Lifestyle

Porównywarka ubezpieczeń – zmniejsz koszt ubezpieczenia OC swojego auta!

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Posiadanie własnego samochodu to przywilej, na który obecnie może sobie pozwolić praktycznie każdy. Niestety z roku na rok koszty jego utrzymania stają się coraz większe, między innymi ze względu na rosnące ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC. Co zrobić, by zoptymalizować koszty i płacić mniej? Wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, dzięki której wybierzemy najtańszą możliwą ofertę na rynku.

W większości krajów Europy, a także w Polsce, posiadanie ważnego ubezpieczenia OC, czyli polisy odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe. Oznacza to, że każdy właściciel samochodu musi ją wykupić, jeżeli chce użytkować swój pojazd zgodnie z obowiązującym prawem.

Na rynku dostępnych jest wiele towarzystw, które oprócz podstawowego ubezpieczenia, oferują też nieobowiązkowe pakiety dodatkowe, oferujące pomoc np. w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) lub autocasco (AC), czyli ochrony przed zniszczeniem lub kradzieżą naszego pojazdu.

Wybranie odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest sprawą łatwą, szczególnie że ceny ofert mogą się pomiędzy sobą diametralnie różnić. Chodzenie do przedstawicieli poszczególnych firm w celu poznania najlepszej propozycji może być jednak czasochłonne, przez co rzadko kto może sobie dzisiaj na to pozwolić. Z pomocą przychodzi jednak porównywarka ubezpieczeń, dzięki której szybko i łatwo znajdziemy najtańszą ofertę.

Porównywarka ubezpieczeń – idealne rozwiązanie na Twoją kieszeń

Z porównywarki ubezpieczeń warto skorzystać z kilku powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście oszczędność. Serwisy tego typu są swego rodzaju agregatorami, kumulującymi oferty większości dostępnych na rynku towarzystw ubezpieczeniowych.

Dzięki temu klient ma możliwość porównania ofert i wyboru tej, która jest najtańsza. Niekiedy może się okazać, że kwota OC przedstawiona przez porównywarkę ubezpieczeń jest nawet o połowę niższa, niż propozycja zaoferowana przez lokalnego agenta ubezpieczeniowego.

Porównywarka ubezpieczeń to także oszczędność czasu. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych możemy przejrzeć o dowolnej porze, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wpiszemy odpowiednie dane, korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego.

Niepodważalną zaletą porównywarki ubezpieczeń jest ponadto fakt skumulowania wszystkich dostępnych na rynku ofert w jednym miejscu. To udogodnienie szczególnie dla mieszkańców mniejszych miast i wiosek, gdzie dostęp do agentów ubezpieczeniowych jest mocno ograniczony.

Porównywarka ubezpieczeń – jak to działa?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest niezwykle proste, a znalezienie odpowiedniej polisy OC nie zajmie więcej, jak kilka minut. Klient musi jedynie wypełnić wniosek, podając między innymi dane techniczne swojego samochodu, a także informacje na temat kierowców, którzy jeżdżą tym samochodem.

O podobny zestaw informacji pyta nas każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Na tej podstawie przedstawiane są oferty. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, podajemy te dane wyłącznie raz. Są one następnie przesyłane do wszystkich dostępnych towarzystw, które niemal natychmiastowo odsyłają ofertę zwrotną. W ten sposób klienci są w stanie w bardzo krótkim czasie poznać propozycje poszczególnych firm i wybrać tę, która odpowiada im najbardziej.

Po zapoznaniu się z listą opcji można od razu przejść do zakupu polisy online. Osoby mniej zdecydowane mogą natomiast pozostawić kontakt do siebie i poczekać na odpowiedź ze strony wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Porównywarka ubezpieczeń – ile można na tym zyskać?

