Lifestyle Związek

Faceci wybrali idealne ciało kobiety. Wynik jest co najmniej zaskakujący

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
18 lipca 2017
Fot. iStock/GeorgeRudy
 

Gdyby zapytać się kobiet, jaka ich zdaniem sylwetka najbardziej podoba się facetom, na pewno większość odpowiedziałaby, że taka o pełniejszych kształtach, z większym biustem i szerszymi biodrami. I nic bardziej mylnego. Dlaczego? Bo okazuje się, że oni wolą prawdziwe chudzinki.

Profesor John Speakman i dr Lobke Vaanholt przeprowadzili eksperyment, do którego zaprosili mężczyzn z 10 krajów. Poprosili ich o uszeregowanie kobiecych sylwetek w kolejności od najbardziej do najmniej atrakcyjnej. Zdecydowana większość wskazała, że idealna figura kobiety, to ta o BMI 19.

Fot. iStock/PeopleImages

Fot. iStock/PeopleImages

To wynik na granicy niedowagi. Jest najczęściej przypisywany dziewczynom w wieku 17-20 lat. Naukowcy zastanawiają się, skąd pojawiły się takie preferencje u panów.

– Większość osób zrozumie, że w dzisiejszych czasach, w których panuje kult ciała i moda na aktywność, chude kobiety są atrakcyjne. Jednak nas intryguje, dlaczego mężczyźni uznają takie sylwetki za idealne, skoro podświadomie szukają kobiet, których budowa będzie świadczyć o zdolności do rozmnażania – mówił w rozmowie z dziennikarzami prof. Speakman.

Naukowcy tłumaczą to faktem, że większość mężczyzn woli młodsze od siebie partnerki. I że dziewczyny w wieku 17-20 lat kojarzą się im z maksymalną zdolnością do rozmnażania i minimalnym ryzykiem chorób.

Co sądzicie o takim wyborze? Czy naprawdę mężczyznom podobają się chudzinki?


 

Źródło: indy100


Lifestyle Związek

7 problemów zdrowotnych, na które narażona jesteś częściej latem, niż w innych porach roku

Redakcja
Redakcja
18 lipca 2017
Fot. iStock / Alija
 

Lato to nie tylko przyjemność wypoczynku i korzystania z długich, słonecznych dni. Nadmorska plaża, pobyt nad rzeką czy w górach, może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem pojawienia się różnych, typowo letnich chorób. 

7 dolegliwości zdrowotnych, które najczęściej pojawiają się latem

1. Ataki astmy

Lato jest niebezpiecznym czasem dla astmatyków. Wynika to z faktu, że zwiększone zanieczyszczenie powietrza spalinami, wysoki poziom pyłków oraz pleśni, naraża na zwiększenia ilości ataków astmy. Dla uczulonych na pyłki roślinne, idealne miejsce do wypoczynku to woda, szczególnie morze. Powierzchnia wody dziesięciokrotnie łatwiej wychwytuje pył zawieszony w powietrzu, niż powierzchnia stała.

2. Ucho pływaka

Ucho pływaka, czyli zakażenie ucha, jest powszechną dolegliwością wśród osób, które korzystają z letnich kąpieli. Problem powstaje, gdy woda utyka w kanale ucha i rozwija się w nim stan zapalny. Aby zapobiec temu, wystarczy dokładnie usunąć wodę z uszu, odchylając głowę tak, aby ucho skierowane było do dołu i woda samoczynnie uciekła z kanału słuchowego. Jeśli woda nie schodzi, można posłużyć się suszarką do włosów tak, aby nie poparzyć się — na najmniejszym ustawieniu ciepła, kilka centymetrów od głowy wysuszyć ucho. Należy pamiętać, że ciepło i wilgotność w środku ucha sprzyjają rozwojowi grzybów i bakterii, które wywołają bolesne infekcje.

