Lifestyle

„Rewolucje w brzuchu? Może to nie to, co myślisz”. Połowa z nas nie wie, że kłopoty z brzuchem, są objawem raka jajnika

Redakcja
Redakcja
2 listopada 2018
Fot. iStock / 7postman
 

Według badań IQS[1] wynika, że od 2015 roku obserwuje się pozytywną zmianę, jeśli chodzi o profilaktykę ginekologiczną. Coraz więcej kobiet odwiedza ginekologa regularnie. Kobiety częściej odwiedzają ginekologów w celach kontrolnych, spada również odsetek wizyt związanych z niepokojącymi objawami.

Niestety wciąż wiedza kobiet w zakresie profilaktyki jest niewielka. Nadal odnotowuje się wysoki odsetek osób, które nie wiedzą w jakiej częstotliwości należy wykonywać badania profilaktyczne, bądź uważają, że należy je wykonywać tylko w sytuacjach, gdy poinformuje je o tym lekarz.

Fot. Materiały prasowe

Coraz więcej Polek plasuje raka jajnika wśród jednego z najczęściej dotykających kobiety nowotworów. 45% kobiet w Polsce zdaje sobie sprawę, że jednym z objawów tego nowotworu są objawy gastryczne.

Mimo teoretycznej świadomości związku objawów gastrycznych z rakiem, objawy te często są przez kobiety ignorowane. Większość kobiet mimo nawracających problemów ze strony układu pokarmowego nie konsultuje ich z lekarzem. Co dziesiąta uważa, że lekarze bagatelizują takie dolegliwości.

Powszechność objawów gastrycznych, łatwy dostęp do leków bez recepty reklamowanych na te dolegliwości mogą uśpić czujność, sprawić, że kobiety nie widzą potrzeby głębszej diagnostyki tego typu problemów. Kobiety, które zgłaszają lekarzowi te objawy najczęściej udają się do internisty.

Lekarze stosunkowo rzadko przeprowadzają wywiad w kierunku chorób nowotworowych w rodzinie, mimo że pacjentki zgłaszają im nawracające problemy gastryczne.

Fot. Materiały prasowe


[1] Badanie  zostało zrealizowane w dniach 21-25 czerwca 2018 techniką wywiadu internetowego na próbie Polek w wieku 15-55 lat. Wielkość próby badawczej wyniosła n=800.

 


Lifestyle

Weź udział w konkursie i wygraj darmowe badanie BRCA1

Redakcja
Redakcja
2 listopada 2018
Fot. iStock/wildpixel
 

Jeżeli w twojej rodzinie występowały przypadki zachorowań na nowotwory, sprawdź swoje obciążenie genetyczne. Badanie warte 250 zł możecie wygrać w zabawie z Kwiatem Kobiecości.

Wystarczy, że wyślecie zabawne zdjęcie z dzieciństwa a na adres [email protected] do dn. 14.11.2018 roku.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez Kwiat Kobiecości.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Organizatorem konkursu jest Kwiat Kobiecości.


Lifestyle

Masaż Hashimoto – nowatorski masaż w chorobie tarczycy!

Redakcja
Redakcja
2 listopada 2018
Masaż Hashimoto
Fot. DAY SPA YO!ZEN / Materiały prasowee – Masaż Hashimoto

Hashimoto to przewlekłe, limfocytarne zapalenie tarczycy. Jest to choroba autoimmunologiczna, w trakcie której z niezbadanego powodu organizm człowieka rozpoznaje białka tarczycowe, jako wrogie i zaczyna je atakować, co wpływa negatywnie na pracę hormonów tarczycy.

Choroba często rozwija się w ukryciu, bezobjawowo.

Charakterystyczne objawy choroby Hashimoto to:

– powiększenie tarczycy i jej bolesność

– niedoczynność tarczycy

– zmęczenie i senność

– kłopoty z pamięcią

– suchość i szorstkość skóry

– wypadanie włosów

– bóle mięśni i stawów

– oraz nieuzasadnione tycie, a także obrzęki limfatyczne.

Masaż Hashimoto został opracowany z potrzeby klientek salonu Yozen. To bardzo delikatny zabieg. W większości oparty jest o techniki masażu opracowane przez Adama Zborowskiego, w opracowaniu o manualny drenaż limfatyczny. Sam zabieg poszerzony jest o masaż wszystkich kluczowych dla kobiet węzłów chłonnych oraz masaż tarczycy, który ma za zadanie usprawnić i poprawić pracę gruczołu. Podczas zabiegu nie odczuwa się dyskomfortu.

Masaż Hashimoto

Fot. DAY SPA YO!ZEN / Materiały prasowe

Nie może być natomiast wykonywany u osób w trakcie choroby nowotworowej, zarówno tarczycy jak i innych organów. W trakcie masażu masowane są nogi, brzuch, klatka piersiowa i pachy wraz z rękami, a także twarz i szyja włącznie z tarczycą.

Efekty masażu Hashimoto:

– wspomaga produkcję hormonalną,

– zmniejsza opuchliznę i obrzęki,

– zmniejsza wagę ciała,

– relaksuje i poprawia nastrój.

Masaż polecamy jest wszystkim Paniom, które pragną zniwelować efekty choroby Hashimoto.

Masaż Hashimoto

Fot. DAY SPA YO!ZEN / Materiały prasowe

DAY SPA YO!ZEN  istnieje w sercu Warszawy od ośmiu lat. W  tym czasie obsłużyliśmy tysiące klientów. Nasze doświadczenie przekłada się na zapewnienie najwyższej formy relaksu, odprężenia i wytchnienia od stresu. Naszą pasją jest masaż, staramy się nieustannie rozwijać by był coraz lepszy i przynosił Wam ulgę oraz radość.

Gabinet masażu DAY SPA YO!ZEN


Artykuł powstał we współpracy z DAY SPA YO!ZEN 


Zobacz także

Sześć dobrych powodów, by przyjść na szósty BIG BOOK FESTIVAL. Subiektywny przewodnik po Dużym Festiwalu Czytania

7-dniowy kurs odpuszczania! Konkurs #ALE JAJA, czyli nie spędź całych Świąt w kuchni!

Uciec przed przeznaczeniem – czy to możliwe? Poznaj losy tych, którzy stanęli z nim do walki