Go to content

Faceci wybrali idealne ciało kobiety. Wynik jest co najmniej zaskakujący

Fot. iStock/GeorgeRudy

Gdyby zapytać się kobiet, jaka ich zdaniem sylwetka najbardziej podoba się facetom, na pewno większość odpowiedziałaby, że taka o pełniejszych kształtach, z większym biustem i szerszymi biodrami. I nic bardziej mylnego. Dlaczego? Bo okazuje się, że oni wolą prawdziwe chudzinki.

Profesor John Speakman i dr Lobke Vaanholt przeprowadzili eksperyment, do którego zaprosili mężczyzn z 10 krajów. Poprosili ich o uszeregowanie kobiecych sylwetek w kolejności od najbardziej do najmniej atrakcyjnej. Zdecydowana większość wskazała, że idealna figura kobiety, to ta o BMI 19.

Fot. iStock/PeopleImages

Fot. iStock/PeopleImages

To wynik na granicy niedowagi. Jest najczęściej przypisywany dziewczynom w wieku 17-20 lat. Naukowcy zastanawiają się, skąd pojawiły się takie preferencje u panów.

– Większość osób zrozumie, że w dzisiejszych czasach, w których panuje kult ciała i moda na aktywność, chude kobiety są atrakcyjne. Jednak nas intryguje, dlaczego mężczyźni uznają takie sylwetki za idealne, skoro podświadomie szukają kobiet, których budowa będzie świadczyć o zdolności do rozmnażania – mówił w rozmowie z dziennikarzami prof. Speakman.

Naukowcy tłumaczą to faktem, że większość mężczyzn woli młodsze od siebie partnerki. I że dziewczyny w wieku 17-20 lat kojarzą się im z maksymalną zdolnością do rozmnażania i minimalnym ryzykiem chorób.

Co sądzicie o takim wyborze? Czy naprawdę mężczyznom podobają się chudzinki?


 

Źródło: indy100