3. Zatrucie pokarmowe

Przykre dolegliwości, takie jak roztrój żołądka i jelit, najczęściej przytrafia się właśnie latem. Wtedy często jemy w przypadkowych budkach, gdzie poziom higieny nie jest wystarczający. Szczególnie narażone na konsekwencje zatrucia pokarmowego są małe dzieci, osoby starsze oraz z osłabionym układem odpornościowym. W przypadku zakażeń układu pokarmowego należy chronić się przed odwodnieniem, ponieważ utrata wody i elektrolitów z powodu biegunki czy wymiotów, bywa bardzo niebezpieczna dla organizmu.

4. Hipertermia

Wynika z ekspozycji na zbyt wysokie temperatury i może nie tylko powodować złe samopoczucie, ale przede wszystkim udar cieplny. Szczególnie powinny uważać na to osoby starsze i małe dzieci, z chorobami serca krążenia i otyłe, a także przyjmujące leki na wysokie ciśnienie krwi oraz depresję. Jeśli zauważysz u siebie silne pocenie się, osłabienie, zawroty głowy czy nudności, powinnaś poszukać pomocy medycznej i natychmiast zejść ze słońca, aby oszczędzić sobie problemów. Należy unikać wysiłku na świeżym powietrzu, gdy temperatury w ciągu dnia są bardzo wysokie, korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach oraz uzupełniać potrzebną ilość płynów, najlepiej wody, dzięki której ochronisz swoje serce, nerki, a także wątrobę, przed przykrymi skutkami hipertermii.

5. Zakażenie enterowirusami

Enterowirusy są drugim rodzajem drobnoustrojów pod względem częstości wywoływania infekcji wirusowych u człowieka. Najczęściej dotykają dzieci poniżej 10 roku życia, powodując gorączkę, ból gardła, małe pęcherze na dłoniach i stopach. Wirus rozprzestrzenia się przez odchody, ślinę i śluzówkę. Na szczęście w ciągu tygodnia objawy ustępują samoistnie, choć dla pewności lepiej skonsultować się z lekarzem.

6. Choroba z Lyme (borelioza)

W sezonie letnim kleszcze są częstym problemem miłośników wycieczek po lasach i łąkach. Te insekty pojawiają się coraz częściej w miastach na skwerach, a także na trawnikach czy piaskownicach. W przypadku, gdy ugryzie cię kleszcz i w najbliższym czasie wystąpi gorączka, ból głowy, wysypka lub charakterystyczny rumień (okrąg o maksymalnej średnicy ok. 5 cm, może pojawić się 1-2 dni po zakażeniu, ale także nawet 3 tygodnie po fakcie, dlatego czasem trudno go powiązać z ugryzieniem kleszcza. Ustępuje samoistnie po miesiącu), udaj się do lekarza. Choroba z Lyme, czyli borelioza, może być leczona z powodzeniem antybiotykami, o ile jest prawidłowo rozpoznana. Nieleczona natomiast może prowadzić do uszkodzenia stawów, serca i układu nerwowego.

Fot. iStock / anakopa

Fot. iStock / anakopa

7. Zatrucie roślinami

85% populacji ludzi uczulona jest na olej znajdujący się w soku trujących roślin, takich jak bluszcz czy sumak jadowity. Przy kontakcie miejscowym z trującą rośliną najczęściej pojawia się wysypka, bolesne obrzęki i dokuczliwe swędzenie. Leczenie nie jest skomplikowane, wystarczy sięgnąć po kremy z hydrokortyzonem i przyjmować doustne leki przeciwalergiczne. Jeśli wysypka pojawi się w nietypowych miejscach ciała, takich jak narządy płciowe, powieki czy usta i towarzyszy temu gorączka, dla własnego bezpieczeństwa skonsultuj się z lekarzem.

źródło: www.livescience.com


Lifestyle Związek

Pomysł na lato – relaks w SPA pod gołym niebem

Redakcja
Redakcja
18 lipca 2017
Fot. iStock / BraunS

Weekendowy wypad do SPA? Najlepiej do miejsca, gdzie pięknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł. Ciepłe dni to dobry czas na wypróbowanie atrakcji w Witalnej Wiosce ® SPA.

