Go to content

Promocja Maxcom w duchu eko

Zanieczyszczenie powietrza i zmiany klimatyczne sprawiają, że w Polsce przybywa firm odpowiedzialnych społecznie, realizujących projekty w nurcie zero waste. Należy do nich również firma Maxcom S.A., producent oraz dystrybutor elektroniki użytkowej i komponentów OZE. Jako że ochrona środowiska jest bliska sercu Maxcom, teraz przy zakupie wybranych modeli zegarków otrzymamy w prezencie bransoletkę szczęścia marki Plantwear z ekologiczną drewnianą zawieszką w kształcie serca.

Nasza świadomość ekologiczna ostatnio bardzo wzrasta. Staramy się mieć realny wpływ na ochronę środowiska, co przekłada się na nasze codzienne wybory. Dlatego skłaniamy się chętniej ku tym markom, dla których ochrona naszej planety jest szczególnie ważna.

Najnowsza promocja Maxcom jest nawiązaniem do ekologicznej postawy firmy. Kupując wybrany smartwatch, otrzymamy w prezencie tzw. bransoletkę szczęścia z drewnianą zawieszką w kształcie serca, stworzoną przez markę Plantwear specjalnie dla Maxcom. Serce wykonane zostało z orzecha amerykańskiego, a pozłacane wykończenie dopasowano do smartwatchów Maxcom. Wszystko zamknięte jest w efektownym, drewnianym pudełku z ozdobną wstążką na zewnątrz.

Maxcom od lat podejmuje różne inicjatywy dla środowiska oraz dla redukcji śladu węglowego. Firma segreguje śmieci i minimalizuje użycie foli do opakowań swoich produktów. W sytuacji, kiedy opakowania są niezbędne, wykorzystuje te z papieru z recyklingu. Również w przypadku wszelkich instrukcji produktów ilość papieru i kolorów jest ograniczona, a farby użyte do druku są ekologiczne. Zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/863 i 2011/65/UE produkcja firmy odbywa się z ograniczaniem substancji niebezpiecznych, a użytkownicy i dystrybutorzy mają możliwość nieodpłatnego zwrotu sprzętu (UE 2019/1782). Większość modeli proponowanych przez Maxcom istnieje na rynku co najmniej kilka lat, jest łatwo naprawialna oraz zaopatrzona w wymienne baterie Li-ion. A jeśli zegarek czy smartfon się zepsuje, firma organizuje zbiorcze wysyłki sprzętu do naprawy lub utylizacji. Ponieważ dostawa do paczkomatu generuje aż cztery razy mniejszy ślad węglowy niż dostawa pod drzwi domu, oferowany jest samodzielny odbiór sprzętu z paczkomatu. A co dzieje się z zepsutym sprzętem? Firma ma podpisane umowy z organizacjami odzysku elektrośmieci, które poddają części recyclingowi.

Również wśród swoich pracowników firma promuje postawy proekologiczne i  podejmuje inicjatywy dla zrównoważonego rozwoju. Wielu pracowników Maxcom przyjeżdża do firmy na elektrycznych hulajnogach. Z kolei podczas ostatniej imprezy integracyjnej firma posadziła aż 4 tys. dębów.

Ważnym krokiem w stronę oszczędności energii oraz ochrony środowiska są odnawialne źródła energii. Energia elektryczna wykorzystywana na co dzień przez firmę pochodzi z instalacji fotowoltaicznej. Źródłem ciepła w Maxcom jeszcze w marcu b.r., będzie pięć pomp ciepła powietrze – woda własnej marki.