Go to content

Od zawsze – na zawsze. Kapsuła czasu. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Fot. iStock / ArtMarie

Dziś kończy się nasza akcja. Dlatego, żebyście nigdy nie zapomnieli swoich przyjaciół, ani nie zwątpili w moc takiej relacji w życiu – mamy dlas wyjątowe wyzwanie. Zrób sobie z przyjacielem zdjęcie (nie, nie na fejsa), napiszcie do siebie listy, których teraz nie przeczytacie, znajdźcie drobiazgi, które symbolizują waszą przyjaźń… a potem zamknijcie to w szczelnym pudełku i zakopcie. 

Zróbcie razem ze swoimi dziećmi i ich przyjaciółmi kapsułę czasu. Wróćcie do niej za 10, 20, a może 40 lat. A może za te parę lat – jedynie co nieco tam dołożycie?

Pamiętajcie, że przyjaźń w życiu jest bardzo cenna – że warto naszym dzieciom pokazywać, jak wiele nam daje, ile uczy, jak wspiera. Zupełnie jak w histori o BFG, czyli Bardzo Fajnym Gigancie, który dzięki przyjaźni (i dla przyjaźni) – tak bardzo odmienił swoje życie. Do dzieła!

Napiszcie w komentarzach do artykułu, jak razem z dziećmi uczycie się przyjaźni – jak ją pielęgnujecie.

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach do artykułów, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni. Opowiedz nam, jak z wprowadzasz dziecko w świat przyjaźni. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.