Jedyna w swoim rodzaju Witalna Wioska® SPA, czyli SPA pod gołym niebem z nietuzinkową propozycją odnowy biologicznej znajduje się w mazowieckich Chlewiskach, skryta w przepięknym, zabytkowym parku kompleksu Manor House SPA. W klimatycznej wiosce otoczonej kojącą zielenią, przy szumie starych drzew i śpiewie ptaków, na świeżym powietrzu, można odreagować codzienne stresy, odzyskać wewnętrzną równowagę, osiągnąć harmonię z otoczeniem i dobre samopoczucie. Można też uspokoić emocje i pobudzić zmysły, ale też zadbać o zdrowie naturalnym metodami, poprawić kondycję i przedłużyć biologiczną witalność pobudzając siły życiowe, które drzemią w naszym organizmie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

„Witalna Wioska® SPA stworzona w naszym przypałacowym parku to sielska osada, gdzie można się poczuć się jak mieszkańcy baśniowych krain rodem ze starosłowiańskich legend i mitów. Seans w tym przybytku jest niczym podróż do przeszłości, powrót do słowiańskich korzeni. Rytuały zdrowia są dostosowane do polskich zwyczajów, takich jak: celebrowanie towarzyskich spotkań, wspólne biesiadowanie i zabawa, bazując równocześnie na skandynawskich i rosyjskich tradycjach saunowych” – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA.

Dla Finów od wieków sauna była synonimem dobrej zabawy, miejscem spotkań, w którym prowadzi się rozmowy z bliskimi, jada, pija dobre trunki pielęgnując przy tym ciało i zmysły. Jest to bardzo ważna część fińskiego stylu życia, niezbędna dla utrzymania dobrego zdrowia, a zaproszenie do sauny uchodzi za wyraz gościnności. Rosjanie z kolei cenią kąpiele parowe w baniach. Rozgrzane w palenisku kamienie polewa się wodą z olejkami eterycznymi, często również z piwem, a wrząca para roznosi zapach po całym pomieszczeniu. Do rytuału bani należy chłostanie się brzozowymi, dębowymi lub jałowcowymi witkami, co jest niezwykle oczyszczające („biczowanie” i „parowanie” pomaga pozbyć się toksyn z organizmu). Po „chłoście” najlepiej wskoczyć do beczki z lodowatą wodą. Dla lepszego efektu całą ceremonię warto powtórzyć kilka razy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na Witalną Wioskę ® SPA  składa się 8 drewnianych chat: ruska bania, sauna fińska, dwie chaty z beczką polską, sauna świetlna na podczerwień oraz chaty grillowa, barmana i gospodarza z wygodną szatnią.

W wiosce warto zakosztować dostępnych ceremonii m.in. kuracji Kneippa na ścieżce świetlno – powietrznej na świeżym powietrzu, z sauny infrared z czerwonym światłem wzmagającym działanie zabiegu (koloroterapia), pryszniców wrażeń pod chmurką, japońskiej bali z zimną wodą, lodowego wiadra (tylko dla odważnych) oraz z biesiadnych stołów przy płonącym ognisku.

Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, a dobroczynne dla zdrowia sauny i kąpiele sprzyjają  regeneracji organizmu, błogiemu relaksowi i zabawie przez cały rok, również zimą. W okresie lata warto skorzystać z oferty ciepłych weekendów z Witalną Wioską® SPA, gdzie w każdy piątek (do 29 września 2017 r. włącznie) odnowa biologiczna w SPA pod gołym niebem jest w zasięgu ręki.

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Manor House


Zobacz także

10 wskazówek, które mogą okazać się pomocne na każdym etapie życia

Rozwód nie musi zniszczyć twojego życia. Wystarczy, że będziesz trzymać się dwóch zasad

Ratunku, nie mam siły…. 5 sposobów, by odzyskać energię w ciągu dnia