanie – takie, które lubią i… dodajcie do ich śniadaniówki coś ekstra – np. rysunek na serwetce lub mały liścik. 🙂 W komentarzu do tego artykułu napiszcie, co przygotowaliście!

Nagrody:

1 x zestaw rodzinny składający się z:

1 x zestaw składający się z:

1 x zestaw składający się z:

2 x zestaw składający się z:

Toniki oraz suplementy w tabletkach Floradix to naturalne źródło witamin i mikroelementów zawartych w wyciągach z warzyw, owoców i ziół dla całej rodziny.
Floradix Kindervital wspiera prawidłowy rozwój dziecka.
Floradix Odporność i Energia 250 ml wspomaga układ odpornościowy.
Floradix Żelazo i witaminy uzupełnia niedobór żelaza.
Floradix Wapń i Magnez 250ml   wpływa pozytywnie na gęstość kości i dobrą
kondycję zębów.


 

3 x zestaw preparatów Pipi Nitolic®  składający się z:

 • Pipi Nitolic® 50 ml
 • Pipi Nitolic® prevent plus 75ml

Pipi Nitolic® 50 ml zestaw do kompleksowego leczenia wszawicy, wyrób medyczny

Gwarantuje 100% skuteczność po jednym zabiegu, bez konieczności powtarzania kuracji po 7-10 dniach.

Zalety preparatu:

– likwiduje aktywne stadia rozwojowe wszy

– likwiduje jaja wszy (gnidy)

– jest bezpieczny, nie zawiera środków owadobójczych

– umożliwia eliminację wszy i gnid z otoczenia osoby zarażonej

– wygodny w aplikacji

– wydajny ( poj. 50 ml wystarcza dla 1 osoby o włosach długich lub 2 osób o włosach średnich)

Pipi® Nitolic® prevent plus 75 ml, wyrób medyczny, wygodny w użyciu spray do codziennej ochrony przed zarażeniem wszawicą.

Zalety preparatu:

–  nie tłuści włosów i nie pozostawia plam

–  zawiera składniki pochodzenia naturalnego

– chroni do umycia włosów

– ma przyjemny zapach

– wydajny (opakowanie 75 ml wystarcza na 60 dni)


3 x materac marki Janpol – do wyboru przez zwycięzcę jeden z dwóch prezentowanych modeli i rozmiarów:

Materac LIO (wymiary do wyboru: 60×120 cm, 70×140 cm, 80×160 cm)

Piankowo – lateksowy materac dziecięcy o perforowanej powierzchni. Zapewnia stabilne wsparcie ciała dziecka oraz odpowiednią wentylację. W materacyku zastosowano innowacyjny lateks Ocean Blue – sprężysty, niezwykle trwały i antybakteryjny materiał o właściwościach termoregulacyjnych. Żelowe kapsułki zatopione w jego wnętrzu pochłaniają wydzielane przez ciało dziecka ciepło, redukując ilość wilgoci przedostającej się w głąb materaca. Opcja ta doskonale sprawdza się, kiedy Twoje dziecko gorączkuje. Ocean Blue przechwytuje nadmiar nagromadzonej temperatury i uwalnia ją, dzięki czemu maleństwo nie przegrzewa się.

Dostępny w pokrowcu Puroactive.

lub

Materac LIBERA (wymiary do wyboru: 80×200 cm, 90×200 cm)*

Materac piankowy o średniej twardości dedykowany dla starszych dzieci i młodzieży. To trwały i bardzo plastyczny model, w którego składzie znajdziemy olejek Neroli pozyskiwany z kwiatów gorzkiej pomarańczy.  Ma on kojący wpływ na układ nerwowy. Ponadto działa uspokajająco, łagodzi bezsenności i wspiera efektywny sen. Materac doskonale dopasowuje się do kształtów ciała dziecka przy każdym jego ruchu.

Do wyboru pokrowiec Gandalf (dwukolorowy) lub Grey. Gwarancja 4 lata.

*Cena detaliczna: – 80×200 cm – 965 PLN; – 90×200 cm – 1076 PLN.  Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sponsor dodatkowo przyznaje laureatowi nagrodę finansową w wysokości odpowiadającej wysokości należnego podatku od wygranej oraz w imieniu laureata ureguluje zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu wygranej. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.


2 x Plecak Hama „Blue Unicorn”

2 x Plecak Hama „ Racer”

Plecaki Hama są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniając solidne wsparcie każdego dnia szkoły. Praktyczne rozwiązania oraz ergonomiczna konstrukcja sprawiają, że jest to doskonały wybór dla uczniów klas początkowego nauczania.

 • Lekki i wygodny plecak
 • Pasy stabilizujące
 • Pojemny i dobrze zorganizowany
 • Dziecko widoczne na drodze

 

 

2 x zestaw nagród składający się z:

 • 2 szt. leżaków
 • rodzinnego zestawu bajecznych skarpet (dla niej, dla niego i dla dziecka)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Cudowny zestaw do chilloutowania po szkole 🙂

Fundacja Orange od 14 lat zajmuje się edukacją cyfrową dzieci i młodzieży. W ponad 1000 szkół w całej Polsce prowadzi zajęcia, które pomagają korzystać z sieci mądrze, bezpiecznie i kreatywnie.

Akcja trwa od 02.09.2019 do 31.09.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 10.10.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

34 rzeczy, które każdy z nas powinien umieć. Bez tego trudno przejść przez życie tak, jak byśmy chcieli

34 rzeczy, które każdy z nas powinien umieć. Bez tego trudno przejść przez życie tak, jak byśmy chcieli

Dobry mąż zna swoje miejsce, czyli seksistowski poradnik perfekcyjnego pana domu

8 typów ludzi, których nie potrzebujesz w swoim życiu

8 typów ludzi, których nie potrzebujesz w swoim życiu. Daj sobie z nimi spokój bez wyrzutów sumienia