Lifestyle Patronaty

Polko, pokochaj siebie prawdziwą!

Redakcja
Redakcja
13 lutego 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Polki są wspaniałe. Zaradne, piękne, mądre. Tymczasem wiele kobiet nie czuje swojej wartości i nie pozwala sobie na autentyczność, a wręcz ukrywa to, kim naprawdę jest, ponieważ wierzymy, że to jakie jesteśmy naprawdę, jest niewystarczająco dobre. W rezultacie brakuje nam pewności siebie i nie realizujemy pełni swojego potencjału.  

Właśnie dlatego w lutym, powszechnie uważanym za miesiąc miłości, rusza akcja „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”, której ideą jest inspirowanie Polek do tego, aby zobaczyły wartość w tym, jakie naprawdę są, nauczyły się bardziej siebie doceniać oraz uwierzyły, że mogą osiągać sukcesy i czuć się spełnione właśnie dzięki autentyczności. To zaproszenie dla wszystkich kobiet do tego, aby dać w lutym więcej uwagi samym sobie i świadomie pracować nad poczuciem własnej wartości oraz samoakceptacją. Bardziej pokochać siebie prawdziwą niż wyobrażony „ideał”, jakie powinny być.

„Marzy mi się, aby Polki były naprawdę pewne siebie, abyśmy pozwoliły sobie na autentyczność w relacjach zawodowych i prywatnych, zaufały swoim odczuciom i żyły naprawdę w zgodzie ze sobą”  – mówi Patrycja Załug, autorka akcji „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”. Od 6 lat pomaga kobietom poznać prawdziwą siebie, odzyskać poczucie własnej wartości i wyzwolić swoją moc. Zauważyła, że choć wiele kobiet, które spotyka na warsztatach i w coachingu ma ogromny potencjał, to bardzo trudno jest im uwierzyć, że są wystarczająco dobre. „Trudno jest nam siebie doceniać, zaniżamy nasze aspiracje zawodowe i prywatne, ponieważ w głębi serca wątpimy czy zasługujemy na więcej. Już czas, aby Polki uznały swoją wartość!” – dodaje.

Przyłącz się do akcji „Polko, pokochaj siebie prawdziwą” i daj w lutym uwagę i miłość samej sobie. Przez cały miesiąc na fan page’u „Codziennie PEWNA SIEBIE” znajdziesz inspirujące myśli,  powody, dla których warto pokochać siebie prawdziwą, a także sposoby jak to zrobić.   Możesz także wziąć udział w konkursie  „W lutym wyznaj sobie miłość” oraz 25 lutego br. skorzystać z  bezpłatnego webinarium, podczas którego poznasz sprawdzone sposoby jak pokochać siebie oraz praktyczne wskazówki jak zbudować stabilne poczucie własnej wartości. Z kolei 12-13 marca br. odbędzie się w Warszawie warsztat „Codziennie PEWNA SIEBEI”, który jest zaproszeniem do tego, abyś lepiej poznała samą siebie, doceniła to, kim naprawdę jesteś i zbudowała prawdziwą wewnętrzną pewność siebie. Zwieńczeniem akcji będzie publikacja w marcu br. nowej książki Patrycji Załug „Pokochaj siebie prawdziwą”.

Pełen program akcji, opis wszystkich wydarzeń a także inspiracje jak pokochać siebie prawdziwą znajduje się na stronie: www.codzienniepewnasiebie.pl

Ambasadorki akcji: Justyna Sokołowska, dziennikarka Radia Kolor, Marta Obrycka, Zen Coach, Małgorzata Ohme, dyrektor zarządzająca portalu Oh!me,

Basia Baczkura, nauczycielka kundalini jogi w Adi Shakti, Agnieszka Kałuża, autorka bloga Aga Pomaga, Kasia Dziubałka, Twoja Pasja Twoja Firma, Agata Kaczmarek, twórczyni metody My New Ocean.

Akcję wspierają: Akademia Kobiet Sukcesu, ZenCoaching Polska, Strefa Rozwoju, Adi Shakti, Twoja Pasja Twoja Firma.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Lifestyle Patronaty

Bądź kwaśna, czyli o konieczności zachowania niskiego pH

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 lutego 2016
Fot. iStock / EHStock
 

Nie rób takiej kwaśniej miny… a juści! Kwaśna kobieta, to dokładani taka, jaka powinna być, ale nie generalizujmy. Kwaśna tylko poniżej pasa.

Odczyn pH okolic intymnych różni się od odczynu skóry – oczywiście nie bez przyczyny, to właśnie niskie pH środowiska pochwy, chroni nas przed szkodliwymi drobnoustrojami. Mówiąc prosto: kwaśne pH okolic intymnych równa się brak lub niskie ryzyko wystąpienia problemów intymnych.

To szczególnie ważne zwłaszcza kiedy jesteś aktywna seksualnie,  stosujesz antykoncepcję lub antybiotykoterapię, intensywnie ćwiczysz, chodzisz na basen czy saunę… Możesz pozwolić sobie na więcej kwaśne pH i dobre bakterie ochronią  cię w trudnej sytuacji.

