Go to content

Pomyślę o tym jutro – mawiała Scarlett. Nie odkładaj siebie na potem… nigdy! Akcja #BeMumSelf

Fot. iStock

„Oesu, kolejny tekst o dbaniu o siebie” – jeśli tak pomyślałaś, nic nie szkodzi. Gdzie spojrzysz słyszysz lub czytasz, że przecież jesteś najważniejsza, najwspanialsza, najlepsza, najmądrzejsza, że zasługujesz na wszystko, czego sobie odmawiasz. Bla, bla, bla… Tylko, co z tego wynika. Nic. Nadal nie masz czasu, siły, motywacji. Czytanie pięćdziesiąty raz motywującej bajeczki, o kobiecie, która rzuciła korpo i zaczęła wyszywać lamy, została panią swego czasu i bogaczką na miarę swoich czasów, sprawia, że w gardle zbiera ci się złość pomieszana ze łzami. Dlatego, nie będziemy ci mówić, że coś musisz. Nie powiemy, jak. Napiszemy tylko tyle, ile potrzeba, żebyś zobaczyła, że nie wolno ci znikać dla siebie, że robisz to zbyt często.

Żeby być, potrzebujesz miejsca na to, by zaistnieć. Nie chodzi o przestrzeń w pokoju, o dom, las, cud-biuro z marzeń. Potrzebujesz dość miejsca w swojej głowie, by rozprostować nogi, wyciągnąć ramiona i polubić siebie.

Podobno dziś skromność znów jest w cenie, jednak, gdy pomyślimy o tym, biorąc pod uwagę nasze pokolenie (trzydziesto i czterdziestolatek), musimy krzyknąć głośno: NIE. Większość dzieciństwa spędzałyśmy na utrwalaniu naszej nieważności. Układaniu się, by dobrze wyglądało, by się podobało, by oddać wszystko innym i być z tego dumnym. I o ile, nie ma wspanialszej rzeczy na świecie niż pomaganie, to tracenie nigdy dobre nie jest. Najgorzej zatracić siebie.

Ileż razy rzucałaś swoje życie na bok, oddawałaś je komuś bez reszty, robiłaś coś, czego wcale robić nie chciałaś, bo „tak trzeba”, „tak jest lepiej”, wreszcie „bo to nieważne, wytrzymasz”. Ile razy mówiłaś sobie, wcale nie muszę mieć tego kremu, jutro pomaluję paznokcie, dziś nie zdążę… Te zdania można mnożyć, rozciągać jak gumę balonową. My kobiety, jak nikt inny, jesteśmy mistrzyniami w odkładaniu siebie – na kiedyś, na lepsze czasy, na nigdy.

Społeczna kwarantanna znów dała nam w kość. Znów ważniejsze były lekcje, zadania, obiady, zakupy dla rodziców, sąsiadów, czyjś kot… i niekończąca się praca. I choć nie możemy i nie powinnyśmy zapominać o innych, to dlaczego wciąż zapominamy o sobie?

W jakiś magiczny sposób opanowałyśmy taki sposób myślenia: że, aby coś w swoim życiu zmienić, musimy iść na wojnę ze sobą. Chociaż samodyscyplina jest niewątpliwie jednym z aspektów wyższej mądrości, nie jestnie może i nie powinna być wytworem niespokojnego umysłu kierowanego przez ego.  Nie może być batem, karaniem się, perfekcją – to nie samodyscyplina, która pomoże nam ujarzmić to, co trudne. Paradoksalnie, by nauczyć się sobą dobrze zarządzać, najpierw musimy nauczyć się czegoś o wiele trudniejszego – nauczyć się odpoczywać, dbać o siebie.

Dopiero wtedy rozpoczynamy prawdziwą podróż do krainy po drugiej stronie lustra.

Wiem, że to szalenie trudne. Sama wciąż potykam się w tej dyscyplinie. Ale widzę też, jak wiele w tym prawdy. Jak bardzo nam to potrzebne. Najtrudniej porzucić przekonanie, które pielęgnowaliśmy od dzieciństwa – uczyliśmy się, że dyscyplina wymaga surowości, kary i oznacz napięcie. Że musi być trudno – to stanowi wartość czegokolwiek. Równowaga, spokój – tylko to nas uratuje. To kamień węgielny.

Kochane kobiety, nie powiem wam dzisiaj, że musicie rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, bo tak. Ani, że macie rzucić pracę, męża albo zacząć ćwiczyć jogę. Tylko TY możesz poczuć, czego naprawdę potrzebujesz.  Zaopiekować się sobą. Obojętnie czy potrzebujesz dnia nic-nie-robienia czy 40 minut w łazience, żeby poleżeć w wannie albo starannie wymasować twarz kremem.

Powoli, po swojemu zbuduj swoją równowagę. Masuj twarz kremem, czytaj poezję, tańcz do hitów lat osiemdziesiątych. Nieważne co, ważne dla kogo. ♥

Piszcie do nas, zostańcie na chwilę dla siebie samych mamą, która pogłaszcze wasze wewnętrzne dziecko. Pamiętajcie, że czekają na was wspaniałe nagrody – myślę, że cudowny zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris, będzie najlepszą zachętą.

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.