Lifestyle

Jak rozpocząć trwałą przemianę życia? 7 Kroków

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
7 września 2017
Karpacki Sekret
fot. Lucjan Śmietana
 

„Kiedy jedne drzwi do szczęścia się zamykają, zaraz otwierają się inne – nowe, jednak czasami tak długo wpatrujemy się w te – zamknięte drzwi, że nie zauważamy tych, które się właśnie dla nas otwierają”…

A jak jest u Ciebie?

Jesień to doskonała pora roku na rozpoczęcie trwałych zmian w swoim życiu. Lato wyposażyło Nas w zapasy energii, którą spożytkować możemy na działanie, rozwiązując największe Wyzwanie. Nie przegap tej szansy, a ja Ci pomogę krok po kroku dokonać trwałych zmian w swoim życiu….

Zdradzę Ci 7 niezwykłych Kroków,  które możesz od dzisiaj zaprosić do własnego życia. Każdy Krok to uzdrawiacz-naprawiacz, który „musisz” zrobić, aby rozpocząć prawdziwą=trwałą przemianę życia.

Krok 1: Podejmij decyzję, że pragniesz zmienić własne życie!

To jest bardzo ważny – kluczowy krok, który powinnaś zrobić kierując się własnym sercem – szczerością do samej siebie. Taka decyzja to najpiękniejsze zobowiązanie, jakie możesz zaciągnąć w życiu. Z chwilą, kiedy je podejmiesz będąc w pełni szczerą w stosunku da samej siebie to uaktywnisz wewnętrzne siły,  które zaczną zapraszać do Twojego życia zmiany – nowe szanse, możliwości, lawinę przypadków, codzienne cud-a… Wkroczysz z odwagą i radością w przyszłość rozpoczynając proces uwolnienia od negatywnych wzorców przeszłości. Twoje życie zacznie się układać, tak jak tego zapragniesz.

Zobowiązanie to proces, który postępuje dzień do dniu i z którego będziesz czerpać bezcenne nagrody każdego dnia.

Krok 2: Zacznij przemieniać trudności w siłę do działania!

Robiąc ten krok najpierw „musisz”  zrozumieć, że wszystko, co Cię do tej pory spotkało miało ukryty sens, doprowadziło Cię do miejsca, w którym obecnie się znajdujesz. Zaakceptuj przeszłość, a najtrudniejsze momenty swojego życia potraktuj jak konstruktywne-pouczające lekcje, które miały na celu wskazać Ci, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Pojawiające się przeszkody i ograniczenia często odzwierciedlają brak miłości da samej siebie i swojego ciała – niskie poczucie własnej wartości, które ściąga na
Ciebie napotykane trudności. Mogą to być choroby czy dolegliwości ciała, które wysyłają bardzo ważne informacje z Twojego wnętrza – to  wołanie duszy o pomoc – troskę,  abyś pokochała siebie i swoje ciało. Możesz także doświadczyć kłopotów finansowych, które to zatrząsną Twoim poczuciem bezpieczeństwa finansowego.

Pamiętaj wszystkie napotykane trudności zarówno te mniejsze przeszkody jak i te większe to sygnały – dzwonki ostrzegawcze – zaproszenie – do tego, aby stawić czoła sprawom niezałatwionym. One będą do Ciebie powracać dopóki nie rozwiążesz ich definitywnie, a każdy taki powrót będzie wymagał od Ciebie coraz większego pokładu energii.

Krok 3: Doceń to, co masz wyrażając wdzięczność!

Nawet, jeśli czujesz, że nie masz życia, o jakim marzysz, to, aby je zmienić w kierunku, za jakim tęsknisz najpierw „musisz” docenić to, co masz. Dlaczego? Im więcej doceniasz tym bardziej jesteś obdarzana! A jak jest u Ciebie? Biegniesz, na co dzień bardzo szybko i zapominasz o tym, za co jesteś – możesz być –  wdzięczna? To już teraz zatrzymaj się, bo wdzięczność jest kluczem poczucia szczęścia, a radość konsekwentnie je wzmacnia! Tworzysz to w swoim życiu, na czym się koncentrujesz – jesteś wdzięczna, to więcej wdzięczności doświadczysz. Kiedy biegniesz i odczuwasz braki wdzięczności zapominając o niej, to co raz więcej braków otrzymasz ponieważ Wszechświat to samospełniająca się przepowiednia.

