Lifestyle

Przyjrzyj się swoim dłoniom i sprawdź, co mówią o tobie twoje palce

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 sierpnia 2018
Fot. iStock / YakubovAlim
Następny

Czy wiesz, że długość twoich palców może zdradzić sporo cech twojej osobowości? Okazuje się, że według chiromancji wygląda dłoni odzwierciedla charakter człowieka. Jesteście ciekawi, co mówią o was wasze palce? Przeczytajcie, jak interpretować wyniki obserwacji.

Przyjrzyj się swoim dłoniom i sprawdź, co mówią o tobie twoje palce.

Lifestyle

Bywasz zazdrosna w związku? Czy wiesz, z czego twoja zazdrość wynika?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 sierpnia 2018
Fot. iStock/TerryJ
 

Nie zdajemy sobie sprawy, jak często zazdrość stanowi problem w relacjach. Nie tylko w związku, ale też wśród rodziny, przyjaciół, w pracy. Czy wiecie, że zazdrość może być ochronną reakcją postrzegania zagrożenia dla cennej dla nas relacji?

Istnieje kilka rodzajów zazdrości. Tej w związku prawdopodobnie doświadczamy najczęściej, zwłaszcza, gdy mamy poczucie zagrożenia intymności, gdy partner zdradza nas fizycznie albo emocjonalnie.

Zazdrość wśród przyjaciół także wywołuje poczucie niepewności. Zwłaszcza, gdy nasz przyjaciel zaczyna spędzać więcej czasu z innymi, możemy czuć się zagrożeni i niedoceniani. W pracy zazdrość może wynikać z urażonych ambicji, gdy podwyżkę czy awans dostaje ktoś, kto w naszym mniemaniu zasłużył na wyróżnienie mniej niż ty.

Zazdrość wynika m.in. z:

– uczucia zawodu

Kiedy na przykład dwie osoby zabiegają o tę samą osobę. Niezależnie od tego, czy zagrożenie jest prawdziwe, czy nie, myśl, że ktoś konkuruje z nami o wspólny cel, wystarczy, by wzbudzić zazdrość.

– niskiego poczucia wartości

Niepewność siebie i niska samoocena mogą sprawiać wrażenie, że nie możemy się z innymi „mierzyć”, co z kolei wywołuje poczucie zagrożenia.

– porównywania się

Porównywanie się z innymi rzadko kiedy niesie coś dobrego. Internet, telewizja zachęcają nas do tego, żebyśmy oceniali nas, nasze życie przez pryzmat innych. Przez to tylko wzrasta poziom zazdrości.

Powinniśmy jednak pamiętać, że zazdrość nie zawsze jest zła, pomaga nam zdefiniować granice w związku, zauważyć problemy, które powinniśmy przepracować.

Psycholog i filozof, William James, uważał, że emocje wynikają z fizycznych doświadczeń, które podejmujemy w odpowiedzi na nasze życie. Podczas gdy większość z nas wie, że zmiana zachowania wynika z jakiegoś emocjonalnego procesu, rzadko kiedy staramy się ten proces odwrócić. A wystarczyłaby zmiana wzoru zachowania, która przyniosłaby pozytywny emocjonalny efekt.

Dlatego, jeśli zmagasz się z zazdrością, powinnaś dowiedzieć się, że zmiana twojego zachowania może wpłynąć na wasze szczęście w większym stopniu niż oczekiwanie, że twój partner się zmieni.

Aby zacząć zachowywać się w sposób, który jest zdrowy dla pozytywnych zmian, spróbuj:

Zrozumieć swoje ciało

Fizyczne reakcje na zazdrość mogą skłonić cię do zrozumienia swojej przyszłej reakcji. Czy twój żołądek się zaciska? Pocisz się? Zauważ, jak reaguje twoje ciało nim poczujesz faktyczną zazdrość, ono uprzedza fakty, skup się na źródle tych emocji, a nie partnerze. Często objawy fizyczne są symptomami lęki, który jest w nas.

Spisz sytuacje, kiedy tak się czujesz

Być może jest to stale powtarzający się schemat. Nie myśl: „Co za drań, pewnie mnie oszukuje”. Pomyśl o tym, co czujesz naprawdę, a nie w kontekście tego, o co go podejrzewasz. Zrozum, że twoja niepewność nie wynika z zachowania partnera.

Uzbrój się w cierpliwość

Zrozumienie źródła swoich emocji nie przychodzi nam w jedną noc, nie pozwala nagle nad nimi panować. Kiedy zaczynasz czuć zazdrość spytaj siebie, czego się boisz, co myślisz o sobie w tej sytuacji, jak ty się czujesz. To pozwoli ci zapanować nad zazdrością. Następnie usiądź z partnerem i wyjaśnij mu, jakie emocje tobą targają, skąd twoja zazdrość się bierze. Oboje z pewnością będziecie umieli temu zaradzić.


źródło: Psychocentral


Lifestyle

8 zaskakujących zastosowań wazeliny

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 sierpnia 2018
Oto niektóre z najlepszych i czasem zaskakujących sposobów wykorzystania wazeliny w codziennym życiu. Bo zwykła wazelina…
Fot. iStock / Yoyochow23

Wiele osób uważa, że ​​dbanie o urodę wymaga wielu wysiłków, czasu i całkiem sporo pieniędzy. Ale to tylko złudzenie.  Czasami wystarczy bardzo prosty, podstawowy produkt, by zadziała się magia. Jak rozwiązać kilka urodowych dylematów super tanim kosmetykiem?

Odpowiedź jest prosta. Wszystko, czego potrzebujesz, to wazelina – może pomóc ci na wiele sposobów.