– Zobacz kilka zasad, które wychodzą nam na kobiece zdrowie.

1. Higiena – naturalnie lecz celnie

– Po pierwsze ważny jest odpowiedni preparat do codziennego mycia okolic intymnych.

Cechy takiego idealnego preparatu do higieny intymnej spełnia niewiele preparatów, a wśród nic hipoalergiczna emulsja prOVag. Przeznaczona jest dla alergików, dzieci od 1 r.ż oraz kobiet , także w ciąży. Preparat mimo iż jest nowością został nagrodzony medalem SuperMama Awards oraz został mu przyznany Certyfikat Zaufania Złoty Otis 2015.

Wyrzuć gąbki i myjki. Do okolic intymnych używaj oddzielnego małego ręczniczka (zmieniaj go często, wilgoć i ciepło w łazience to prawdziwa uczta dla patogenów).

– Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych zrezygnuj z tamponów na rzecz podpasek. Pamiętaj, aby je często wymieniać. Podobnie  jest z codziennym stosowaniem wkładek higienicznych – chronią bieliznę, ale nic poza tym, mocno ograniczają dostęp powietrza.

Nigdy nie siadaj na publicznych toaletach (przy okazji potrenujesz nieco mięśnie ud ;).)

Zabezpiecz się przed seksem (używaj prezerwatywy lub żelu, który zakwasi środowisko pochwy – pamiętaj, pH nasienia jest wyższe i w przypadku stanów zapalnych pochwy, może ułatwić rozwój infekcji). Warto zawiesić oko na prOVag żel® – żel do łagodzenia objawów zakażeń intymnych o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Zamień długie kąpiele na wizyty pod prysznicem.

Wykreśl ze swojego słownika „irygacje” pochwy.

2. Działaj – nie zwlekaj

Codzienna profilaktyka to podstawa. Jeśli zdarzy Ci się infekcja zadziałaj szybko jeszcze przed wizytą u ginekologa zaaplikuj sobie dobry dopochwowy probiotyk.  Jeśli masz nawroty infekcji  (układ moczowy oraz rozrodczy) lub stosujesz doustny antybiotyk postaw na doustny probiotyk. Probiotyk zapewnia długotrwałe obniżenie pH dzięki dostarczeniu do organizmu cennych bakterii, które jak ,,maszynki„ stale produkują kwas mlekowy i inne substancje zakwaszające i działające antybakteryjnie i antygrzybiczo. Pamiętaj by wybrać – odpowiedni probiotyk ginekologiczny – dedykowanym Polkom. Starannie wyselekcjonowane szczepy, to naprawdę ważna sprawa, bo po co komu broń, która nie zadziała na właściwego wroga.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne poleca najlepiej przebadane probiotyki w Polsce: prOVag (kapsułki doustne) i inVag (kapsułki dopochwowe), które zawierają aż 3 polskie szczepy a ich działanie są wycelowane jest w najbardziej szkodliwe patogeny powodujące infekcje intymne u Polek czyli: grzyby z rodzaju Candida oraz E. coli, E. faecalis, G. vaginalis, S.  aureus, P. bivia, S. agalactiae oraz pomaga utrzymać na długo naturalną równowagę ekosystemu pochwy .

Prewencje i wspomaganie leczenie ewentualnych infekcjo intymnych możesz prowadzić równolegle na dwóch frontach: globalnie i miejscowo.

Stosując preparat doustny (ten w sposób naturalny pokona układ pokarmowy i zasiedli okolice intymne poprze dekontaminację krocza) oraz miejscowo w postaci kapsułek dopochwowych.

Jeśli nie chcesz zażywać probiotyku codziennie, bo zwyczajnie nie odczuwasz takiej potrzeby, pamiętaj o kilku sytuacjach wyjątkowych, w których powinnaś po niego sięgnąć:
– po antybiotykoterapii
– przy skłonności do nawracających infekcji intymnych
– wspomagająco podczas leczenia zakażeń układu moczowo-płciowego
– podczas menopauzy
– przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej
– w sytuacjach ogólnych infekcji organizmu takich, jak przeziębienia i obniżenie odporności organizmu
– gdy odczuwasz dyskomfort podczas seksu – np. z powodu suchości pochwy, skorzystaj z nawilżających globulek, które również odbudują naturalny ekosystem.

Jak widzicie taka „drobnostka” jak odczyn pH pochwy ma ogromny wpływ na nasze życie – od dobrego samopoczucia, po udany seks i zdrowie. Jeszcze łatwiej niż sobie zaszkodzić, można sobie pomóc – dobrymi nawykami intymnymi.

Poznaj nowa linię prOVag. Niezwykłą bo stworzoną specjalnie dla Polek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Do pełnej ochrony zdrowia intymnego  zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego poleca system profilaktyczno-terapeutyczny, złożony z produktów najlepiej dopasowanych do polskiej mikroflory i najlepiej przebadanych na Polkach.

