Lifestyle

„Rozkwitła, jak ją zostawił…” Kobiety, co z Wami? A gdzie byłyście wcześniej? Więził was ktoś?

Listy do redakcji
Listy do redakcji
16 czerwca 2022
 

Tak się jakoś dzieje, że w zdecydowanej większości przypadków, rozstanie jest powodem do wszelkiej zmiany w życiu kobiety. Zauważyłyście tę zależność? Kobiety, co z nami? Gdzie byłyśmy wcześniej? Więził nas ktoś?

Jak to jest, że gdy tylko dojdzie do rozstania, często na własne życzenie, (tak, tak, jestem świadoma tego, co piszę), uruchamiamy tryb – ja ci teraz ch… pokażę! I lecimy do fryzjera, bo przecież zawsze marzyłyśmy o blondzie, albo krótkich włosach, a przecież całe życie nosiłyśmy długie. I kiedy on mówił, że w krótkich nam było fajnie, bo pamięta sprzed lat, kiwamy głową z politowaniem, bo niby co on może o nas wiedzieć…

Z miejsca startujemy z dietą, bo przecież wcześniej nam się nie chciało o siebie zadbać, że niby nie miałyśmy powodu. A teraz proszę! Wystarczył tydzień, a przyciasna spódniczka seksownie opina nasze uda, nawet stringi się znalazły. Ja się złapałam na tym, że miałam takie pudło głęboko schowane w szafie z napisem „10 kilo mniej”, a tam cuda, cudeńka! Stringi, sexi koszulki do spania, nawet stroje kąpielowe, w które od lat nie wchodziłam. I nigdy mi tego pudła nie brakowało, a on tylko patrzył jak ciągnę to pudło w nowe miejsca przeprowadzek i nawet nie komentował. Słowem się nie odezwał. Czekałam zawsze kiedy przypomni, żeby wypalić jakiś inteligentnie złośliwy pocisk w stylu: „znam pełno takich lasek, które z całą pewnością się w to zmieszczą… i tylko tyle można o nich powiedzieć”! Ha! Dobre, co! Że ja niby taka mądra, inteligentna, że wygrał los na loterii. Niech tylko coś powie.

Nigdy nie powiedział, ale powiedzonko mi się nie zmarnowało, bo były inne okazje. Czasem coś chlapnął, że powinnam z nim więcej na rowerze jeździć, albo dać się namówić na nurkowanie. Snorkeling chociaż.  No to słyszał, co miał słyszeć…

Na kolejny ogień zmian leci nasza praca. Będziemy teraz spełniać się zawodowo! Spełniać nasze marzenia! Będziemy teraz stawiać na siebie. Latać na spotkania, korzystać z życia! Nagle okazuje się, że naszym marzeniem był start w maratonie, wspinaczka wysokogórska, a i okazuje się, że jedziemy nurkować, a co! Kiedyś nam się nie chciało ale teraz zmienimy wszystko. A co! Jeszcze tylko foty na Insta: #trzymajciekciuki #idzienowe #terazja #carpediem #idinach… Cieszymy się, nawet nam to dobrze robi przez chwilę dobrze na głowę, wszyscy biją nam brawo. Wow jaka silna, piękna, gdzie on miał oczy… Karmimy się tym przez kolejne miesiące, czasem tylko dopada nas żal i przypomina, że w tych zmianach zabrakło prawdy o nas samych.

Kobiety, co z nami? Czy aby na pewno robimy to z naszej i tylko naszej organicznej potrzeby, czy … tylko na pokaz? A gdzie byłyśmy wcześniej? Konia z rzędem tej, co się przyzna, że na pewno zwyczajnie nie popełniłyśmy grzechu zaniedbania…

Piszę „byłyśmy” i utożsamiam się z nami, bo ja też jestem po takiej historii. Patrzę jednak na to swoje rozstanie z perspektywy i spokojnie, bo widocznie, aż tak mocno mi na nim nie zależało. Nie kochałam wystarczająco. Ale tak, przyznaję – nie myślałam o sobie w taki dobry sposób, żeby i on był zadowolony. Miał się cieszyć z tego, co ma, bo nie zawsze miałam czas, żeby o siebie zadbać. Nie myślałam, że to może być ważne, co tam 10 kilo więcej, niż kiedy się poznaliśmy. ma mieć kochać taką jaką jestem! Byłam wyniosła i złośliwa, a kiedy bąknął coś o rozstaniu, to pierwsza wypaliłam, że „jak mu źle, to ma szukać szczęścia gdzie indziej”. Oczywiście nie zabrakło tych wszystkich obelg o tępych dzidach, co to mają czas na malowanie pazurów, więc i dla niego znajdą.

