Go to content

Jak chodzić na szpilkach? 8 trików pozwolą Ci przetrwać w butach na obcasach

Jak chodzić w szpilkach - wizualizacja butów na obcasie
Fot. iStock/lll0228

Większość kobiet kocha szpilki. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w na obcasie wyglądamy atrakcyjniej, seksowniej, ba – bywamy nawet bardziej pewne siebie, jeśli tylko umiemy w nich chodzić i przetrwać kilka godzin.

Jest kilka sztuczek, która pozwolą nam czuć się na obcasach wygodnie i komfortowo przez cały dzień lub całą noc imprezy. Gotowe dowiedzieć się jak chodzić w szpilkach aby czuć się bardziej komfortowo?

7 trików jak chodzić na wysokich obcasach bez bólu

1. Nie zdejmuj butów na obcasie

Nawet jeśli bolą cię nogi i marzysz o tym, żeby choć na chwilę ściągnąć buty, nie rób tego pod żadnym pozorem, bo tylko pogorszysz sytuację. I choć przez chwilę poczujesz ulgę, po ponownym założeniu butów ból podczas chodzenia w szpilkach będzie jeszcze większy.

2. Pochodź w nowych szpilkach wcześniej

Jeśli zamierzasz założyć nowe buty od razu do pracy lub na imprezę – ostrożnie. Pochodź w nich trochę po domu, wyjdź nawet do osiedlowego sklepu, jakkolwiek dziwnie by to nie wyglądało.

3. Upewnij się, że masz dobry rozmiar szpilek

Chociaż może ci się to wydać oczywiste, to jednak często źle dobieramy rozmiar szpilek. Zdarza się, że kupujemy za małe lub za dużo tylko dlatego, że nam się podobają, a dostępne są tylko w danym rozmiarze. Pamiętaj, że numer buta numerowi nie równy. Przymierz, pochodź w szpilkach, upewnij się, że rozmiar, który wybrałaś jest dla ciebie odpowiedni.

4. Włóż buty na wysokim obcasie do zamrażarki

Tak, nie dziw się. Czasami buty na obcasie wykonane są z bardzo twardych materiałów, które trudno dopasowują się do stopy, wówczas łatwo o otarcia. Dlatego włóż buty do zamrażarki z dwoma woreczkami wody w środku. Jeśli brakuje ci miejsca, może włożyć do nich kulki z mokrej gazety i odstawić na kilka dni. W ten sposób materiał butów stanie się bardziej elastyczny i szybciej dopasuje się do stopy.

5. Używaj wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne zapewniają lepsze wsparcie dla stopy. Ponadto są one miękkie, dają stopom amortyzację i zapewniają większy komfort. Wkładki zapobiegają także powstawaniu obrzęków

6. Zdecyduj się na szerszy obcas

Choć są przepiękne, to jednak klasyczne szpilki wydają się być nieco niestabilne i niewygodne. Dlatego jeśli nigdy nie chodziłaś w szpilkach, staraj się ich unikać. Wybierz na początek szerszy obcas, dzięki któremu nie stracisz zbyt łatwo równowagi.

7. Nałóż na stopy krem

Przed włożeniem butów na obcasie, wetrzyj w stopy krem nawilżający, a także w same buty, by zmiękł ich materiał. Pozwól mu się wchłonąć, twoja nawilżona skóra nie będzie podatna na otarcia.

8. Miej plan B

Jeśli wszystkie powyższe wskazówki zawiodły, a ty mimo szczerych chęci czujesz, że przegrywasz bitwę z obcasami – ściągnij je, a w pogotowiu miej coś wygodnego i sprawdzonego.

Nie rezygnuj jednak zbyt szybko. Noszenie butów na obcasie i przyzwyczajenie do tego stóp, wymaga czasu i cierpliwości, której wam życzymy. Pamiętaj jednak o wadach i zaletach częstego noszenia szpilek.


źródło: Step to health