W przypadku samego OC warto wybierać najtańszą opcję, gdyż zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wszystkie polisy tego typu są takie same. Oznacza to, że każde towarzystwo musi oferować identyczne warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Różnicę mogą natomiast stanowić opcje dodatkowe, takie jak wspomniane już wcześniej NNW czy Assistance. W przypadku tego pierwszego warto zwrócić uwagę, jaka jest dokładna kwota ubezpieczenia. Zazwyczaj mieści się ona w zakresie od 10 000 do 100 000 zł.

Różnić będą się też oferty z pakietem Assistance. Tutaj należy zwracać uwagę m.in. na takie szczegóły jak maksymalna liczba holowań w ciągu trwania polisy, dostępność auta zastępczego czy możliwość skorzystania z drobnych napraw na miejscu zdarzenia.

Ile tak naprawdę można zaoszczędzić, korzystając z porównywarki ubezpieczeń? Postanowiliśmy porównać przykładowe oferty dla kierowcy w wieku 29 lat, który ma prawo jazdy od 4 lat, jest jedynym właścicielem i użytkownikiem samochodu, a na swoim koncie posiada jedną stłuczkę, która przydarzyła mu się 3 lata wcześniej. Ubezpieczenia szukamy dla samochodu Peugeot 308, napędzanego silnikiem diesla o pojemności 1,6 i mocy 110 koni mechanicznych.

W takim przypadku oferty na polisę OC wraz z pakietem Assistance wahają się od 780 do nawet 1565 zł. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą wynosi zatem aż 785 zł. Tyle potencjalnie moglibyśmy stracić, gdyby wybrać propozycję najdroższego towarzystwa bez uprzedniego sprawdzenia innych opcji za pomocą porównywarki ubezpieczeń.


Artykuł sponsorowany


Lifestyle

Zapas energii na wakacyjne podróżowanie od Hama Polska

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Wakacje trwają, a więc i sezon urlopowy. Pakując walizki i plecaki warto zabrać ze sobą nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy takie jak ubrania, kostiumy kąpielowe czy kremy do opalania, ale też urządzenia, dzięki którym nigdy nie stracimy energii. Za pomocą mobilnych akcesoriów nasze telefony, tablety, laptopy lub aparaty fotograficzne zawsze będą gotowe do uwieczniania wakacyjnych przygód!

(Nie)pozorny kabel ładujący do zadań specjalnych

Wybierając się większą grupą na wakacje wiadomym jest, że każdy zabierze ze sobą chociaż jeden kabel USB, a prawdopodobieństwo zgubienia go lub pomylenia z innym jest bardzo duże. Warto więc zainwestować w specjalny kabel ładujący Hama z wtyczką micro USB o wdzięcznej nazwie Reflected, który w dzień zachwyca swoją metaliczną barwą, a w ciemności zamieni się w oświetlony przewód tym samym czyniąc go łatwym do zlokalizowania. Dzięki wytrzymałości zapewnionej przez specjalnie wzmocnione przewody wewnętrzne, podwójną izolację oraz specjalną nylonową osłonę kabel jest trwały i odporny na działania mechaniczne, a tym samym również wygodny w przechowywaniu i nie plącze się. Jeśli lubimy wrażenia wizualne, warto przyjrzeć się równie wytrzymałemu przewodowi, który zmienia kolor niczym kameleon pod wpływem ciepła w trakcie ładowania podłączonego urządzenia. Dzięki tej sprytnej sztuczce możemy z łatwością znaleźć swój kabel i mieć pewność, że nie pomyli się on nam z żadnym innym.

Fot. Materiały prasowe

Kieszonkowa energia dla każdego

Codziennie używamy naszych smartfonów do robienia zdjęć lub nagrywania krótkich filmów, czy przeglądania mediów społecznościowych. Szczególnie na wyjeździe wakacyjnym chcemy uchwycić jak najwięcej momentów, dlatego naładowana bateria jest gwarantem sukcesu. Do wyboru mamy całe spektrum powerbanków, które zmieszczą się w kieszeni i zapewnią optymalne ładowanie urządzeń mobilnych. Różna pojemność pozwoli na kilkukrotne (nawet do 5 razy) naładowanie energią telefonów czy tabletów przy jednoczesnej 4 razy szybszej prędkości ładowania. Wybierając odpowiedni model powerbanku należy zwrócić uwagę na aspekty bezpieczeństwa – czy posiadają atestowane ogniwa gwarantujące najwyższy standard i jakość pracy. Jeśli dodatkowo wyposażone są w zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem i odłączeniem przy zbyt niskim napięciu możemy mówić o doskonałym towarzyszu podróży. W takich sytuacjach sprawdzi się niewątpliwie gama power packów Hama Joy o pojemności aż do 20000 mAh.

