Go to content

Prasowanie z generatorem pary

Średnio co drugi Polak przyznaje, że prasowanie nie należy do jego ulubionych prac domowych. Czynność ta zabiera nam zazwyczaj zbyt dużo czasu, jest monotonna, a efekty nie zawsze są zadowalające. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby uprościć sobie to zadanie, producenci sprzętu AGD wymyślili generatory pary, dzięki którym prasowanie rękawów koszul, sztywnych zasłon, czy lnianych żakietów będzie szybsze, prostsze i przede wszystkim skuteczniejsze. 

Ci, którzy do tej pory używali tradycyjnego żelazka, być może zadają sobie pytanie, czym różni się ono od generatora pary. O ile w przypadku żelazka za ostateczny efekt odpowiada ciężka stopa i wysoka temperatura, a para ma za zadanie jedynie ułatwiać prasowanie, to w przypadku generatora główną rolę odgrywa właśnie para. Jej funkcja to zmiękczanie i wygładzanie powierzchni materiału. Jest ona wytwarzana w zewnętrznym urządzeniu, z którego jest wyrzucana z ogromną siłą. W tym przypadku żelazko jest znacznie mniejsze i lżejsze od tradycyjnego, a przede wszystkim mobilne. Ponadto generator pary wyprasuje zarówno grube, jak i cienkie tkaniny, poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Można nim
prasować w pionie, nie zdejmując np. zasłon z okna czy sukienek, koszul oraz płaszczy z wieszaka. A przy tym nie istnieje ryzyko „wyświecenia” tkaniny ani przypalenia jej.

Pałeczka pierwszeństwa

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele modeli generatorów pary. Tak, jak w przypadku innych sprzętów, warto zdecydować się na producenta, który specjalizuje się wyłącznie w tego typu urządzeniach. Ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji różnych urządzeń do prasowania, między innymi systemów do prasowania, może pochwalić się marka Laurastar – światowy lider w tej dziedzinie. Dzięki tej szwajcarskiej firmie, technologia, która przez wiele lat wykorzystywana była tylko w profesjonalnych pralniach lub podczas planów filmowych, teraz jest powszechnie dostępna. Ergonomiczny kształt, niewielki rozmiar i łatwość w użyciu sprawiają, że sprzęt ten nie zajmuje w domu dużo miejsca.

Para, ale jaka?

Urządzenia Laurastar wytwarzają wyjątkowy rodzaj pary, która dogłębnie oczyszcza tkaniny. Jest to Ultradelikatna Sucha Para DMS (Dry Microfine Steam). Wysoka temperatura, zdolność przenikania i duża moc sprawiają, że niszczy ona 100% roztoczy kurzu domowego oraz 99,9% bakterii i grzybów, które nie zostają unieszkodliwione nawet podczas prania w wysokiej temperaturze (40°C). Specjalistyczne badania w niezależnym laboratorium potwierdziły, że DMS zabija również 99,9% wirusów z traktowanej nią powierzchni, w tym koronawirusy. To ważna informacja, gdyż jak potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia, bakterie i wirusy mogą być przenoszone również we włóknach tkanin. Traktowanie ich
Ultradelikatną Suchą Parą to skuteczna metoda dezynfekcji. Para generowana przez urządzenia Laurastar jest w 100% gazem i nie zawiera cząsteczek wody w stanie ciekłym. Dzięki całkowitemu usunięciu wilgotności, wyprasowana tkanina jest sucha, co zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu wilgoci. Sucha para pomaga pozbyć się również innych niepożądanych, zapachów z ubrań, na przykład dymu z papierosów. Dzięki temu można jej używać nie tylko do prasowania, ale też do odświeżania ubrań, które na co dzień zakładamy.

Model na miarę potrzeb

W ofercie marki Laurastar znajdziemy wiele modeli generatorów, m.in. Lift, Lift Plus oraz Lift Xtra. Wszystkie żelazka generatorów Laurastar posiadają unikatową i profesjonalną stopę. Dzięki niej rozpraszana jest sucha i silna para, odpowiednia dla różnych rodzajów tkanin. Dodatkowo, umożliwia ona prasowanie w pionie, a jej zaokrąglony kształt zapobiega niechcianym zagnieceniom. Modele Lift Plus i Lift Xtra yposażone są w innowacyjną konstrukcję stopy żelazka 3D, która jeszcze bardziej ułatwia proces prasowania. Najwyższe modele generatorów pary Laurastar posiadają funkcję pary pulsacyjnej. Generowana jest ona w krótkich przerywanych seriach, co gwarantuje jej optymalną dystrybucję oraz znakomite i trwałe efekty prasowania wszystkich gatunków materiałów.

Nie tylko generatory

Najprostszym urządzeniem do prasowania w ofercie marki Laurastar, wytwarzającym suchą parę jest parownica. Jej główne zalety to szybkie nagrzewanie się, możliwość prasowania w pionie i po skosie oraz dotarcie do wielu trudnych do wyprasowania powierzchni. Z kolei dla perfekcjonistów, szwajcarscy inżynierowie stworzyli cały zestaw do prasowania, nazywany systemem. Składa się on ze specjalnej, aktywnej deski do prasowania, żelazka oraz generatora pary. Wszystko to znajdziemy w jednej, połączonej ze sobą, kompaktowej konstrukcji.
Jest zatem w czym wybierać. Przy decyzji o zakupie konkretnego urządzenia warto zawsze wziąć pod uwagę, ile miejsca mamy na dany sprzęt, jakie ilości ubrań prasujemy i jak dalece jesteśmy perfekcjonistami. Duży wybór kolorów i modeli pozwoli nam wybrać sprzęt do każdego wnętrza i dopasować go do różnych potrzeb.


O Laurastar
Marka Laurastar to rodzinna firma ze Szwajcarii będąca producentem sprzętu do prasowania. Obecna jest na rynku od prawie 40 lat. Nowoczesne sprzęty sygnowane logiem Laurastar to synonim szwajcarskiej precyzji i niepowtarzalnych kształtów o idealnym wykończeniu. Produkty marki dostępne są na rynku w ponad 40 krajach na całym świecie.

O DLF Sp. z o.o.
Dystrybutor marki Laurastar. DLF sp. z o.o. z Gdyni istnieje na polskim rynku od początku lat dziewięćdziesiątych i specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych produktów z zakresu Hi-tech, robotyki i AGD. Celem DLF jest dostarczenie klientom najwyższej jakości urządzeń, które poprawiają jakość życia. Obecnie firma jest autoryzowanym importerem lub dystrybutorem marek: iRobot, Stadler Form, Crock-Pot, Breville, FoodSaver, Kohersen, Laurastar, VBreathe, Roboclean.