A jak jest u Ciebie?

Zapewne spotkała Cię w życiu taka sytuacja, w której otrzymałaś prezent, który Ci się nie spodobał. Jak wówczas zareagowałaś? Podziękowałaś czy stwierdziłaś, że nie jest on dla Ciebie ponieważ Ci się nie podoba… Co zrobić w takiej sytuacji, aby wzmocnić wdzięczność? Przyjąć ten prezent  uśmiechem. Takie nawet błahe jak Ci się wydaje sytuacje mają wpływ na to, co otrzymasz od Wszechświata. Pamiętaj każde niezadowolenie – nawet tak malutkie – odpycha Cię od ofiarowania Ci w życiu, tego, co jest dla Ciebie najważniejsze – czego najmocniej pragniesz!

Krok 4: Zadbaj o siebie i własne zdrowie!

Dbanie o siebie odda Ci olbrzymią energią do działania wzmacniając Twoją motywację. Zaproś do swojego dnia ulubioną aktywność – ćwicząc oczyszczasz ciało i umysł tworząc nową przestrzeń na nowe pomysły, możliwości realizacji zamierzonych celów. Każda z Nas ma nieograniczony potencjał fizyczny – także i Ty! Chcę abyś coś w kwestii zdrowia i sportu zrozumiała… Często zdrowie oznacza dla Nas aktywność, a to zupełnie dwie odmienne „rzeczy”. Sprawność to zdolność to aktywności fizycznej, a zdrowie to stan, w którym wszystkie układy i systemu ciała – nerwowy, mięśniowy, limfatyczny, trawienny itp. – pracują w sposób optymalny.

Największa różnica pomiędzy zdrowiem, a sprawnością sprowadza się do zrozumienia różnicy pomiędzy wytrzymałością i siłą. Aerobic oznacza „z tlenem” i dotyczy powtarzanych przez pewien okres ćwiczeń,  natomiast anaerobic to dosłownie „bez tlenu” i są to ćwiczenia, które wywołują krótkie wybuchy siły.

System aerobiczny to układ odpornościowy, który obejmuje serce, płuca, naczynia krwionośne i mięśnie aerobiczne. Kiedy będziesz odpowiednio-racjonalnie się odżywiać to uaktywnisz ten system i zaczniesz spalać przede wszystkim tłuszcz, jako podstawowe źródło energii. Natomiast ćwiczenia anaerobiczne ułatwiają przede wszystkim spalanie glikogenu, powodując, że ciało gromadzi tłuszcz.

Piszę Ci o tym abyś zastanowiła się nad wyborem prawidłowej dla siebie aktywności. Wybierz taką, która będzie sprawiała Ci przyjemność, a po jej zakończeniu Cię wzmocni, a nie odbierze energię.

Krok 5:  Zacznij odkrywać to, co jest dla Ciebie najważniejsze!

Jak zacząć? Zdaj sobie podstawowe pytania:

Co tak naprawdę pragniesz w życiu osiągnąć na płaszczyźnie osobistej i zawodowej?

Za czym najmocniej tęsknisz?

Jaki jest Twój sens życia? Kim jesteś, albo Kim chcesz być?

Możesz na początku nie znać na wszystkie odpowiedzi, ale ciągle siebie pytaj, ponieważ świat pytań to świat możliwości!

To, co jest dla Ciebie najważniejsze odzwierciedla Twoje wartości, wokół których kreci się całe Twoje życie. Ważne jest to, aby wartości spójne były z celami, które pragniesz w życiu osiągniesz. Tylko takie połączenie jest gwarancją życiowego sukcesu opartego na radości każdego dnia.

Krok 6: Buduj wspierające nawyki!

Czym nawyk jest? To połączenie wiedzy, czyli – co chcę robić i dlaczego? z umiejętnościami, czyli – Jak to zrobić oraz pragnienia –  Jaki jest motyw działania? Dlaczego to jest takie ważne?.