8 zaskakujących zastosowań wazeliny

Oto niektóre z najlepszych i czasem zaskakujących sposobów wykorzystania wazeliny w codziennym życiu. Bo zwykła wazelina…

# 1 Pomaga rzęsom

Wiele z nas zastanawia się, którą odżywkę do rzęs wybrać. Droga, tania, firmowa czy polecana przez znajomą…  Dlaczego nie zastosować wazeliny, zamiast wydawać górę pieniędzy? To świetny domowy sposób na pielęgnację rzęs. Naturalnie wspomaga ich wzrost.

Po prostu zastosuj wazelinę na linii rzęs przed pójściem spać (uważaj, by kosmetyk nie dostał się do oczu). Powtarzaj tę procedurę przez co najmniej tydzień lub dwa, a zobaczysz pierwsze wyniki.

Fot. iStock / Voyagerix

# 2 Sprawia, że ​​stopy są miękkie i nawilżone

Wiesz, jaka jest wazelina? Z pewnością pamiętacie, jak mama lub babcia smarowały wam zimą twarz przed wyjściem na dwór. Wazelina ma tłustą i gęstą konsystencję, a właśnie ten oleisty efekt może zadziałać, jak świetny krem ​​nawilżający. Jedną z części ciała, o które trzeba zadbać zarówno zimą, jak i latem, są stopy. Przed pójściem spać, najlepiej już w łóżku, wmasuj w stopy wazelinę, a następnie załóż parę skarpet. Śpij tak przez całą noc, a rano będziesz miała ładne i miękkie stopy.

Tylko nie zapomnijcie o skarpetach, szczególnie, jeśli lubicie wyprawiać się na wieczorne wędrówki – będzie ślisko.

# 3 Nawilża łokcie

Wazelina działa jak balsam na każdą część skóry. A o łokciach nie pamiętamy. Efekt? Skóra na łokciach i kolanach jest zazwyczaj twarda i szorstka, zaniedbana. Skoro ich nie widać (i nie czuć – jak często dotykacie swoich łokci?) wiele kobiet zapomina, że ​​trzeba zadbać również o nie.

Raz dziennie wystarczy, aby dobrze nawilżyć łokieć. Możesz to zrobić przed pójściem spać. Jeśli z waszymi łokciami jest naprawdę źle, nie zapomnijcie o peelingu.

# 4 Sprawdza się, jako błyszczyk do ust

W końcu sporo pomadek ochronnych do ust to w głównej mierze wazelina… W zimie wargi mają tendencję do wysychania z powodu chłodnej pogody, ale latem również wymagają pielęgnacji – wiatr, słońce i częste kąpiele sprzyjają wysuszaniu skóry.  Dlaczego wazelina, skoro wybór pomadek i błyszczyków jest taki ogromny? To proste, wazelina dość długo utrzymuje się na ustach, nie musisz ciągle pamiętać o ich „dosmarowaniu”. W dodatku ładnie się błyszczy. Naturalnie i pięknie.

# 5 Pomaga dłużej utrzymać zapach perfum na skórze

Każda kobieta ma ulubione perfumy, które przechowuje na specjalne okazje. Niestety, są zapachy, które pięknie pachną, ale nie utrzymują się długo na skórze. Stosujesz je rano, a do południa zapach marzeń pozostaje już tylko wspomnieniem.

Istnieje jednak prosty sposób na przedłużenie efektu WOW. Aby perfumy nie wietrzały za szybko, posmaruj miejsca ich aplikacji wazeliną – to znacznie przedłuży ich żywotność. Sprytnie, prawda?

# 6 Działa genialnie na skórki wokół paznokci

Problem ze skórkami wokół paznokci? Znów wazelina przychodzi z pomocą. Szczególnie jeśli masz tendencję do pękających skórek. Smarowanie skórek wazeliną mocno je zmiękczy i ułatwi ich pielęgnację. Ale to nie jedyny powód, dla którego fajnie jest stosować wazelinę wokół paznokci, bo wazelina…

# 7 Ułatwia malowanie paznokci lakierem

Też wkurzasz się, że podczas malowania paznokci wyjeżdżasz na skórki? Owszem są różne magiczne zmywacze do lakieru w kształcie pisaka, patyczki higieniczne, itepe, itede. Ale wtedy – idę o zakład, że prawie zawsze – zmywając lakier z jednego palca, innym natychmiast zahaczysz o cokolwiek i zepsujesz starannie wykonany manicure (to chyba podchodzi pod prawa Murphy’ego). No i znów konieczna jest precyzja. A gdyby tak lakier dało się zetrzeć ze skórek bez ryzyka?

Po prostu nasmaruj skórki przed pomalowaniem paznokci wazeliną. Będzie ci dużo łatwiej zetrzeć lakier z palca.

# 8 Zastąpi pastę do butów!

Zaskoczone? Ostatnie nietypowe zastosowanie wazeliny również jest genialne. To najlepszy nabłyszczać do obuwia. Chcesz, żeby buty pięknie błyszczały – wmasuj w nie wazelinę! Genialna „pasta do butów”, szczególnie gdy stosujesz ją na ostatni moment przed wyjściem. Nie ubrudzi ci rąk ani nogawek tak, jak klasyczna pasta do butów.


źródło: makeup-mania.net


Zobacz także

Wielkanocne potrawy, które zrobisz bez trudu

Wakacyjne stylizacje z butami na słupku

Żałuję, że nie znam lepszych słów niż „Kocham Cię” by opisać to co czuję naprawdę. Akcja #ListdoNiego