Fot. Materiały prasowe

Telefon zawsze w zasięgu wzroku i ręki

Kierowcy korzystający z nawigacji GPS w telefonach na pewno nie raz mieli okazję korzystać z różnego rodzaju uchwytów samochodowych. Dlaczego więc nie wypróbować mniej oczywistych rozwiązań? Uniwersalny uchwyt magnetyczny pozwala na bezpieczne umiejscowienie smartfona w widocznym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscu. Montaż jest wyjątkowo prosty – wystarczy włożyć jeden z magnesów między obudowę, zamknąć ją, a następnie umiejscowić telefon między drugim magnesem zamocowanym na uchwycie i gotowe.

Fot. Materiały prasowe

Ciekawą opcją jest również zastosowanie mniejszego magnetycznego uchwytu GSM na kratkach wentylacyjnych pojazdu z możliwością obracania telefonu o 360 stopni w celu uzyskania optymalnego ustawienia. Zasada montażu jest identyczna z wykorzystaniem dodatkowych mocujących taśm samoprzylepnych, które nie pozostawiają śladów i nie niszczą obudowy telefonu.

Fot. Materiały prasowe

Długa podróż z pełną baterią

Kiedy wybieramy się na wakacje samochodem, problemem może stać się nie tylko zapakowanie bagażu, ale też ładowanie urządzeń takich jak telefon czy tablet. Mając do dyspozycji tylko jedno gniazdo zapalniczki samochodowej, musimy znaleźć optymalne rozwiązanie w kwestii ładowania wspomnianych urządzeń. Z pomocą przychodzi ładowarka z trzema standardowymi gniazdami USB. Dzięki niej szybko naładujemy baterie nawet przy dużym poborze energii. Prąd ładowania o natężeniu 5200 mA wystarczy w zupełności do obsłużenia trzech urządzeń jednocześnie, a niewątpliwym plusem jest fakt, że ładowarka automatycznie rozpoznaje podłączone urządzenie i dostosowuje do niego szybkość ładowania. W ten sposób akumulator smartfonu jest oszczędniej eksploatowany i tym samym bateria w urządzeniu będzie dłużej nam służyła. W przypadku nadmiernego naładowania baterii może dojść do jej eksplozji, ale dzięki inteligentnemu procesowi uzupełniania energii, ładowarka chroni nas przed takimi nieprzyjemnościami za pomocą odpowiednich zabezpieczeń.

Fot. Materiały prasowe

Wakacyjna wyprawa z akcesoriami mobilnymi to gwarancja możliwości uwiecznienia najlepszych chwil na aparacie, ciągłości kontaktu ze światem, czy też podzielenia się swoimi wrażeniami z bliskimi osobami za pomocą mediów społecznościowych. Mając pod ręką odpowiednie akcesoria możemy być pewni, że nie zaskoczy nas nagły brak zasilania naszych telefonów lub tabletów. Więcej informacji na temat proponowanych urządzeń znajduje się na stronie producenta www.hama.pl .

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Hama.


Lifestyle

31 lekcji o szczęściu i miłości, zainspirowanych naukami Buddy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 lipca 2019
Fot. iStock / francescoch

Chociaż życie nie zawsze wypełniają same szczęśliwe chwile, możemy odnaleźć sposób, aby zobaczyć je w pozytywnych barwach. Miłość i szczęście należy pielęgnować w szczególny sposób. Pomogą nam w tym poniższe zasady, zainspirowane naukami Buddy.