Rozłóżmy tą teorię na „części pierwsze”:

Pragnę trzy razy w tygodniu uprawiać jogging!

Czego potrzebujesz,  aby budować ten nawyk? Czas wolny, wygodny strój, a może towarzysza do biegania.

I teraz pragnienie – bardzo ważne – Co Cię motywuje, aby budować ten nawyk? Zredukuję codzienny stres, zadbam o swoje zdrowie poprawiając kondycję fizyczną, zrelaksuję się oczyszczając ciało ze zbędnych „śmieci”, wzmocnię wewnętrzne siły do działania, zrzucę parę zbędnych kilogramów.

Twoje nawyki uwewnętrzniają Twoje wartości i zasady – nadając im spójność. Jeśli Twoją wartością jest zdrowie – energia witalna to uprawianie sportu jest dla Ciebie czymś oczywistym. Ważność oddziaływania takich nawyków na Twoje życie jest ogromna, a ich stosowanie, na co dzień nauczy Cię „panować” nad własnym życiem – zgodnym z Twoimi wartościami! Budowa nawyków wymaga dużego pokładu wewnętrznej siły mobilizującej Cię do działania. Jednak nagrody, jakie otrzymasz za tą pracę są bezcenne – staniesz się kreatorem własnego życia! Czyż nie warto?

Krok 7: Ciesz się każdym dniem!

Cieszysz się życiem? Wydawałoby się, że to nie trudna sztuka, a jak jest w rzeczywistości?  Czym jest radość? To doświadczanie przyjemności „Tu i Teraz” wzmacniające Twoje poczucie szczęścia. Radość nierozerwalnie połączona jest z Twoimi wartościami i celami – czyli tym, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

A czy wiesz, co sprawia Ci radość?

Jakie są Twoje codzienne radości wzmacniające Twoje poczucie szczęścia?

Jakie radości dzisiaj doświadczyłaś?

Podsumowanie naszej dzisiejszej podróży…

Podpisz ze sobą zobowiązanie oparte na szczerości, a wówczas zaprosisz do swojego życia bezgraniczną miłość otwierając przed Tobą świat pełen możliwości. Trudności, które spotkały Cię w życiu potraktuj, jako środki, które doprowadziły Cię do miejsca, w którym obecnie się znajdujesz. Aby otrzymać jeszcze więcej „musisz” być wdzięczna za to, co już masz.

Zadbaj o siebie i własne zdrowie – dobrym początkiem jest uprawianie ulubionej aktywności, wysypianie się min. 7 godz. dziennie, a także zdrowe i świadome odżywianie. Wyrzuć z lodówki wszystkie jedzenie, które Ci nie służy, wypełniając ją zdrową żywnością. Lepiej nie mieć wokół siebie pokus.

Nieustannie zadawaj sobie pytania o to, co tak naprawdę chcesz mieć w życiu, co jest dla Ciebie najważniejsze. A jeśli już wiesz to, codziennie poprzez dzielne działanie przybliżaj się w kierunku upragnionych celów wzmacniając swoje poczucie sensu.

Zacznij budować – buduj kluczowe nawyki, które wzmocnią Twoją życiową energię.

Ciesz się każdym dniem!

To wszystko zrób już dzisiaj! To jest wykonalne!

Uwierz w siebie i swoje możliwości!

Odkryj więcej Karpackich Sekretów www.monikabulik.pl

 


Lifestyle

Jak przyciągnąć do własnego życia to, czego pragniesz?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
10 września 2017
Karpacki Sekret
fot. Karpacki Sekret
 

Dzisiaj dowiesz się jak krok po kroku porzucić bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości i tym samym rozpocząć proces przyciągania do własnego życia tego, czego najmocniej pragniesz.

Pomocna Ci a tym będzie niezwykła Studnia Wdzięczności, którą otrzymasz ode mnie w prezencie. Zatem startujemy…

Jestem przekonana… moje doświadczenia życiowe trudne umocowały we mnie to przekonanie, że wszystkie nasze blokady, bariery, które odpychają Nas od tego, czego najmocniej pragniemy w życiu powiązane są z niewystarczającą miłością do samej siebie, brakiem akceptacji „czegoś” w swoim życiu.

