Lifestyle Psychologia Związek

„Pokaż mi, jak to wszystko zrobić w 24 godziny” – czyli życie każdej z nas… Ten post udostępniły setki kobiet

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 marca 2018
Fot. Screen/Facebook/Caffeina
 

Czy ty też uważasz, że świat zwariował? Że z jakiegoś dziwnego powodu mamy coraz więcej obowiązków i coraz mniej czasu? Że życie kobiety zaczęło przypominać szalony wyścig o każdą minutę? Przeczytaj koniecznie tekst, który udostępniły już setki internautek. Znalazłaś w nim siebie?

Jestem matką. Mam trójkę dzieci. Poszłam do lekarza, ponieważ zdarza mi się zapominać o różnych rzeczach i mam problemy z koncentracją. Lekarz powiedział mi, że powinnam spać 8 godzin.

Bolą mnie plecy. Ortopeda mówi, że powinnam regularnie ćwiczyć, najlepiej Pilates 2-3 razy w tygodniu.

Nauczycielka mojego najstarszego syna mówi, że powinnam być przy nim, kiedy odrabia prace domowe. Młodszy syn również ma nauczyciela, ma też zadania, prace, modele i wystawy, cotygodniowe prezentacje w szkole. Oboje uprawiają sport (powinnam im zawsze kibicować z trybun).

Alergolog najmłodszego syna uważa, że powinnam podawać dziecku tylko najlepsze produkty, świeże i bez składników powodujących alergie. Że powinnam kupować wszystko świeże, gotować w domu, obierać więcej i rozpakowywać mniej. A że to zajmuje dwa razy więcej czasu? Mój mąż i mój najstarszy syn mówią, że jedzenie, które podaje młodszemu jest niedobre, więc muszę przygotowywać dla nich coś innego.

Eksperci od edukacji i psychologowie twierdzą, że musisz spędzać choć 30 minut dziennie z każdym dzieckiem, aby zapewnić mu harmonijny rozwój.

Pediatra powiedział mi, że oboje z dzieckiem powinniśmy korzystać ze słońca i spędzać godzinę w parku na świeżym powietrzu każdego dnia, bo to jest dobre dla mózgu.

Miesięczne rachunki mówią, że powinnam pracować cały czas.

Ekspert od edukacji i rozwoju mówi, że najlepiej jest pozwolić dzieciom uczyć się i odkrywać świat podczas zabawy i nie zwracać uwagi na to, że przy tym się  brudzą, nawet jeśli oznacza to codzienne pranie.

Terapeuta małżeński mówi, że małżonkowie powinni wyjść na romantyczną randkę lub spędzić czas tylko we dwoje 1-2 razy w tygodniu. A nauka mówi, że seks to życie, to że w dobrych związkach powinien być obecny 2 do 3 razy w tygodniu.

Kobiety odnoszące sukcesy w życiu zawodowym mówią, że kobieta musi zainwestować w swoją karierę, być „na bieżąco” i szkolić się, a także zarezerwować czas na zadbanie o swój wygląd i ciało.

Psycholog mówi, że potrzebuję czasu tylko dla siebie samej.

Teraz szukam eksperta od czarów, żeby pokazał mi, jak to wszystko zrobić w ciągu 24 godzin.

 

(tekst znaleziony w Internecie, autorka: Eliane Rosso)


Lifestyle Psychologia Związek

Rozwiązanie akcji #ListdoNiego

Redakcja
Redakcja
14 marca 2018
Akcja #ListdoNiego
Fot. iStock / GeorgeRudy
 

Przyjęło się mówić, że „same słowa to za mało”, że to czyny mogą być dowodem miłości. I z jednej strony trudno się z tym nie zgodzić, ale z drugiej… zdecydowanie nie! Przecież sami powtarzamy, jak wielką moc mają właśnie słowa! Ba! wiemy, że mogą ranić, niszczyć i zabijać, ale i budować, koić, dawać nadzieję. A słowa w miłości, są równie ważne, co czyny i emocje.