1. Nie koncentruj się na przeszłości, nie martw się o przyszłość, pomyśl o chwili obecnej.

2. Twój umysł jest najważniejszy, jesteś tym, co myślisz – dbaj o swoje myśli i kontroluj to, co jest dla ciebie szkodliwe.

3. Odnajdziesz radość, jeśli twoje myśli pozostaną oczyszczone z tego, co złe.

4. Tylko ty sam możesz sobie pomóc, nikt inny.

5. Jedynymi błędami, jakie popełniamy w życiu są rezygnacja lub brak działania.

6. Potrafimy zmienić sposób naszego myślenia.

7. Wszyscy żyjemy w jakimś celu.

8.Wielu z nas poszukuje kierunku w życiu, nie zdając sobie sprawy, że mamy w sobie odpowiedź. Przestań szukać na zewnątrz, szukaj prawdy w sobie.

9. Spokój i harmonię osiąga się również wewnątrz siebie, a nie  z zewnetrznego źródła.

10. Zrobienie czegoś dobrego dla innych wpłynie pozytywnie również na ciebie.

11. W trudnych chwilach i doświadczeniach zawsze jesteśmy sami.

12. Współczucie i empatia są największą siłą tego świata.

13. Szczęścia nie trzeba szukać – ono tu już jest.

14. Jeśli twoim celem jest szczęście, nie możesz pozwolić, by złość ogarnęła twój umysł.

15. Aby żyć prawidłowo, musimy nauczyć się żyć bez strachu

16. To, że napotkamy w życiu ból jest pewne, ale cierpienie to już nasz osobisty wybór.

17. Radość i szczęście powinniśmy dzielić z innymi

18. Zmiana sposobu myślenia pomaga oczyścić nasz umysł z negatywności

19. Nie powinniśmy nigdy kontrolować innych, kontrolujmy swoje myśli, emocje działania.

20. Mądrość również pojawi się wtedy, kiedy nauczysz się kontrolować swoje myśli.

21. Wszyscy umrzemy. Chociaż wszyscy mamy różne przekonania dotyczące tego, co dzieje się po śmierci, ci z nas, którzy mają w życiu cel, nie mają się czego obawiać – bo wiemy, że nasz czas na ziemi został mądrze spędzony.

22. Te trzy rzeczy zawsze „wyjdą”: księżyc, słońce i prawda.

23. Na nasze życie składają się „małe chwile”. Nie lekceważ ich.

24. Nasze słowa wpływają na innych.  Musimy pamiętać o starannym wyborze naszych słów. Nawet jeśli nie mamy na myśli złych intencji, inni zawsze będą interpretować nasze słowa w taki czy inny sposób.

25. Tylko miłość może przynieść pozytywne zmiany w naszym życiu i życiu innych. Pozbądź się nienawiści.

26. Każdy nowy poranek jest możliwością rozpoczęcia wszystkiego od początku.

27. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, nie mieszkamy w próżni.

28. Zło jest wyborem. Czasem sami jesteśmy swoimi największymi wrogami.

29. Im więcej o czymś myślimy, tym bardziej to na nas wpływa.

30. Poświęcenie czasu na bycie samemu jest lepsze niż towarzystwo osób o negatywnych cechach.

31.Liczą się czyny. Możesz powiedzieć i obiecać wszystko,  ale jeśli będziemy mówić tylko bez podejmowania działań, nasze słowa nie będą niczym więcej niż pustką.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Zobacz także

„Co druga dziewczynka i co czwarty chłopiec uważają, że są zbyt grubi…”. Zaburzenia odżywiania – wszystko, co powinniście wiedzieć

Czasem zdarza mi się tęsknić za tymi kobietami, myślę o tym czego się bały i kogo kochały… Rodzinne przeznaczenie

Pięć mądrości o małżeństwie, które można włożyć między bajki...

23 oznaki „zdrowego związku”. Sprawdź, czy twoja relacja zmierza w dobrym kierunku