Lifestyle

Gwiezdną misję czas zacząć! Świetna zabawa dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy do kina na „Super Spark: Gwiezdna misja”

Redakcja
Redakcja
28 sierpnia 2017
Mat. prasowe
 

1 września na ekrany polskich kin wejdzie przygodowa animacja „Super Spark: Gwiezdna misja”. Głosu głównemu bohaterowi użycza Antek Królikowski.

Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zhong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii – Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark. Wraz z przyjaciółmi: Vix i Chunkiem wyruszają, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Gwiezdną misję czas zacząć!

Inspiracją dla filmu były klasyczne filmowe i literackie dzieła, które mają znaczenie zarówno dla strony wizualnej filmu jak i dla narracji. Wśród nich znajdują się „Gwiezdne Wojny”, „Król Lew”, „Kung Fu Panda” oraz klasyczna chińska powieść o złośliwym małpim królu – „Wyprawa na Zachód”.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wykreowany świat, w którym dzieje się akcja filmu, jest wizualnym koktajlem z różnych okresów historycznych i kultur. Rzymska architektura miesza się z egipskimi symbolami, a postaci noszą stroje inspirowane epoką elżbietańską. Największe znaczenie mają jednak elementy zaczerpnięte z kultury Chin, jako że historia jest inspirowana chińską mitologią. Wszystkie te rozpoznawalne elementy zostały pomieszane z fantastyką i science-fiction, co złożyło się na całkowicie oryginalną wizję.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

„Super Spark: Gwiezdna misja” przenosi widownię do innego wszechświata i na pewno każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Lifestyle

Zginę potrącona przez auto. Obejrzyjcie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 sierpnia 2017
Fot. Screen
 

W ostatnich latach powstało wiele kampanii skierowanych do kierowców. Wiele spotów, które miały uświadomić, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Tymczasem na naszych ulicach ginie rocznie ponad trzy tysiące ludzi, które są ofiarami brawury, braku umiejętności i wyobraźni młodych kierowców. 

Z inicjatywy Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego stworzono spot, który dosadnie po raz kolejny uświadamia kierowcom, jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. I tak naprawdę nieważne ile masz lat, jak długo posiadasz prawo jazdy – ten film powinien zobaczyć każdy, żeby w odpowiednim momencie zareagować za kierownicą samochodu. Oby w przyszłości takie kampanie były tylko przypomnieniem o bezpieczeństwie i odpowiedzialności, a nie miały na celu zapobieganie zbyt dużej ilości wypadków.

Obejrzyjcie, niech każdemu z nas da do myślenia.

źródło: wirtualnemedia.pl


Lifestyle

Nie dajmy się wepchnąć w formę. To, że się różnimy, świadczy o naszym pięknie. Zobaczcie niezwykłe fotografie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 sierpnia 2017
Fot. Facebook/Julia Busato Photography

Jesteśmy piękne. Każda z nas zupełnie bez wyjątku. I jest to prawda. Co byśmy o sobie nie myślały, jak bardzo krytykowały siebie, swój wygląd, to patrząc na fotografie Julii Busato trudno się nie uśmiechnąć. Kobiety na tych zdjęciach są uśmiechnięte, zadowolone z siebie i… wyglądają cudownie. 

A manekin widoczny na zdjęciach przedstawia ludzką formę, formę, narzuconą nam przez media, przez społeczeństwo, przez manekiny stojące na wystawach sklepowych. A przecież każda z nas jest inna i w tej naszej różnorodności tkwi całe piękno. Każda taka kampania, akcja, powinna przybliżać nas do coraz większej akceptacji naszego ciała, bez względu na to, w jaki rozmiar ubrań się mieścimy.

 

I was a little nervous about yesterday and participating in the Body Acceptance Campaign. However….wow. I gotta say, this girl knows how to make you feel like you are a woman of the world. Julia is remarkable. Her heart and voice for this important message is powerful and I am so honoured to be a part of her work. I’m clearly not looking to be a show off, I have so much work to do. FOR ME. Not for you, or you, or you. As I said before, accept me as I am for what I am, for who I am or keep your ass scrolling. Ladies and gentlemen….the amazing @juliabusatophotography @busatojulia #Repost ・・・ Women who don’t fit into the mould. @journeyofsarahmiller #JuliaBusatoPhotography #guelphphotographer #guelphboudoirphotographer #bodypositive #effyourbeautystandards #guelphphotographer #fuckyourbodystandards #bodypostive #honoryourcurves #honormycurves #bigandblunt #mannyseries #selflove Post udostępniony przez Sarah Jayne (@journeyofsarahmiller)


Zobacz także

Po co nam małżeństwo? Po co druga osoba? Żeby rozczarowywać, ranić, nie spełniać naszych oczekiwań? Małżeństwo to przede wszystkim spotkanie

Papryka faszerowana - mięsem mielonym, warzywami, pieczarkami, fetą

Papryka faszerowana – pięć przepisów na sycące i pyszne dania dla wegetarian i mięsożerców

Jak próbowałam sama wykonać brazylijską depilację i dlaczego to był bardzo zły pomysł