Bywa, że pewnych słów boimy się wypowiedzieć, innych się wstydzimy. Są też takie, których nie zdążyliśmy, a bardzo byśmy chcieli i te uwięzły nam gdzieś w gardle, w emocjach. Miłość ma wiele barw – bywa podszyta wdzięcznością, wzruszeniem, ale też złością, wiemy o tym doskonale. Stawia nam wymagania, czasami niesłusznie także oczekiwania.

O tym wszystkim pisałyśmy wam zaczynając akcję #ListDoNiego. Dzisiaj chciałyśmy wam bardzo podziękować za wszystkie listy, które do nas wysłałyście w ramach tej akcji. Wzruszyłyśmy się nie raz, czytałyśmy wasze historie chwilami z zapartym tchem. Mamy nadzieję, że uwolnione słowa przyniosły wam ukojenie i pozwoliły poskładać myśli.

A teraz – czas na nagrody. Nie było nam łatwo…

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Laureaci:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA* otrzymują:

Paulina Janik 

Joanna Strzałka

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

 

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.*,** otrzymuje

Ania Stawowa

 

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.* ** otrzymuje

Dominika Maliszewska

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, ** otrzymuje

Beata Adamska 

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

  1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)

  2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

otrzymują:

Agata Kubacka

Ania Bałuta

Twoja K.

Serdecznie gratulujemy

 

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle Psychologia Związek

Karolina Ferenstein-Kraśko pokazała się bez makijażu. Mąż skomentował jej zdjęcie

Redakcja
Redakcja
14 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / Karolina Ferenstein-Kraśko

Większość z nas nie lubi swojego odbicia w lustrze bez makijażu. Każdego dnia już o poranku dokładnie nakładamy na twarz różne kosmetyki, żeby tylko wygładzić cerę, ukryć przebarwienia, zatuszować niedoskonałości skóry i podkreślić to, co nam się podoba – rzęsy, brwi, kości policzkowe, usta… Podobnie mają celebrytki, z tym, że one odczuwają jeszcze większą presję. A nuż trafią gdzieś na paparazzi, którzy tylko czekają, by zrobić im kompromitujące zdjęcie. Najlepiej właśnie bez makijażu, w rozciągniętych dresach. 

Niektóre gwiazdy mają jednak ogromny dystans do siebie. Taki, którego brakuje niektórym z nas. Są pogodzone z tym, że lata lecą, a ich wygląd zmienia się. Zamiast poddawać się licznym operacjom plastycznym, zabiegom medycyny estetycznej i skrzętnie ukrywać niedoskonałości cery, z przyjemnością pokazują się w pełnej krasie, czym jeszcze bardziej zdobywają sympatię fanów.

Jedną z takich celebrytek jest Karolina Ferenstein-Kraśko, która niedawno opublikowała na Instagramie swoje zdjęcie bez makijażu. Przytula na nim córkę, Larę. Podpis, który dodała pod zdjęciem świadczy o jej ogromnym dystansie do siebie. „Tyle zmarszczek, ile miłości” – czytamy.

Pod postem aż roi się od komentarzy. Fani są oczarowani wyglądem uczestniczki programu „Agent Gwiazdy 3”. „Piękne! Naturalne, bez makijażu, retuszu niepotrzebnych gadżetów.. czysta miłość i szczęście. Piękna dojrzała, świadoma i spełniona kobieta … Jestem zachwycona!” – napisała jedna z fanek i trudno się z nią nie zgodzić. Nie zabrakło także komentarza męża Karoliny Ferenstein-Kraśko. „Blondynki mojego życia” – napisał Piotr.

Można pozazdrościć! I wyglądu, i cudownego męża!


Zobacz także

Żyjesz z narcyzem? Jeśli nie chcesz wywołać wojny, nie mów mu tych pięciu rzeczy

„Jeden okazuje się żonatym narcyzem, drugi udaje miłość, trzeci nażera się za twoją kasę”. Tinder – pole minowe dla kobiet

11 bardzo ważnych powodów, aby rozpocząć terapię