Lifestyle

Psychologowie mówią, że to drzewo, które przyciągnie twoje oko, zdradzi dominującą cechę twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 marca 2018
Fot. Facebook /Perky's Beautiful World
 

Nie od dziś wiadomo, że my, ludzie, mamy silny związek z naturą, ze zwierzętami i roślinami. Psychologia czerpie z tej relacji. Spójrz na rysunek przestawiający drzewa j i wybierz to, które sprawia, że masz ochotę odpocząć w jego cieniu. Potem przeczytaj interpretację.

Intepretacja

Jeśli wybrałeś:

1. Jesteś romantyczny

I jesteś optymistą, który wierzy w interakcję ze światem, miłość i bratnie dusze.  Czasami bywasz tak zaślepiony tą miłością, że pozwalasz się wykorzystywać.

2. Jesteś kreatywny

Twórca. Jednak nie musi to oznaczać, że masz zdolności plastyczne czy jesteś muzykalny. Być może wykorzystujesz swoją kreatywność w innych dziedzinach, takich jak nauka czy przedsiębiorczość. Jesteś w stanie wymyślić unikalne rozwiązania problemów, z którymi inni by sobie nie poradzili.

3. Jesteś opiekuńczy

Wspierasz innych, często im „matkujesz”.  Zazwyczaj masz bardzo dobre relacje z dziećmi lub zwierzętami. Opiekowanie się innymi przychodzi ci naturalnie. Dla najbliższych jesteś psychologiem, pielęgniarką, powiernikiem i opiekunem.

4. Jesteś uczciwy

Nie boisz się mówić tego, co naprawdę myślisz. Nie bawisz się w gierki i mówisz prawdę nawet wtedy, kiedy nie chcesz być wysłuchany. Twoje zachowanie bywa odbierane jako aroganckie, chociaż nie jest to twoją intencją.

5. Jesteś pełen energii

Jesteś dość gadatliwy i towarzyski i czerpiesz przyjemność z wielu różnych działań. Zazwyczaj nigdy nie pozostajesz bezczynny. Wolisz być aktywny, niezależnie od tego, czy wykonujesz jakąś aktywność fizyczną, czy szukasz bardziej mentalnej stymulacji.

6. Jesteś kapryśny

Patrzysz na świat z podziwem i zdumieniem, trochę jak dziecko. Ale bywasz bardzo kapryśny i naiwny, zbyt ufny, co odbija się negatywnie na twoim własnym dobru.

7. Jesteś niezawodny

Można na ciebie liczyć. Pilnujesz swoich zobowiązań, a nawet często robisz więcej niż się od ciebie oczekuje.  Twoje przyjaźnie są trwałe i silne. Warto mieć cię wśród najbliższych osób.

8. Jesteś wyjątkowy

Wyróżniasz się w tłumie. Nie podążasz za trendami, nie poddajesz się presji otoczenia. Zamiast tego żyjesz według własnych reguł, niezależnie od tego, co myślą inni. Jesteś autentyczny.

9. Jesteś cierpliwy

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko ma swój czas i miejsce, dlatego też podchodzisz do trudnych sytuacji ze spokojem i opanowaniem. Trudno cię „złamać”, konsekwentnie podążasz wyznaczoną przez siebie ścieżką.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Lifestyle

Emocje wiążą się z twoim ciałem. 5 przykładów połączeń organów i uczuć

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
Fot. iStock / francescoch
Następny

Według chińskiej medycyny emocje, uczucia i myśli nierozerwalnie powiązane są z ludzkim ciałem. Jedno bez drugiego nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Ludzki organizm jest doskonale pomyślaną machiną, która, jeśli dążymy do zachowania równowagi, doskonale spełnia swoje funkcje. 

W tradycji chińskiej przypisano każdy z pięciu organów właściwą mu emocję, która z nim współdziała. Przeżywanie gwałtownych emocji, negatywnych lub utrzymujących się chronicznie (np. życie w ciągłym stresie), może negatywnie wpłynąć na pracę poszczególnych organów, narażając je na poważne choroby. A jeden chory lub nieprawidłowo pracujący organ naraża na szwank całe ciało.

Zobacz, na jakie organy wpływ wywierają emocje, które ci towarzyszą.


 

źródło:  krokdozdrowia.com

Lifestyle

Tomasz Kammel i dziwne wideo. Czy gwiazdy już nie mają co wrzucać?

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / tomaszkammel

Zawód paparazzi chyba niedługo będzie na wymarciu, bo gwiazdy same dwoją się i troją, by tylko wzbudzić zainteresowanie swoją osobą. W czasach, gdy królują media społecznościowe, mają wręcz nieograniczone możliwości, by się promować. I robią to na różne sposoby. Wszyscy jednak doskonale wiedzą, że najlepiej sprzedaje się prywata. Wywiady z gwiazdami to już przeżytek. Lepsza jest autentyczność. Jakiś namacalny dowód, że gdzieś tam po drugiej stronie ekranu siedzi ON/ONA. 

Celebryci doskonale wiedzą, jak to działa, więc co i rusz publikują w sieci zdjęcia ze swojego prywatnego życia, opisują różne wydarzenia, dzielą się problemami. Wiedzą też, że chwalenie się bywa ryzykowne, ponieważ wzbudza zazdrość i mogą posypać się hejty. Ale jest coś, co zawsze wzbudza zainteresowanie i aż prosi się o pozytywny komentarz – zdrowie. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że gwiazda też jest człowiekiem, też choruje jak my, maluczcy. Dlatego też chętnie informują o swoim stanie zdrowia, chorobach, wypadkach i operacjach.

Kilka dni temu o swoim zdrowiu postanowił opowiedzieć Tomasz Kammel. Popularny prezenter poszedł nawet krok dalej. Opublikował na Instagramie wideo, na którym pokazał, jak przebiega badanie czynnościowe nosa, które miał mieć wykonane tuż przed operacją. Nie zabrakło zgadywanki: „Kochani! Ostatnie chwile przed. Zanim przytnę komara na stole operacyjnym szybkie pytanie: Co to jest rynomanometria, którą właśnie przechodzę?”.

Internautom oczywiście zebrało się na żarty. „Coś z odbytem panie Tomaszu??” – zapytał jeden. „Usuwanie koksu z nosa” – brzmi kolejna propozycja. Nie zabrakło też porad: „Warto nie jeść nabiału. Super pomaga to na zatoki”, „Czapkę trzeba ubierać, mama nie mówiła?”.

Wszystko super, ale powiedzcie same – opublikowałybyście w sieci takie wideo?


Zobacz także

6 oznak, że nie powinnaś z nim być, nawet jeśli to miłość. Po prostu czasem trzeba odpuścić

Chcesz być modna w tym sezonie? Kup sobie niebieską torbę z IKEI! Jak rozpoznać oryginał 😉

RobbieWi/Pixabay

Dlaczego warto nosić maseczkę ochronną? Powodów jest więcej, niż sądzisz