No i pojawiła się. I wcale nie taka tępa. Lubi z nim na rowerze jeździć. A ja po miesiącu wcielania wszystkich zmian w życie, próbuję nie zwariować, bo zabrakło oklasków.

 

 Lifestyle

Zapanuj nad sobą i pod żadnym pozorem nie rób tych rzeczy, kiedy odkryjesz zdradę

Redakcja
Redakcja
15 czerwca 2022
zdrada
Fot. iStock

Najważniejszą rzeczą, jaką MUSISZ zrobić, jest myślenie o sobie. Musisz o siebie w tym czasie zadbać, tak na serio. Zrób wszystko, co w twojej mocy, żeby nie popaść w apatię, żeby się nie zamknąć w sobie i na innych. Spotykaj się z ludźmi, uśmiechaj, baw, żyj szczęśliwie (na miarę możliwości), nie rozpamiętuj. To się już nie odstanie, ale nie może cię zniszczyć.

Nie mścij się

Być może już obmyśliłaś w głowie sprytny plan, jak teraz uprzykrzysz mu życie. Może porysujesz mu samochód? Albo rozpowiesz wśród jego znajomych, że jest niewiernym mężem? Albo przeciwnie – fantazjujesz o tym, że go zdradzasz. Takie myśli mogą dawać ci chwilową ulgę, jednak w ostatecznym rozrachunku wyjdą na twoją niekorzyść. Ciągłe podkręcanie negatywnych emocji będzie miało zły wpływ na twoją psychikę. To, że on jest złym człowiekiem, nie oznacza, że ty też musisz być.

Nie zamykaj się w sobie

Im dłuższy był wasz związek, tym trudniej zrozumieć i zaakceptować to, co się stało. Musisz jednak uświadomić sobie, że to nie koniec świata. Twoje życie się nie skończyło i nie straciło sensu tylko dlatego, że jakiś dupek postanowił się zabawić z inną kobietą. Najgorsze, co teraz możesz zrobić, to zamknąć się w sobie i popaść w depresję.

Nie odgrywaj ofiary

Tak, jesteś ofiarą. To ty zostałaś zdradzona i oszukana. Nie możesz jednak nieustannie użalać się nad sobą i opłakiwać swojego nędznego życia. Takie zachowanie spowoduje wyłącznie to, że będziesz się czuła jeszcze gorzej. Powinnaś teraz wzmacniać swoją pewność siebie, a nie zaręczać się myślami, że nie zasługujesz na dobre traktowanie.

Nie wciągaj w to dzieci

Jeśli macie dzieci, powstrzymaj się przed informowaniem ich o tym co się stało tak długo, jak to tylko możliwe. Pod żadnym pozorem nie wolno ci oczerniać ojca w ich oczach. Tak, zdradzając ciebie, zniszczył waszą rodzinę, więc pośrednio skrzywdził także wasze dzieci. Mimo to, nie możesz ich przekabacać na swoją stronę lub kazać wybierać.

Nie pozwól nikomu decydować za ciebie

Kiedy zaczniesz mówić o tym, co się stało, ludzie natychmiast zaczną ci doradzać. Nie słuchaj nikogo. Żadna z tych osób nie była w waszym związku, żadna nie czuje tego co ty oraz żadna nie musiała zmagać się z konsekwencjami decyzji – odejść czy zostać.

Nie ignoruj tego, co się stało

Przejście nad tym do porządku dziennego może być dla niektórych osób korzystne. To jednak tylko zamiatanie problemu pod dywan i ciche przyzwolenie na powtórkę z rozrywki. Nie możesz udawać, że nic się nie stało, bo stało. Zadaj mu wszystkie pytania, które chcesz zadać, ale licz się z tym, że możesz usłyszeć odpowiedź, która tobą wstrząśnie.

Nie licz, że będzie jak kiedyś

Wasze małżeństwo już nigdy nie będzie takie samo. Powstała rysa, z którą nic nie można zrobić, jedynie pilnować, żeby się nie powiększyła i nie spowodowała pęknięcia. Zamiast spoglądać w przeszłość, zastanów się, czy da się jeszcze coś z tym zrobić. Jeśli nie, zdobytą wiedzę wykorzystasz w nowym związku.


Zobacz także

„Ty nie lubisz seksu” – mówisz… Nie lubię go z tobą

Kuchnia pełna miłości! Zapraszamy na wspólne gotowanie z Gosią Ohme i Andrzejem Polanem

Odkryj w sobie szefa kuchni! Przepisy dla tych, którzy nie umieją gotować