Go to content

Przyjaźń czy kochanie? Co on naprawdę do ciebie czuje

Przyjaźń czy kochanie? Co on naprawdę do ciebie czuje
Fot. Pixabay / unsplash / CC0 Public Domain

Tak, wiem. Dorośli ludzie rozmawiają o uczuciach. Dorośli faceci potrafią powiedzieć „kocham cię„. Przynajmniej w to wierzymy, tego oczekujemy: jasnej sytuacji. Zwłaszcza, gdy same zaangażujemy się uczuciowo. Prawda wygląda jednak często inaczej: jemu wydaje się, że skoro coś czuje, nie musi o tym mówić. Przecież się domyślisz. Zdarzyło ci się zakochać i przez dłuższy czas zastanawiać się co on właściwie o tobie myśli, co do ciebie czuje? Miłość, czy zwykła przyjaźń? Co oznacza jeden czuły gest? A może nic nie oznacza? Może wszystko sobie wymyśliłaś? Oczywiście, w idealnym świecie wszystko byłoby proste, a on powiedziałby wprost „chcę z tobą być”. Ale życie niestety o wiele częściej przypomina kiepski romans, w dodatku jednostronny, a ty błędnie odczytujesz rzeczywistość. Przyjaźń czy kochanie? Co on naprawdę do ciebie czuje…

Przyjaźń czy kochanie? Mężczyzna jest emocjonalnie zaangażowany jeśli:

Chce rozmawiać z tobą o istotnych dla niego rzeczach

Być może to najbardziej oczywisty znak, a jednak taki, który można przeoczyć. Bo przecież i z przyjaciółką można rozmawiać o wszystkim. Jeśli jednak twoje zdanie staje się dla niego bardziej niż ważne, to znaczy, że i ty jesteś dla niego ważniejsza niż inni oraz że chce byś była obecna w jego życiu.

Opowiada ci osobiste historie

Mężczyzna zazwyczaj nie otwiera się przed wszystkimi, a jeśli mówi ci o swoim życiu osobistym i swoich emocjach, może to być znak uczuciowego zaangażowania, chęci pogłębienia relacji z tobą.

Jest gotów pomóc ci zawsze, gdy tego potrzebujesz

Oczywiście, dobry przyjaciel jest gotów zjawić się obok ciebie, gdy jesteś w opałach. Ale zakochany mężczyzna nie odstąpi cię na krok wiedząc, że potrzebujesz pomocy. Będzie chciał ci udowodnić, że możesz na niego liczyć. Że jest facetem, na którym można się oprzeć, który cię nie zawiedzie.

Mówi o przyszłości

O swoich marzeniach, planach, wartościach, które wyznaje. I stara się tego samego dowiedzieć o tobie. Bo, może nawet podświadomie, wyobraża sobie przyszłość z tobą. Interesujesz go jako życiowa partnerka, chciałby wiedzieć, jak to jest być z tobą. Chce ci również dać sygnał „jestem gotowy na związek, widzę go tak i tak, co ty na to?”.

Czuje się przy tobie lekko zakłopotany

Trzeba być uważnym obserwatorem, by zauważyć te subtelne znaki. Czasem o naszym zaangażowaniu świadczą spocone dłonie, innym razem uczucia odbijają się w czułym spojrzeniu. Zwracaj uwagę na to, co mówi język jego ciała. Czy w rozmowie ten mężczyzna pochyla się ku tobie? Czy utrzymuje intensywny kontakt wzrokowy? Czy zdarza mu się „zgubić wątek”, wygląda na zmieszanego, lekko spiętego, gdy z tobą rozmawia?

Odwiedź nas na Facebooku