Co należy zrobić, aby w pełni pokochać  samą siebie?

Raz na zawsze porzucić bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości uwalniając się od wszelkich ograniczeń, przeszkód blokujących Cię od osiągnięcia upragnionych celów, osłabiających Twoją miłość do samej siebie i prawdziwej radości każdego dnia.

Tylko jak taki bagaż porzucić…

Który często jest wynikiem naszego całego dotychczasowego życia?

Krok po kroku – to jest świadoma procesowa praca, która potrzebuje czasu na definitywne przepracowanie – rozwiązanie blokad, które tego wymagają. Te blokady są często wynikiem wieloletnich doświadczeń, często bolących, które są wynikiem mocno zakorzenionych w Nas myśli i emocji. Dlatego niektóre z Nas wolą odpuścić ich przepracowanie, bo boją się, że znowu zabolą, spowodują, że coś wypłynie w naszym życiu, coś co chciałyśmy na zawsze zapomnieć…

Odpuszczamy także  ponieważ nie wiemy od czego zacząć, jaką drogę obrać, aby krok po kroku pozbyć się tychże ciężarów.

Jednak każda z Nas podświadomie marzy o tym, aby takiego bagażu pozbyć się ze swojego życia ponieważ  pragnie być po prostu szczęśliwa i cieszyć się każdym dniem.

To jak zacząć skutecznie – krok po kroku- zrzucać bagaż z przeszłości jednocześnie wzmacniając miłość do samej siebie?

Pomocna Ci w tym będzie niezwykła Studnia Wdzięczności, dzięki której:

Rozpoczniesz proces uwalniania się od wszelkich ograniczeń odpychających Cię od realizacji upragnionych celów

Docenisz samą siebie wzmacniając miłość do samej siebie i tym samym zadbasz o swój wewnętrzny spokój, który jest najmocniejszą siłą w pokonywaniu największych trudności, a także potęgujący radość i poczucie szczęścia.

Zaczniesz koncertować się na tym co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu wzmacniać swoje poczucie sensu.

Zaakceptujesz miejsce w którym obecnie się znajdujesz w żuciu i dzięki temu otworzysz się na nowe szanse i możliwości w osiąganiu upragnionych celów

To wszystko sprawi, że wzmocnisz kontakt w własną duszą – ponieważ dusza kocha prawdę!

W jaki sposób zbudujesz własną Studnię Wdzięczności?

W praktyce jest to 10-dniowy trening świadomej wdzięczności podczas którego każdego dnia będziesz odkrywała blokady i ich źródła w najważniejszych obszarach Twojego życia.

Z każdym przepracowanym dniem porzucisz „część” bagażu przeszłości, który obecnie odpycha Cię od tego czego najmocniej pragniesz.

Studnia Wdzięczności

Karpacki Sekret

Każdy dzień budowy tej niezwykłej Studni składa się z dwóch serc wdzięczności:

Pierwsze jest wprowadzeniem pogłębiającym Twoją świadomość w przepracowaniu danego obszaru. Dzięki niemu efektywnie odkryjesz źródła danej blokady.

Studnia Wdzięczności

Karpacki Sekret

Drugie to zawsze konkretne ćwiczenie dzięki któremu poznajesz blokady odpychające Cię osiągnięcia tego czego pragniesz – Twojej radości na co dzień.

Studnia Wdzięczności

Karpacki Sekret

Radość nierozerwalnie połączona jest z wdzięcznością, która to daje nam siły w dokonywaniu największych życiowych trudności. Praktykowanie postawy wdzięczności na co dzień jest bardzo ważne, ponieważ im więcej docenisz tym zawsze więcej otrzymasz – przyciągając do swojego życia to, czego najmocniej pragniesz!

Zadbaj o swoją wdzięczność już teraz…

Zrób pierwszy Krok i pobierz za DARMO niezwykłą STUDNIĘ WDZIĘCZNOŚCI TUTAJ