W skład systemu wchodzą:

  • prOVag® emulsja – to specjalistyczna hipoalergiczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci, która pomaga zapobiegać problemom intymnym, delikatnie myje, pielęgnuje, łagodzi podrażnienia, nawilża, przyspiesza regenerację, eliminuje nieprzyjemne zapachy. Składniki wykazują działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, przy jednoczesnej promocji wzrostu dobroczynnych Lactobacillus.
    Polecana szczególnie dla: alergików, kobiet podatnych na nawracające problemy układu moczowo-płciowego, kobiet ciężarnych, w połogu, w menopauzie. Nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła, potencjalnych substancji alergizujących.
  • inVag® – dopochwowy lek probiotyczny o szybki i długotrwałym działaniu, do odbudowy mikroflory pochwy,
  • prOVag® – doustny probiotyk, do podwójnej ochrony układu moczowo-płciowego i pokarmowego,
  • prOVag żel® – żel do łagodzenia objawów zakażeń intymnych o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Dowiedz się więcej www.provag.info


Artykuł powstał we współpracy z marką ProVag


Lifestyle Patronaty

20 cech, które utrudniają ludziom szczęśliwe życie. Ile z nich masz?

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
13 lutego 2016
Fot. iStock/Massonstock

Oczywiście nikt (prawie nikt) nie  psuje sobie życia specjalnie. Ale jednak poza świadomością istnieje podświadomość, która pcha nas w sytuacje, w zachowania, reakcje i ludzi od których powinniśmy trzymać się z daleka.

Im więcej rozpoznajesz u siebie tych cech, tym większe prawdopodobieństwo, że nie jesteś szczęśliwa.

1. Podejrzliwość i posądzanie innych o złe intencje 

Myśl: „On chciał coś złego”, „One mi źle życzą”

2. Poczucie, że inni są nieprzewidywalni

Myśl: „Nigdy nie mogę na innych polegać”, „Jak ja tego nie zrobię, nie zrobi nikt”

3. Nadwrażliwość na krytykę

Myśl: „Nie, ona nie skrytykowała mojego psa, skrytykowała moje życie”, „Nie chodziło o ten projekt, chce mnie zwolnić”

4. Poczucie wstydu

Myśl: „Ja się do tego nie nadaję, robię to źle. Wszyscy zaraz to zobaczą”

5. Uciekanie w samotność, izolację

Myśl: „Po co mi inni? Oni tylko się ucieszą, że mi źle”, „Nie wolno się nikomu zwierzyć”

6. Poczucie, że się nie da rady samemu ogarnąć swojej rzeczywistości

Myśl: „Muszę oprzeć się na drugiej osobie, bez niej nie istnieję”

7. Pesymizm

Myśl: „ To i tak nie ma sensu. Wszyscy umrzemy, on, ona i tak odejdą”

8. Oddawanie innym kontroli nad swoimi uczuciami

Myśl: „Mam zły nastrój, bo szefowa mnie nie docenia”, „Nic dziwnego, że mam zły nastrój, on mnie zawiódł”

9. Przekonanie, że inni powinni być z nas zadowoleni

Myśl: „Muszę zasłużyć na sympatię i podziw szefa”, „Nie powinnam jej odmawiać podwiezienia, nieważne, że byłam zmęczona, a ona mieszka na drugim końcu miasta”

10. Przekonanie, że są niezadowoleni przez nas

Myśl: „Gdybym była lepszą żoną/ córką on by nie był taki wściekły i sfrustrowany

11. Nieumiejętność podejmowania decyzji (i ryzyka)

Myśl: „Nie wolno ryzykować, lepsze to co znane, nawet jak średnie”

13. Skłonność do podporządkowania się innym

Myśl: „Tylko jak będę miła, będą mnie lubić”, „Innym powinnam zostawić decydowanie o sobie”

14. Absolutne przekonanie, że nikomu się podporządkować nie można

Myśl: „Może inni są przekonani, że coś muszą, ale ja”

15. Nadwrażliwość

Myśl: „Wszystko mnie tak rani”

16. Brak kontroli

Myśl: „Mam prawo mówić zawsze co czuję”, „Jeśli coś czuję, muszę to zrobić. Tak mam”

17. Nadmierna kontrola

Myśl: „Każde szaleństwo jest oznaką słabości”

18. Tłumienie emocji

Myśl: „Nie powiem komuś co myślę, będę wyżej”, „Moje emocje nie są ważne”, „Ukarzę ich swoim chłodem”

19. Emocjonalna chwiejność

Myśl: „Kiedy jestem z A, czuję jak A. Kiedy z B. czuję jak B”

20. Poczucie wyższości nad innymi ( co nieuchronnie prowadzi do bolesnego zderzenia z rzeczywistością ponieważ nikt z nas nie jest we wszystkim lepszy od innych)

Myśl: „Jestem lepszy, lepsza”, „Zasługuję na więcej niż: grubsi, głupsi, mniej wykształceni, biedniejsi…. etc”


Zobacz także

Płacząca kobieta na zdjęciu to Julia, nauczycielka z Kijowa. Karabin ma rękach pierwszy raz

15 rzeczy, za które mąż kocha swoją żonę

Agentki świata łączą się – wspaniałe aktorki w kobiecym filmie akcji „355”